Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

• USA Home Alone 2: Lost in New York (více)

Jsou Vánoce a rodina McCallisterů se chystá na Floridu i se strejdou Frankem a jeho rodinou. Ráno zaspí, nastane zmatek, ale na letiště odjedou všichni. Přes letištní halu musejí běžet, aby letadlo stihli, a tak se stane, že Kevin nastoupí do jiného letadla než ostatní. Kevin až v New Yorku zjistí, kde je, a rozhodne se, že si užije i bez rodiny. Ubytuje se v luxusním hotelu, jelikož má u sebe otcovu tašku s penězi i s kreditní kartou a v recepci oznámí, že otec Peter dorazí později... Kevinovi rodiče Kate s Peterem už ale zjistí, že s nimi Kevin nepřiletěl, a jdou na policii žádat o pomoc. Tam Peter navíc zjistí, že jeho peněženku i kreditní kartou má Kevin. Pomocí kreditní karty mohou Kevina vystopovat – policie rozešle číslo kreditní karty jako hledané. Kevin se mezitím v New Yorku rozhodl navštívit hračkářství pana Duncana, který je velmi hodný a výtěžek z vánočního prodeje hraček chce věnovat na konto dětské nemocnice. Kevin je Duncanovým hračkářstvím nadšen a pan Duncan mu dá dvě hrdličky ze svého vánočního stromku. Jenže jeho hračkářství chtějí vyloupit lupiči, právě ti, s nimiž se Kevin setkal o loňských Vánocích. Když se s nimi setká, uteče do hotelu. Tam na něj už čeká vrátný, jelikož přišla výzva ohledně kreditní karty Petera McCallistera a Kevin musí z hotelu utéct zadním vchodem. Tam ale na něj čekají lupiči... Kevin uteče, zkusí navštívit strejdu, ale ten není doma a navíc se jeho dům přestavuje. Kevin skončí v nočním parku, kde ho vyděsí paní, která tam chodí krmit holuby. Nakonec se s paní ale spřátelí a rozhodne se zabránit lupičům ve vykradení hračkářství... (TV Prima)

T2

Rozpočet $18miliónovTržby USA $173,585,516Tržby Celosvetovo $358,994,850║ Na rad prišiel už len doslovný kopirák prvej časti ale aspoň obohatený o nové vtipné scénky, našťastie dalo sa to ešte zniesť, má to stále svoje čaro. /75%/ ()

Djkoma

Každý rok na Štědrý večer nás televize Nova obdarovala jednou komedií ze série Sám doma a nikdy jsem jí za to nenadával. Dvojka je výborná, i když je to vlastně jednička v bledě modrém, ale přesto rozesměje i po letech. Hned za Macauley Culkinem jsou oba zlodějové, s kterými se setkává už podruhé a opět jim ukáže, jak může být malý chlapec chytrý (a zákeřný). ()

Malarkey

Když vidím Sám doma jedničku a dvojku, tak to většinou znamená, že jsou Vánoce. Vánoce jsou zase svátky klidu a pohody. Jenže tyhle Vánoce je proložel v peřinách a horečce a za každou příjemnou komedii jsem byl hrozně rád. Když se pak v televizi objevil tenhle film, měl jsem nesmírnou radost, protože jsem se u něj vždycky příjemně pobavil a trošičku mi zlepšil náladu a připomněl ducha Vánoc. Jasný, dvojka je podstatou naprosto totožná jako jednička, ale hrozně hezky se na to kouká. Herci jsou super a samotná atmosféra je nádherně vánoční, i když ve filmu není příliš sněhu. Pořád je alespoň se na co těšit... ()

Dever

Soundtrack John Williams: 1. All Alone on Christmas ,2. A Holly Jolly Christmas ,3. Somewhere in My Memory ,4. My Christmas Tree ,5. Sleigh Ride ,6. Silver Bells ,7. Merry Christmas, Merry Christmas ,8. Jingle Bell Rock ,9. Cool Jerk [Christmas Mix] ,10. It's Beginning to Look a Lot Like Christmas ,11. Christmas Star ,12. O Come All Ye Faithful , ()

Gemini

Do stejné řeky se prý nedá podvakráte vstoupit. Tady se to ale povedlo, a přesun do New Yorku je jen drobný detail. Rozeberte si jedničku na prvočinitele a řekněte, který z nich ve dvojce není - odpověď zní: žádný. Víckrát už to ale opravdu nefungovalo;) Baví mě to skoro stejně jako jednička, i když vyměnit Johna Candyho za duo Tim Curry - Rob Schneider je (zásluhou toho druhého) dost špatný kšeft. 70% ()

• Telefonní operátorka hotelu Plaza ,která přijme rezervaci od Kevina (Macaulay Culkin) z nahrávky, na které předstírá svého otce, si zahrála manželka režiséra Chrise Columbuse, Monica Devereux. (10milda)
  • Kvůli obavám herečky Catherine O'Hara, že se její postava Kate McCallister nesnaží najít svého syna Kevina (Macaulay Culkin) dostatečně, byly do filmu dodatečně přidány scény. O'Hara dokonce řekla, že si doma nacvičovala smutný výraz viny. (oli009)
  • Závěrečný účet na 967,43 amerických dolarů je v přepočtu dle tehdejšího kurzu 28,256 Kč za 1 americký dolar "jen"  27 336 Kč. Dle nejmenovaného serveru stojí v roce 2014 jedna noc v Edvardovském apartmá Hotelu Plaza v New Yorku téměř 33 000 Kč. (jfilaa)