Úspěšný film Jana Hřebejka plný tragikomických příběhů a osudových setkání, přátelství, smíření i odpuštění... Komedie, která vás rozpláče, drama, které vás rozesměje – zní v podtitulu úspěšného snímku renomovaného dua HřebejkJarchovský. Každý se někdy někam před něčím snaží uprchnout a právě tento film je působivým osobním průvodcem ve světě uprchlíků v nás i kolem nás, zažívajících nejen své každodenní starosti, ale obávajících se někdy víc sami sebe, než okolního světa. Ve skvělých hereckých výkonech vede film diváka přes nejednu humornou situaci k hlubšímu zamyšlení nad vkladem každého z nás do tohoto světa... (Česká televize)

retrix

Snaha o zobrazení stavu společnosti počátkem nového tisíciletí. Ne, že by to Hřebejkovi nevyšlo, celkem to vystihl, ale nebýt postaviček Macháčka a Duška (skvělé hlášky), tak by byl celý film o ničem. Vsunutí děje Třískovi rodiny byla v podstatě nic neříkající psychologická nuda. ()

cirkulace

Byl jsem mile překvapen touto hořkosladkou konedií. Hřebejk potvrzuje svoje bezpochybi skvělé kvality. Z hereckých výkonů vyzvihuji hlavně skvělého Macháčka v roli trochu mentálního policisty a věrného fanouška Sparty, a dále pak jeho kamaráda Sparťana Jaroslava Duška. Scéna u Macháčka v bytě u dětstké postýlky, kde předvádí svůj herecký výkon právě tito dva jmenovaní, je pro mě asi nejlepší z celého filmu. ()

Usir

Skvělý počin Jana Hřebejka. Vynikající herecké výkony, především Emílie Vašáryové. Když si vzpomenu jakou "puťku" hrála v Pelíškách a jak hraje tady, tak to je prostě užásné. Perfektní hlášky, dobrý děj. ()

PatrikP4

Sem tam mě pobavil Jiří Macháček, ale to bylo tak všechno... Ale tenhle film asi neurazí a ani nenaštve... Asi takový zlatý český průměr... ()

Salvator

Pokud se scénář založený na prolínání několika lidských příběhů správně uchopí, je výsledek sázkou na jistotu. A platí to i v tomto případě. ()

brasek

Niekedy mám pocit, že jeden úspešný film ti spraví takú kariéru, že ak natočíš blábol tak ťa nebude nikto kritizovať, lebo čo keď... Naozaj nepozerateľná záležitosť. ()

Kozlowski8

Příběhy několika skupinek lidí, které se nějakým způsobem protínají. Tvůrčí spojení tandemu Hřebejk - Jarchovský u mne opět boduje (není tomu tak vždy). Výborný scénář a výborná práce režiséra Jana Hřebejka přinášejí nápadité vyprávění. Příběhy postav odrážejí realitu 90. let, kdy dílo vzniklo, ale jsou nadčasové a aktuální i pro dobu současnou. Při sledování filmu vnímáme mnoho humoru a vtipných hlášek, ale v konečném důsledku taky negativa a trápení, která život přináší. Značný podíl na skvělém zážitku z filmu mají úžasně napsané a stejně úžasně ztvárněné postavy. Těžko vybrat nejlepší, když výborní jsou všichni. Nelze nepochválit taky hudbu Aleše Březiny. Vždycky mám ohromnou radost, když uděluji pět hvězdiček českému filmu. V tomto případě je udělím rád. 90 %. ()

Karbos

Nalejme si po těch letech čistého vína.....témata jako emigrace a imigrace rezonují dnes, snad více než v roce 2004. Typická česká nátura a konzervatismus z toho čiší dodnes, stejně jakoby to bylo včera a dobře skrytý humor čeká na toho kdo ho pochopí. I když některé scény už jsou opravdu legendární, je tam toho mnohem víc :). Celkově Češi tyhle naše melodramata s trochou černého humoru a špetkou sarkasmu prostě umí. Češi prostě nemají prachu a tak musí pracovat přes emoce a to se jim občas i daří.... ()

Dawe2 odpad!

Přemýšlel jsem dát jednu hvězdu, ale nedokázal jsem přijít na to, za co by měla být. Strašně nudná a nevtipná kravina prakticky o ničem. ()

rigby

Český pokus o velký světový film s vážnými tématy. Bohužel není nadčasový, a tak v dnešní době jen zlomek dokáže oslovit diváka. Nefunguje to ani připomínka toho, že taková byla doba. Je to většinou už jen směšné. Ale vtip se tam ještě najde, podívat se na to zatím ještě dá. Zejména Macháček je opět výborný. ()

fooggyy7

Tak tady se Hřebík pokoušel nacpat Havlovi do prdele a taky že se mu to povedlo, Ta hvězda je za herecké výkony a ne za scénář a režii ()

PTuranyi

Výborný film ktorý balansuje na pomedzí komédie a vážnej drámy, opisujúci nešváry prekvitajúce v Česku po revolúcii. Sonda do zakomplexovaných myslí kde sa v kútiku či otvorene rozvaľuje xenofóbia a nenávisť. ()

alca_falcon

Tento film mě opravdu sebral u srdce. A i přes to, že tento film je označen primárně jako komedie, mě svým vtipem rozhodně nesebral. Neříkám, že zde humor nebyl, ale primárně mi jde o onen odraz naší společnosti. Hřebejk s Jarchovským nám totiž nastavili slušné zrcadlo. A když k mému semletému rozpoložení přidám i Jiřího Macháčka, jehož František je pro mě nejvíce tragickou postavou tohoto filmu, nemohu jinak než uronit kroupu a dál nechávat v hlavě rezonovat výrok "Bůh není, a proto fandím.". ()

charles3

Emotivně zatím nejsilnější film Hřebejka a Jarchovského. Použitá hudba záměrně připomíná starší "mozaikovité" filmy, kterými se PJ+JH inspirovali (Sud prachu, Smoke, Magnolia), zatímco barevné ladění připomíná pro změnu Amores perros či 21 gramů a herecké obsazení je mixem Samotářů a Nudy v Brně, střiženým výběrem z Návratu ztraceného ráje (či Lidí z maringotek :-) Herecké výkony většiny ansámblu jsou excelentní a jména Marka Daniela a Zdeňka Suchého jsem si po tomto filmu už definitivně zapamatoval. Trochu mě zaskočil "náhlý" a rychlý konec, ale možná při dalším shlédnutí zjistím, že právě takto má v závěru svou logiku. ()

Joee

Parádní scény nastavené výplní do skoro 2 hodin - to je Horem Pádem. Bohužel právě ty slepé pasáže film vyloženě kazí. Nedá se přesně říci odkud kam jsou slabá místa, ale celkově je patrná jejich přítomnost. ()

Washik

nechapu jak muze nekdo napsat neco o nasilnem cool stylu. Vcera jsem videl snowbordaky dneska horem padem a jina dimenze. Horem padem jsem hřebejkovi sežral aj s třema navijakama. A scenky čaj a chulit davam 8/10 ()

Jan Tříska (1936 - 2017)

Jan Tříska (1936 - 2017)

25.09.2017

Nesnáze s kráskou

Nesnáze s kráskou

03.07.2006

Barrandovský dřevěný ateliér č.4, kde loni na podzim začal natáčet režisér Hřebejk svou Horem pádem, ale je méně opřena o témata sociální a politická, je víc o intimní sféře postav,\" přiblížil za… (více)

Český lev je za námi

Český lev je za námi