Film natočený na motivy povídek George Scerbanenco. Zároveň první část TRILOGIA DEL MILIEU. Zápletka souvisí se ztrátou „špinavých“ peněz při pouliční výměně. Místní mafie pod vedením tzv. Americana (Lionel Stander) si to samozřejmě nenechá líbit. Jako vymahače si vybere kruťase Rocca (Mario Adorf). Tento chlapík, mající rád násilí, postupně umučí a zavraždí všechny účastníky směny. Ugo Piazza (Moschin Gastone) jediný uniká a to do kriminálu. Po třech letech je předčasně propuštěn. Má na krku mafii, bezcharakterní policii a navíc nebezpečně svůdnou barovou tanečnici (Barbara Bouchet), svou bývalou milenku. Ugo rozehrává chladnokrevnou hru o vlastní život. Do této hry vtáhne i dva přátele. Starého, světa znalého Dona Vincenza (Ivo Garrani) a jeho synovce China (Philippe Leroy). Nyní je pouze otázkou, zda je Ugo skutečně pouze smolař na špatném místě, nebo je pod povrchem schováno něco víc.... V klíčových scénách je napětí děje stupňováno progresivní rockovou hudbou skupiny Osanna. (GilEstel)

Tsukikage

Spoiler: je vlastně strašně zvlášní, jak mě překvapil konec filmu. Jak neznám tento druh filmu a neznám staré detektivky, podařilo se režiséru mě s koncem dokonale zaskočit. Bylo to vtipný. ()

tojowoeZNK

Nedávno jsem v Miláně byl a ti holubi na náměstí jsou pořád stejní, jen přibylo japonců a negrů se šnůrkama, kterých je tam snad víc jak hulubů v celé Evropě. Jinak zajímavá gangsterka a mazec hudba, kecy policajtů můžou trochu vadit a chvílu mě sral i uřvanej Mario Adorf ale pak si mě zase získal že si pouštím některý scény pořád dokola. ()

Kubaso

Tady asi půjdu proti proudu, protože druhý díl Di Leovy volné trilogie, "La mala ordina", se mi díky převažující akci zamlouval o něco víc než jeho předchůdce. To ale neznamená, že "Milano calibro 9" je nějaké ořezávátko. Akce je v něm kapku míň, ale je méně ujetý, má slušný příběh a režie je natolik dynamická, že se u filmu snad ani nejde nudit. Taky se mi velice zamlouvalo obsazení Gastona Moschina do hlavní role. Konečně je v podobném filmu zjev, kterému toho gaunera na 100% věřím. Na Barbaru Bouchetovou a její tanec se také zapomenout nedá a Lionel Stander byl na roli "Američana" rovněž obsazen perfektně. Wolff s Pistillim mají sice ve filmu pár nadbytečných scén, které měly do děje vnést trochu politiky, ale oba pánové z toho vylezli se ctí. Problém mám jen s Adorfem, který tu podle mě celkem dost přehrával a soustavně odváděl pozornost od děje. Ne snad, že by tomu ve výše jmenovaném filmu bylo jinak, ale tam to tak nějak patřilo k věci. Výborná je hudba, vzniklá ze spolupráce Bacalova a kapely Ossana. Výsledek zní zhruba jako společný jam Jethro Tull a Goblin, což já tedy můžu. Celkově jde rozhodně o povedené dílko, ale moje srdcovka to není. ()

JohnSmith

Překvapuje mě tu tak vysoké hodnocení. Je to průměrná krimi o propuštěném vězni, který má dluh u svého bývalého zaměstnavatele. Není to dvakrát zajímavé a an herci nejsou žádná sláva. Zvlášť Adorf je naprosto příšerný. ()

vitekpe

Slusna podivana s netradicni hlavni postavou (Gastone Moschin), Adorfem a s Barbarou. :-) P.S.: vyznam postavy levicackeho policisty jsem tez nepochopil. ()

tenebrae86

Typická italská gangsterka. Přiznám se, že jsem asi čekal trochu víc akce a násilí (ne že by tam nebylo), překvapivě mě tady bavili více dialogy než samotný děj. Nejlepší asi byly plamenné výměny politických názorů mezi Frankem Wolffem a Luigim Pistillim. Nezklamal ani násilnický Mario Adorf, jehož postava mě bavila daleko nejvíc. Naopak příliš nepřesvědčil Gastone Moschini a do hlavní role mi neseděl. Dále pak Barbara Bouchet, ze které jsem vždy hotový mě tady naopak odpuzovala. I přes výtky jsem se ale v žádném případě nenudil. Technicky a stylem je vše na vysoké úrovni. Samozřejmě je to italský béčkový film, takže jsem se občas i na úkor tvůrců zasmál, což však jako mínus nikdy neberu. U hodnocení jsem se rozhodoval mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale s přihlédnutím k výbornému závěru a famóznímu hudebnímu skóre nakonec udílím čtyři. ()

flu

Tu quando vedi uno come Ugo Piazza non lo devi toccare! Tu quando vedi uno come Ugo Piazza non lo devi sfiorare! Tu quando vedi uno come Ugo Piazza il cappello ti devi levare! Tímhle nezapomenutelným monologem Maria Adorfa coby psychopatického Rocca se uzavírá jedna z nejpozoruhodnějších gangsterek sedmdesátých let. Brilantně napsané charaktery, výrazný sociálně-kritický podtext, do detailů promakaný sedmdesátkový vizuál a v neposlední řadě též zajímavý soundtrack (Luis Bacalov a italští progrockeři Osanna), to vše posouvá víceméně tuctový příběh "Milano calibro 9" mezi naprostou žánrovou špičku. ()

Shanen29

Opět velmi dobrý Di Leo a jeho bravurní rukopis tvrdých praktik 70 tých let z Italského prostředí mafií.Skvělá kamera,režie a prvotřidní herecké obsazení .Skvělé. ()

G04T

Jedno z nejlepších poliziotteschi jaký jsem kdy viděl. Fernando Di Leo byl v tomhle žánru mistr, to mu nikdo nemůže upřít. Hudba skvěle koleruje s dějem a akcí, která člověka totálně odrovná. Násilí samozřejmě nesmí chybět. Z některejch postav jde dokonce strach. Hlavní roli zvládl herec Gastone Moschin naprosto výtečně. Moje oblíbená Barbara Bouchet na konci překvapí. Jo sedmdesátý léta, to bylo období, kdy Italové točili ty nejlepší filmy, takový chvíle už se nevrátí. 5 hvězd, tady není o čem diskutovat. ()

DonBraso

Stará škola,která baví.Postavičky na šachovnici a může se začít.Nejhorší co jsem osobně měl za problém si zvyknout na Uga v podání Moschina,protože mi jako herec přišel jako ultimátní dřevo,který kouří jak Temelín,chodí jak golém a do toho hajzl jak se patří :)No celkově ty postavy jsou zde lukrativní,což samozřejmě obstará Mario Adorf,kdy v italštině je to naprostá lahůdka.Gangsterka která má naprosto svižný děj,výborně nahranou orchestriální úvodní hudbu a závěrečný majstrštyk.Závěrečná přestřelka může trochu rozesmát,ale to prostě chcete.Filmu jenom chyběl ten smrad Milána,kdy to spíše vypadalo jako na detektivku než vyloženě mafia product,ikdyž jsou zde dvě praktiky a nějaký ten Don v důchodu,ale naprosto zbytečná policejní etuda,která má rozesmát,ale spíše kácí film zbytečně dolů.Taneček Barbary Bouchet,ale zahřeje ultimátně,ještě když jsou tu tak typické kamerové detaily.85% ()