Rázovitý vesnický chlapík Bohuš Stejskal žije sám v rozpadající se chalupě, pracuje jako dřevař, většinu času tráví s kumpány popíjením slivovice. Jeho život se změní, když mu advokát Ulrich oznámí, že zdědil obrovský majetek. Druhý den mu tetka ze sousedního domu oznámí, že se mu uškrtila koza. Nešťastný milionář se rozhodne uspořádat na její počest velkolepou smuteční hostinu. Kamarády, navlečené do svátečních šatů, odveze do brněnské luxusní restaurace, kde parta způsobí ostudu. Večer Bohuš navštíví s kamarádem Košťálem masážní salón, kde je tak nadšen službami prostitutky Ireny, že ji přesvědčí, aby se k němu nastěhovala. Pro dívku, uvyklou luxusu, je však Bohušova chalupa šok, stejně jako jeho chování. I když je pro peníze ochotná udělat téměř cokoli, nakonec ho opustí. Bohušovi se podaří přesvědčit Vlastu, aby se k němu vrátila, a zaplatí celé vesnici zavedení plynu. Všichni mu závidí a každý něco chce. Když se objeví zuřivý Ulrich se zprávou, že Bohuš nic nezdědil, protože byl jen nevlastní syn, odvrátí se od něj kamarádi, Vlasta i ostatní. (TV Nova)

LeePriest

Některé scénky a hlášky opravdu nezapomenutelné, Bohoušovým reakcím a vyjadřování ve filmu jsem se občas chcechtal, až sem málem padal z gauče. ()

fafejt001

TOHLE JE PROSTĚ NADČASOVÉ , GENIÁLNÍ , A NĚKTERÉ HLÁŠKY ZLIDOVĚLÉ . JEDEN Z NEJLEPŠÍ DESÍTKY ČESKÝCH FILMŮ . A JÁ --- UŽ IDU . ()

Klarkys

Nestárnoucí komedie, nesmrtelné hlášky a podle mě životní role B. Polívky. Když se podívám na kvalitu dnešních komedií, s touhle se to nedá srovnat. Režiséři by se nad tím měli zamyslet a konečně vyplodit něco, co se tomuto humoru alespoň přiblíží. ()

Kiryl

Přiznejme si že filmy tohoto typu mají tak vysoké hodnocení jen proto, protože je to takzvaná "Česká klasika" . Kdyby tentýž film natočili v Americe a hrál by tam také průměrný herec tak by to mělo hodnocení maximálně 50%. Film se mi celkově líbí i jeho příběh mě zaujal.Sice mi to místy připadalo trapné až zbytečné, byly tam i chvíle u kterých jsem se zasmál.Dle mého uvážení jsou tři hvězdičky málo, čtyři zase moc, myslím si ale že si to ty 4 hvězdy zaslouží. ()

xpandelx

Tento film si snáď môžem pozrieť aj sto krát a nikdy ma neomrzí. Skvelý herci, scenár a neprekonateľný herci ako Polívka, Donutil či p.Króner. Jednoznačne MUST SEE ONE! ()

klapqua

Filmový skvost prepchatý ešte skvostnejšími nesmrteľnými hláškami. Dokonale vykreslené nielen samotné postavy, ale aj doba po prevrate. Dúfam len, že keď už teda točia dvojku, tak ju nedoserú ako Saxanu či Sneženky a machri. "Co to žere?" "Nebojte sa teta, vás ne!" ()

kacer4

Hošíííí. Pre mňa úplná srdcovka. Niekomu to možno príde primitívna komédia ale ja ju zbožňujem. Videl som ju snáď sto krát, shoty z nej používam asi denne. ()

Delmondo

Naprosto bezchybná česká, kultovní komedie a zároveň i jedna z posledních na které se dá opravdu koukat. Bolek Polívka v životní roli. Jeho Bohuš byl totální frajer, kterej se s tim moc nemazal. Donuťka jako doktor Ulrich byl taky skvělej a všichni ostatní rovněž. No a ty hlášky byly taky neuvěřitelný. ()

v.indruchova

Je to klasika, viděla jsem ten film snad tisíckrát. Pro mne je už ohraný a nemá to kouzlo. Hemzy z tohoto filmu zná snad každý Čech možná i Slovák :) (Bez čepičky, Irenka..) ()

Tuty

Děláte machry a hajzly máte na chodbě! "Naša laňka, jak sa nese, a co má před sebou... - Něco aj za sebou! Škoda toho slabšího konce, ale celkově pro mě osobně velké překvpaení, když jsem film shlédl až letos (2013). Spousta hlášek (známých ze společnosti, ale neděl jsem, že pochází z tohohle filmu...)... ()

rigby

Obraz prvních roků postkomunistické éry. O oblíbenosti filmu svědčí i dnes již zlidovělé hlášky. I když je Polívkův humor chvílemi hodně na hraně, stále baví. Možná to jen chtělo vzít nůžky a zkrátit na polovinu, aby to dostalo nějaký švih a zmizela nudná vata, které je tam na můj vkus opravdu hodně. ()

Saxos

Na rozdíl od druhého dílu Dědictví aneb Kurva se neříká si první díl zaslouží plný počet. Hlášky a buranov jsou nesmrtelné. ()

Kozlowski8

Komedie o buranovi a opilcovi z moravské vesnice, který díky dědictví přijde k velkému bohatství. Dnes již kultovní komedie s velkým množstvím vtipných situací a hlášek, z nichž mnohé zlidověly. Myslím, že kdyby někdo změřil dobu a intenzitu smíchu diváků během filmu, žádný jiný by tento snímek nepřekonal. Možná ještě o trošku více film ocení moravské publikum díky prostředí moravského venkova, kde se příběh převážně odehrává a hlavně díky dialogům v moravském dialektu, přecházejícím chvílemi až do brněnského hantecu. Právě na dialozích je všechna ta sranda postavena. Bolek a jeho brněnští kamarádi z éry Provázku nehrají - oni se přirozeně baví - a tato přirozenost z filmu vyzařuje. Komedie, která se neomrzí. 90%. ()

PeteBuck

Čo na to povedať? Tento film je jedna bláznivá jazda sedliaka-ožrana Bohumila, ktorý sa dostane k peniazom, ktoré z neho robia ešte väčšieho týpka ako je. Keďže prachy kazia človeka, tak aj Bohuš sa musí vysporiadať sám so sebou. Všetko odrozprávané s parádnou ľahkosťou, neskutočnými hláškami. Pred 20 rokmi to bol sakra hit, aj keď celý film je jedna veľká komédia, má v sebe naozaj slušné posolstvo, za celou tou plejádou nadávok, narážok a ujetých scénok. Tento film je proste bomba. Bolek válel, Donutil nezostával pozadu, ostatní boli tiež riadni. Króner ma dorazil. Pani Chytilová zaválela. ()

MarketaA85

Stará dobrá klasika, groteska z venkovského života (teď už spíše dřívějších let), která pobaví...a kdo vyrůstal tou dobou na venkově, najde se tu:-) Já jsem tenhle film dlouho chápala jen napůl (a protáčela nad ledasčím v duchu panenky), dokud jsem alespoň trochu nečuchla k životu na vesnici, a musím říct - jo, je to ze života:-) Jen bych dodala, škoda pokračování, které vzniknout, myslím, už nemuselo. ()

Zemřel zpěvák Karel Gott

Zemřel zpěvák Karel Gott

02.10.2019

Ve věku 80 let zemřel nejznámější a nejúspěšnější český zpěvák Karel Gott. Gott se na hudební scéně pohyboval od roku 1958, kdy se přihlásil do soutěže amatérských zpěváků. Právě tady započala jeho… (více)

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů