Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

• USA Home Alone 2: Lost in New York (více)

Jsou Vánoce a rodina McCallisterů se chystá na Floridu i se strejdou Frankem a jeho rodinou. Ráno zaspí, nastane zmatek, ale na letiště odjedou všichni. Přes letištní halu musejí běžet, aby letadlo stihli, a tak se stane, že Kevin nastoupí do jiného letadla než ostatní. Kevin až v New Yorku zjistí, kde je, a rozhodne se, že si užije i bez rodiny. Ubytuje se v luxusním hotelu, jelikož má u sebe otcovu tašku s penězi i s kreditní kartou a v recepci oznámí, že otec Peter dorazí později... Kevinovi rodiče Kate s Peterem už ale zjistí, že s nimi Kevin nepřiletěl, a jdou na policii žádat o pomoc. Tam Peter navíc zjistí, že jeho peněženku i kreditní kartou má Kevin. Pomocí kreditní karty mohou Kevina vystopovat – policie rozešle číslo kreditní karty jako hledané. Kevin se mezitím v New Yorku rozhodl navštívit hračkářství pana Duncana, který je velmi hodný a výtěžek z vánočního prodeje hraček chce věnovat na konto dětské nemocnice. Kevin je Duncanovým hračkářstvím nadšen a pan Duncan mu dá dvě hrdličky ze svého vánočního stromku. Jenže jeho hračkářství chtějí vyloupit lupiči, právě ti, s nimiž se Kevin setkal o loňských Vánocích. Když se s nimi setká, uteče do hotelu. Tam na něj už čeká vrátný, jelikož přišla výzva ohledně kreditní karty Petera McCallistera a Kevin musí z hotelu utéct zadním vchodem. Tam ale na něj čekají lupiči... Kevin uteče, zkusí navštívit strejdu, ale ten není doma a navíc se jeho dům přestavuje. Kevin skončí v nočním parku, kde ho vyděsí paní, která tam chodí krmit holuby. Nakonec se s paní ale spřátelí a rozhodne se zabránit lupičům ve vykradení hračkářství... (TV Prima)

Bob0

,,PER-FEK-TNÉ!" Aj keď niektorí kritizujú tento film, pretože v ňom ide o to isté čo v jednotke , ja som si tento film užíval viac. Veľa zábavných pascí, viac scén so zlodejmi a pre mňa kultová scéna, keď v hoteli vojde recepcia do Kevinovho apartmánu a z telky sa začnú ozývať vystreli. Klasika, ktorá je vždy súčasťou mojich Vianoc. /90%/ ()

wistar

za mě povedené, sám doma je horší na pokračování, ale tvůrcům se to povedlo a je to jen o málo slabší než 1 i když místy nudnější ()

GrooteLulu

...jedna z mála výjimek úspěšného pokračování (napadá mě už jenom Francouzská spojka, nebo Naked gun). Ostatní filmy té doby, jako Star Wars, Indiana Jones, Die Hard, snad ještě stále nepředstavili svoji poslední část a tak stalo se co muselo, že rok poté, zase na Vánoce, Kevin nezvládne svoji roli zůstat pohromadě s rodinou (hlavně s matkou a otcem) a opět se ztratí, načež "mokré bandity", místo, aby potkal znovu ve svém domě (tentokráte o vykradení domu nemáme ani hlásku), potká je tam, kde by to nikdo z nich, ani z Vás nečekal... poblíž Central Parku.. nejlepší je Trump, Cliff a ten, co odpočítává svojí kočičce šťastný Nový rok.. ()

Mike_Doe

Podobne ako $$, T2, DH2, V2, a Cesta vody, je aj HA2 – Lost in NY môj obľúbenejší film než kultová jednotka. Napísať lepší scenár podľa osvedčeného naratívu úspešnej jednotky je umenie a podarí sa to málokomu, takže klobúk dole pán Hughes. Znovu-obsadenie zloduchov sa taktiež vyplatilo - D. Stern a J. Peshi sú vynikajúci. Ich deštrukcia je tuná umocnená a už už čakáte ktorá pasca im totálne zdemoluje všetky kosti a svaly resp. ich rozpučí na mastný fľak. Hudba filmu taktiež nepotrebuje hlbší koment. To čo nasledovalo po tomto diely je už len zabudnutá história. Za mňa, ak by sa dalo tak dám aj 6*. ()

dejvik007

Jednu dobu jsem si i říkal,že tento díl je možná lepší než první,ale názor jsem už změnil na to, že je to 2 díl film je stále hodně zábavný a povedený krásné navazuje na 1 díl takže si stále můžu říct že povedený film. ()

gggggg

Určite to nie je zlý film, ale už nie je taký pekný ako jednotka. Pasce sú dosť brutálne a zlodeji rovnako blbí. Na Vianoce stále dobrý film, ale to kúzlo niečoho originálneho sa vytratilo. ()