Kořeny inspirace filmu lze vystopovat v klasickém filmu Mika Nicholse Absolvent. Stát zahrad je přezdívkou pro americký stát New Jersey, kde se celý příběh odehrává a kam se hlavní hrdina v úvodu vrací, aby našel sám sebe. Seznamuje se s mladou místní dívkou Sam (Natalie Portmanová), která se podobně jako on musí nejdříve vyrovnat s vnitřními problémy, než je schopna navázat plnohodnotný vztah. Vtipná, inteligentní a dojemná komedie. (oficiální text distributora)

bajahor

Takový humor mi fakt sedí...Žádné klasické fórky, ale ty vychytané situace...:-) Romantika tam též byla, Natalie je fakt kočka, Zacha jsem si dokonce i oblíbila! ()

Sathana

Tohle mohla být komedie. Komedie, které se člověk prostě zasměje a druhý den si už z ní mnoho nepamatuje. Ale místo toho jsou tam scény, který by jinak byly jako vystřižené z komedie, podány s takovou hořkostí a trpkostí, že se nad nimi člověk musí zamyslet... Díky tomu má celý film zvláštní atmosféru, která ho činí jedinečným :) ()

gpx odpad!

Na film, který nedokáže během 15 minut zaujmout, se nemá cenu koukat. Jak někdo moudrý jednou řekl: "To, že se tam zasmějou, ještě neznamená, že je to komedie." Aneb "to je taková blbost, že by to nedávali ani v televizi." ()

dthwinter

Příběh by se dal shrnout do dvou vět, ale přesto jsem se nenudil. Film se nesnaží hrát si na něco většího než sám je, není vtíravý a rozhodně neurazí. Většímu počtu hvězdiček však brání celkové mizivé vyznění a dle mého ne moc povedený konec - 60 % ()

koubekson

Tenhle film je jedním z mých nejoblíbenějších spolu s např. "Věčný svit neposkvrněné mysli". Je to film o životě, o tom, že je potřeba ho žít a nebrat ho příliš vážně, o svobodě. Nádherně osvěžující záležitost a skvělý lék na depresi a stereotyp. Navíc se Zachem Braffem (znáte Scrubs?) a Natálkou Portmanovou...Iana Holma nepočítaje. Soundtrack s písničkami od Coldplay, Shins a dalšími si pouštím pravidelně. ()

david666

Tak se dívám, že tady jsem asi úplně mimo se svým hodnocením:-) No nevím, mě film připadal, že si hraje na kdovíjaký art a že se snaží řešit vážné věci ale asi neumím moc číst mezi řádky. Jediné, co mě u filmu udrželo byla Natalie. Jinak teda pro mě film ke spaní. ()

JeffScylla

Pěkné ale ať dělám co dělám na 4 kousek chybí. Natálka z toho filmu vyloženě vyčuhuje a myslím že kdyby byli takhle napsané a zahrané i ostatní postavy neváhal bych s lepším hodnocením ani vteřinu šablona nešablona. Ale dám mu ještě jednu šanci třeba mne na podruhé tenhle snímek přesvědčí. Každopádně i tak bych nad filmem nelámal hůl. Ruku na srdce, s čím by měl člověk neustále překvapovat. Už toho bylo natočeno tolik... Navíc Zach měl tu smůlu že na valiu těžko mohl něco válet, zvlášť pokud chtěl přesvědčivě zahrát že ho léta bere. :) ()

Bajj

Jo, tak tohle můžu. Na film jsem se podívala jen ze zvědavosti,do jaké role asi obsadí zde Jima Parsonse. Jelikož ve filmu pobyl asi jen 5 minut, mohlo to ve mě vyvolat zklamání. Ba naopak. Jim je geniální sitcomový herec a Zach Braff zase geniálně umí zahrát tyhle "podivíny" takže i herecké obsazení se povedlo. A na to že je to jeho režijní debut.. smekám! Pohodový film s citem a skvělými soundtracky rozhodně není nijak přehnané drama ani prvotřídní sladárka.. je tak hezky osobní a zvláštně nenucený. ()

Hucocaky

Krásny film, krásnych 98min. určitým spôsobom odlišný, ktorý sa celu dobu snažíte pochopiť a vcítiť sa do hlavných postáv. Natalie Portman, neviem čo mám napísať, je úžasná a nielen v tomto filme. Zach Braff v tomto filme ukázal, že ho nemusíme hladať len v bláznivých komédiách. *5 ()

Borin.P

Ano, bylo zde už plno podobných a určitě ještě bude. Ano, bylo to předvídatelné. A ano, nebýt opět výborné natálky, celý film by byl poloviční. Ale všechno to do sebe tak výborně zapadlo, že ačkoliv to má svoje nedostatky, vše je tak dobře zakryté a celkově vyvážené, že ani žádné hledat nechceme. 80% ()

jjjerry

Vau, tohle mě opravdu bavilo. Pustil jsem si hlavně pro Natalie Portman a nelitoval, je krásná a skvěle hraje. Pro Zach Braff mam trochu slabost díky Scrubs. Ale překvapil mě film jako celek. Je to zábavné a přitom i emotivní. Skvělá hudba co provází film, skvělý scénář a dobře zahráno hlavními představiteli, věřil jsem jim to. Jen komedie to pro mě až tak nebyla, spíš romantické drama. ()

StrixCZ

Velmi příjemná záležitost... :o) Citlivě natočená romantická komedie, dějově docela prostá, avšak o to uvěřitelnější, navíc bez toaletního "humoru", bez kýče a patosu - a to se jen tak nevidí! Nemluvě o tom, že pro Natalii Portman mám slabost - a tady ještě navíc hraje tak krásně střelenou a milou postavu... :o) Zvuková stránka je taky fajn - soundtrack neruší ani se nevnucuje velkolepými smyčcovými skladbami (v tomto žánru tolik oblíbenými), spíš jen nenuceně dokresluje a svůj prostor dostává i ticho. O to lépe pak vynikne těch několik výraznějších skladeb, které mi navíc přesně sedly do hudebního vkusu (většinu z nich už dlouho znám a mám rád). Tohle můžu :o) 85% ()

RomanT

Film utlumený stejně jako hlavní hrdina Andrew. Zach Braff by se měl raději věnovat něčemu jinému než herectví. Až ho podezřívám, že sám sebe obsadil jen proto, aby se mohl líbat s Natalie Portman. ()

Gregor_Samsa

Tak chápeme asi, že okolo tohodle byl a je takový milý indie hype a ten soundtrack je povedeně vybraný, jistě, ale je to prostě takové... dětské. Jakože dojet domů, je mi přes dvacet, potkat trošku bláznivou holku a celkově se sebrat je jistě krásný příběh, který má své kouzlo, ale na stárnoucího cynika tohle povídání fungovalo spíše jen zčásti. Té menší. [60%; 2018-01-28 Home sweet home] ()

Kozlowski8

Příběh o setkání dvou mladých lidí, kteří si vzájemně, svou blízkostí, pomáhají udělat pořádek ve svých duších a hlavách. Schéma příběhu není ničím zvláštní a už vůbec ne jedinečné či vyjímečné. Zach Braff ho ale vynikajícím způsobem obohatil o svižné, vtipné i dojemné dialogy a momenty a velkým přínosem pro film je také přítomnost okouzlující Natalie Portman v hlavní ženské roli. Velmi příjemně strávených 98 minut. 75 %. ()

pp

Film o jednom týdnu života nepříliš úspěšného začínajícího herce Andrewa Largemana. Andrew, jehož nejvýraznějším povahovým rysem - způsobeným léky - je naprostá pasivita, přijel po deseti letech domů - na matčin pohřeb. Během krátkého pobytu v rodném městě si kromě setkání s kamarády z dětství stihne najít přítelkyni Samanthu (opravdu nádherná Natalie Portman) a navázat vztah s otcem, se kterým od svého odjezdu nepromluvil. Bohužel film ubíhá hrooozněěě pooomaaaluuu. ()

Xylobalsam

Pokud se vam tento snimek zalibi, necha ve vas velmi hlubokou stopu. Paradne a vtipne vypraveny zivot dvou lidi, kterym se v zivote moc nedarilo. Obrovsky pohladi na dusi, navic u nejakych gagu jsem se smal jako uz dlouho ne (vystreleni sipu nad sebe, pomalovane telo pri zajizdeni do tunelu). Vyborne herecke vykony. ()

Zach Braff v zajetí lékařů

Zach Braff v zajetí lékařů