RickyFitts

stylové, ale dlouhé... pouštěl bych to jako předfilmy... pár povídek je opravdu výtečnejch, pro mě jeden z nejzajímavějších Jarmuschových počinů ()

Lapacka

Tenhle film je dobrý tím, jak načrtává svět lidí "v pozicích", kdo je slavnější, kdo co vlastně chce, tj. svět takových těch drobných lží a póz. Takové to "vytahování se", milosrdné lži, nebo jen zájem někoho vidět a nepochopení druhé strany proč. Nemusí to každému sedět, jelikož se krom kavárenského řečnění a vcelku nahodile vyhlížejících setkání ve filmu vlastně vůbec nic dalšího neodehraje. Ale i tak se tam hraje až až. To je právě na tom docela vtipné. Jak z některých komentářů vidím, ne každý filmový divák je schopen tohle ve filmu vidět. Běžné akční filmové krajiny jsou mnohem čitelnější, o drobnou psychologii tam nejde. Skvělá Kate Blanchett, skvělý Tom Waits s Iggy Popem a další. Skvělé interiéry, skvělá hudba. ()

Gastovski

Kdepak. Povídkové filmy opravdu nejsou pro mě. Prostě to nedokážu, ocenit či postřehnout genialitu příběhů, kde se prázdně tlachá o ničem. Nedokážu to. Tady bych označil za vynikajcí a geniální povídku Bratranci? s Molinou a Cooganem. Všechny ostatní, až asi na dvě - nuda absolutně o ničem. Ale jak říkám, třeba mi ta genialita zůstala skryta. ()

bekO

Ta Renee French je fakt nádherná !! Škoda, že jí nemůžeme vidět ve více filmech.. To ovšem neplatí o "hercích" ve scéně s Teslovým Transoformátorem u které jsem málem usnul. ()

Lukin413

Soubor drobných segmentů, které spojuje pití kávy a kouření cigaret, je velmi pestrý od tradičněji pojatých střetů dvou známých, kteří si vzájemně závidí/nepřejí/glosují úspěch (Iggy Pop+ Tom Waits, Cate+Shelly, Alfred+Steve) po velmi dada epizody se zvlásštními dialogy a pointami (Roberto+Steven, Bill Murray). Celkově byla většina minimálně slušná, ale stejně jako v jiném díle autora, Noci na zemi, mi chybělo mi větší provázání jednotlivých příběhů. 60 % ()

RockStar01

„Cigarettes and coffee, man, that's a combination“ -Iggy Pop Na úvod bych rád řekl, že jsem film viděl již podruhé, proto jsem věděl co očekávat. Asi hodinu a půl zhruba pětiminutových černobílých filmů zobrazujících lidi jak jen tak vysedávají nad kávou, dopřávají si cigaretu a rozebírají velice různorodá témata, od Elvisova dvojčete po Teslovu cívku. Ta se navíc občas ve filmu opakují, ale jen náznakem, třeba pouze jednou replikou. Toto snímek příjemným způsobem propojuje. Jakkoliv se tento námět může zdát prostým, je to, co se kinematografie týče, počin nejspíše unikátní. Jim Jarmusch byl zkrátka asi první, který s podobnou ideou přišel. A pokud ne, byl minimálně první, kterému se povedlo takovýto film učinit populárním. Jak film postupně plyne, jedna scéna střídá druhou. To se děje v příjemném tempu a každá skončí dřív, než začne nudit. Co se kvality filmů týče, žádný mi nepřišel vyloženě podprůměrný. Některé ale vyčnívaly z průměru a byly zkrátka zdařilejší. Za zmínku stojí například film Renée, příběh o krásné ženě, čtoucí magazín o palných zbraních, která se evidentně líbí tamnímu číšníkovi. Ten ovšem nemá nejmenší tušení, jak dát svou náklonost nějak vhodně najevo. Velice zřetelná je zde trapnost, která je příznačná pro mnoho ostatních krátkometrážních filmů. Většinou se v nich totiž nejedná o nějak zvlášť příjemná setkání a velice často převládá spíše napětí, nervozita a trapné ticho. Ve filmech se velice často objevují známé tváře, a přestože jich určitě mnoho stojí za zmínku, nelze asi zmínit všechny, protože by to zabralo celý další odstavec. Namátkou však mohu zmínit například Roberta Benigniho, Iggyho Popa, Kate Blanchett, Billa Murrayho nebo Jacka a Meg Whiteovy (jejichž pasáž mě mimochodem obzvlášť potěšila, neboť se Jack řadí mezi mé nejoblíbenější muzikanty). Když má režisér takový výběr různorodých herců a muzikantů, naskýtá se nepřeberné množství možností. Pan Jarmusch se chopil příležitosti a opravdu udělal každou sekvenci snímku jedinečnou, což je ještě obdivuhodnější, uvědomíme-li si, že se vlastně v žádné z nich skoro nic nestane. To všechno podtrženo skvělým hudebním doprovodem a poutavou kamerou (zajímavé byly občasné záběry z nadhledu na kavárenský stolek) tvoří komplexní celek, který potěší svou atmosférou. Nejedná se o film s nějak propracovaným dějem nebo velkým poselstvím. Kafe a Cigára jsou snímkem tak nějak stylovým. Hudba, káva, cigarety, Teslovy cívky, krásné ženy, drsní rappeři, to vše zabaleno do efektního černobílého hávu. Těžko se to popisuje, ale věřím, že kdo film viděl, ví, co myslím. ()

Jurkodak1

Jelikož sám chodím s přáteli do kaváren, pijeme kávu a pokuřujeme (kvůli současným zákonům ale venku) mě sem tam napadalo, o čem se asi u pití kávy a kouření baví ostatní lidí. No, teď už to vím. ()

Punkey odpad!

Je to geniální až je to debilní nebo je to debilní až je to geniální? Spíš jen debilní. Na filmy koukám, abych se bavil. Je už jedno jestli se bavím tím, že směju, bojím nebo napětím nedýchám, ale zde žádná zábava nebyla. Možná škoda, že to bylo svázané scénářem, kdyby se protagonisté jen spolu bavili o všedních věcech nebo si vyprávěli své NEJ zážitky a zkušenosti, patrně by to bylo obyčejné, ale aspoň by to nebyl kýbl nudy o ničem. Přídávat hvězdičky, že se tam mihne někdo oblíbený na dvě minuty? Nejsem jak zde někteří recenzenti. ()

jesus666

Jediné čo sa z tých niekoľkých krátkych filmov oplatí vidieť je Albert (Alfred) Molina a jeho "bratranec" Steve a poteší aj Jim Pop :) Zbytok je kvalitný ako tá káva, ktorú tam pijú. Keď budem mať chuť na bezduché reči pri káve a cigaretách, stačí keď si sadnem do kaviarne niektorého z nákupných centier. ()

Akana

Taková odlehčená hříčka, série drobných scének, někdy zábavných , někdy absurdních, jindy s hlubším ponorem. Některé mají propracovanější dramatickou stavbu (Molina s Cooganem - zároveň nejvtipnější povídka), jiné jsou jen tak nahozenými momentkami. Zábavný byl dobrosrdečný Iggy Pop versus ješita Waits, jako vždy skvělá Cate Blanchet. Nově natočené scénky mi přišly promyšlenější, dotaženější, než ty původní. Nic zásadního, jen pár příjemných miniatur od mistra. ()

Axident

Jarmusche mám rád, ale tahle skládačka přecpaná celebritami je k uzoufání nudná a co hůř, místy tak otravná a křečovitá, že se ani nechce věřit, že je to od pana režiséra a ne nějakého zapáleného nohsleda! Už úvodní Benignini mě osobně až naštval, jak zbytečná a zoufalá to byla scénka, jak studentský film, Iggy s Tomem, jakkoliv si jich vážím to rozhodně nenapravili, moji hudební oblíbenci White Stripes sice zahráli možná dobře, ale obsah příliš s Teslou příliš křečovitá ujetina, hmno... Nevím, buď už jsem na jiné vlně, než ve dvaceti, kdy se jeden cítí tím nejintelektuálnějším a nejalternativnějším mládencem anebo se dostal mimo Jim, když tohle pustil ven, ovšem jednotlivé scénky mají výkyvnou kvalitu, takže naopak např. nejlepší Molina vs Coogan a dvojrole Cate Blanchett jsou výborné i RZA/GZA/Murray ujde... Jako samostatné minifilmečky by některé zatraceně potěšily, ale jako hodinu a půl dlouhý celek? Špatný nápad, k neuvěření nekompaktní a dost zbytečný... ()

Marsello

No, neviem, čo k tomu dodať. O ničom, ale tak tie rozhovory aspoň boli tým, čo sa tu dalo akože pozerať. Zvlášť Blanchett vs. Blanchett :D ()

xdutchx

Velice humorné, velice lehké. Při sledování se doporučuje pít káva, případně cokoliv jiného a můžeme to nazvat třeba šampaňským. Je tam všechno co charakterizuje Jarmuschovu tvorbu, jednoduchost, absurdnost, porozumění v neporozumění, čas na vychutnávání. Já se s chutí zakousl do tohoto nanuku s kofeinovou příchutí. Epizody bych nepitval, to je jako kdyby někdo z kafe sublimoval cukr, druhý smetanu, třetí třeba kardamon, já to beru jako celek, možná proto, že si uvědomuji že někomu může chutnat ta či ona substance a sám nemám nic proti ani jedné z pochutin. ()

Zaitsev

Díky tomuto filmu jsem začal poslouchat White Stripes, či poznal, jak vypadá Tom Waits :) Není to pět, protože pro mě nebyly všechny scénky-dialogy vyrovnané, ale výběrově si u kafe a cigára pustím tento film kdykoliv po setmění :) ()

Hvězdně obsazená zombie komedie

Hvězdně obsazená zombie komedie