Policajt ze školky

Kindergarten Cop

Policajt zo škôlky

Akční / Komedie / Thriller / Krimi

USA, 1990, 107 min

Další nenáročná akčnější rodinná komedie, kde se policista John Kimble (Arnold Schwarzenegger) stává z důvodu své práce učitelem ve školce. Přes počáteční neúspěch, ale ve třídě mrňousů zavádí "německou" disciplínu a stává se velmi oblíbeným. Samozřejmě trochu romantiky, když se dá dohromady s osobou, kterou má chránit, půvabnou Joyce (Peneleope Ann Miller). Vtipné situace přináši zejména Johnova parťačka Phoebe O'Hara (Pamela Reed). Napětí a nebezpečí vnáší sadistická dvojice Cullen Crisp (Richard M. Tyson) se svojí matkou Eleanor (Carroll Baker), kteří chtějí Cullenova syna Dominika (Christian a Joseph Cousinsovi). A tak dobro vítězí na zlem a navíc nachází své pravé místo.(8.10.2010)

Podle mého názoru, nejlepší Arnoldův film.:) Vlastně je mi ze všech akčních hrdinů nejsympatičtější právě proto, že natočil alepoň pár komedií kromě těch nedívatelných krváků. Ani mi tu nevadí, že je to jakýsi rodinný film...Těch pár scének s jeho stále zvracející spolupracovnicí to totiž (asi zázrakem) docela zachraňuje(5.1.2004)

Policajt ze skolky je nic viac, nez priemerna komedia s Arnoldom CiernymCernochom v hlavnej ulohe. Logika kriva, a vtipnych momentov je zufalo malo. Nuz, pan CiernyCernoch, je treba si uvedomit, ze komedialny talent nemate, vase miesto je rola drsnaka. Komedia ani omylom. 48 %, ze mam na tohto pana stale dobry nazor.(6.3.2013)

Proti tomu, co čeká policistu Kimbla s tři stopy vysokou galerkou v Astorii je potírání zločinu v L.A. dovolenou na Baha.. Z Reitmanovy pohodové kindergarten komedie si určitě zapamatujete strohou diferenciaci lidských pohlavních orgánů, sympatickou maminku Penelope Ann Miller a Arnieho přirozené herectví. Nutno otevřeně přiznat, že pokud nedrží v levačce brokovnici a v pravačce granátomet je v koncích. Buď je to tou muskulaturou, nebo metr a půl dlouhou fošnou přivázanou na zádech a nebo, a to bude nejspíš ono, totální absencí talentu. Takže kdybych si měl na místě režiséra při castingu vybrat mezi ním a Rainierem Wolfcastlem - zvolím platinového blonďáka..(2.9.2008)

Detektiv John Kimble (Arnold Schwarzenegger) je dlouhá léta na stopě zločinci jménem Cullen Crisp (Richard Tyson), ale stále se mu nedaří jej dostat za mříže. Nyní by mohl mít příležitost, protože Crisp pronásleduje svoji ex-manželku se synem, která se skrývá v zapadlém městečku v Oregonu. Plán je jednoduchý - Kimblova kolegyně Phoebe O'Hara (Pamela Reed) přijme místo v místní školce, a pokusí se najít malého Crispova syna. Jenže po cestě Phoebe onemocní, a tak kšeft učitele ve školce musí vzít samotný Kimble... Každej akční hrdina si tím musel projít - aby se přiblížil široké veřejnosti, dostal od distributorů za úkol natočit nějakou vtipnou rodinou komedii (Stallone - Stůj nebo maminka vystřelí, Schwarzenegger - Policajt ze školky nebo Dvojčata, Bruce Willis - Kid), jenže heslo "Ševče drž se svého kopyta" platí ve filmové branži dvojnásob. Policajt ze školky ještě vychází ze všech výše zmíněných filmů docela koukatelně - hlavní zásluhu na tom má zřejmě Ivan Reitman, jehož jsou takovéto komedie doménou...(17.10.2010)

• - Postava Miko Hughese - Joseph Cousins - byla pojmenována po jednom z dvojčat, která hrála Dominika. (HappySmile)

• - Filmový debut Odette Yustman. Tenkrát jí bylo pět let. (Martin00x)

• - Báseň, kterou čte Kimble dětem před spaním, se jmenuje "Spring Morning" (Jarní ráno) a je z knihy "When We Were Very Young" (Když jsme byli velmi mladí) od Alana Alexandera Milneho. (HappySmile)