Death Race 2000

• Česko Cesta gladiátorů 2000 (více)

Prezident spojených států s diktátorskými sklony si udržuje popularitu každoročním pořádáním brutálního automobilového závodu, během něhož je povoleno likvidovat chodce. Death Race je celonárodní událostí, auta jsou legračně vyparáděna a vyšperkována různými zbraněmi a jejich posádky mají rovněž hodně bizarní vizáž. Najdeme tady třeba Kleopatru a Nera nebo pár v uniformách wehrmachtu a hlavně pak dva největší favority závodu - Frankensteina (David Carradine) a svalnatého kovboje Machine Gun Joa Viturba (Sylvester Stallone), přičemž oba mají samozřejmě náležitě sexy vyhlížející navigátorky, s nimiž si to rozdávají večer v hotelových pokojích. (SPI International / Omega Publishing Group)

Blazkowicz

Něco jak Carmageddon, jen s minimem krve. Všechny zápletky, mimo samotné závodění, jsou o ničem. Vlastně skoro všechno stojí za prd. Ale ono je to vlastně dost chytlavá úchylárna. V přejíždění chodců mohli klidně přitlačit na pilu (kanál byl fajn). Luxusní kalifornské prostředí (to bych dal do mé top 10) a vymakané káry. Nemůžu si pomoct, ale ty tři hvězdy by byly málo. Navíc ještě skvěle hláškující Stallone. "Ty hnusnej, podělanej hnide. Máš dvě vteřiny na záchranu." 4-* ()

patsandor

Docela šílený filmek, viděl jsem to až po remaku s Jasonom Stathamem. Já se u toho docela bavil, zejména Stalloneho záporná role se špatným koncem. ()

walkingdead

Je zajímavé, jak odlišně si filmaři představovali budoucnost lidstva v jednotlivých časových etapách. Zatímco v pozdějších filmech byla budoucnost často víceméně idylická, 70. a 80. léta jí viděla jako dobu, kdy války a násilí budou běžnou součástí života. Tenhle film mi přijde spíš jako černá komedie, do jiného žánru bych ho asi zařadit neuměl. ()

my38k

Je hodně filmu o závodech aut, ale těžko se hledá nějaký, ve kterém by se soutěžilo v přejíždění mužů, žen, dětí a důchodců. V závodě budoucnosti spolu soupeří latexový Frankenstein a obhroublý Sly v mafiánském převleku, jako Kulomet Joe, na cestě je doprovází pár dalších karikatur a spousta úchyláren, ve stylu dne eutanázie na geriatrické klinice. Není to akční, nejsou tu tuny zdemolovaných aut a vystřílených nábojnic, ale zábava to je. ()

Delfador

Je to i trochu komedie při pohledu na nějaká auta a na to, za co všechno dostávají závodníci body. Trochu to ale zachraňuje doba. Není to tak nechutné a přeakčněné jako odpad se Stahamem. Navíc tu proti sobě stojí moji oblíbení: David Carradine a Sylvester Stallone. I přes utopický konec to tak špatné nebylo (hlavní hrdina musí být samozřejmě nejčestnější superhero). ()

GothRot

DEATH RACE 2000 je jedným z tých filmov, ktoré ohodnotíte buď odpadom alebo piatimi *. V mojom prípade som siahol po tom druhom hodnotení – pretože za všetkými brutalitami, gore a naivnosťou snímku je možné nájsť karikatúru celého amerického národa vyvedenú do extrému – konzumentská spoločnosť bažiaca po čo najkrvavejšej zábave, absolútne nulové morálne zábrany, moc neobmedzenej autority v podobe prezidenta a postava rebela – Carradineovho Frankensteina. Celková gýčovitosť filmu tak slúži na vyzdvihnutie prehnanosti atribútov jednotlivých postáv symbolizujúcich typické vlastnosti amerických „hoi polloi“ – naci(onali)zmus, násilnosť, primitívnosť, plytkosť, rebelstvo – a vyznieva tak ako účelový prostriedok, a nie ako nechcená debilizácia spôsobená nedostatkom talentu. Keby to však bolo naopak, stál by tento film za hovno – doslova. 8,5/10 ()

HakitoCZ

Neskutečná podivnost. Ale díky právě tomuhle snímku převzali iniciativu vývojáři počítačových her a studia SCI a Interplay vytvořili hru, kde jste jedním ze závodníků. Máte vlastní smrtonosné auto a vašim cílem je vyhrát závod jakýmikoli možnými způsoby. Vyhlazením veškerého živého na konkrétní mapě (většinou cca 200 lidí/zvířat), zničemím všech protivníků a/nebo tím nejobyčejnějším a nejnudnějším způsobem - dojetím do cíle. Ta hra se jmenuje Carmageddon. Ke snímku Deathrace 2k mě přivedly právě reference autorů na tento film. ()

soukyd33

Co je tohle za volovinu? Akce a smrt to ano, ale logika nikde! Snad každý je v tomto filmu idiot nebo blázen! Dokonce i Sylvester Stallone je vůl! Nedoporučuji. Za auta 1* a za ten konec a zvrat 1* Hvězdiček 2** ()

Stingray

Todle je fakt mazec! Design aut,navigátorky a "den Eutanázie ! To je fakt kultovka!..........jo a abych nezapoměl. "Ruční granát" !!!!! ()

Slypp

Tak tento film je bláznivý a dost mi to připomíná hru Carmageddon. V pohodě film, ve kterém hraje Stallone. 4* :) ()

spaceCadet

Uf, dalo mi zabrat abych to vydržel dokoukat. Je to hrozná blbost. Je znát jak starej film to je. Děj je jednoduchej, sledujeme závodníky v divných (divný zní ještě dost přívětivě) autech, kteří se musí dostat přes státy do New Angeles. Přitom se je snaží zničit rebelové, kteří s pořádáním závodu nesouhlasí. Celé to má jakýsi politický podtext. Možná to zní zábavně ale zábava to není. Mezi závodníky jsou zajímavé(rozumněj podivné) prototypy a postavy, které mají šílené kostýmy . Nejvíc je posádka tvořená dvojicí nácků. V závodě nejde jenom o rychlost, ale také o body za srážení a zabíjení lidí. To se mi na filmu líbilo asi nejvíc - několik různých poprav pomocí auta. Jinak je to nuda. Za zmínku pak ještě stojí David Caradine a Sylvester Stallone v hlavních rolích. Tenhle film je případ kdy remake, který natočil Paul W.S. Anderson někdy v roce 2008 má smysl a původní snímek mu sahá sotva ke kolenům. ()

torn666

KLASIKA, treba pochopit aj mnozstvo metafor v menach(Painova) ci chovani postav(napr. "Clen vyssej rasy" :-D). Mimo to kto pozna starsiu hernu seriu Carmageddon - hlavne 1-nicku a Splat Pack iste uvidi mnozstvo automobilovych predloh. Humorne narazky takisto nechybaju, proste za 5 ! ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Roger Corman chystá Rallye smrti 2050

Roger Corman chystá Rallye smrti 2050

21.02.2016

Pokud jste viděli nějaké béčko z 50., 60. nebo 70. let, je velká šance, že ho má na svědomí Roger Corman. Legendární producent a režisér sice nikdy nedosáhl "áčkového úspěchu", jeho levné drsárny ale… (více)

Závod smrti s Jasonem Stathamem

Závod smrti s Jasonem Stathamem

26.04.2007

Když notorický béčkař Paul W. S. Anderson (Resident Evil, Vetřelec vs. Predátor) nedávno nečekaně zdrhnul z připravované adaptace hororové videohry Castlevania, důvod byl nasnadě: producentské duo… (více)