Úspěšný film Jana Hřebejka plný tragikomických příběhů a osudových setkání, přátelství, smíření i odpuštění... Komedie, která vás rozpláče, drama, které vás rozesměje – zní v podtitulu úspěšného snímku renomovaného dua HřebejkJarchovský. Každý se někdy někam před něčím snaží uprchnout a právě tento film je působivým osobním průvodcem ve světě uprchlíků v nás i kolem nás, zažívajících nejen své každodenní starosti, ale obávajících se někdy víc sami sebe, než okolního světa. Ve skvělých hereckých výkonech vede film diváka přes nejednu humornou situaci k hlubšímu zamyšlení nad vkladem každého z nás do tohoto světa... (Česká televize)

JohnKEANE

Také originálne prekombinované!Ale chvílami mi to došlo trochu trápne a nudné.Macháček ma vo svojej úlohe vôbec nepresvedčil.Rozpačitý som bol aj z úlohy Milky Vašáryovej a Petr Forman v úlohe jej syna sa sem nehodí už vôbec.Pripadal mi chvílami taký nudný a nezaujímavý až je škoda že tu aj vôbec hrá!Ale štve ma na tomto filme najviac to,že také skvelé postavy aké si struhli moji oblúbenci Jarda Dušek či Pavel Liška tu dostávajú k svojím výstupom žalostne málo priestoru!A to je podla mna najvetčí nedostatok tohto inak slušného filmu. ()

Romadoor

Nevím jestli můžu hodnotit, když jsem to neviděl celé...ale protože jsem to zkusil 3krát, tak myslím, že ano. Postavy pro mne měli parodický nádech - ani jedné jsem nevěřil, ale zároveň nebyly až tak parodické (příkladem za všechny budiž osazenstvo zastavárny), aby byly vtipné - mě se to nelíbilo. 1 * reřisérovi za odvahu. ()

Seuata odpad!

Ve filmu jsem postrádala snad vše, co film má mít. Humor... suchý, o ničem, možná to je tím, že mám ráda inteligentní humor, než jen: "Vždyť je to dítě černý!" Vážně jsem to nechápala, čemu se lidé smějí. Hodně průměrné výkony, které nenadchnou. Zde jde snad jen o ty hlášky a velice zbytečné vulgarizmy. Asi jsem divná (nebo spíš ten film je divnej :D ), ale vážně se mi to nelíbilo. Filmu se budu vyhýbat, tohle je ztráta času, alespoň pro mě. ()

Toumyk

Zajímavé prolínání osudů několika lidí. Samozřejmě z mé strany nejsledovanějsí byl Macháček a jeho fandění Spartě. Druhá už není tak zajímavá a opravdu mě vůbec nebavila a i když mám Třísku rád tak tady to nebylo nic moc. Opravdu osudy rodiny mě nějak moc nebrali. U Hřebejka to je rok co rok nový film nebo dva. Takže je to spíš otázka kvantity než kvality. Pelíšky a Pupendu byly skvělé filmy. Ale teď jeho filmy spíš pokulhávají než aby běžely maraton a je to docela škoda, protože ten člověk má talent, ale zahazuje ho tím, že tvoří filmy, které jsou z jedné časti super a z druhé totální odpad. Takže méně filmů a větší kvalitu. ()

sirrgulo

Hodně dlouho snímek zůstával v mé filmotéce přehlížený než jsem se k němu konečně dostal, musím říct, že zklamán jsem rozhodně nebyl. Děj není vůbec špatný a události, které se dějí okolo Třísky a jeho rodiny jsou vážně zajímavé. Možná největší mínusem filmu je pak dvojice Liška Daniela, která je sice vtipná, ale to je asi tak vše, když si uvědomím, že ostatní postavy kolem sebe měli vybudovanou nějakou zápletku. Konec snímku mě docela mrzel. Zejména pak dějová linie kolem Macháčka a Nataši Burger, přál jsem jim lepší. ()

Honzus

Dejte tam trochu rasismu, přidejte kapku xenofobie, k tomu špetku fotbalového chuligánství a máte dokonalý film ze současnosti. Naštěstí to takhle nefunguje. Jenom nechápu, kolik lidí tomu filmu skočilo na špek. ()

kaaamiiii

Jedna hvězda za Macháčkův výkon. Jinak by to byl odpad jako vyšitý. Přehlídka labilních jedinců, vole, příběhy nejsou, vole, ničím zajímavé, vole.. Herci nemastní neslaní, pronášející rádoby vtipně smutné dialogy. Co to mělo být? Nuda. Strašná nuda. ()

Luswani

Podle mě asi nejhorší Hřebejkův film. Macháček tady byl hrozný, Burger taky, Tříska taky, vlastně nikdo se mi v tom filmu nelíbil. Obvykle nejsem moc kritický, ale tento film se prostě nepovedl. 20% ()

megajalec

Z dvoch línií, ktoré sú vo filme, sa mi páčila jednoznačne tá s Macháčkom (až na tú Spartu samozrejme :)). Bohužiaľ, druhá s Vášáryovou (paradoxne, jeden z najlepších hereckých výkonov filmu) je nudná, nič nehovoriaca. Páčila sa mi ešte scéna vo väzbe, kruto realistická. A posledných zhruba 20 minút filmu (keď sa spoja oba príbehy) sa to konečne rozbehne a má to aký-taký náboj. ()

maxcold

No již mnohokrát se mi stalo, že ČSFD průměr hodnocení mi nedá odpověď, jestli se mi film bude líbit. Podle hodnocení bych si ho nejspíš nepustil a byla by to velká škoda. Macháček s rozštěpem, pivařka Vašáryová a Nataša Burger jako magor, toužící po děcku. Já se bavil a bavil jsem se už asi dvacetkrát a klidně se budu bavit dál. ()

PetrJulian

To, že tento film obdržel hned ČTYŘI ocenění Českého lva, je pro mne navždy důkazem zbytečnosti těchto cen a ztráty důvěry v ty, kdo se na nich podílejí hodnocením. Ale to je z jiného soudku, teď k samotnému filmu. Prvních 45 minut tohoto filmu, který mch. nemůže být v televizi vysílán před 22. hodinou, jsem doslova protrpěl a vydržel jen proto, abych mohl napsat objektivní hodnocení. Nač bych ho psal k filmu, který jsem neviděl celý, že. Pro MNE osobně je zde skoro vše špatně. Jsou zde různé komentáře, někdo se dokonce s postavami nebo situacemi identifikuje, já teda ne. A to byl asi hlavní problém při sledování filmu. Prostě se nepohybuju ani nevyhledávám společnost, kde někdo 10x za jednu větu řekne sprosté slovo. I když to by se ještě dalo skousnout. Ale jednání postav, vůbec scénář a příběh samotný, to mne ničím neoslovilo. Za pár dní snad už ani nebudu vědět, o čem to vlastně bylo. Všechno dorazila protivná kamera a nezvyklý formát filmu (aspoň teda v televizi se na začátku pořadu posunul formát na nějaký ořez s obrazem uprostřed obrazovky, takže všude okolo byly černé pruhy. Na 22'' TV opravdu podívaná! To to fakt bylo takhle natočeno?). SUMA: napodruhé ztráta času. ()

krivkin

Je to dobrý, ale takový málo soudržný. Je poukázáno na ne právě lichotivé vlastnosti některých Čecháčků, dobře, ale co dál? Máme tedy emigrovat a pak shodíme z očí klapky malosti, jen tím se nám rozšíří rozhled a obzory?? Ačkoliv třeba by to nebylo od věci... :-) ()

laple

Ty vole, vo čem tohle vlastně je? Vždyť kdyby tam nebyla parta známých herců, tak to stojí za úplnou vyližpiču! Fakt kokotina. ()

Sefik odpad!

Prosím vás všichni nad hodnocení odpad, co je to komedie? Toto? V tom případě žiji úplně jinde, protože jsem se nesmál. A ty slzy byly ze zoufalství nad tím, co se dá vytvořit. ()

Alden_Larson

Úžasný a nesmírně působivý snímek. Děj, postavy i dialogy jsou podle mě naprosto perfektní. Herecké výkony jsou bez pochyby nejlepší částí filmu, obzvlášť Dušek, který si zahrál pro něj celkem netradiční roli, zvládnul úkol na jedničku s hvězdičkou. Prezentace je výborná, líbily se mi dlouhé záběry, díky kterým byly herecké výkony ještě lepší. Hudba se mi ale moc nelíbila, v pár scénách mi přišla trochu nevhodná. 9/10 ()

Jan Tříska (1936 - 2017)

Jan Tříska (1936 - 2017)

25.09.2017

Nesnáze s kráskou

Nesnáze s kráskou

03.07.2006

Barrandovský dřevěný ateliér č.4, kde loni na podzim začal natáčet režisér Hřebejk svou Horem pádem, ale je méně opřena o témata sociální a politická, je víc o intimní sféře postav,\" přiblížil za… (více)

Český lev je za námi

Český lev je za námi