Život úspěšného mladého muže Nicka Beama se zhroutil ve chvíli, kdy se nečekaně vrátil z kanceláře dřív domů a našel manželku v ložnici se svým šéfem. Nick neztropil žárlivou scénu, ale potichu nasedl do svého auta a beze slova odjel. náhodou se pak při bezduchém bloudění po Los Angeles dostal až do velice nebezpečné čtvrti. Když zastavil na křižovatce, naskočil do jeho auta T. Paul s pistolí v ruce a hromadou výhrůžek na rtech. Smolařský lupič si ale vybral špatného muže ve špatnou chvíli. Nick nebyl v situaci, kdy by mu revolver mohl nahnat strach a tak zamkl dveře, šlápnul na plyn a přes protesty šokovaného lupiče vyrazil na "cestu smrti". Při následujících dobrodružstvích v arizonské poušti se dva naprosto rozdílní muži poznenáhlu sblížili až nakonec dostali geniální nápad. Vy&loupením vlastního podniku by se Nick pomstil záletnému šéfovi a smolařský zlodějíček T. Paul by se konečně dostal k pořádnému balíku peněz... (oficiální text distributora)

dANo

Miestami som sa celkom dobre bavil, ale na to, aby som dal tejto komédii vyššie hodnotenie, to chcelo lepší (nie tak ľahko predvídateľný) scenár. Herecké výkony boli v podstate nadpriemerné, samozrejme viac som bol zvedavý na Robbinsa v komediálnej roli a myslím, že to celkom dobre zvládol. ()

nevermore

Tancující hlídač nebo černoch, který přepadá lidi ovšem doma má fungující rodinu, to byly skutečně trapné momenty. Nakonci sežene práci a je vděčný.... rasový a sociální podtext ve své nejstereotypnější podobě :) Ale odhlédnouc od tohoto, jsem se párkrát docela slušně ušklíbl a při vybrání si snesitelného množství amerických komedií na rok (jeden kus) dávám velkopansky 4 **** ()

cross

Autoři se snažili o humorný nadhled na jeden nepovedený den v životě jinak úspěšného obchodníka, ale ve snaze o spoustu vtipných situací zůstali někde u bodu mrazu. Film sice není vysloveně špatný, ale scénář buduje své základy na nepříliš věrohodných (obsahově i ztvárněním) scénách, což je neskutečně rušivé a bohužel i smutné, protože to s talentem hlavních představitelů mohlo určitě dopadnou lépe... ()

Borat

Takhle už jsem se dlouho nezasmál! Upřímě se přiznám, že jsem od této akční komedie moc nečekal. Ale opek je pravdou. Úvodní rozhovory s manželkou, gagy a narážky byly naprosto geniální. Tim Robbins si zahrál zhrouceného manžela, který načapal svou manželku inflagranti. Nutno dodat, že ho azhrál skvělě, bylo mu jedno co se děje atd. Po boku Robbinse si zahrál Martin Lawrence, který určitě výkonem "bláznivého" zlodějiíčka nezaostal. Film má spád, mnoho nápadů, ale hlavně vtipu. Jenom škoda, že film ubral na tempu poslední 3/4. Kdyby udržel to zabijácky vtipné tempo, asi bych moc neváhal na pěti hvězdičkami, ale i tak Oedekerkův výtvor nedostane špatné hodnocení. |85%| ()

Philoun1

Přesně takovéhle filmy mám rád, skoro nic od nich nečekáte a nakonec vás velice příjemně překvapí a hlavně jsou v pohodě. Navíc se mi líbí otázka kam až člověk může zajít když nemá co ztratit. Prostě vtipné, milé, oddychové. ()

VooDoom

Neobyčejný příběh, docela normálních lidí, ale to by nesměl být ,,den blbec,, .A takový den nastal našim hlavním hrodinům.Na straně první, úspěšný mladý muž, který nachytal manželku s jiným a na straně druhé špatný lupič ve špatnou dobu na ještě horším místě :-) Bláznivá komedie s ještě bláznivějším rozuzlením. ()

ssfan

Mě to moc nebavilo, dal bych snad jen dvě ale díky dobrému hereckému obsazení ještě jednu přihodím. 52% ()

luksky

Po delší době jsem si opět pustil tento film a super..mám rád filmy s Timem Robbinsnem..obzvlášt když mu hoří boty :-D ()

ZinedineCR7

Jedna z najmilších komédii. Klasických kravín o dvojiciach, ktoré sú si pravým opakom, tu už bolo veľa. Ale táto v sebe má niečo extra. Lawrencov ksicht, Robbinsová osobnosť sprevádzaná úžasným soundtrackom od Coolia (http://www.youtube.com/watch?v=tP1PXRiVoJw ♥)... prvky, ktoré vytvárajú dokonalú a srdečnú komédiu. Veľmi rád sa k nej vracim :) ()

Hollohlaway

Pár solidních scén se najde a Tima Robbinse mám rád, ale bohužel Martina Lawrence moc ne. Tady je většinu času nesnesitelnej, jako skoro vždy. Má to s odstupem času nečekaně příjemně devadesátkovej nádech, ale že bych se válel smíchy to zrovna ne. Taky míra ztřeštěnosti postav je někdy trochu moc a sklouzne spíš k vrtění hlavou, proč to či ono nelogicky vyvádějí. ()

Arius

Dalsia z blaznivych komedii ktora ma vlastne takmer rovnakeho ducha ako ostatne. Ale zaujimavostou je ze vzdy dokaze zabodovat. Opat posobivy humor,Martin Lawrence mi taktiez zas urobil radost rozhodnym vykonom a hoci Tim Robbins nevydal zo seba to co v Shawshank ale dalo sa nanho pozerat. ()

Badguy

Skvělá komedie se spoustou nezapomenutelných momentů, např. u scény s pavoukem a následujícího "ohnivého" tance jsem opravdu řval smíchy, výborným Robbinsem a snesitelným Lawrencem, kterou bohužel trochu sráží některá klišé a okaté moralizování. ()

bloodvomit

O tom, že je Lawrence dobrej komik už teď nemam pochyb. Klasický scénářský paradigma dobře zpracovaný... no a neni Tim roztomilej? :-D ()

kenkaku

Zcela bezkonkurenčně nejlepší komedie Martina Lawrence i když tak trochu (nebo hodně) díky tomu jakého měl parťáka (Tim Robbins). Možná bych i řekl že je to jedna z mých nejoblíbenějších komedií vůbec. Otázkou teď je jestli je opravdu tak dobrá nebo mám jen zvrhlý vkus... ()

herr_carter

Tohle byla skvělá, nečekaná a hodně vtipná jízda až do konce - dnes byste nenašli na světe jiného herce než je Tim Robbins, který dokáže s kamenným výrazem sehrát podobnou roli - roli člověka, který ztratil o životě veškeré iluze a všechno je mu jedno. Lawrence, který mu sedl do auta v domnění, že ho okrade jako každého jiného, se tady šeredně spletl a adrenalinová jízda těch dvou může směle začít.........................moje hodnocení = 8 z 10. ()

NICOX

Velmi příjemná, nefekální komedie. Tim Robbins mě potěšil tím, že umí hrát i v komedii a pro Martina Lawrence to byla prakticky role šitá na míru. Několik nezapomenutelných scén: tančící securiťák; useknutí "části" sochy a fuckování do kamery; tanec Nicka s hořícíma botama a do toho Scatman... Prostě nadprůměr, 4-. 75 % ()