Kultovní komedie Karla Janáka o teenagerech Rendym a Jáchymovi, kteří hodlají pokořit zasněžené horské svahy a získat obdiv půvabných dívek. Rendy a Jáchym jsou v počítačové herně snowborďáckými rekordmany. Na opravdovém prkně dosud nestáli, ale věří, že v povánočním týdnu pokoří zasněžené svahy a udělají dojem na skvělé sexy dívky. K jejich zděšení je ale na hory doprovází neskutečně jedovatá Jáchymova sestra Marta. Bratranec a správce chaty, kde jsou zadarmo ubytováni, si je plete s námezdními silami a spolu s Martou se jim snaží udělat z pobytu peklo. Neodolatelné bohyně, do kterých se Rendy s Jáchymem zamilovali, obletuje drsná trojice místních snowborďáckých suverénů... Veleúspěšná teenagerovská komedie plná kiksů, trapasů, ale i splněných snů je filmovým debutem režiséra a scenáristy Karla Janáka a proslavila se v ní mladá herecká dvojice Vojta Kotek a Jiří Mádl. (Česká televize)

codeas

Český film se špetkou naivity, ale někdy se dobře zasmějete. Nečekejte zázraky a jděte se jenom pobavit. K tomu slouží i mnohokrát používané rekvizity v podobě sponzorů flmu. (Bravo, Veselá kráva, Evropa 2, ...) ()

BoPo

Treba uznať, že film sa na nič nehrá. Je presne to čo je a je na to hrdý. Tento film odstartoval vlnu českých filmov pre teenagerov. Zo všetkých týchto výtvorov je jednoznačne najlepší a zároveň jediný, ktorý sa oplatí vidieť. ()

GeusX

Film, který "dal světu" Kotka s Mádlem. Česká odpověď na americké Prcičky mi přijde vydařená. Dávno nejsem teenager, ale ani po cca desátém shlédnutí jsem si nepřipadal blbě, že mne to baví. Kvalit Sněženek to však zdaleka nedosahuje. Čtvrtá hvězda je za hudbu, tedy těch pár písní, které jsou dost návykové. ()

Tommassi3

"Tak proč jemu teda kupujete každou kravinu, kterou si načmárá ??" - "Mamí !!" - "Teda Ježíšek kupuje.." ;) To si takhle jednou malej velkej patla Kája Janáků načmáral kameru a.. Dost to bolelo.. ()

Silence

Ale jo! Musím uznat, že mě ten film bavil! A o to přece jde, ne? Jsem rád, že autoři pochopili, že né všechno je radno převzít ze zahraničních komedií podobného ražení, a že to jde i bez nechutností a podobných "zaručených" receptů. Kluci v hlavní dvojroli mě ani nevyrazili dech, ale ani nezklamali. Všechno bylo tak akorát v pohodě. Možná jenom trošíčku víc akce mi chybělo - rozumněj - trochu víc snowboardění. Pak by to bylo o hvězdičku víc. ()

moviesfan

Snowboarďáci jsou do jisté míry osvěžení v podobě filmu, který je poměrně vtipný. Má dobré hlášky, momenty, ale na druhou stranu i tradiční klišé. Ovšem zábava je to dobrá. Vypnout mozek a je to dobrá jízda. ()

Blofeld

K filmu jsem přistupoval nezaujatě, protože na jedné straně byly vesměs špatné kritiky a na druhé straně ohlasy z mého okolí. Během úvodních titulků, které se tvářily velice slušně (Langmajer! Geislerová! Tomicová! Freimanová! Vondráčková! Seidlová!), ve mně vyvstala naděje, že by na těch nadšených reakcích mých spolužáků mohlo něco být. Pak ale jeden ze dvou neherců v hlavních rolích (nevím který) promluvil a všechny mé naděje tím pohřbil. Nevím, co řekl, ale působilo to, jako by to četl z papíru, který mu někdo držel před očima. O herectví se nedalo mluvit. Ale co bylo mnohem horší, ve snímku vyloženě hrála jen Veronika Freimanová (a hrála dobře!), dokonce ani pan Langmajer se nesnažil zakrýt papírovost scénáře a moje oblíbená divadelní herečka Pavla Tomicová hrála naprostou figurku. Většina fórů je dost nevtipná, ale některé scénky ujdou. Dan Bárta odvedl dobrou práci na On my head, ale zbytek soundtracku vesměs nestojí za moc. Jedna melodie je naprosto nestydatě opraná z výtečného motivu Tomoyasa Hoteiho z Tarantinova Kill Bill a u snímku tohoto typu se to nedá ani náhodou označit za citaci. Báru Seidlovou i Lucku Vondráčkovou mám moc rád, takže jsem byl vděčný za jejich způsob opouštění sauny, ale to bylo tak všechno. Ne že bych se nezasmál a ta jedna hvězdička je hlavně za to, že je o vtipnější než Kameňák a spol., ale jestli se chcete královsky pobavit u teenagerovské komedie, pusťte si Sexbombu od vedle. Je vtipnější, lépe zahraná a hraje v ní Elisha;oD. A NEHÁZEJTE NÁS PUBERŤÁKY DO JEDNOHO PYTLE! MNĚ JE PATNÁCT A MÉ REAKCE NA VĚTŠINU FÓRKŮ JSTE SNAD VYTUŠILI Z TOHOTO KOMNTÁŘE! Děkuji za pozornost. ()

svik

Naprosté zklamání je to puberťácká nesmyslná parodie na komedii.Sice se tento film měl největší návštěvnost v kinech, protože se rozkřiklo jaká to není legrace ,ale v prodejnosti film moc neuspěl.Ani se nedivím kdo by si koupil takový brak.Žádná normální komunikace prostě chtěli lidi nalákat do kin na pubertální výroky mladých nezkušených chlapců-UBOHÝ. (Svik) ()

Marek1991

Toto je pre mňa česká komédia rokov v mojom živote minulých, keď som nebol dospelý. Hudbou som sa nebavil, bola na prozápadný štýl, nebola originálna. Potešil som sa rolou, ktorú tam mala Lucie Vondráčková, svojho času sa mi páčila. Bolo to realistické, vtipné, zabavil som sa. Takisto tu začína naozajstný príbeh jednej dvojice Kotek a Mádl. Určite pre mňa však nie je niečo o čom by som vravel fenomenálne alebo dokonca ani skvelý film, ktorý patrí medzi tie skvelé medzi komédiami. Je to priemer. ()

DDT

Nic neřešící teenagerská oddychovka je celkem příjemným zpestřením mezi "hlubokými" českými filmy "o něčem", kterých je poslední dobou na plátnech až nezdravě moc. Většina humoru sice spočívá v tom, že někdo někam spadne, ale díky oběma dobře vybraným a hlavně celkem přirozeným hlavním hrdinům si toho během filmu ani nevšimnete. ()

Marsik

ČT1 HD - Pamatuju si, že jsem na konci roku 2004 s klukama ze SŠ na tento film zamířil do kina. Celej sál se smál, jenom já ne :-) Ne, že by mi to přišlo trapný, ale zkrátka mi to tenkrát asi nesedlo. Každopádně hned jak to bylo ke stažení nebo na DVD, tak jsem si film pořídil. V TV mě to bavilo víc a poté jsem si film pustil ještě párkrát. Do dneška jsem ho už tak 4x viděl. Včera to na ČT1 běželo znovu a já si řekl, že si zavzpomínám :) A dnes musím s konečnou platností říct, že je to povedený film. Teenageři si rozhodně přijdou na své. V tuto chvíli, když film komentuji, tak má na kontě 54%. Myslim, že si zaslouží víc. Ale to je jen další důkaz, jak mnoho lidí hodnotí filmy velmi kriticky a dávají nízká hodnocení. Přiznejme si, že se na film dobře kouká a je u něj docela zábava. Já se za svých 70% nestydím a až ho za pár let opět budou v TV vysílat, určitě s chutí zasednu k telce a zase si zavzpomínám :) // (5.1.2014) ČT1 HD - A jak jsem před 2 lety avizoval, tak jsem dnes tak učinil. Snowboaďáci se znovu objevili na mé TV, tentokrát opět díky ČT a už to jelo. Opravdu dobře se na to kouká, každá scéna u vás vyvolá minimálně pousmání. Bohužel jsem si ale dnes uvědomil také jednu věc - od mé první zkušenosti s touto povedenou českou komedií uběhlo již 9 let a 2 měsíce! Fakt hrůza, jak to letí. Po dnešku dokonce přidám pár procentíček. 75% (with J.) // Další projekce: (16.12.2018) ČT1 HD ()

Kryton

Svižná česká variace na teens komedie z USA. Film jsem ještě přidal , protože mě oba díly sněženek nekutečně nudili oproti tomuto "komerčnímu taháku na mladé" , který mě těch 90 minut opravdu příjemně držel u obrazovky. Vypnout mozek a odreagovat se. Stříkej! ()

schizmo

Nenáročná oddechovka pro nenáročného (spíše českého) diváka. Sympatická prvotina dua Kotek & Mádl versus takové přešlapy jako herecké výkony Lucie Vondráčkové (jak mizerná zpěvačka, tak mizerná herečka) nebo Bártou nazpívaný zatraceně vtíravý soundtrack. Nic víc, nic míň. ()

zdepapepa

Více české než American Pie, ale taky horší než American Pie. Účel ale filmařům film splnil - zábava nebyla propadáková, do společnosti se probojovalo i pár kultovních hlášek (které už ale asi stihly vymřít), vydělaly se peníze na puberťácích a spoustu peněz z royalties za On My Head. ()

Adman

1. shlédnutí - 4 hvězdy :Opravdu "třída"... kam se hrabou Prci, prci, prcičky, nebo podobné americké rádoby filmy... Snowboarďáci jsou opravdu minimálně o třídu výš.. Vyskytuje se zde nebývale vtipný humor... jen tak okrajově znímím pár hlášek, jako třeba: "Stříkéééj", "...bueš dělat tlaki voe??", "to máme jezdit po rovině?, nebo snad do kopce??", "nebo ty vole, sáňkovat bysme nemohli?", "já nemůžu za to, že ten pes odjel... třeba pošle pohlednici...". Opravdu jsem se smál a hlavně sem se nesmál sám. Ono už to potom jede jako na běžícím páse, to už se směju téměř všemu. Má to příběh, má to hudbu, má to zápletku.. má to všechno co musí řádný film mít. Když se najde film co to má a má to na vysoké úrovni, tak vznikají opravdové filmy a to "snowboarďáci" rozhodně jsou.___ 2. shlédnutí - 3 hvěždy :Stručně - smál jsem se jen polovině vtipů, nebo pokusům o ně! Nechci ani pomyslet jak by to dopadlo po dalším pokusu... (no smál bych se hodně zřídka). Film prostě nemá hloubku. Je neskutečně povrchní a levný. Inu ale i přesto ve mně stále zůstane zapsán jako ten nevychovaný a puberťácký spratek mezi filmy... __Výsledné hodnocení_3,5_hvězdy__ ()

Turiec

Musím sa priznať, že som čakal ďaleko horší film a práve preto som sa parkrát skvele zabavil. Milo ma prekvapilo hlavne herectvo dvoch hlavných predstaviteľov. Je to veľmi nenáročná zábava určená predovšetkým pre -násťročného a toho, kto ešte úplne nezabudol, že -násťročným bol tiež. ()

Bathory – velkofilm po Československu

Bathory – velkofilm po Československu

25.02.2007

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006

Český lev je za námi