Úspěšný film Jana Hřebejka plný tragikomických příběhů a osudových setkání, přátelství, smíření i odpuštění... Komedie, která vás rozpláče, drama, které vás rozesměje – zní v podtitulu úspěšného snímku renomovaného dua HřebejkJarchovský. Každý se někdy někam před něčím snaží uprchnout a právě tento film je působivým osobním průvodcem ve světě uprchlíků v nás i kolem nás, zažívajících nejen své každodenní starosti, ale obávajících se někdy víc sami sebe, než okolního světa. Ve skvělých hereckých výkonech vede film diváka přes nejednu humornou situaci k hlubšímu zamyšlení nad vkladem každého z nás do tohoto světa... (Česká televize)

Strike

Hřebejk chtěl zahrát na vážnou strunu a vyslat k českému národu poselství, což se mu tak nějak podařilo. Bohužel to ale udělat tak, že místy divák až trpí. Slepenec různých výstupů, ve kterých jsou nacpáni nejznámější domácí herci, nedává dohromady velkou podívanou. Někteří herci jsou tam vysloveně zbyteční a vypadá to, že byli obsazeni jen proto, že se s nimi asi dobře pracuje a diváci je chtějí vidět, byť v sebepitomější roli - zářným příkladem je Pavel Liška, který rozšířil zástup svých filmových debilů. Přesto se ale jedná o jeden z nejlepších českých fimů roku 2004, což nabádá k zamyšlení... Po tom co jsem tento film viděl podruhé (necelý), tak snižuju hodnocení - scénář je neuvěřitelná pitomost. P.S. Gullit - další výborné použití toho jména po písničce Holandská od Horkýžů Slížů ()

jilda

Trochu komediální, trochu tragické.Hlavně skvělý Jiří Macháček, znovu bych si to asi nepustil, chybí jiskra.Některé pasáže jsou zbytečně rozvleklé. ()

Phillo

Opäť toľko situácií, o ktorých som si myslel, že ich zažíva len naša rodina a on to ten Hřebejk asi zažíva tiež :) Najviac ma prekvapila Emília Vášáryová, od ktorej som tak excelentný výkon nečakal (povedzme si na rovinu - jej prehrávanie v slovenských seriáloch je hrozné!) a jej čeština bola aspoň mierne uveriťeľná. Čo si vážim najviac, je to, že Hřebejk nikdy neskĺzol k istému macherstvu a čistému hláškovaniu, čo je vlastné mnohým iným českým filmom. Nezaškodí si preto tak raz za dva roky pozrieť Hřebejkov film, ktorý vás vráti do reality a slušne pobaví. 80% ()

Suchinnen

Má to své mouchy a tu zásadní vidím v až příliš širokém záběru pohledu na českou společnost (a nejen českou), díky němuž se film občas trošku rozpadá a hlavní dějová linie se rozplývá jak pára nad hrncem. Barevná stylizace mi tady celkem sedla a vůbec po technické stránce nemám moc co vytýkat. Herci také nezklamali a tak zásadní problém (bohužel problém většiny nových Hřebejkových filmů) je ve scenáři, který postrádá nějakou hlavní gradující linii s potřebnou dávkou emocí, která by držela film pohromadě. Jedná se tedy "pouze" o dobrý, trošku přeplácaný film s naléhavým sdělením. ()

Oxymoron

Jan Hřebejk patří určitě mezi nejlepší české režiséry, o tom žádná, bohužel se ale od natočení Horem pádem tak nějak podivuhodně zaškatulkoval a točí filmy, které jsou absolutně o ničem. Po filmařské stránce dokonalé, do nejmenšího detailu promyšlené, ale příběhově tak nějak prázdné. Nebýt vždy dokonalého hereckého obsazení, dopadlo by to ještě mnohem hůř. Snad je to ale jen dlouhodobý zimní spánek a časy Šakalích let a Pelíšků se zase vrátí. ()

Haniczka

Tolerance jo, ale ta naše. Nic není černobílé a svět je dost veliký na to, aby toleroval i to, že někdo netoleruje. ()

xkupka07

Omlouvám se těm doknutým,ale vážně nemůžu jinak, jak jen ** . Hřebejk zkusil velice složitý zákrok, a to balancovat mezi komedií a socialnim dramatem. Bohužel, a to vážně bohužel, nevyvedlo se mu to. Natočit dva různe filmy, měly by oba po ****. Scéna setkání u obědu nemá obdoby, Macháček a Dušek taky překvapuji. I Liška už nehraje absolutního blba(pro změnu jen středního). Ale vše se to stratí, když vás 10 minut krmí komedií a pak během 10vteřin zpadnou do tragédie. Nestačite se přeladit a už vás zase hodi do komedie. Škoda. Přiznávam, že je jen málo filmu, kde se to podařilo a Horem Pádem je na naše poměry velice slušný(a jak říkal známý: jsou zde věty a názory, které by se měly učit nebo rozebírat třeba i ve škole). ()

Milwa

Právě uplynuly asi tři minuty od závěrečných titulků tohoto filmu, který mě nezaujal ani herci, ani stylem, ale opravdovostí postav!! Dle mého názoru jeden z nejvyváženějších Hřebejkových filmů.Velmi mě překvapil,hlavně proto, že je představován jako tragikomedie, a já nečekala takhle vážný film. Už chápu rozčarování některých diváků, kteří šli do kina na komedii a čekali, že se budou smát. Komedie to není, jsou zde úsměvné pasáže ale převažují spíše ty smutné a zásadní. Je to film o nás lidech, neřekla bych, že jen o češství. Zobrazuje pokrytectví, vychcánkovství a hlavně to, že každý z nás chce někam patřit, někam kde nás mají rádi. Smutný a velmi krásný film*****.možná, že za týden moje nadšení opadne,ale určitě mě čekají ještě nejmíň 2 reprízy:-) ()

Malfame

Na Horem pádem se celkem dobře kouká, je to dobře natočené a místy i vtipné. Největší předností filmu jsou pak herecké výkony, zejména Emília Vašáryová si Českého Lva určitě zasloužila. Nic z toho ale nedokáže zakrýt obrovskou prvoplánovitost filmu. Nejde jenom o to, že většina postav jsou více či méně skrytí rasisti, to bohužel není až tak daleko od pravdy. Problém je v tom, že za rasisty jsou tady právě a jenom Češi, zatímco je postava, kterou hraje Petr Forman, je jejich téměř dokonalým protipólem. Korunu všemu nasazuje kýčovité vylíčení Ausrálie jako ráje na Zemi, které film sráží do velmi lehkého nadprůměru. ()

Šmoula

Všude možně se dočtete, že se mimo jiné jedná o komedii, s čímž nemohu tak docela souhlasit. Když se řekne komedie vybavím si mnoho filmů, ale ani jeden mu není nijak podobný. U tohoto snímku jde spíše o zamyšlení se nad mezilidskými vztahy, životem samotným a rasizmem na každém kroku.Také nerozumím tomu, proč se ve více a více filmech objevuje tématika spojená s fotbalovou Spartou (asi nějaká reklama?). Jak je vidět pořád umíme točit výborné celovečerní filmy. Jen nějaké to ocenění z Ameriky by neuškodilo. ()

strangercz

Bohužel musim říct že Hřebejk nastolil klesající kvalitu svých filmu to co bavilo u pelíšku v pohodě se zvládlo u Pupenda tak tady už celkem nudí ale pořád je to na Českou produkci posledných let celkem nadprůměr ()

mh.mail

60% - Jak Pupendo bylo pro mě po Pelíšcích zklamáním, tak Horem pádem bylo zase po Pupendu příjemným překvapením. Konečně současný námět. Nejsem si jist, jestli bych si to na DVD koupil domů, ale z kina jsem zklamaný neodcházel. ()

Saur.us

Jan Hřebejk zvážněj a natočil tragi-tragi-tragi-komedii z prostředí lidí postižených xenofobií, falešnou nadějí pro nápravu nebo zoufalstvím ze sebe sama. Vina a trest funguje i tentokrát, bohužel pro některé postavy až příliš tvrdě. Hřebejkův protestsong proti nepřizpůsobivým menšinám ale i proti jejich nepřátelům. ()

Untentrauer

Cože to je za film? V tomto filmu a dalších podobných s nehercem Macháčkem se ztrácím. Vše se mi slévá do jednoho a já ani nevím na co to koukám. Jeho herecké neumění je vždy zaručeně všude stejné. ()

gusman

Konečně něco pořádného! Konečně se Hřebejk přenesl přes všechna ta nesmyslná okénka do historie (uznávám, Pelíšky byly docela fajn) a natočil parádní nelineární a zvratový film, plný moderních dialogů a nezapomenutelných scén (Tříska popisující Lenina je fakt kouzelnej). Závěr působí tochu vyumělkovaně a narafičeně, ale na filmu to nesráží vůbec nic. ()

Snape

Hodně jsem váhal mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, ale nakonec volím plný počet. Vždy mě totiž potěší, když čeští filmaři dokážou přivést na svět tak silný film. Nejedná se o komedii, od tvůrců Pelíšků bych podobný, docela trpký snímek nečekal. Dobře zfilmovat příběh ze současnosti o rasismu a xenofobii je totiž podle mě mnohem těžší než natočit úsměvný retro-film. Z herců bych vyzdvihnul výkon Petra Formana. Jeho civilní nepřehrávané herectví je skvělé, navíc v jeho generaci moc podobných mužských herců nemáme. Ačkoliv jinak moc nemusím Jiřího Macháčka ani Jaroslava Duška, musím uznat, že tady i oni byli skvělí. Zejména první jmenovaný byl velice přesvědčivý. Poslední poznámku mám k vámi hodně kritizované technické stránce filmu. Obrazové filtry mně vůbec nevadily. Na rozdíl například od Sametových vrahů nijak nerušily, jen dobře dokreslovaly atmosféru. ()

Jan Tříska (1936 - 2017)

Jan Tříska (1936 - 2017)

25.09.2017

Nesnáze s kráskou

Nesnáze s kráskou

03.07.2006

Barrandovský dřevěný ateliér č.4, kde loni na podzim začal natáčet režisér Hřebejk svou Horem pádem, ale je méně opřena o témata sociální a politická, je víc o intimní sféře postav,\" přiblížil za… (více)

Český lev je za námi

Český lev je za námi