Bounded

Po Ghost Dogovi druhý Jarmuschuv film, co jsem shlédl a nemám co vytknout. Nudu jsem v historkách neviděl. Asi mám jiné vnímání, ale rozhodně jsem se bavil. Zvlášť Bill Murray, Tom Waits a Alfred Molina potěšili. ()

Tiiso

Zajímavá myšlenka. Svou zajímavostí, ale také utrpěla na kvalitě. Nelze myslím vytvořit několik povídek, složit je vedle sebe, aniž by některé nepůsobili lépe než druhé. Konfrontace je příliš blízká. Museli by být naprosto všechny dokonalé, neplatí zde ani pořekadlo jedna lepší než druhá. A protože jsou některé epizody právě lepší než druhé, celkově film zapůsobí průměrně. Škoda věčná, protože takovéto typy filmu já mám moc rád a fandím jim. ()

Katya

Místy lepší, místy horší, ale povídka s Alfredem Molinou je skvělá, a moc ráda jsem viděla na plátně mého milovaného Toma Waitse, takže čtyři *. ()

Chamyl

Zbytečná filmařská manýra s několika světlými momenty, které ani zdaleka nekompenzují zbylou prázdnotu. Ústřední motiv lidí kouřících nad šálkem kávy a (ne)hovořících o všem i o ničem bohužel neutáhne celou stopáž a vatovitost některých kapitol tak přímo bije do očí. Ano přiznávám, Jarmusche nemám najetého od shora dolů a tak mi možná některé setsakra vymazlené pointy unikly. Jinak souhlas s Enšpíglem. ()

Magoor

U Jima Jarmusche je velmi těžké rozhodovat o jeho nejlepším filmu, protože si myslím, že jsou všechny jeho filmy nejlepší, ale přesto tenhle beru jako úplý vrchol. Minimálně proto, že vznikal v průběhu let, srší nápady a je plný úžasných osobností! Prostě:" Mám nechat dýžko Billu Murrayovi? Ser na něj, ten má peněz dost!" ()

strixa

Film, u kterýho máte pořád chuť na kafe a cigáro. Chápu, že se to někomu líbit nemusí, pokud je ale člověk zastáncem nebo dokonce provozovatelem kavárenskýho povalečství, v tom filmu se uvidí a bude mu to připadat výstižný, zábavný a dejme tomu relaxační. Jak už několikrát zmíněno, některý povídky jsou slabší, některý silnější, jinak by to snad ani nešlo, ale jako celek mi to pořád příjde geniální. ()

markyzgero

rza,gza,a bill motherfucking murray... já doma dávam víno a cigára, to ale nic nemění na tom, že právě wutangovská scéna mi z tohodle filmu udělala kult a zastínila i legendární smarthipíky waitse a popa.jeden z nejklasičtějších indie filmů je sice snobskej až na půdu, ale jak říkam-jarmusch se svym interesem do hip hopu, respektive wu tangu, netrefil vedle... jen mi tam chyběl odb, ale ten se už asi úspěšně snažil o totální autodestrukci...http://www.youtube.com/watch?v=kcsEop0NPGM&feature=related ()

Expertt

Celý film jsou jen nenavazující a nesouvisející scénky, které mají společného pouze jedno, kafé a cigára. Opravdu nudný a táhlý film jako celek, ovšem jsou tam i scénky či momenty ve scénkách, které jsou dobré ať už na humorné či inteluktuální úrovni. Hodnocení **, pouze za ty střípky či pasáže, které za něco stály. ()

hero_bk

Nedokážu to nijak objektivně popsat, ale film se mi prostě hodně líbil. Víte, že země je vodič akustické rezonance, káva a cigarety nejsou dvakrát zdravý oběd a skoro všichni se všemi jsou bratranci? Možná to je tím, že je dnes tak nehezký, tmavý a pošmourný den, ve kterém se toho nedá efektivně dělat moc jiného, než to, co dělají herci ve fimu, možná mám jen nějakou zvláštní, možná, možná... P.S. Cate Blanchett to zahrála perfektně! ()

Ewík

1.9.14-Na stredni jsem to milovala! O par let pozdeji proste musim uznat, ze tam jsou slabe kousky (i kdyz i predtim jsem to videla), ale to do toho celku proste patri!!! Ty rozhovory bez cile a bez vyznamu...flakani...a cas plyne...Du na kafe a cigaro k obedu :-D (nej pro me v soucasnosti Tesla Coil a Delirium) ()

MickeyWolf

Opravdu nikdy jsem neměl tak velkou chuť si dát cigaretu a zapít to klidně i tou nejodpornější kávou. Tento film je opravdu grandiózním dílem, které na vás nahrne spoustu krátkých příběhů, u kterých se však, i přes poměrně jednoduchý děj, nudit nebudete. Každý příběh je totiž jiný a každý má své vlastní kouzlo... ()

denulik

Ako každý poviedkový film aj Káva a cigarety je v konečnom dôsledku taký dobrý počin ako najslabší článok v reťazi. Výborné príbehy ako Sesternice a Bratranci? sú tak prekladané menej vydarenými rozhovormi mi pri káve a cigaretke. ()

SurbPsycho

Asi ste si po zhliadnutí tohto filmu povedali WTF? Čo to kurňa mala byť za blbosť, čo sú to za bláboly....Ale ja som sa u tohto filmu úplne vyžívala, bolo to literárne dielo s vizuálnou formou. Vizuálna kniha poviedok, ktoré mali spoločnú tému "kávu a cigarety", táto téma bola však spoločná iba okrajovo, či povrchovo, bol to akýsi artefakt, ktorého sa týkali všetky dialógy, ktoré mali odlišný charakter. Dialógy boli úžasne zaujímavé, ale i prosté a obyčajné, čo snimke nemalo ubrať na kvalite, ale práve naopak dodalo jej to na tej pravej autentickosti, autentickosti bežného momentu ľudí, ktorí sa stretnú pri jednom stole v kaviarni nad šálkou kávy a pri cigarete a rozprávajú sa (nie sú to prepracované dialógy filmových postáv, sú to dialógy ľudí, priateľov...) Je to ako keby ste čitali knihu, jeden príbeh skončí, nasleduje ďalší, snímka je skvelá vo svojej obyčajnosti, o nič totiž nešlo (alebo šlo o všetko?) SPOILER: Počas celého filmu, ak sa to teda dá tak nazvať padala veta "cigarety nie sú moc zdravé/ káva má veľa kofeínu" ale všetkým to bolo jedno neodopreli si svoj každodenný rituál...I keď sa zdá, že film nijako neskončil, podľa mňa skončil a to veľmi symbolicky v poslednej kapitolke s názom "Champagne" povýšili tento rituál, ktorý predstavoval obyčajnosť/ samozrejmosť až podradenosť na niečo čo robia elegantní a nóbl ľudia: "Budem dělat, že tohle kafe je šampaňský. Proč by jsme to dělali? No, na oslavu života......Mám raději kafe.Obyčejný dělnický kafe. Nemáš 'joie de vivre' (radost ze života) - NE!" Snímok je pretkaný symbolikou a obraznosťou, nad ktorou sa (asi bohužial pre vás) treba trochu zamyslieť. Epická bola i kapitolka "Somewhere in California" s Iggy Popom a Tomom Waitsom: "...říkej mi Jime.Chci říct, kámoši mi říkaj Jime, nebo Jimmy, nebo Iggy, nebo Jiggy. Říkej mi Iggy. - Hele, promiň to zpoždění, Jime." :D ďalej treba podčiarknuť i časť "Cousins" kde bol neskutočný moment: "Je to jen legrační, nemyslíš? Když si nemůžeš něco dovolit, je to fakt drahý. A pak, až si to dovolit můžeš, je to zadarmo." atď atď. Takže si to pozrite znovu a skúste v tom nájsť trochu kždodennej poézie života! Hellyeah. ()

1mArc0

Má film vôbec z takýchto dialógov význam, je pravda že káva a cigarety, áno cigarrety sú veľmi častými rekvizitami vo filme. Jim Jarmusch má najlepšiu výpovednú hodnotu v tomto filme, ten význam nie je známy už hneď od začiatku, čím viac človek pozerá na to, po každom pozretí sa tento dostane viac a viac pod kožu. Stále dnes to môžeme za najlepší film od Jim Jarmusch. Cate Blanchett a Jim Jarmusch majú umelecké manželstvo, podobné, ako mali Juliette Binoche a Krzysztof Kieślowski. /95 %/ ()

Shitonit

Poněkud černé na pohled, ale za zvrácení to stojí. Jak již názef sám napovídá, není to film (shluk filmů) pro běžného spotřebitele. Na to pozor. Hrozí totiž nebezpečí zamyšlení, a to jistě není v dnešní době žádoucí. Neboť zamyšlení přináší prozření, prozření přináší nasrání, nasrání revoluci, a nakonec by to mohlo dopadnout docela dobře, a my by sme dál mohli tlachat a plodit bezbřehé bláboly na internetu. V opáčném případě by to taky mohlo dopadnout jinak, na planetě by nezbyl téměř nikdo, a to bych byl dost smuten, páč by mi chyběli odborné názory zdejších mudrovníků a mudrovnic. ()

valkil

Některé příběhy jsou naprosto skvělé, na jiné se dá zapomenout už se závěrečnými titulky. Snímek je tak bohužel trošku nevyvážený. Těmto krátkým perličkám by to určitě lépe slušelo jako samostatným předfilmům před výbornými Jarmuschovými celovečeráky. A které vypíchnout? Klasiku s Waitsem a Popem, Wu-Tang Clan s Billem Murrayem, "Alberta" Molinu s bratrancem Cooganem, dvojčata se Stevem B. ()

Hvězdně obsazená zombie komedie

Hvězdně obsazená zombie komedie