Elegantní poručík Ray Tango zneškodní kamión převážející drogy. Drsný polda Gabe Cash si o tom s úšklebkem přečte v novinách a vzápětí se musí bránit útoku najatého čínského vraha. Obou policistů už má Yves Perret, mocný král podsvětí, plné zuby a rozhodne se je zlikvidovat. Na mysli ovšem nemá obyčejnou vraždu. Vláká je do opuštěné budovy, kde se oba muži poprvé osobně setkají. Vzápětí objeví zavražděného muže a než stačí cokoli podniknout, jsou zadrženi agenty FBI a obviněni z vraždy a odsouzeni na základě Perretem podvržených důkazů. Nejenže jsou veřejně zostuzeni, ale navíc se ocitnou ve vězení, které dříve hojně zásobovali těmi nejhoršími zločinci. Je jisté, že tady dlouho na živu nevydrží. Zbité policisty první noc na poslední chvíli zachrání zástupce vězeňského správce, který jim také poradí jak uprchnout. Následující noci oba využijí příležitosti a skutečně se jim podaří uniknout. Každý sám se pak pouští do pátrání po muži, který je dostal do pasti. (TV Nova)

jenik71

Tango & Cash se nepochybně natáčel už s tím, že to sice bude pitomost, ale zábavná. A to také je. Akčních scén tu není až tolik, ale to zase vyvažuje drsňácký humor dvou hlavních představitelů. A Kurt Russell v dámském přestrojení mě fakt dorazil. Od natočení tohoto filmu už nějaký ten pátek uběhnul, nic to ale nemění na mém hodnocení. Pobavil jsem se stejně jako před lety. ()

spikey1

Sly si vždy dokázal správně spočítat co je v kurzu, proto když přestal táhnout na přelomu devadesátých let, čistě akční žánr, chytil příležitost za pačesy a společně s Russellem stvořili legendární dvojici. Na tom celém mě mrzí hlavně nevyužití veškerého potenciálu filmu, a to že dvacet let nebyli schopni oba borci natočit pokračování, které by mohlo navázat na skvělou podívanou ještě lépe. I tak se jedná o základní pilíř buddy movie, ve kterém není jasné který z borců je lepší, protože dohromady jsou dokonalí. ()

Pecival

Film mého mládí - tento kousek jsem opravdu miloval. A je proč. Dokonalá ústřední dvojice a nesmírně nahláškovaný, vtipný scénář. Stallone s Russellem se úžasně doplňují, směle mohou konkurovat těm nejlepším dvojicím. Nenostalgických pět, tenhle film je prostě geniální i po desátém zhlédnutí. Jediná výtka je že to ti dva spolu nedali znova dohromady v pokračovaní... ()

Jackie16

Film nabitý starou dobrou akcí a naprosto dokonalými hláškami. Kurt Russell za skvělým Stallonem vůbec nezaostává a oba tvoří parádní tým, u kterýho se člověk nenudí. Vždy se rád zase na tenhle snímek podívam. ()

giovanni3

Výborný akční film od začátku do konce se skvělou ústřední dvojicí herců (i postav) doplněnou o krásnou Teri Hatcher. Akce je skvělá (jak jinak). Scénář není ve finále bůhví co, ale je zde nejeden moment, kdy člověk může i tleskat (úprk z vězení po drátech VN.. (jako pokud se nepeltu na drát 1 rukou bez spojení se zemí? Ok, ruka na drátu a noha na zemi = smrt ok, ale 2 ruce na drátu je ok? Tak to jako sorry okruh se krásně propojí přez ruce = smrt..), akce na střeše s granátem v puse, atd..). prostě já se výborně bavil. 4z5 ()

lewwin

Vtipná krimikomedie, ze které osmdesátky jen čiší... Ale za zkouknutí rozhodně stojí. Minimálně kvůli hlášce "pusť kachnu!":) ()

Arius

Vydarene vtipne dialogy ci fantasticky Sly sa mi nesmierne pozdavali ale Tango a Cash nie je z hladiska filmu podla mojho nazoru nic moc, takmer som zaspal :). ()

bloodvomit

Kvalita! Vzpoměl jsem si, že sem film viděl až někdy po čtvrť hoďce a taxem si to maximálně užíval když ze zaprášený části paměti vyplouvaly obrazy a propojovaly se se scénama probíhajícíma na LCDčku. Russel a Stallone, klasicky nesnášenlivá "foced to be together" dvojka co tvoří kombinací svejch vlastností perfektní killing duo. Tohle je opravdová klasika. ()

The Viper

Svěží hlášky, sympatická a skvěle šlapající dvojice Stalloneho a Russella, typicky našlapaná přelomovka 80/90, které brzí akorát ubohé efekty i choreografie u střílení. ()

velkyvezir

Hodnocení 3,5. Zápletka nijak složitá, herecké výkony žádné, ale je to pohodová akční podívaná, klasika 80. let. Půl hvězdy navíc za nostalgii, v patnácti jsme ten film s klukama ze základky sjížděli:-) ()

Testament

Tango a Cash. Úvod filmu je sice vykradený z Police Story, ale komu na tom záleží? Stallone a Russel hrají ve filmu, co nemá prostě chybu. Svěží akční komedie. která netrpí nedostatkem nápadů, a ať si kdo chce co chce říká, je už dnes kultem. ()

Rudinsky

Príjemné akčné dielko stojace hlavne na príbehu a celkom solídnom výkone Stalloneho a tradične sympatickom RUsellovi. Ale ako akčný film splnené všetky atribúty, dokonca ma miestami prekvapoval šialenou kreativitou (viď rozpútaný dirty destruct relly v dome priekupníka). Skvelo som sa pobavil. ()

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

18.02.2016

Tarantino a Cash

Tarantino a Cash

26.07.2006

Kdepak, žádný remake nebo pokračování dnes již klasického buddy snímku Tango a Cash se nechystá. To se jen kdysi zářivá hvězda akčního žánru Kurt Russell spolčil s režisérem Quentinem Tarantinem za… (více)