Hele kámo, kdo tu vaří?

Waiting...

Hej, kamoš, kto tu varí?

Waiting...

Komedie

USA, 2005, 93 min

Milé překvapení a docela zábavná sonda:) do zákulisí provozu jedné restaurace. Nejsem zastáncem fekálního humoru, ale tady (až na pár momentů) mi to vůbec nevadilo. V rámci žánru čtyři pecky a ani nemrknu. Jen tak na okraj co se týče člověka, který stojí za českým názvem; distributor by měl na jeho post dosadit někoho více kvalifikovaného. Třeba prodavačku z masny.(18.5.2006)

Tak to mě teda mrzí to vaše chabé hodnocení, ale já jsem z toho filmu byla vážně nadšená. Skvělé vtipy, hlavně ta jejich hra, mezilidské vztahy a hlavně vám ukážou, že nikdy nevíte, co se děje v zákulisí vaší oblíbené restaurace. Vše, co se odehraje za jediný den je humorné, vtipné a prostě super. Strčte si tu jednu hvězdičku někam, nerozumíte srandě!(7.9.2008)

Naprostý nesmysl, která je sice úplně sprostý a místy odporný, ale zasměje se mu úplně každý. Ryana Reynoldse mám celkem dost ráda a docela mě mrzí, že svou roli tak trochu odflinkl, co si budeme povídat. Proto tentokrát jen slabší průměr 45%. Nebylo to úplně zlé, ale na druhou stranu jsem čekala něco lepšího.(30.9.2011)

Další z celé řady filmů, který lidé okamžitě po zhlédnutí odsoudí a to je v tomto případě velká chyba! Jistě, více nechutný film asi budete hledat jen těžko. Zkusme se ale zamyslet, jestli na tom přece jenom něco nebude?! Vždyť nikdo nevíme, jak to v restauracích a hospodách doopravdy chodí. A já mám pocit, že tento film uhodil hřebík právě na svou hlavičku. Pravdivou a vtipnou (a také nechutnou) formou přibližuje hospodský život, moc pěkná sonda do zákulisí (rozuměj do kuchyně). Řekl bych, že pro mnoho lidí už dávno začala platit rovnice „komedie = relax“. No, a když se na scéně objeví průkopník dosud neobjeveného, neotřelého tématu a zápletky, která vyžaduje myslet, je bez milosti odsouzen. Ano, tento snímek vyžaduje přemýšlet a uvažovat, protože nikdo nevíme, kolik pravdy na něm ve skutečnosti je. Je velmi nechutný, často vulgární, řekněme "mírně" atypický. Ale to rozhodně není důvod označit ho jako odpad. Těch metafor na dnešní dobu, panečku, to bylo něco. Ryan Reynolds byl už tradičně výborný, skvělá dvojka s Longem. Já se bavil a hlavně si uvědomil tři základní věci: 1) dávejte číšníkům dýško, 2) nikdy nechoďte do restaurace těšně před zavírací dobou, 3) nikdy a zde podotýkám nikdy nenaštvěte člověka, který vám připravuje jídlo (jinak to jídlo pro jednou dostanete v "netradičním balení").(17.7.2011)

Takový obyčejný den v obyčejné restauraci. Možná i díky tomu se z tohodle filmu stává průměrný film, ale našlo se tu hodně dobrých momentů a ke konci jsem se docela dobře bavil. Hrálo zde i dost dobrých herců, především musím vyzdvihnout moji oblíbenkyni Annu Faris a nejen díky ní se na to dalo dívat.(18.8.2013)

• - Ve scéně, kdy Dean (Justin Long) zmuchlá a zahodí vizitku, ji o pár vteřin později opět drží v ruce. (Pavlínka9)

• - Calvin (Rob Benedict) ve filmu trpí reálnou poruchou močení zvanou Paruréza. (Scelleton)

• - Producent Jeff Balis si zde střihl roličku jako jeden ze zákazníků restaurace. (HappySmile)