Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

• Irsko

• Nový Zéland

Rodinný / Komedie / Dobrodružný

USA, 1992, 115 min

5 / 10 Jednotka bola päťhviezdičková komédia. Dvojka je len slabší odvar a navyše, rovnako ako skoro každé pokračovanie, neprináša absolútne nič nové a stáva sa tak len ďalšou vykrádačkou peňazí nás, úbohých daňových poplatníkov. Keď sa to tak zráta, vychádza to na priemerné tri * - neočarí, neurazí, zábave sa asi nevyhnete, no to ešte neznamená, že to je dobrý film. Nehľadiac na fakt, že pasce, ktoré ten fagan teraz nastražil, by zabili aj koňa. PS: Nikdy nezabudnem deň, keď som ešte ako malý, šesť ročný chlapec išiel na Sám doma 2 do kina a zo všetkých tých príšerností, ktoré sa diali tým chudákom zlodejom (elektrické šoky, bomba v hajzli, polička s farbou atď.), som mal nočné mory. Bŕŕŕ...(24.2.2005)

No tak druhej díl je o tom samým jako první díl a to do puntík, sice se malinko obměnila pointa, proč se Culkin brání zlodějům v nějakým domě, ale jakmile se to dostane do toho domu, tak jsme na svým. V tomhle díle mě už ale pěkně štve, až příliš dospělej projev Culkina a jeho přílišné moralizování. Za to dvojka Pesci Stern je stejěn jako v jedničce perfektní, je radost se na ně koukt, když dotávaj po držce cihlou, možná se dala trošku odstranit jejich přílišná debilita, ale jinak nemaj chybu. Přesto se to prvním dílu vůbec nevyrovná.(26.12.2005)

Stejně vynikající (a pro mne kouzelně sváteční) druhý díl se skvělou atmosférou vánočně devadesátkového New Yorku a opět okouzlující hudbou Johna Williamse. Přes nějaké logické chyby, velmi podobné schéma s jedničkou atd. jsou prostě filmy, které mám jako dítě spojené s Vánoci a které měly své čestné místo ve skříňce s videokazetama :) a Kevin si to v hotelu Plaza prostě dává. Tak padni na kolena a řekni, že mě miluješ....Já tě....já tě miluju :) :) Znělo to jako taška s nářadím. https://www.youtube.com/watch?v=VmLbjQDUkNo(25.12.2016)

Dvojka se mi od začátku zdála, že je to úplná kopie jedničky. Ale poslední dobou bych řekl že je to taky originální komedie, jedna z nejlepších rodinných komedií. Sice nikdy nebude tak oblíbená jako první část, ale i tak se docela povedla. Obsazení se nezměnilo, hudbu skládá Williams a režie opět Chris Columbus. NEvím co víc bysme chtěli.(6.11.2006)

Moje nejmilejší komedie ze všech. Snad žádný jiný film jsem neviděl tolikrát jako "Sám doma 2" - viděl jsem to minimálně desetkrát, a stejně nikdy neomrzí. Zatímco jednička se mi prostě jen líbí, dvojka dotáhla tu odzbrojující smršť komiky k dokonalosti, mj. i díky výbornému vytěžení genia loci New Yorku (tenhle film mě ostatně už v dětství naučil milovat New York). Srdeční záležitost, která mě vždy dokáže rozesmát, a které jsem jednou provždy propadl.(26.2.2012)

• - Velké hračkářství Duncanova truhlice hraček (Duncan's Toy Chest) je pojmenované po producentovi filmu Duncanu Hendersonovi. (Rafik)

• - Když chtěl Chris Columbus sníh, musel za umělý zaplatit 60 000 dolarů; hned den po umělém zasněžení se spustila pravá sněhová vánice. (Rafik)

• - Kevinova matka telefonuje s policajtom, ktorý jej oznamuje, že našli Kevina v New Yorku. A aj napriek tomu, že jej ešte nepovedal, kde presne ho našli, pani McCallisterová hneď oznamuje svojmu manželovi, že Kevina našli v hoteli Plaza, čo však ešte nemohla vedieť. (Kub_ees)