Manželé Jeff a Amy Talorovi jedou přes Nevadskou poušť do San Diega. U odlehlé benzínové pumpy si jejich luxusního džípu všimne řidič Earl, se kterým má Jeff drobný konflikt. Když mají o něco později poruchu na voze, nabídne jim pomoc řidič kamionu Red Barr, který slíbí, že Amy odveze k telefonu v blízkém motelu. Když pak zjistí, že závadu někdo způsobil úmyslně, spěchá za manželkou. Ta však zmizela. V motelu, odkud měla volat pomoc, ji nikdo neviděl. Jeff dohoní kamion, Barr však Jeffovi i zastavené policejní hlídce tvrdí, že jeho ani jeho ženu nezná... (oficiální text distributora)

AndrewNewman

Tak to teda bol riadny adrenalín a režisér k tomu nepotreboval ani jeden poriadny fight. V 90. rokoch sa točili skvostné jednohubky, či už to boli komédie alebo takéto akčné trilery. Pár logických chybičiek by sa našlo, ale pomerne krátka minutáž vám nedovolí čo i len na sekundu stratiť pozornosť. Nehovoriac o tom, že Kurt Russell podáva fantastický výkon, ten strach o milovanú ženu som mu veril v každej jednej scéne. Výborný kúsok. ()

vlada-xxx

Na realisticnosti si zakladam...a tento kvalitni thriller me po teto strance zcela uspokojil a jeste pridal skutecne 90min napinaveho deje bez slabeho mista..Kurt Russell je velice presvedcivy. ()

kedluben

a sakra. já nevim co proti tomu kdo má. já jsem byl fakt napnutej. a o to šlo. o umění samozřejmě být řeč nemůže. tohle je trochu něco jinýho. docela dobře udělanýho. sobotní večer naplněn. ()

lepo

Človek by neveril, že je to naozaj možné nielen vo filme, ale aj v realite. Zaujímavá nervové drásanie s plynutím deja. Kurt Russell určite nesklamal. ()

Tuty

Film si zaslouží lepší hodnocení. Děj je jednoduchý, ale ne uplně předvídatelný, prostředí pouště a TIRáků je samo o sobě dost krimi, k tomu připočtěte řidiče s xichtem J. T. Walsche, slušné herecké výkony a narodí se slušné 4 hvězdy. ()

p.a.douch

Kurt to je sakra manžel. Unesou mu starou a on, místo aby se s díky zabalil a zmizel do dálky, pátrá. No proti gustu žádný dišputát. Pro mě sice nepochopitelné jednání, ale sledovat se dalo v pohodě. Kurt má ve filmech standardní dobrý výkon. Ještě jsem u něj neviděl odfláknutý film a tady to potvrzuje. Zdatně mu sekunduje J. T. Walsh. Mostow odvedl v režijní sesli překvapivě dobrý výkon. Jsem spokojen ()

Velislav

Vynikajúci paranoidný thriller s naliehavým Kurtom Russellom. A možno nedocenený, ale kvalitou patrí na špicu medzi obdobnými filmami o únosoch. Nič nie je horšie, ako keď ti zmizne tvoja nežná polovička v totálnom zapadákove, kde si ostal sám a nemôžeš sa spoľahnúť na nikoho, na miestnu políciu zvlášť nie. Videné x-krát. 9/10 ()

Saxos

Klasické béčko. Celkem ucházející, i když opakující se děj. Pro mě hrůza kamera. Nevím ani k čemu přirovnat. Telenovela Mexiko vs. Venezuela. To bude ono. ()

PTuranyi

Výborný thriller a následná akčná dráma Jeffa Taylora zachraňujúceho manželku z pazúrov partie únoscov. Perfektná produkcia, bezchybné herecké výkony, výborný scenár s dobre stupňovaným napätím. ()

tarzan

Dobří thriller, kde se hlavní hrdina rozhoduje, jako obyčejní člověk. To že hlavní únosce je obyčejní chlap a děj nás zavede, až do jeho obyčejné rodiny, velmi kvituju. ()

Chlo0opek

Tak do 3/4 filmu je to film, který mě dokázal udržet v napětí bez známky chyby. Závěr je však o poznání horší (např. scéna na mostě, kdy náklaďák stále nemůže shodit dodávku z mostu, je vážně hloupá), ale stejně na mě tento film udělal dojem svou napínavostí. ()

Trescha

Klasický filmek na večer strávený s komerční televizí.Ničím nenadchne,ale zase ani neunudí a ni neurazí.Kurt předvádí slušný herecký výkon a role zoufalého,leč milujícího manžela mu celkem sedne.Navíc je to celé zasazené do(alespoň pro mě) příjemného prostředí Nevadské krajiny. ()

complex

Pamätám si ešte keď som tento film pozeral prvý krát, som mal asi 12 rokov a bol som z toho filmu unesený, až tak, že som si zohnal druhé video a tento film nahral na VHS kazetu... s odstupom času vidím, že nadšenie z tohto filmu sa vytratilo... ale je to celkom sluný thriller, len slovenský dabing sa počúvať opäť raz nedá... ()