Specialista

The Specialist

Špecialista

Thriller / Akční / Drama

USA / Peru, 1994, 106 min

Naprosto klasická stalloneovka s hodně netradičními erotickými scénami, no ale proč ne, když oba dva hlavní hrdinové mají hezká těla. Stalloneovi role sedne, jako machr na výbušnini je uvěřitelný a také touha po pomstě Šárky Kamenné je logická. Dále zde tradičně exceluje záporácky nadaný Eric Roberts a James Woods si roli parchanta užil s velkým nadhledem. Podařená to věcička tento snímek.(1.4.2007)

• Cival

Lluis Llosa je neuvěřitelně špatný režisér a zabíjí tak docela žhavý projekt se slušným potenciálem.(28.5.2003)

• Lima

Ano, scény s detonacemi jsou zajímavé a dramatické. Ale milostná linie příběhu je studená jak psí čumák a Sly, narcisistně předvádějící své tělo v posilovně, také není to pravé ořechové. Luis Llosa umí natočit akční scény, ale tak dobrý, aby bez problému pospojoval více žánrových rovin, zase není.(19.6.2002)

• Tetsuo

Jeden z mnoha Stalloneových filmů, které jsou omylem sebeparodické a smutně outsidersky naduté.(19.2.2003)

Ale vždyť on je nahatý! Tohle je v tom "nejlepším/nejhorším" smyslu příklad akčního filmu, který se vyplatí sledovat v příjemně oblblém stavu "stand by." Pak je zábava zaručena!(2.5.2006)

Sylvester Stallone ve filmu, který po akční stránce je naprosto boží, ale po stránce příběhové strašnej průser. Sharon Stone byla na vyplnění vaty, šukačka proběhla, Sly ukázala nařachaný tělo, vystouplý žíly, občas něco vybouchlo, nutno dodat, že to a Slyho tělo vypadalo dobře. Dobře, ještě Sharon, ale tím to končí. Je to taková pěna mezi dobrými filmy, které v té době Sly ještě jakž takž vypouštěl. Dalo se to, ale rozhodně to pro mě nebude kult. Od toho jsou tady jiný.(3.4.2013)

Ty bláho ze sex - apealu Sharon Stone jsem v mrákotách ještě teď. Tohle se vydejchává dlouho. Nevím kdo navrhoval kostýmy, ale bejt ženská tak si ho okamžitě najmu, protože ty hadry co měla Sharonka tady na sobě byly neskutečně elegantní a sexy. Takhle by jste měly ženský chodit oblíkaný, to by byl pamlsek pro oči. I přes vesmírnou krásu Sharonky musím říci, že milostné scény mě přišly naprosto umělé a chladné a to je velká škoda, protože Sly i Sharon mají na to se proprcat celým filmem tak žhavě, až by shořela televize. Měli mě říct, já bych jim tam ukázál se Sharonkou takovou milostnou scénu, že by film byl přistupnej až posmrti. Naštěstí se zadařilo po akční stránce, zejméma výbušná stránka filmu byla na jedničku. Z herců to nejlépe ošéfoval James Woods. Delší stopáž okrádá film o rychlejší tempo, ale zase bych nebyl tak vysranej ze Sharonky.(11.10.2007)

Na svou dobu modla Sly a krásná Sharon Stone. Lze odolat? Bohužel léta plynou a film trochu ucházi na zbytečně mnoho hluchých místech. Velká škoda, před pár lety by to ještě bylo za 4*.(29.6.2005)

Rozpočet $45miliónovTržby USA $57,362,582Tržby Celosvetovo $170,362,582║ Taký povrchný vývar, ktorého oporné základy sú postavené hlavne na tele Sharon Stone, dejovo balast, akcia tuctová, zbytočnosť. /40%/(22.5.2005)

Normální koukatelnej film se Stallonem jako bonus.(24.5.2005)

rozpočet : $45 million tržby celosvetovo : $170,362,582(16.11.2006)

Soundtrack John Barry: 1. Turn the Beat Around ,2. Jambala ,3. Real ,4. All Because of You ,5. Shower Me with Love ,6. El Baile de la Vela ,7. Slip Away ,8. El Duro Soy Yo ,9. Mental Picture ,10. Que Manera de Quererte ,11. Love Is the Thing ,12. El Amor ,13. Did You Call Me ,14. The Specialist ,(6.5.2011)

Luis Llosa nakrútil svoj životný film (ANAKONDU) až neskôr, ale už ŠPECIALISTA je solídnou žánrovou stávkou na istotu. Zručný scenár, zaujímavé herecké obsadenie (najmä sympatický Sly Stallone), nepodcenený rozpočet, vysokorozpočtová vizuálna stránka a horúca atmosféra pripomínajúca skôr film noir ŽIAR TELA, než akčný triler. A k tomu, nuž, explózie. VEĽA explózií. Ku koncu možno až príliš, ale čo čakať od filmu s takým názvom.(27.12.2004)

Průměrný "B" akčňák z devadesátých let a určitě jeden s těch povedenějších Slyho filmů který mu stopro sednul i když jako herec tedy nic moc. Sice toho zde tento muž samotář moc nenamluvil a spíš konal, tak si ale myslím že to byl zde právě ten pravý muž na pravém místě s kamenným výrazem v obličeji, který se nedal jen tak nikým zastrašit. Celý film od začátku až dokonce nestrádal na napětí, akční scény plné detonací (i když některé efekty byli velmi nepřesvědčivé, řekl bych že skoro pohádkové), tak ale nepostrádali nápad to se zas musí ocenit. Ve filmu jich bylo plno a navíc se střídali s těmi lehce erotickými a láskyplnými které zde v plné kráse předváděla právě tajemná kráska s tajemnou minulostí May (Sharon Stone). Opravdu ji to zde slušelo a byla doopravdy neuvěřitelně sexy, možná že ještě víc než ve svém kasovním trháku Základní Instinkt. Scéna ve sprše se musela líbit nejednomu muži, a nejedné ženě. Závěr filmu je velmi akční, navíc hudba hezky podbarvuje děj filmu. Pro akční filmy sice moc nejsem ale když už se mi něco líbí, tak to naplno napíši, a toto byl právě onen příklad. Průměr 2,5/5* právě za těch pár povedených scén a zejména pak za supr výkon bývalého Rickova parťáka u CIA, poté však už psychopata-fanatika a zaprodance Neda Trenta (James Woods), ten byl nepřekonatelný. Asi nejlepší film Luise Llosy, který sice dostal dobrou režisérskou školu ale moc toho zatím tento původem Peruánec nepředvedl.(1.4.2007)

Asi tak třetí nejlepší Stalloníkův film v devadesátých letech. (ještě Cliffhanger a Demolitionman). Sharon taky odvádí dobrej výkon (ono skorem ve čtyřiceti hrát dvacítku musí bejt docela záhul na kosmetičky). Ale nejlepší je podle mě James Woods a obzvlášť ta jeho scénka v FBI, jak skládá bombu. Film by sice zasloužil prostříhat tak o dvacet minut, aby to byla opravdu jen pořádná akce. Takhle to občas je trochu divný a zdlouhavý, ale komu se líbi Sly, tak zklamanej nebude. Tenhle film má totiž co nabídnout, i když není prvotřídním zástupcem svého druhu. A uznejte, kolik chlapů vypadá v osmačtyřiceti na pětatřicet? (a to ještě s tím, že spousta chlapů vypadá i ve dvaceti na čtyřicet)(1.2.2006)

Nudná režie, špatné triky, tempo je vražedně pomalé, ale i tak mám tuhle trošku netradiční stalloneovku docela rád. Mistr je cool a Sharon Stone zase krásná, takže není potřeba nějak moc přemýšlet a rozpitvávat to. :o)(5.7.2003)

• igi B.

Akčník psaný Slymu hezky na tílko. Sharon s pěkně nabroušeným kukučem, samosebou bez podprsenky - o kalhotkách nemluvě (prý nejinteligentnějsí herečka na světě: IQ 90-60-90 nebo co, no možná že méně :-)... Jojo. Jinak rutinní houlywůdek na noční okuk - no a pak si zajít ještě někam na pivko. Z kina i od dívídý. Přesně tak to udělám. Zkrátka a nic: Mírně dobré, lehce zábavné, nic víc... (Neužívat s dabingem, bejby!) Dvě a půl, ani ten nádherný vínový Ford Mustang 66 nakonec nezabránil zaokrouhlit dolů...(6.1.2006)

Podle mě je to docela dobrej film, je sice pravda že to je béčko jako sviň, ale dobrý béčko s několika celkem slušnýma nápadama a Sharon Stone, která sice nějak zvlášť dobře nehraje, ale u ní stačí aby tam jenom byla a to ostatní vystřílí nebo vyhodí do povětří Sly, ale to co se mi opravdu líbilo byl výkon Jamese Woodse, kterej se na drsnýho zlýho poldu skvěle hodil a celej film tím oživil a pozved a kvůli němu musim přidat hvězdičku navíc(7.5.2005)

• Zíza

Sharon Stone neumí hrát, Stallone hraje postavu, která se furt tváří stejně, chemie mezi nimi je zhruba tak stejná jako mezi mým kaktusem a rýžovarem, příběh je takový dost o ničem. Jestli tam někdo uměl hrát, tak se to ztratilo. Jako hezky to bouchá, to snad jediné. Slabé 2*.(27.12.2017)

• Segrestor

Schválně, jsem si řekl, co si o filmu budu pamatovat za takových dvacet let... No, to skoro uběhlo a můžu říct, že si z toho nepamatuju vůbec nic. Sharon byla jako vždy strašně sexy - to asi jako jediné, co mi zůstalo v hlavě. A aby bylo jasné, jak moc je tento komentář erudovaný, pamatuju si úplně všechno, co jsem viděl od roku 1989. Každý jednotlivý film dovedu alespoň v kostce odvyprávět. Specialistu ne.(2.4.2013)

SPECIALISTA je jeden z nejdevadesátkovějších filmů vůbec. Jednak patří k minivlně pyrotechnických thrillerů v první polovině 90. let (EXPLOZE, POSLEDNÍ STŘIH, ZDĚŠENÍ, NEBEZPEČNÁ RYCHLOST), druhak se veze na vlně erotických thrillerů z téže doby (NĚKDO SE DÍVÁ, BARVA NOCI, SKANDÁLNÍ ODHALENÍ), odstartované úspěchem ZÁKLADNÍHO INSTINKTU, ze kterého si půjčuje záhadnou a zrádnou ženu zatahující (nejen) hlavního hrdinu do své sítě intrik a sexu taktéž v podání Sharon Stone. Výsledkem je thriller, kde kromě vášně na plátně občas exploduje i nějaký ten barák nebo auto, Sly se piplá s bombičkami a svaly protahuje jen při cvičení, sexu a občasné rvačce mající zkrátit příliš dlouhý interval mezi dvěma rafinovanými výbuchy a Stone ho po telefonu svádí v uondaném a kýčovitém stylu DENÍKů ČERVENÝCH STŘEVÍČKů. Nejvíc tak zaujme James Woods, který je prostě rozený hajzl. Mimochodem hlavní roli i režii studio původně nabídlo Seagalovi, ale ten měl velké oči a tak oslovilo Slye. Dokážete si představit Seagala v posteli se Stone?(7.1.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15