Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

• USA Home Alone 2: Lost in New York (více)

Jsou Vánoce a rodina McCallisterů se chystá na Floridu i se strejdou Frankem a jeho rodinou. Ráno zaspí, nastane zmatek, ale na letiště odjedou všichni. Přes letištní halu musejí běžet, aby letadlo stihli, a tak se stane, že Kevin nastoupí do jiného letadla než ostatní. Kevin až v New Yorku zjistí, kde je, a rozhodne se, že si užije i bez rodiny. Ubytuje se v luxusním hotelu, jelikož má u sebe otcovu tašku s penězi i s kreditní kartou a v recepci oznámí, že otec Peter dorazí později... Kevinovi rodiče Kate s Peterem už ale zjistí, že s nimi Kevin nepřiletěl, a jdou na policii žádat o pomoc. Tam Peter navíc zjistí, že jeho peněženku i kreditní kartou má Kevin. Pomocí kreditní karty mohou Kevina vystopovat – policie rozešle číslo kreditní karty jako hledané. Kevin se mezitím v New Yorku rozhodl navštívit hračkářství pana Duncana, který je velmi hodný a výtěžek z vánočního prodeje hraček chce věnovat na konto dětské nemocnice. Kevin je Duncanovým hračkářstvím nadšen a pan Duncan mu dá dvě hrdličky ze svého vánočního stromku. Jenže jeho hračkářství chtějí vyloupit lupiči, právě ti, s nimiž se Kevin setkal o loňských Vánocích. Když se s nimi setká, uteče do hotelu. Tam na něj už čeká vrátný, jelikož přišla výzva ohledně kreditní karty Petera McCallistera a Kevin musí z hotelu utéct zadním vchodem. Tam ale na něj čekají lupiči... Kevin uteče, zkusí navštívit strejdu, ale ten není doma a navíc se jeho dům přestavuje. Kevin skončí v nočním parku, kde ho vyděsí paní, která tam chodí krmit holuby. Nakonec se s paní ale spřátelí a rozhodne se zabránit lupičům ve vykradení hračkářství... (TV Prima)

Mountain

Dle mého velmi vydařené pokračování, které jsem viděla už několikrát a pořád se bavím. Málokdy je druhý díl podobně slušný jako první. Je to stejné, opět se Kevin zapomene na Vánoce tentokrát v NY a potká Mokrý Banditos, se kterými vede opět válku plnou naschválů, ale stále velmi vtipné a dobře obsazené! ()

PORTER44

O něco slabší než jednička ,některé scény už nejsou tak vtipný a zábavný jako třeba bezdomovkyně s holubama ale objeví se opět starý známí Pesci a Stern kteří tomu dají šťávu Kevin jim připraví zase pár zajímavých nástrach a je čemu se zasmát. ()

theblackswan

Roztomilý Kevin, nešikovní zlodějíčci a zimní zasněžený New York? Prostě paráda! Tenhle film už považuju za klasiku, vždy se u něj nasměju a snad nikdy mě neomrzí. Za mě rozhodně nejlepší díl ze série Sám doma! ()

Krastom

Nemám vůbec žádný problém s tím, že druhý díl těží z obrovského úspěchu dílu prvního. Komedie mě bavila sice méně, než první díl, ale díky mnoha vtipným scénám a hláškám jsem se opět pořádně nasmál. ()

audrey.ley

Film, bez něhož si nedokážu představit Vánoce. Je sice pravdou, že děj druhého dílu kopíruje jedničku, ale tady to naštěstí (od jiných „dvojek") funguje. Mě osobně se Sám doma 2 líbí mnohem více než předchozí film, protože se už „nezdržujeme" zdlouhavým seznamováním hlavního hrdiny a dvou zlodějíčků a tak děj rychleji odsýpá. ()

Kourbezohne

Naprostá klasika. Vánoce si bez tohoto filmu neumím představit. Kevin jeho famílie a hlavně dvojka záporáků prostě skvěle pobaví a navodí tu pravou vánoční atmosféru. Zajímavost je že v malé roli když Kevin poprvé přichází do hotelu Plaza v New Yorku objevil budoucí prezident USA Donald Trump (Kevin se ho ptá kde je recepce a Trump mu odpovídá a pak se po něm ještě ohlídne). ()

Shellou

Nevím, co se mi na tom filmu jako malému tak líbilo. Představitel Kevina hraje mizerně, maminka je ještě horší (nevím teda, jestli mi nevadil spíš dabing)... zápletka je naprosto infantilní a herci na můj vkus strašně přehrávají - od paní na hotelvé recepci až po pikolíka. Dvě hvězdy dávám za skvělou hudbu a výbornou kameru - to amíci prostě umí ;) ()

Lukke32

První dva díly považuju za kultovní záležitost. Pravda, každej se na to dívá jinak, někomu nemusí tento prcek sedět. Mně teda seděl - ale pouze v těchto filmech - zato teď, v dospělosti, mi už nesedí vůbec. ()

Reyer

Letos jsem poprvé viděl i ze syny...jak jsme se zasmáli. Několikrát jsem je musel upozornit, že jsou to herci a nemají to nikdy zkoušet... prostě parada ()

tehol

ještě o úroveň lepší než jednička. sice jsou to filmy, u kterých se vyplatí dívat ani ne na polovinu, ale to je jedno. ()

ivvi

Nie som si ista, ci by som dala Kevinovi 5 hviezdiciek keby to nebol jeden z filmov mojho detstva a nepocitovala pri tom taku silnu nostalgiu 90tych rokov, ale fakticky, stala sa z toho uz vianocna klasika. Myslim si, ze nebudem jedina, kto sa po prvom zhliadnuti zamiloval do cara New Yorku a ozaj smutny je ten zaber na byvale WTC... pre mna je scena s Kevinovou mamou, ktora komicky odpadne po uvedomeni si, ze "Kevin tu nie je" uplne genialna, rovnako ako aj celi mokri banditi. Dalsie pokracovania stratili vsetok smrnc, takze ku stastiu si povinne staci pozriet 1 a 2. ()

Elanornegra

Overená klasika, ktorej pristane zasadenie do New Yorku. Cameo Trumpha má v súčastnosti skôr irituje, ale marketing dal. Začiatok veľmi slušný, aj tie výletiky, ale tu pasáž s vtáčou ženou nemusím, záver predčil jednotku, aj keď už to nie je take originálne, ale tie nadávky Pesciho sú top, stretnutie s rodinou opäť roztomilé.... 85% ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Já se Bazzovi neomluvím! To radši políbím záchodový prkýnko." Kevin se tentokrát dostane i na letiště, ale při euforii potřebuje zprovoznit kameru, aby mohl natáčet, což ho dostane do New Yorku. Tam jsou i mokrý banditi, se kterejma vede opět válku plnou naschválů a pastiček. Tentokrát v opuštěném domě jeho strýce. I když tenhle druhý díl nepřináší mnoho nového, vůbec to nevadí. Ve výsledku se mi oba díly líbí přibližně stejně. - 100%. ()