Unka

Jen kvůli Cate Blanchett, povídce s Billem Murraym a s Alfredem Molinou. Zbytek odpad, blbost, lehce zapomenutelný nesmysl, ptákovina a hlavně NUDA! (Asi to bude tím, že jsem nekuřák.) ()

pepino

Film složený z 11 příběhu. Ale pozor u Jarmusche nemůžete čekat moc akční a strhující příběhy. Všechny se totiž odehrávají v kavárně a jsou víceméně o tom jak dva nebo více lidí spolu jen tak tlachají a pijí kafe a kouří cigarety. Ale povídky mají své kouzlo. Některá větší některá méně ale v celku tvoří film který vám zpříjemní večer a u kterého se příjemně pobavíte. ()

dol2004

Perfektně udělané, to jo. Ale myslím si že by se z toho dalo udělat trochu víc, i když povídka Hřebíky do rakve se mi líbila opravdu hrozně moc :-D ()

petisek

Kvalita jednotlivých príbehov v tomto filme síce prudko kolíše, ale ide nepochybne o zaujímavý projekt s množstvom známych tvárií. Mne sa najviac páčili príbehy s Billom Murrayom a Alfredom Molinom ()

nula87

Nevyrovnané. Některé kousky skvělé (hlavně Cousins?, Delirium, Cousins, Champagne), jiné dobré (No problem, Jack shows Meg his Tesla coil), ostatní... ne tak dobré, a třeba Renée vyloženě špatná. A jako celek vcelku zábavné plkání u kafe. ()

ona.takova

Některé z povídek mě moc neoslovily, ale některé...pohodička, po tolika letech jsem u nich dostala chuť si zapálit a přidat se k nim...můj favorit je povídka s Iggym Popem a druhá s Alfredem Molinou. ()

Le artist nova

Krásný příklad jak se snoubí genialita a jednoduchost. Smetánka profíků ze všech oblastí pod vedením režiséra Jarmusche. Od banálního rozhovoru dvou bratranců ( Alex Descas a Isaac De Bantolé ) až po řešení akustické rezonance N. Tesli ( M. White a J. White ) má za následek rozporuplný dojem, přesto plně doporučuji. ()

B.Jay

Prostě pohoda...ale zatraceně nevyrovnaná pohoda. Škoda, že zde není víc povídek jako Cousins (oboje) a Delirium...škoda ()

Queendom

Bylo to jako jízda na horský dráze. Některý scénky mě k smrti nudily, některý zas opravdu bavily (těch bylo míň). Bohužel nejsem fanda pseudointelektuálního tlachání, vydávanýho za humor. Celkově jsem ale mile překvapená hereckejma výkona všech muzikantů, nejvíc Iggyho Poppa, kerej se ksichtil jako o závod. Vůbec celá ta absurdní scénka s (ne)kouřením byla výborná. ()

Toustovač

Jak pro boha svatýho hodnotit povídkový film, když některé povídky jsou skvělé, některé dobré, některé nudné...? Nejraději samostatně. Takhle přes tři nemůžu, ale jenom kvůli výkyvům kvality na obě strany. ()

Bigwave

Král nezávislých filmů Jim Jarmusch složil tenhle snímek z jedenácti zhruba desetiminutových minipříběhů. Některé příběhy jsou sice trochu nudné a naprosto nevýznamné, ale bez nich by to nedávalo ten skvělý celek. Hluboká minimalistická plejáda myšlenek o ničem i o všem. ()

MaxForValue

Neskutočne zvlástny priam až bizardný film, ktorý pre mňa charakterizujú tri veci: úžasná koncentrácia skvelých hercov (Buscemi, Benigno, Molina, Iggy Pop, Bill Mullray, Steve Coogen a ďalší), absolútna nevyváženosť jednotlivých príbehov, ktorých kvalita i nápad je premenlivý ako jesenné počasie, ale hlavne. to, čo tento film robí mimoriadnym je jeho "krása". Nevidí sa až tak často toľko "filmovej snobárne" (výraz od kleopatry) a toľko radosti v jednom filme. Vo filme, ktorý sa nesnaží pohľadiť na duši, nesnaží sa odzbrojiť diváka premrštenou akciou a ani brilantnou zápletkou a predsa na tej duši pohľadí. Hoci väčšina príbehov sa časom z hlavy určite vytratí, minimálne príbeh s Molinom a Murraym zostane v hlave ešte dlho. ()

CaMMe

Kafe a Cigára. Žijeme jen jednou, tak proč to do sebe nesypat. Polovina povídek šlape jak prase a druhá polovina je neskutečná nuda. Protáhnout scénky Blanchett/Blanchett, Murray/GZA/RZA, klidně i Cooggan/Molin a zbytek vyházet a někam nacpat Iggyho. Pak se můžeme bavit i o pětihvězdě. Takhle za dobře. Co se týká tématu šlape Tesla a kafenanuk. No a proč bychom si nezapálili, když už jsme přestali kouřit... ()

rob_troy

Vlastně takové posedy s osobnostmi, které popíjejí kávu a kouří. Debaty trošku o ničem, nebo naopak o všem co situace žádá. Nejlepší díly asi s Whiteovými, Benignim a Tomemm Waitsem s Iggym. ()

Mugs

Nemám moc rád na sebe nenavazující příběhy, ale na doporučení jsem tomu dal šanci. Zaujal mě pouze filmeček kde hrál Murray a GZA&RZA. Zbytek mi nic neříká. WU-TANG! ()

kubilov

Jim Jarmusch mi jako režisér nebývale sedí. Jeho filmy mě umějí dostat mnoha způsoby, někdy, jako je tomu například zde, k tomu potřebuje jen nenucené tlachání slavných herců (zpěváků) o ničem, avšak s několika přímými či nepřímými odkazy vlastně na cokoliv. Není co namítat, Kafe a cigára jsou naprosto prázdný film, který v žádném případě nesedne každému, ale třeba pro mě je tou svou kavárenskou atmosférou nenahraditelný. Jedenáct krátkých povídek o nejrůznějších více či méně důležitých životních situacích je při délce 90 minut přeci jen trochu roztahané, proto by neuškodilo nějaké tři čtyři vyřadit, ale i tato směs má své Jarmuschovské kouzlo. S první povídkou, natočenou už v roce 1986, přichází opět neodolatelný Robert Benigni, jehož italský přízvuk jsem si totálně zamiloval. Poté následuje (jako vždy) dokonalý Steve Buscemi, kterého zase vystřídá muzikantská povídka s Iggy Popem a Tomem Waitsem, která uzavírá první, ještě před filmem vydanou, část. Po ní přichází tři nevýrazné epizodky, z kterých nestojí za řeč snad vůbec nic. Z nudnější pasáže však film vytáhne povídka s dokonalou úžasnou Cate Blanchett, která je vedená jako originální schizofrenní rozhovor "dvou odlišných odrazů v zrcadle". Dále za zmínku stojí povedená povídka s Alfredem Molinou a Stevem Cooganem nebo ta s Billem Murrayem a RZA&GZA. A konečně závěrečná trochu melancholická povídka pak diváka z filmu krásně vyprovodí. Wu-Tang Clan 4ever! ()

Nightmare89

Na káve je to vždy o inom a pritom o tom istom... Hlavne keď je v šálkach šampanské... Teším sa zajtra na ďalšiu...Kapitolu... ()

Hvězdně obsazená zombie komedie

Hvězdně obsazená zombie komedie