Policajt ze školky

Policajt zo škôlky

Kindergarten Cop

Akční / Komedie / Thriller / Krimi

USA, 1990, 107 min

Kluci mají penis, holky zase vagínu. Pokud někdo z vás chodí do školky (musíš být geniální dítě, když tohle dokážeš přečíst) a váš tatínek není gynekolog, vězte, že se tuto skutečnost dozvíte až kolem puberty. Povedená story s Arniem, který se předvádí v jedné své nejlepší komediální roli. Jeho praktické metody na zaručeně správnou výchovu předškolních dětí (uplatnitelné i u větších capartů) v kombinaci s fretkou, maskotem třídy, vám ukážou, že celý život žijete v omylu, když tvrdíte, že doma máte zlobivé ratolesti. Rodiče, zamyslete se nad sebou (doporučuji vzít si týdenní dovolenou), protože chyba je pouze na vaší straně!(6.3.2009)

• pytlik...

Muckajícího a tokajícího Terminátora viděti, jeden z nejhorších životních zážitků prodělati. A kdyby jenom to, on se nechá skolit i obstarožní paní, ani to oko si nevymění a navíc na konci v nemocnici odmítne proslulou českou pochoutku amarouny. Hlouběji už klesnout nemohl. A ani z dětství prožitého v socialismu si nepamatuji, že bychom tak směšně každé ráno přísahali věrnost kusu hadru na tyčce jako ti caparti v té údajně svobodomyslné Americe.Kam se hrabe Severní Korea.(24.11.2012)

Já mám prostě tenhle film rád. Začátek 90. let, Arnie, bylo nám jedno, jestli umí hrát, hlavně že hláškuje (jmenuju se Kimble a svý auto mám rád), sranda to docela je a hlavně je to jeden z mála americkejch filmů, kde jsou děti opravdu jako děti. Update 5.8.2020: Tak už i neškodná komedie je prý rasistická.(26.8.2006)

Detektiv John Kimble (Arnold Schwarzenegger) je dlouhá léta na stopě zločinci jménem Cullen Crisp (Richard Tyson), ale stále se mu nedaří jej dostat za mříže. Nyní by mohl mít příležitost, protože Crisp pronásleduje svoji ex-manželku se synem, která se skrývá v zapadlém městečku v Oregonu. Plán je jednoduchý - Kimblova kolegyně Phoebe O'Hara (Pamela Reed) přijme místo v místní školce, a pokusí se najít malého Crispova syna. Jenže po cestě Phoebe onemocní, a tak kšeft učitele ve školce musí vzít samotný Kimble... Každej akční hrdina si tím musel projít - aby se přiblížil široké veřejnosti, dostal od distributorů za úkol natočit nějakou vtipnou rodinou komedii (Stallone - Stůj nebo maminka vystřelí, Schwarzenegger - Policajt ze školky nebo Dvojčata, Bruce Willis - Kid), jenže heslo "Ševče drž se svého kopyta" platí ve filmové branži dvojnásob. Policajt ze školky ještě vychází ze všech výše zmíněných filmů docela koukatelně - hlavní zásluhu na tom má zřejmě Ivan Reitman, jehož jsou takovéto komedie doménou...(17.10.2010)

Proti tomu, co čeká policistu Kimbla s tři stopy vysokou galerkou v Astorii je potírání zločinu v L.A. dovolenou na Baha.. Z Reitmanovy pohodové kindergarten komedie si určitě zapamatujete strohou diferenciaci lidských pohlavních orgánů, sympatickou maminku Penelope Ann Miller a Arnieho přirozené herectví. Nutno otevřeně přiznat, že pokud nedrží v levačce brokovnici a v pravačce granátomet je v koncích. Buď je to tou muskulaturou, nebo metr a půl dlouhou fošnou přivázanou na zádech a nebo, a to bude nejspíš ono, totální absencí talentu. Takže kdybych si měl na místě režiséra při castingu vybrat mezi ním a Rainierem Wolfcastlem - zvolím platinového blonďáka..(2.9.2008)

• - Auto, které řídí John Kimble (Arnold Schwarzenegger), je Plymouth Acclaim z roku 1989 typ AA. (SONY_)

• - Hlavní role Johna Kimbla byla původně nabídnuta Billu Murrayovi. (HappySmile)

• - John (Arnold Schwarzenegger) ve filmu používá pistoli Beretta 92F a dále brokovnici Ithaca 37 Stakeout. (JohnSmith)