Policajt ze školky

Kindergarten Cop

Policajt zo škôlky

Akční / Komedie / Thriller / Krimi

USA, 1990, 107 min

Výborná komedie z dílny Reitmana a Arnolda Schwarzeneggera, tentokrát se z jejich spolupráce zrodila asi nejpovedenější a nejvtipnější komedie, sice s blížícím se koncem a proměnou Arnolda v milujícího učitele se to podstatně zhoršuje, ale ten začátek to přece jenom vynahradí, ten je přesně takovej jakej Arnoldovi sedne, prostě drsnej výraz, brokárna a nějaká ta drsná hláška, která přesně sedne. Já se fakt skvěle bavil a nebýt tý slabý druhý půlky tak snad dám i plný hodnocení(6.7.2005)

Pokud člověk od tohoto filmu nic nečeká vzhledem k Arnoldovým schopnostem, tak je velice příjemně překvapen, ba dokonce i pobaven. Vtipy založené na dětských reakcích a myšlenkových pochodech jsou zárukou a Arnold je předškolním dětem příliš nekazí. (Kimble: I Have a headache. -> Lowell: It might be a tumor -> Kimble: It's not a tumor! :-) Čtvrtá hvězdička je za zpívajícího Arnolda s kytarou :oD(16.11.2003)

Jedna z nejlepších komedií, pokud tedy budeme mluvit o těch oddechovkách, kdy dáte prostor zábavě před intelektem. Navíc, ač Arnoldovy pokusy o komedii nebyly zrovna nějaké ťip-ťop, tak se dá v jeho případě zde mluvit o chvalitebném hereckém výkonu. Pokud budou někdy opakovat a bude k tomu vhodná nálada, rád se podívám.(7.12.2008)

Báječná komedie s prvky thrilleru, které ale celkově ten snímek trochu kazí. Arnold opět dokazuje, že komedie umí. Ten nádherný kontrast obrovského může, učitele ve školce a malých dětí, je nepřekonatelný. Škoda že se Schwarzenegger víc nevěnoval komediálnímu žánru, bylo by to určitě lepší, než všichni ti Conanové a pod.(20.3.2012)

• MaxipesFik

Asi bych měl vysvětlit, co mne vede k tak ostrému odsudku tohoto filmu. Nevím proč, ale zrovna tento film se pro mne stal symbolem podbízivosti. Zosobňuje jistou formu kalkulu na diváka a to formu dost průhlednou a amatérskou. Že jsou hlavní postavy přímo prototypem klišé (svalovec a blondýnka) by mi snad ani nevadilo, ani předvídatelná milostná zápletka mezi nimi. Mnohem příznačnější je, že film neustále divákovi podsouvá motivy, se kterými se velmi snadno ztotožňuje (tedy počítám-li cílovou skupinu amerických diváků) a které v něm probouzí jakési vnitřní morální zadostiučinění. Jednak je to obraz drsného chlapa, který se rozplývá nad malými dětmi, jednak je to nepokrytá masáž americkým vlastenectvím. Duše průměrného Američana se při pohledu na to musí nutně tetelit blahem a zajíkat spokojeností. Alternativní pohled: jedná se o určitou moderní podobu pohádky, jež má svá vlastní charakterové šablony (něco jako chrabrý princ, krásná princezna, zlý padouch), ustálené motivy (stejně jako v pohádkách se vyskytuje kouzelný dědeček, draci a trpaslíci, tady, v "kriminální pohádce", máme pistole, policejní odznaky, houkačky..). Dobro po dlouhých útrapách spravedlivě zvítězí nad zlem a pak byla byla svatba a všichni žili šťastně až do smrti. Stejně jako pohádka i podobný filmový žánr se má stát nositelem jednoduchých mravních sdělení a vzorců chování - dostatečně jednoduchým, aby jej pochopili děti i průměrní Američané. Tento druhý pohled by mne vedl k daleko shovívavějšímu hodnocení, protože mi je však kulturně vzdálený, přikláním se spíše k původní verzi výkladu.(18.9.2010)

• - John (Arnold Schwarzenegger) ve filmu používá pistoli Beretta 92F a dále brokovnici Ithaca 37 Stakeout. (JohnSmith)

• - V čase 01:05:18 jsou v záběru 2 polštáře s motivem Ghost Busters dle stejnojmenného filmu Krotitelé duchů (1984), který rovněž režíroval Ivan Reitman. (Dlubal David)

• - Danny DeVito byl také zvažován do hlavní role, ale nakonec ji nedostal kvůli své výšce. (HappySmile)