Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dva mladí skladatelé marně nabízejí svou operetu - je odmítána dříve, než si ji kdokoli přečte. Shodou náhod, kdy její text se ocitne v nesprávné aktovce, se k ní dostane populární zpěvačka, které se naopak velice líbí, jenže netuší, kdo hru napsal... Pátrání po autorech, osobnostní záměna i rašící láska se stávají hlavními dějový prvky tohoto mile naivního snímku, kde se neustále zpívá. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (14)

argenson 

všechny recenze uživatele

Tenhle film je stejně pitomý jako řada jiných z té doby. Jarmila Kšírová nebyla nijak dobrá herečka, Hana Vítová v jedné z mnoha rolí, které si byly zoufalé podobné... Ale - Jarmila Kšírová na druhou stranu hezky zpívala, dobře se na ni dívalo, celé to má pěknou hudbu včetně ústřední písně Láska brány otevírá. A přes triviální zápletku a otřepaný humor já mám Veselou bídu prostě rád. ()

rivah 

všechny recenze uživatele

Na svou dobu a lehčí žánr velmi zdařilý snímek. U kořene jeho úspěchu je scénář - Josef Neuberg a Jaroslav Mottl. To, co se podařilo vytěžit s několikerou záměnou svazku listin a zapomenutím/záměnou/krádeží auta zasluhuje obdiv. F. Kreuzmann (zapomnětlivý impresário), V. Trégl (komisař) i většina dalších pod vedením M. Cikána bez chybičky. 90%. ()

Reklama

Rattlehead 

všechny recenze uživatele

Lesk a bída operety aneb celkem milý snímek, který ovšem příliš nevybočuje ze standardu tehdejší filmové produkce. Hana Vítová tu bohužel mnoho prostoru nedostala, ve vedlejší roli mě ovšem potěšil (jak je u něho dobrým zvykem) Václav Trégl. Pro lidi na počátku Protektorátu byla tato veselohra jistě vítaným únikem ze všedního života... ()

Bart 

všechny recenze uživatele

Není třeba si nic nalhávat, ale Jarmila Kšírová dobrá herečka nebyla, i když zpěvačka ano. A v době, kdy se točil tento film, byla hvězdou. Krátce po sobě natočila dva hudební filmy. Tento a Štěstí pro dva. Ale je pravdou, že i kdyby na jejím místě stála zkušená herečka, asi by to lepší nebylo. Scény na policii s Kreuzmannem byli ke konci už trapné, nudné a zdlouhavé. ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Láska brány otevírá. Hlad po hudebních filmech plných populárních melodií, jež by se ještě dlouho po premiéře linuly pražskými ulicemi, probudil váhající scénáristy, kteří se okamžitě jali sestavit příběh podle právě žádaného střihu. Nutno dodat, že Josef Stelibský, skutečný hitmaker své doby, se tentokrát trefil do černého, jeho prudce nakažlivé popěvky nadlouho zakotvily v paměti diváků. Miloš Havel z pozice hlavního producenta filmu zajistil exkluzivní herecké obsazení v čele s půvabnou Hanou Vítovou a evropskou hvězdou operetních jevišť Jarmilou Kšírovou. O tom, že film patřil ve své době k nejnavštěvovanějším a záhy si vyžádal volné pokračování pod názvem Štěstí pro dva, nelze jakkoli pochybovat. Oba tituly navždy uchovávají nejen krásu, ale také zlatý hlas velké české pěvkyně, kritikou neprávem opomíjené. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama