Policajt ze školky

Kindergarten Cop

Policajt zo škôlky

Akční / Komedie / Thriller / Krimi

USA, 1990, 107 min

Arnold Schwarzenegger prostě nebyl stvořený pro komedie, ať se na mě někdo zlobí nebo ne. Já ho zbožňoval v akčních/scifi béčkách jako nelítostného drsňáka, ale v komediích to byla z jeho strany vždycky bída. Tohle však asi nejvíce snesitelný film z tohoto filmového odvětví. Arnold v roli policajta v přestrojení se snažil, ale on se prostě hodí do úplně jiných filmů a tak jeho výkon vypadal dost rozpačitě. Díky malým capartům se divák alespoň zasměje, ale na víc než obyčejný průměr, tohle rozhodně nemá.(8.4.2018)

Nenáročná, ale veskrze příjemná rodinná zábava s přidanou hodnotou těžké nostalgie, kterou si Arnold střílí ze své terminátorské image (akční úvod) i rakouského přízvuku a poněkud vyvažuje masakrální TOTAL RECALL ze stejného roku. Příjemná hlavně díky dobře vybraným dětem, které chudáci prý kvůli svému věku nemohli vidět hotový film v kině.(18.11.2008)

„Čo robí tvoj otec?" - "Môj otec je rozvedený. Moja mama je tiež rozvedená." POLICAJTOM ZO ŠKÔLKY Arnold Schwarzenegger po o dva roky starších DVOJIČKÁCH pokračoval vo svojom krátkom módnom trende neškodných rodinných komédií. Táto éra, ktorú mnohí jeho fanúšikovia z hĺbky svojej duše neznášajú (ja medzi nich prekvapivo nepatrím), skončila pomerne rýchlo a to po prepadáku JUNIOR v roku 1994. POLICAJT ZO ŠKÔLKY zostal nostalgicky úsmevnou záležitosťou, ktorá ani po reprízach nesklame. Hoci scenár ani zďaleka nie je taký dobrý, ako mohol byť a Ivan Reitman svojich KROTITEĽOV DUCHOV rozhodne neprekonal. Schwarzenegger tentokrát nemá po boku Dannyho DeVita, zato partia pôvabných škôlkárov (rôznych povahových kategórií, jeden je posadnutý sexom, druhý smrťou...) to dostatočne vynahradzuje. Hoci Arnold od polovičky filmu začne prenášať vskutku príšerné životné múdrosti a učiť deti žiť s heslom "v zdravom tele zdravý duch“ (čo ej v podstate super, ale je to nakrútené strašne polopatisticky), jedná sa o solídnu oddychovú stávku na istotu. Prekvapí snáď iba tým, že začiatok a koniec sú poňaté ako relatívne drsná kriminálka. Arnold bol dobrým komediálnym hercom, je škoda, že vždy dostal k dispozícii také slabé scenáre. Tak ale T2 je samozrejme T2.(2.11.2004)

Jedna z nejlepších komedií, pokud tedy budeme mluvit o těch oddechovkách, kdy dáte prostor zábavě před intelektem. Navíc, ač Arnoldovy pokusy o komedii nebyly zrovna nějaké ťip-ťop, tak se dá v jeho případě zde mluvit o chvalitebném hereckém výkonu. Pokud budou někdy opakovat a bude k tomu vhodná nálada, rád se podívám.(7.12.2008)

Kluci mají penis, holky vagínu. Pokud někdo z vás chodí do školky (musíš být geniální dítě, když tohle dokážeš přečíst) a váš tatínek není gynekolog, vězte, že se tuto skutečnost dozvíte až kolem puberty. Povedená story s Arniem, který se předvádí v jedné své nejlepší komediální roli. Jeho praktické metody na zaručeně správnou výchovu předškolních dětí (uplatnitelné i u větších capartů) v kombinaci s fretkou, maskotem třídy, vám ukážou, že celý život žijete v omylu, když tvrdíte, že doma máte zlobivé ratolesti. Rodiče, zamyslete se nad sebou (doporučuji vzít si týdenní dovolenou), protože chyba je pouze na vaší straně!(6.3.2009)

• - Filmový debut Odette Yustman. Tenkrát jí bylo pět let. (Martin00x)

• - Dominika nehrál jeden chlapec, ale dva! Byla to dvojčata Joseph a Christian Cousinsovi. (HappySmile)

• - V roce 1992 vyhrál skladatel Randy Edelman na BMI Film & TV Awards cenu BMI Film Music Award. (Rominator)