Kráska v růžovém

• Česko Růžová jí sluší (více)

Andie Walshová je osmnáctiletá studentka, která se musí postarat nejen o sebe, ale i o svého povalečského otce, který je nešťastný z útěku své manželky a neustále slibuje, že si najde práci. Andie je díky tomu jiná než její spolužáci. Sama si vlastnoručně tvoří všemožné růžové kreace a tím je stále všem na očích. Má svůj vlastní vkus a sebevědomí. Přesto ale zatím v životě nepoznala moc lásky. Jednoho dne se ale život Andy naprosto změní... (Lencha)

Derek

john hughes je jednoznacne hlas jednej generacie, ale je to generacia ktora zila v inej dobe a na inom kontinente ako ja... ()

Martin741

Uz v Ceskoslovensku boli 80. roky symbolom upadku a sialenych radov na spotrebny tovar, v USA boli 80s tiez sialene, glam rockova kultura, ... romantika on + ona sa deje uz 5000 rokov, to ze je film zasadeny do 80. rokov z neho nic vynimocne nerobi ...... sivy sedivy priemer 46 % ()

Kity162

Možný SPOILER: No, tak to byly asi nejhorší šaty, co jsem kdy viděla, ale romantická KOMEDIE, jak má být, nepotřebujem tam přece klasickou zápletku, že ho ona vidí s jinou, ale je to vlastně nedorozumění a pak následné drama. Navíc to bylo vtipné, což postrádám u takových komedií. ()

Juto

Príjemné ... Film povzbudzuje strhujúci výkon Molly Ringwaldovej, ktorý má neomylnú schopnosť zdieľať emócie svojej postavy s publikom, ako by sme ju odpočúvali v jej izbe keď si robí make-up pred zrkadlom. 6/10 ()

Šimpy

Vynikající Harry Dean Stanton, mlaďoučký Jon Cryer...by mě zajímalo, jestli taky někdy hrál ve vážným filmu...a tohle bude asi v Americe dost kultovní, když si Jona pozval James Corden do své show a předvedli tam Duckův taneček. :-) ()

dr.fish

Druhá půlka je vlastně výborná. Jen se k ní dočekat. Tkže nakonec docela hezký film o divný holce z prodejny gramodesek. 60% ()

Skuby47

Příjemná romantická komedie ze studentského prostředí. Atmosféra osmdesátých let s tehdejší hudbou, extravagantními účesy, parukami a příčesky, výraznými barevnými módními kreacemi a samozřejmě i se školním kamarádstvím, rivalitou, prvními láskami i prvním zklamáním. Vše, co mají mladí diváci rádi, tam bylo. Sociální rozdíly mezi bohatou a chudou částí mladé populace tuto romanci přechylovaly chvílemi k dramatu. I když je to jen oddechovka, ocenila bych skvělý výběr herců v čele s fešákem McCarthym, a na americké poměry netypický konec. I po letech se na to pěkně kouká. ()

Mrkvič

Fajnová romantická komedie, která ničím neurazí a některé může potěšit úsměvem Molly Ringwaldové nebo výstupy Jona Cryera (dva a půl chlapa). Hlavně na tu Molly se dobře dívá. Naopak její vysněný protějšek je takový nudný kukuč, že vše kolem něj (i to, že má být bohatý a vypadat tak) není vůbec uvěřitelné. ()

Pecival

Trošku překladatelský oříšek, protože Molly žádnej extra model není :) Což se taky dá říct o těch příšerných šatech, co na konci vypotila - on vůbec ten film je taková osmdesátková pekelná esence krát dvě. Vlasy a hadry jsou ještě šílenější než obvykle, ale co už .. já to mám z nějakého úchylného důvodu rád. Prostě mám rád atmosféeru té doby. Film je taková klasika, rozhodně neuráží můj jemnocit a docela příjemně se na něj kouká. Hlavní uchvatitel je docela fešák, ale tváří se celý film malinko připosraně, ke konci už mi to lezlo trochu na nervy. Musím připustit, že konec mě velice, velice překvapil. Fajn ústřední song od The Psychedelic Furs. ()

Lencha

V té době výborná tak trochu jiná romanťárna:-) V telce tenhle film tenkrát dávali pod názvem Růžová ji sluší. Už dlouho jsem ho v telce neviděla...:-( ()

aLPaC

Další z řady výborných teenage komedií 80. let. John Hughes tentokrát přenechal režii někomu jinému a na filmu se podílí "jen" jako scénárista a producent. ()

glamgirl

Nádherné 80s, vyžívala som sa. Keby som bola na mieste Andie, beriem Steffa, kašľať na uslintaného kamaráta Duckieho alebo na Blana so slabošským výrazom v tvári a maličkými rukami... No ale keď romantika, tak romantika a dokonca aj znásilnená (koniec mal pôvodne dopadnúť trošku inak). ()

cherita

Líbilo, moc. Tedy až na ten závěr, kdy hlavní hrdinka rozstříhá ty nádherné růžové šaty po své kamarádce a ušije si z nich pytel na brambory. ()

pend

V tv uváděn rovněž pod názvem Růžová jí sluší. Zástupce toho lepšího z americké komedie 80. let. ()

Olík

Jo, jo, tenkrát se ještě označení teenage komedie nerovnalo přehlídce spoře oděných v uvozovkách hereček a drogami či alkoholem omámených pablbů. Tvůrci na to šli pozvolna, Molly Ringwald se vyhřívala na výsluní a John Hughes to měl tehdy všechno pod palcem. Jednoduchý až by se dalo říct tuctový romantický příběh s lehkým sociálním nádechem, tuny laku na vlasy, oblečení kombinující kýč se vkusem, zvuk syntetizátorů, tak tohle přesně byla osmdesátá léta a Kráska v růžovém byla jejich královnou plesu. Pro mne jedna ze srdečných záležitostí té doby. ()

gombarix

- - - Hlavní hrdinka má v pár scénách velké "lennonky" na dálku... a dokonce logicky použité, při čtení z tabule nebo řízení auta... potlesk! ()

helloween93

“Throwback Thursday #77” - Další z řady kultovních Coming of Age filmů z 80’s. A i tentokrát byl pod jeho úspěchem podepsaný John Hughes, a to z pozice scénáristy a výkonného producenta. Molly Ringwald tu zakončila svoji teen trilogii a v podstatě po této roli její kariéra zažila strmý pád, kdy se jí nikdy nepodařilo vymanit z role středoškolské princezny. Režisér Howard Deutch vytvořil příjemný cast - Andrew McCarthy rovněž na vrcholu své herecké kariéry, Jon Cryer teprve před vrcholem, opuštěný otec Harry Dean Stanton v jeho typické pohodářské roli. Zmrdečka si tu střihnul jak jinak, než James Spader, jehož postava Steff je ultimátní douchebag. Jde o další feel good film, kde Deutch s Hughesem nechali mluvit generaci 80’s teenagerů se všemi jejich radostmi a strastmi. A musím říct, že i ten hlavní konflikt - holka z middle class x kluk z country clubu. V ČR jde o neznámý film a v USA o další z řady generačních filmů. My máme Discopříběh nebo Láska z pasáže a Amíci mají Breakfast Club nebo Pretty in Pink. Shlédnuto na SkyShowtime. 4* ()