Na svou dobu a lehčí žánr velmi zdařilý snímek. U kořene jeho úspěchu je scénář - Josef Neuberg a Jaroslav Mottl. To, co se podařilo vytěžit s několikerou záměnou svazku listin a zapomenutím/záměnou/krádeží auta zasluhuje obdiv. F. Kreuzmann (zapomnětlivý impresário), V. Trégl (komisař) i většina dalších pod vedením M. Cikána bez chybičky. 90%.(29.8.2017)

Zdařilá komedie. Ovšem, gagy třeskuté srandy zde nenajdete. Vynikajícím způsobem je zde zazpívána píseň (občas i dnes někdy uváděna v TV pořadech presentujících starší melodie dnešními populárními zpěvačkami, a to však dosti neuměle) "Láska brány otevírá, bez křídel dostanem se do nebe..." v podání tehdejší star světových operetních scén Jarmily Kšírové. Inu, tehdy zpěváci uměli zpívat. Proto hodnotím plným počtem.(7.8.2003)

Neurazilo, kdovíjak nenadchlo, zápletkou i ztvárněním nijak nevybočuje z tehdejších zajetých kolejí. Ale hudba byla pěkná, Láska brány otevírá je chytlavá píseň a zpěv Jarmily Kšírové se mi líbil. Souhlasím se zdejšími uživateli, jako herečka za moc nestála, ale tady to tak nějak nevadilo. Souhrnem lepší průměr. 60%(23.5.2015)

Tenhle film je stejně pitomý jako řada jiných z té doby. Jarmila Kšírová nebyla nijak dobrá herečka, Hana Vítová v jedné z mnoha rolí, které si byly zoufalé podobné... Ale - Jarmila Kšírová na druhou stranu hezky zpívala, dobře se na ni dívalo, celé to má pěknou hudbu včetně ústřední písně Láska brány otevírá. A přes triviální zápletku a otřepaný humor já mám Veselou bídu prostě rád.(12.7.2012)

Není třeba si nic nalhávat, ale Jarmila Kšírová dobrá herečka nebyla, i když zpěvačka ano. A v době, kdy se točil tento film, byla hvězdou. Krátce po sobě natočila dva hudební filmy. Tento a Štěstí pro dva. Ale je pravdou, že i kdyby na jejím místě stála zkušená herečka, asi by to lepší nebylo. Scény na policii s Kreuzmannem byli ke konci už trapné, nudné a zdlouhavé.(13.3.2006)