Policajt ze školky

Kindergarten Cop

Policajt zo škôlky

Akční / Komedie / Thriller / Krimi

USA, 1990, 107 min

Arnold sa po brutálnom sci-fi trháku TOTAL RECALL otočil o 180° a natočil svoju pravdepodobne najlepšiu komédiu. Film sa síce ešte začína ako drsná krimi, ale potom nastupuje kŕdeľ malých deciek, pri ktorých Arnoldova postava zistí, že kriminálnici sú asi najľahší problém, aký kedy mal. Skvelá rodinná komédia, ktorá ani po 20tich rokoch nestratila svoje kúzlo.(14.8.2010)

Mám pro tuhle komedii s Arnoldem slabost. Začátek v L.A. je výborný a první polovnia ve školce je taky fajn. Ke konci začíná být děj místy nudný, ale pořád v rámci únosných mezí. Hlavní ale je, že Arnold Schwarzenegger je jediný, kdo se v tomhle sub-žánru "silák a děti" neznemožnil a zvládl svou úlohu víc než obstojně.(25.8.2006)

Dokonalý žánrový hybrid, ale není se čemu divit, když ho má na svědomí mistr mixování žánrů Ivan Reitman. Policajt ze školky si úžasně pohrává s typickými klišé drsné detektivky. Kimble jako drsný chlapík se s ničím nemazlí a když je to potřeba, klidně rozstřílí celý bar (úžasná scéna). Pak se ale všechno obrátí a neohrožený drsňák je vydán napospas nelítostné armádě čtyřletých výrostků. Kimblova bezmoc doslova bolí, ale stejně se tomu nejde od srdce nesmát. Oba zvládnuté žánry se na konci mistrně propojí do smysluplného celku. Hrubě nedoceněný film. 75%(21.10.2010)

Nenáročná, ale veskrze příjemná rodinná zábava s přidanou hodnotou těžké nostalgie, kterou si Arnold střílí ze své terminátorské image (akční úvod) i rakouského přízvuku a poněkud vyvažuje masakrální TOTAL RECALL ze stejného roku. Příjemná hlavně díky dobře vybraným dětem, které chudáci prý kvůli svému věku nemohli vidět hotový film v kině.(18.11.2008)

Výborná komedie z dílny Reitmana a Arnolda Schwarzeneggera, tentokrát se z jejich spolupráce zrodila asi nejpovedenější a nejvtipnější komedie, sice s blížícím se koncem a proměnou Arnolda v milujícího učitele se to podstatně zhoršuje, ale ten začátek to přece jenom vynahradí, ten je přesně takovej jakej Arnoldovi sedne, prostě drsnej výraz, brokárna a nějaká ta drsná hláška, která přesně sedne. Já se fakt skvěle bavil a nebýt tý slabý druhý půlky tak snad dám i plný hodnocení(6.7.2005)

• - Scéna, ve které Phoebe předstírá, že je Rakušanka a říká několik náhodných německých frází, zůstala v německém dabingu nezměněna, takže působí dost zmateně a nelogicky. (HappySmile)

• - John (Arnold Schwarzenegger) ve filmu používá pistoli Beretta 92F a dále brokovnici Ithaca 37 Stakeout. (JohnSmith)

• - Ve filmu John Kimble (Arnold Schwarzenegger) pronese větu "I'm back!". Jedná se o narážku na frázi "I'll be back" ze snímku Terminátor (1984). (Rominator)