Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

• USA Home Alone 2: Lost in New York (více)

Jsou Vánoce a rodina McCallisterů se chystá na Floridu i se strejdou Frankem a jeho rodinou. Ráno zaspí, nastane zmatek, ale na letiště odjedou všichni. Přes letištní halu musejí běžet, aby letadlo stihli, a tak se stane, že Kevin nastoupí do jiného letadla než ostatní. Kevin až v New Yorku zjistí, kde je, a rozhodne se, že si užije i bez rodiny. Ubytuje se v luxusním hotelu, jelikož má u sebe otcovu tašku s penězi i s kreditní kartou a v recepci oznámí, že otec Peter dorazí později... Kevinovi rodiče Kate s Peterem už ale zjistí, že s nimi Kevin nepřiletěl, a jdou na policii žádat o pomoc. Tam Peter navíc zjistí, že jeho peněženku i kreditní kartou má Kevin. Pomocí kreditní karty mohou Kevina vystopovat – policie rozešle číslo kreditní karty jako hledané. Kevin se mezitím v New Yorku rozhodl navštívit hračkářství pana Duncana, který je velmi hodný a výtěžek z vánočního prodeje hraček chce věnovat na konto dětské nemocnice. Kevin je Duncanovým hračkářstvím nadšen a pan Duncan mu dá dvě hrdličky ze svého vánočního stromku. Jenže jeho hračkářství chtějí vyloupit lupiči, právě ti, s nimiž se Kevin setkal o loňských Vánocích. Když se s nimi setká, uteče do hotelu. Tam na něj už čeká vrátný, jelikož přišla výzva ohledně kreditní karty Petera McCallistera a Kevin musí z hotelu utéct zadním vchodem. Tam ale na něj čekají lupiči... Kevin uteče, zkusí navštívit strejdu, ale ten není doma a navíc se jeho dům přestavuje. Kevin skončí v nočním parku, kde ho vyděsí paní, která tam chodí krmit holuby. Nakonec se s paní ale spřátelí a rozhodne se zabránit lupičům ve vykradení hračkářství... (TV Prima)

Papaczek

Sám doma I a II patří bezpochybně mezi ty lepší komedie 90. let. I když je to furt na stejné brdo, vždy zaručeně pobaví. ()

Ruffus83

Musel bych zopakovat všechno co jsem napsal v hodnocení ´Sám doma´. Tak snad jen tolik, že toto pro mě není případ, kdy by pokračování zaostávalo za prvním dílem. A kromě toho, na to nádherné hračkářství se rád podívám i dnes a scéna, kdy Kevin odhání hlavního hotelového trotla + jeho company ze svého pokoje pomocí hlášek z nahraného filmu, musí každému aspoň trochu rozechvět bránici. Obdobou starce z kostela je zde paní s holuby. ()

damapo

Stejně kvalitní jako jednička, tedy hodně. Platí však i tady, že dnes už to není ono, když to člověk viděl už tolikrát. Ale je to hold rodinná klasika, o tom žádná. ()

GRl3V

Mně osobně se druhý díl líbí nejvíce z celé série (což není tak těžké, protože 3 a výš jsou absolutní shit) dvojka je v podstatě jednička s lepší atmosférou a o něco dojemnější. Pro mě nejlepší film, co se dá o Vánocích v TV každoročně zastihnout. ()

Slickcz

Jiné kulisy, stejné vtipy a jak už to s pokračováními bývá, je druhý díl série Sám doma "tak trochu turbo". Každopádně, pro mě osobně, je to stále parádní zábava, SPOILER! personálem hotelu počínaje, přes VHS pásku "angels with even filthier souls", a našimi dvěma starými známými zloduchy konče. "why would anyone soak rope in kerosene ?" Poprvé viděno v kině KOTVA na Náměstí republiky v Praze (již neexistuje). ()

eba

O nic horší než první díl, závěrečná bitva v přestavovaném domě je podle mě ještě vtipnější než bitva z prvního dílu. Jen vždycky přemýšlím, proč Kevin nezavolal rovnou Policii ? Hmm, já vím, už jsem asi starší ročník ;) ()

RenaM

Vianočná klasika.. no čo dodať. Takto sa nezasmejem na veľa iných filmoch. Až mi je ľúto tých dvoch chudákov. ()

Regeindy

Pokračování úspěšné komedie (téměř) ve všem kopíruje jedničku. Tak proč je to pořád taková sranda? Možná je to inovací gagů, režii, znovu dokonalým Wiliamsovým soundtrackem, nebo možná kulisami Vánočního New Yorku... Každopádně to přes veškerou logiku funguje a člověk se znovu zasměje. ()

ivoo2

Sám doma je klasika, všetko sme síce videli 100x ale vianoce bez toho si veru predstaviť nevieme, neviem ako u iných ale pre mna je Sám doma 2 lepší v tom že sa dej odohráva na uliciach New Yorku. Obsadenie je výborné, dej je v podstate rovnaký ako v jednotke a ostatné malé chyby sa dajú prehliadnuť. 90% ()

Vlad

Je to o poznanie horsie ako velmi dobra jednotka, Sice som sa na tom ako dieta bavil ale aj tie 3* su len zo sentimentu. Keď som to prednedavnom opat raz videl, bol som zhrozeny zo slovenskeho dabingu a mnozstva vulgsrizmov, nadavok a primitivizmu, ()

andydufrsn odpad!

Vzít děj debilního filmu, nechat jej, včetně všech debilních hlavních, vedlejších i úplně nevýznamných postav, stejný a myslet si, že to bude na koukání, to si můžou myslet opravdu jen američaní! ()