Šest pohřbů a jedna svatba

• USA Very Bad Things (více)

Svatba s milovanou ženou je úžasná věc, oddaní kamarádi taktéž. Co zlého se může stát? Jediné, po čem Kyle touží, je vzít si krásnou Lauru. Trochu panovačná a vše kontrolující Laura zase touží po pohádkové svatbě. Dříve než si milenci před oltářem řeknou své ano, je třeba rozloučit se se svobodou... Pět kamarádů naplánovalo divokou jízdu v Las Vegas - hudba, alkohol, drogy, rozbitý nábytek... Náhodná smrt odstartuje sérii vražd - kamarád proti kamarádovi, bratr proti bratru, manžel proti manželce... Události berou rychlý spád. Z děje čiší vtip, ironie, nadsázka. Dokáže člověk, kterého žene strach, opravdu jít přes mrtvoly? Originální, drsný a provokativní thriller s prvky nejčernějšího humoru, nečekanými zvraty a napínavými scénami spojuje tarantinovský styl s paradoxním humorem filmu Mělký hrob. (oficiální text distributora)

vitac.

Po téhle černé komedii mám dobrou náladu a to se cení - však to znáte, konec dobrý, všechno dobré a člověk má pak tendenci zapomenout a/nebo odpustit všechna předchozí příkoří:) Pár jich bylo... Ulítlost mi nevadila ani trošku, ale uječenost a hysteričnost jo, stejně tak jako jakási šroubovanost, neplynulost (jinak docela zajímavého) scénáře, či občasná nepřirozenost monologů a dialogů. Přesto je mi líto nechat hodnocení v tomto případě "jen" na třech, protože legrace jsem si ve Very Bad Things našel slušnou porci, tak si dovolím udělit slabší čtyři. ()

subic

Pro mě nostalgie taky proto, že tohle je jeden z prvních filmů, co jsem měl stáhlý z netu na CD, což bylo na vysoké někdy v roce asi 2000. Navíc jeden z těch drsnějších a zábavnějších. Tohle je hodně černá komedie o tom, že jedna mrtvá striptérka a jeden hysterický chlap můžou změnit život řadě dalších lidí. Předsvatební rozlučka se svobodou v Las Vegas je sice už hodně proprané téma, ale tohle je dost originální zpracování. Hodně nedoceněný film. ()

ric

Na to, aby to byla jedna z nejčernějších komedií, černější než černá díra, je to moc přeplácané a nevyrovnané. ()

lektvar

Toho, kto vymyslel slovenský a český názov, by som rada videla na pušti v jame a chcela by som držať v ruke lopatu, krompáč, rýľ, čokoľvek. V podstate by som ho dokázala umlátiť prázdnou zápalkovou škatuľkou na ulici plnej ľudí, ale načo si to komplikovať, keď mi celofilmové rátanie mŕtvych nepokazilo výsledný dojem. ()

Daves97

Není to ten thriller či drama v pravém slova smyslu a myslím, že z tohoto tématu šlo vytřískat mnohem víc, přesto dávám poměrně zasloužené 4*. Vtipné, trefné a některé scény velmi povedené...a v neposlední řadě za svou svatbou opravdu přes mrtvoly jdoucí Cameron:))) ()

Lula.cz

Nejspíš nejčernější komedie, co jsem zatím kdy viděla. Souhra chování a počínání jednotlivých postav vede k velice nešťastnému prvnímu úmrtí, čímž se rozjede masakr v podobě dalších vražd (nechtěných i chtěných). A do toho všeho se ozývá nevěsta Cameron Diaz, která jde doslova přes mrtvoly, aby si užila nejhezčí den svého života, na který se připravuje od dětství. Neoznačila bych Šest pohřbů a jednu svatbu přímo za komedii, ale bavila jsem se. ()

Wulz

Za to jak mě to překvapilo, a to jsem se toho tolik bál, musím o hvězdičku přidat. A skvělá "Vyšinutá" Cameron Diaz. Konec je pak výborná lahůdka. ()

`barocco

To ze sa za vsetko plati a ze loz ma nielen kratke nohy ale aj tendenciu veci drasticky este viac zhorsovat ukazuje aj tato vydarena cierna komedia.... a ked sa k tomu prida este aj egocentricka posadnutost vydajachtivej snubenky moze z toho vzniknut poucny psychologickovtipnobrutalny masaker.... ()

májovec13

Dan Stern a Jon Favreau jsou opravdu skvělí. Hodně absurdní film s hodně absurdním příběhem. Viděl sem to už dávno a od té doby sem černější komedii nenašel. ()

RMN88

Máte rádi Černý humor a Vraždy? Tak tenhle film je pro vás... ale pro mě ne... Ano já miluji černý humor a chvilkami jsem chcal smíchy, ale konec to už s černým humorem přeháněl až to prostě nebylo vtipné . ()

LukashX

Tenhle film zasluhuje tři hvězdy. Já tu čtvrtou přidávám proto, že nic tak absurdního jsem snad ještě neviděl. :) ()

RXP

Keď je vonku zlé počasie a nálada na bode mrazu, neexistuje lepší recept ako pustiť si dobrú vybijanú. Dobre že som pohrdol zápasom MS v hokeji a pozrel som si match tohto už klasického filmového športu. Telá sa začali hromadiť, začalo to mŕtvou striptérkou a skončilo kto vie kde a mne bolo po chvíli jasné že hrdinovia z vo štvorici po opici ešte celkom dobre dopadli, pretože vo Vegas sa stávajú aj horšie veci ako to, že vás sleduje nasratý Mike Tyson. ()

dukeforever

Mně se strašně líbí vaše kometáře typu: nudný, nepodařený...spíš bych rád kdyby se dělal nějaký pořádný psychotest k přijmutí sem do csfd. Protože tohle je černá komedie s dobrými hlášky a herci co to zahráli tak jak měli. Horší je když to někdo hodnotí jako něco co ten film prostě neni....ale co s tím? Nic, hlas lidu, hlas boží :)))) ()