Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

• Nový Zéland

• Austrálie

Rodinný / Komedie / Dobrodružný

USA, 1992, 115 min

V podstate po všetkých stránkach vylepšená jednotka. Scény v hoteli alebo v sprche patria k tomu najlepšiemu takisto sa opakujú niektoré vtipné scénky z jednotky (aj keď mne osobne to nevadilo), Harry a Marv (hoci mi ich v niektorých scénach prišlo normálne ľúto) a scény s pascami sú dnes už ako nostalgia. Jednoducho nenáročná rodinná komédia na Vianočný večer.(25.12.2010)

Sám doma 2: Marv dostává kure*sky na prdel. Ten to schytal pořádně, chudák:) O hodně lepší a vymakanější než první díl. Sám doma 2 mi dal vše, co mi v jedničce chybělo. Více akce, zábavy, fórků, gagů, hlášek a především luxusních nářezů ze strany Harryho a Marva. I pro ně:) Sám doma není prvním filmem, kde mě úvodní díl navzdory svému vysokému hodnocení příliš nenadchl, ale zato pokračování, mnohdy s o hodně nižším hodnocením a rozlišnými názory, se mi líbilo mnohem více. Zde přibyly ještě postavy Tima Curryho s jeho ďábelským úsměvem či docela roztomilého Roba Schneidera. Mokrý banditi forever! "Cejtíš to?" - "Jooo, ryby." - "To je svoboda!", "Kolik prstů ti ukazuju, Marve?" - "Tři, čtyři, pět… osm!", "Harry, už jsem AŽ nahoře!" 😁 (10.3.2012)

Dvaadvacet let, které uplynuly od prvního uvedení, se zdají být jen zanedbatelnou cifrou, zdůrazňující nesmrtelnost Kevinova newyorského dobrodružství. Důmyslná likvidace zlodějské dvojice, návštěva Duncan's Toy Chest i uličnické oblafnutí hotelového personálu patří k legendárním okamžikům stříbrného plátna.(25.12.2014)

Před Vánoci jsem se rozhodl, že si pustím oba díly filmu Sám doma a najednou jsem viděl, jak dvojka vykrádá jedničku kde jen může (stařec, kterého se Kevin nejdříve bál, poté se s ním setkal a popovídal si o rodině, přičemž mu pomohl s vyřešením jednoho problému, a nakonec to byl právě ten stařec, který mu zachránil život; v druhém díle je nahrazen starou paní obklopenou holuby - slet situací je pak naprosto stejný). Kevin tentokrát omylem odcestuje letadlem úplně někam jinam, než zbytek jeho rodiny a to do New Yorku, kde se pomocí otcovi kreditní karty, kterou nalezl v příručním zavazadle, jež si od otce vypůjčil, ubytuje v moderním hotelu Plaza, kde bydlí mimo jiné slavné osobnosti show DING-DANG-DONG. ano, už teď je nám jasné, že místo děje bylo přesunuto jen proto, aby film nemohl být označen jen za zbytečný plagiát, i přes tyto zbytečné prohřešky se jedná o jeden z nejlepších vánočních filmů a je dokonce i - a to hlavně pokud jej srovnáme s dalšími dvěma díly - kvalitním pokračováním.(30.12.2005)

Každý rok na Štědrý večer nás televize Nova obdarovala jednou komedií ze série Sám doma a nikdy jsem jí za to nenadával. Dvojka je výborná, i když je to vlastně jednička v bledě modrém, ale přesto rozesměje i po letech. Hned za Macauley Culkinem jsou oba zlodějové, s kterými se setkává už podruhé a opět jim ukáže, jak může být malý chlapec chytrý (a zákeřný).(3.8.2005)

• - Film se natáčel převážně v hotelu Plaza v Central Parku. Číslo, které Kevin vytáčí, je skutečné číslo hotelu. (Karlos80)

• - Závěrečný účet na 967,43 amerických dolarů je v přepočtu dle tehdejšího kurzu 28,256 Kč za 1 americký dolar "jen"  27 336 Kč. Dle nejmenovaného serveru stojí v roce 2014 jedna noc v Edvardovském apartmá Hotelu Plaza v New Yorku téměř 33 000 Kč. (jfilaa)

• - Každé dítě, které se objevilo ve scéně v obchodu s hračkami, si smělo hračku, která se mu líbila nejvíc, vzít domů. (Karlos80)