Uprchlý vězeň Michael Bosworth (Mickey Rourke) naléhavě hledá úkryt a díky svému šaramantnímu úsměvu se dostane do pěkného domu Nory a Tima Cornellových (Mimi Rogers a Anthony Hopkins) se dvěma dětmi. Zatímco Bosworth čeká na příjezd své krásné právničky (Kelly Lynch), jeho úsměv brzy vystřídá vražedný vztek a Cornellovi se zoufale snaží bránit. Rodině Cornellových začíná šokující noc hrůzy a chladnokrevné vraždy. Nakonec se rodina dostává do situace, která je rozdělí ... nebo spojí jako nikdy předtím. (oficiální text distributora)

Juto

Trošku som sklamaný čakal som niečo viac od filmu, kde hrajú také veľké hviezdy. Vo filme nie je skoro žiadne napätie. Škoda. 5/10 ()

wosho

Film jsem viděl jenom jednou a to před mnoha lety. Ale pamatuji si jej dobře. Líbil se mě, byl napínvý, Rourke odporný a Hopkins dokonalý. Kdo ví, jak bych se na něj díval dneska. Takhle půjdu proti proudu a za ****si stojím, ale ruku do ohně bych za něj nedal:-) ()

Yardie

Mickey, Mickey, Mickey!!! Co říct,, byl opět výborný! Mám takový pocit, že ten chlap pozvedne každý film o stupěň výše, než kam by patřil s jiným hercem. Film se mi docela líbil, viděl jsem ho párkrát, ale zase asi jen kvůli M. Co se týká filmu, je to takový průměr. Howgh! ()

Yoss

Tá zápletka,  no neviem. Právnička, ktorá sa rozhodne ujsť za usvedčeným zločincom po tom, čo zajal stredostavovskú rodinu s 2 deťmi... chcelo by to niečo presvedčivejšie. Ale zloduch Rourke je výborný,  a Hopkins hrá perfektného pravnického slizniaka. Držia to nad vodou. ()

Hapretor

V rámci podobných thrillerů je to dost slabota. Mikyho Rouru nepovažuju za dobrého herce, jen herce. Ale Antona Hopsinku považuju naopak za velmi dobrého herce. Ve výsledku tedy Roura hraje to, co vždy, a Hopsinka se musí sama degradovat, aby se to vyrovnalo. Škoda. Celý film je dost dobrý, celkem napínavý, ne úplně předvídatelný, ale konec je dost stupidní. Proto jen dvě *. Tento film rozhodně nepatří mezi skvosty podobného ražení, kde divák (já) si již od začátku oblíbím jednu postavu - záporák či klaďas - a pak jí fandím až do konce. Zde jsou jednotlivé postavy nemastné neslané. ()

helloween93

V 80. letech začala kariéra Michaela Cimina uvadat. Po propadácích Heaven’s Gate, Year of the Dragon a The Sicilian přišel další propadák - Hodiny zoufalství. Zoufalé to bylo jen místy, a to díky hloupému scénáři, který má velké chyby...Nebýt Anthonyho Hopkinse, dal bych ještě nižší hodnocení. Rourke hraje násilnického idiota (skoro jako pokaždé), který zajme rodinu v jejich domě. Viděno na MGM. 2* ()

josieaddms

...A dobro pokořilo zlo, a šlechetný Anthony Hopkins se vrátil ke své pěkné ženě Mimi Rogers, mezitím co Mickey Rourke prostřílený umírá na jejich trávníku, před domem jejich domu Amerických snů. Zlá právnička byla potrestána a nedůležitý bratr zemřel v kaluži krve. Divákům bylo opět dokázáno, že FBI je jednička, a že rodina je to nejdůležitější, a že drží vždy při sobě. Ach jo. ()

Ixi

Průměrná akční kriminálka o uprchlém šíleném vězni, který se skryje u rodiny ve které hodně věcí neklape. Klišovitý scénář vytáhli nahoru jen výkony hlavních představitelů. ()

amyth

Policisté střílející z M16 na zločince tisíce kulek .... To je opravdu síla. Ten film byl tak nelogický až byl směšný. A ten konec, ten tomu nasadil korunu ()

Lewaso

Docela napínavá podívaná s bohužel nemastným koncem. Psychologická rodinná hra mezi Hopkinsem a Rogersovou je asi hlavním pokoukáním... ()

route60

105 minut zoufalství a nuda k zbláznění já se jen ptám jak mohl kdysi tak obrovský talent (Michael Cimino) vše své umění zahodit do kopru (mírně řečeno). ()

DonBraso

Za tak debilní konec,by si měli páni autoři střelit do hnáty.Napínák byl spíše zoufalstvím a to i děj měl svoje dobré chvilky,které bohužel obstarávají Rourek a Hopkins svým kumštem.Jinak na tu dobu klasické řemeslo,které díky neschopnosti uspořádat děj,divák přetrpí i střílečku od FBI,která s rokem 90 si zahrává až moc bravurně a otevře oko vzápětí nad tím,jak Bosworth dopadne až na dno,tedy do trávy.50% ()

Dupac

Předposlední zastávka Michaela Cimina na strmé cestě z výsluní do pekla podprůměru. Hitchcock i Peckinpah by se téhle roztahané vatě, která nedává smysl, pořádně vychechtali. 35 % ()

harmonikar

Meno režiséra a herecké obsadenie sľubovalo skvelý filmový zážitok.Bohužiaľ prišlo k poriadnemu sklamaniu.Herecký potenciál Mickeyho Rourka a Anthonyho Hopkinsa ostal až trestuhodne nevyužitý pretože scenár bol slabý ako desaťkrát prevarený čaj.V podstate ani nemali príliš čo zahrať.Ich postavy by dokázal zahrať hociktorý priemerný televízny herec.Celý film na mňa pôsobil dojmom ako keby išlo o nejaký tuctový televízny film a nie o film slávneho režiséra.Píše sa mi to ťažko pretože filmy od Michaela Cimina ako napríklad Thunderbolt a Lightfoot,Lovec jeleňov a Nebeská brána boli naozaj vynikajúce.Je smutné vidieť ako kariéra tak nadaného režiséra postupne upadala.Rozdiel medzi filmom Nebeská brána a Hodiny zúfalstva je naozaj zarážajúci.Ako keby ich ani nenatočil ten istý režisér.Ak by som si pozrel tento film bez toho aby som videl úvodné titulky tak by ma ani vo sne nenapadlo že ho natočil M.Cimino.Boh vie ako by sa vyvíjala jeho kariéra nebyť tích známich okolností okolo natáčania Nebeskéj brány.Mal v pláne viacero veľmi zaujímavých projektov,škoda že sa mu ani jeden z nich nepodarilo zrealizovať. ()