Jeff "Dude" Lebowski je nejlenivější chlápek z Los Angeles a okolí. Miluje bowling, koktejl zvaný Bílý medvěd, marihuanu a svůj koberec. Díky shodě jmen je ale považován za boháče, který se shodou neskutečných náhod stane obětí vydírání. Místo toho, aby mu skutečný boháč Lebowski zaplatil zašpiněný koberec, musí Jeff se svými neschopnými kumpány předat výkupné za jeho rozmazlenou dceru. Vše by mohlo jít docela v klidu, kdyby se Jeffův kámoš Walter (John Goodman) nerozhodl shrábnout prachy na výkupné bez ohledu na následky. Big Lebowski je dnes již kultovní klasika bratrů Coenových s Jeffem Bridgesem v hlavní roli. (Cinemax)

Kmotr76

Čím víc filmů od bří Cohenů jsem viděl, tím víc si uvědomuji, jak podobné si jsou. Big Lebowski je ještě o něco absurdnější (celá kriminální zápletka, která, jak se nakonec ukáže, je akorát řada mnoha nedorozumění) a jeho největší předností jsou geniální charaktery, hudba a celková pohodová atmosféra. ()

creeper

Vynikající variace žánrů(u) a oslava milého stupidismu z pera pánů Coenových, kterou miluju. Postmoderna v podobě křišťálového lustru, který se zpomaleně řítí na váš vytlemenej ksicht. ()

Compadre

Dude tu zůstane. Hned jsem klidnější :). Srdeční záležitost a od Coenů čistý zásah do mého filmového vkusu. ()

Master19

Tato komedie u mě nemá konkurenci. Můžu se na ní podívat kdykoliv a s jakoukoliv náladou, protože výsledek je vždycky stejný. Směju se a užívám si ty dokonale vykreslené postavičky, které neustále šlapou na plyn, aby divák ani na momentek nemohl vydechnout. ()

Natabar

Neidentifikovatelné, bizarní, šílené. A bravurní. Divák si buď poklepe na čelo a podiví se, co na tom všichni vidí, anebo si ústřední dvojici naprosto zamiluje a z Lebowsiho se mu stane kult jako prase. Pro mě - každé shlédnutí hodnocení zvedá výš a váš. - Minimálně u scény s popelem v závěru jsem málem spadl ze židle. ()

swe

Jen se tak rozvalit do křesla, z ledničky vytáhnout jedno chlazené, ubalit si pořádného špeka a vychutnat si tuhle pohodovou - břich trhající komedii. Tak by to totiž udělal Dude. ()

Mishqo

Docela ftipná komédia...najväčší salamista Bridges alias Dude...a Walter alias Goodman sa fakt teda s ničím nekašlal =D ()

zaseprd

"Vyvěsili další kolo turnaje. Donny, drž hubu…Kdy hrajem? Tuhle sobotu. Quintana a… Sobota? Dobře, musí to změnit. Říkal jsem tomu kreténovi v ligový kanceláři…. Kdo je zodpovědnej za rozvrhy? Pitomec. Řikal jsem to tomu skopčákovi snad tisíckrát. Nekoulím, když je šábes. Už to ale Waltře…vyvěsili. Dobře, může to ale kurva změnit! Proč nemůžeš koulet v sobotu? Je šábes. Co to má znamenat? Sobota, Donny, je šábes, židovský den odpočinku. Což znamená, že nepracuju, neřídím auto, ani kurva nejedu autem, nezacházím s penězi, nezapínám troubu, a kurva určitě nekoulim! Sheesh. Shomer Shabbos! Shomer Fuckingshabbos." Kultovní, mohu vidět kdykoli a vždy skončím v křečích. ()

Aven

Big Lebowski aneb co všechno se dá zažít díky pochcanýmu tepichu:)Skvělé trio hlavních představitelů, skvělé hlášky a skvělé panoptikum různých existencí dělají z téhle Coenovky silně nadstandartní zábavu. ()

Brain-D

Opravdu zajímavý příběh, při kterém je dobré se napít jako "Dude", podle mě tu byl jen na chvíli střízlivej, ale on podle mě není nej postava, nej postavu podle mě zahrál John Goodman, u kterého myslím že to je nejlepší postava co se charakteru týče. ()

H.Gordon

Tenhle film prostě považuji za nejlepší dílo Ethana a Joela Coenových. Co scéna, to perla. Nejraději mám nazapomenutelnou Walterovu hlášku " Tohle není Vietnam, ale bowling, napiš si nulu! " a Dudovu " Nejspíš jsou v tom hajzlu, ještě se tam podívám ". Nejvíc se mi asi na filmu líbí, jak je natočený s příjemnou nadsázkou.Věřím, že mě nikdy neomrzí. ()

Fakipics

To je film, který vás svou otevřeností baví a nedá vám pokoj, dokud se nedokoukáte a z nepochopitelně krásného důvodu, který se vsugeruje jako přísavka na penis na konci filmu, máte touhu říct... ještě jednou prosím. Škoda, že jsem nad tím váhal táák dlouho. ()

Ace.Anita

Chtěla bych věřit, že si tvůrci náhodně vybrali nicmoc příběh jednoho archeTýpka, (který ovšem chytne za srdce nejednoho jinocha, který neví, co se životem) jen proto, aby mohli v posledních vteřinách vrcholné objímací scény nechat v druhém plánu nonsensácky přejít člověka. ()

Big Lebowski má hotový spin-off

Big Lebowski má hotový spin-off

09.07.2019

Coeni míří na Netflix

Coeni míří na Netflix

11.08.2017

Streamovací služba Netflix láká čím dál tím známější režiséry. Po Carym Fukunagovi (Bestie bez vlasti) tam zavítali i David Ayer (Bright) nebo Martin Scorsese (The Irishman), a teď je tu další velký… (více)

Coeni píší internetový thriller

Coeni píší internetový thriller

15.10.2016

John Turturro točí spin-off Big Lebowskiho?

John Turturro točí spin-off Big Lebowskiho?

18.08.2016