Policajt ze školky

Policajt zo škôlky

Akční / Komedie / Thriller / Krimi

USA, 1990, 107 min

• Jino

Asi jedna z těch lepších Arnoldových komedií. I když je některé dialogy, průpovídky a hlavně teda ten Happy end jsou tak trapné, že mi bylo trapně i za Arnolda, který v tomto hraje hlavní roli. Vtipné jsou jen ty momenty, hned na začátku jak je policajtem a ty, jak příjde poprvé do školky. Jinak je to hrůza, která ale po pár rokách nevidění pobaví.(7.6.2007)

Kluci mají penis, holky vagínu. Pokud někdo z vás chodí do školky (musíš být geniální dítě, když tohle dokážeš přečíst) a váš tatínek není gynekolog, vězte, že se tuto skutečnost dozvíte až kolem puberty. Povedená story s Arniem, který se předvádí v jedné své nejlepší komediální roli. Jeho praktické metody na zaručeně správnou výchovu předškolních dětí (uplatnitelné i u větších capartů) v kombinaci s fretkou, maskotem třídy, vám ukážou, že celý život žijete v omylu, když tvrdíte, že doma máte zlobivé ratolesti. Rodiče, zamyslete se nad sebou (doporučuji vzít si týdenní dovolenou), protože chyba je pouze na vaší straně!(6.3.2009)

Dokonalý žánrový hybrid, ale není se čemu divit, když ho má na svědomí mistr mixování žánrů Ivan Reitman. Policajt ze školky si úžasně pohrává s typickými klišé drsné detektivky. Kimble jako drsný chlapík se s ničím nemazlí a když je to potřeba, klidně rozstřílí celý bar (úžasná scéna). Pak se ale všechno obrátí a neohrožený drsňák je vydán napospas nelítostné armádě čtyřletých výrostků. Kimblova bezmoc doslova bolí, ale stejně se tomu nejde od srdce nesmát. Oba zvládnuté žánry se na konci mistrně propojí do smysluplného celku. Hrubě nedoceněný film. 75%(21.10.2010)

Rodinná komedie, která je naprosto ideální na deštivé víkendové odpoledne. Žádný zázrak, místy moc přeslazené, ale některé scény opravdu dobře pobaví (zvláště Arnieho pažravá parťačka). Arnold Černýoráč je sice standardně prkenný (holt neherec), ale z rádobyvtipných ptákovin, do jakých se na stará kolena nacpal, je tahle snad jediná koukatelná (+ Cameronovy "True Lies"). Nemůžu si pomoct, viděla jsem to dvakrát a dokonce i podruhé (v dospělosti) se mi to docela líbilo, hodnotím tedy vysoko... každý přece máme nějakou tu úchylku;-). 71%(4.11.2008)

Výborná komedie z dílny Reitmana a Arnolda Schwarzeneggera, tentokrát se z jejich spolupráce zrodila asi nejpovedenější a nejvtipnější komedie, sice s blížícím se koncem a proměnou Arnolda v milujícího učitele se to podstatně zhoršuje, ale ten začátek to přece jenom vynahradí, ten je přesně takovej jakej Arnoldovi sedne, prostě drsnej výraz, brokárna a nějaká ta drsná hláška, která přesně sedne. Já se fakt skvěle bavil a nebýt tý slabý druhý půlky tak snad dám i plný hodnocení(6.7.2005)

• - Scéna, ve které Phoebe předstírá, že je Rakušanka a říká několik náhodných německých frází, zůstala v německém dabingu nezměněna, takže působí dost zmateně a nelogicky. (HappySmile)

• - Dominic má omalovánky s Krotitely duchů (1984), které taky režíroval Ivan Reitman. (HappySmile)

• - Film se natáčel v Cannon Beach a v Astorii v Oregonu a v Santa Ana a v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)