Policajt ze školky

Kindergarten Cop

Policajt zo škôlky

Akční / Komedie / Thriller / Krimi

USA, 1990, 107 min

Rodinná komedie, která je naprosto ideální na deštivé víkendové odpoledne. Žádný zázrak, místy moc přeslazené, ale některé scény opravdu dobře pobaví (zvláště Arnieho pažravá parťačka). Arnold Černýoráč je sice standardně prkenný (holt neherec), ale z rádobyvtipných ptákovin, do jakých se na stará kolena nacpal, je tahle snad jediná koukatelná (+ Cameronovy "True Lies"). Nemůžu si pomoct, viděla jsem to dvakrát a dokonce i podruhé (v dospělosti) se mi to docela líbilo, hodnotím tedy vysoko... každý přece máme nějakou tu úchylku;-). 71%(4.11.2008)

Policajt ze skolky je nic viac, nez priemerna komedia s Arnoldom CiernymCernochom v hlavnej ulohe. Logika kriva, a vtipnych momentov je zufalo malo. Nuz, pan CiernyCernoch, je treba si uvedomit, ze komedialny talent nemate, vase miesto je rola drsnaka. Komedia ani omylom. 48 %, ze mam na tohto pana stale dobry nazor.(6.3.2013)

No, z tech Arnieho pokusu o komedie (Dvojcata, Junior, tenhle film) je Policajt ze skolky nejlepsi a nejzabavnejsi. Samozrejme to taky neni zadnej velkej zazrak, navic, kdyz do toho pak zacnou montovat romantiku a deticky uz sou hodny, tak to je na hovno, ale ze zacatku, kdyz Arnieho deti serou, to je slusna zabava. Druha polovina uz tak zabavna neni, ale presto nesklouzava k trapnosti, coz je dobre. Navic, i kdyz se Arnold do komedii nehodi, tak tohle zvladnul celkem dobre a je se slusne bavil a ma perfektni partacku v podani Pamely Reed a reditelka skoly je taky vyzivna.(10.7.2005)

Tento film som videl niekoľkokrát a hoci nemám veľmi rád neakčné filmy s Arniem, tak tu som sa bavil. Aj takí akční hrdinovia ako je Arnie si občas potrebujú oddýchnuť od toho všetkého strieľania. Nie je to zlé, ale nie je to proste pravý Arnie. Ale to spojenie svalovca Arnieho a detičiek, ako si s nimi rozumie, celkom mi to prišlo vtipné. Avšak napínavá scéna v umyvárni, tam sa diali teda veci, takže akcia nechýba. Opäť vďaka slovenskému režisérovi Ivanovi Reitmanovi je táto komédia veľmi pozerateľná a príbeh o drsnom policajtovi v podaní Arnolda, ktorý vďaka vyšetrovaniu musí predstierať učitelia v materskej škole, je veľmi zaujímavý.(3.2.2015)

Najlepsia Arnieho komedia. Paci sa mi, ze tu Arnie hra svojho klasickeho drsniaka, kto je iba donuteny pracovat v prostredi v ktorom sa citi nesvoj. V Dvojcatach bol sice silak ale totalny naivka a v Juniorovi bol proste tehotny. WTF? Ale tu je to klasicky Arnie. Na zaciatku ma aj trochu akcie, ktora je na komediu celkom drsna. Potom nastupi do skôlky a je to super zabava, ktora nastastie nie je ani na chvilu trapna. Okrem interakcie s detmi, ktore su dokonale obsadene a pôsobia neskutocne roztomilo tu ma Arnie po boku aj skvelu partacku. Ale uplne najlepsia je romanticka linia. Arnie sa do romantickych filmov prekvapivo hodi. Proste taky sympaticky drniak, ktory ukaze, ze pod tou horou svalou bije este väcsie srdiecko. Zabavny je aj zaporak so svojou matkou. Zeby sa tu inspiroval Sly pre film Stoj, lebo mamička vystrelí? Kto vie. Dalej ma na tomto filme bavi, ze ma taku prijemnu rodinnu osemdesiakovu atmosferu aku dnes uz filmy nemaju. Vysledkom je najlepsia komedia typu svalovec vs. deti aka bola doteraz natocena a preto si ju kedykolvek pustim znova. 8/10.(7.3.2012)

• - Postava Miko Hughese - Joseph Cousins - byla pojmenována po jednom z dvojčat, která hrála Dominika. (HappySmile)

• - Dominika nehrál jeden chlapec, ale dva! Byla to dvojčata Joseph a Christian Cousinsovi. (HappySmile)

• - V roce 1992 vyhrál skladatel Randy Edelman na BMI Film & TV Awards cenu BMI Film Music Award. (Rominator)