Reklama

Reklama

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

  • USA Home Alone 2: Lost in New York (více)
Trailer

Obsahy(1)

Jsou Vánoce a rodina McCallisterů se chystá na Floridu i se strejdou Frankem a jeho rodinou. Ráno zaspí, nastane zmatek, ale na letiště odjedou všichni. Přes letištní halu musejí běžet, aby letadlo stihli, a tak se stane, že Kevin nastoupí do jiného letadla než ostatní. Kevin až v New Yorku zjistí, kde je, a rozhodne se, že si užije i bez rodiny. Ubytuje se v luxusním hotelu, jelikož má u sebe otcovu tašku s penězi i s kreditní kartou a v recepci oznámí, že otec Peter dorazí později... Kevinovi rodiče Kate s Peterem už ale zjistí, že s nimi Kevin nepřiletěl, a jdou na policii žádat o pomoc. Tam Peter navíc zjistí, že jeho peněženku i kreditní kartou má Kevin. Pomocí kreditní karty mohou Kevina vystopovat – policie rozešle číslo kreditní karty jako hledané. Kevin se mezitím v New Yorku rozhodl navštívit hračkářství pana Duncana, který je velmi hodný a výtěžek z vánočního prodeje hraček chce věnovat na konto dětské nemocnice. Kevin je Duncanovým hračkářstvím nadšen a pan Duncan mu dá dvě hrdličky ze svého vánočního stromku. Jenže jeho hračkářství chtějí vyloupit lupiči, právě ti, s nimiž se Kevin setkal o loňských Vánocích. Když se s nimi setká, uteče do hotelu. Tam na něj už čeká vrátný, jelikož přišla výzva ohledně kreditní karty Petera McCallistera a Kevin musí z hotelu utéct zadním vchodem. Tam ale na něj čekají lupiči... Kevin uteče, zkusí navštívit strejdu, ale ten není doma a navíc se jeho dům přestavuje. Kevin skončí v nočním parku, kde ho vyděsí paní, která tam chodí krmit holuby. Nakonec se s paní ale spřátelí a rozhodne se zabránit lupičům ve vykradení hračkářství... (TV Prima)

(více)

Recenze (715)

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Přípěh naprosto kopíruje jedničku, logických chyb je tu asi třikrát víc, ale pořád je to docela vtipné a nenudí. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Do stejné řeky se prý nedá podvakráte vstoupit. Tady se to ale povedlo, a přesun do New Yorku je jen drobný detail. Rozeberte si jedničku na prvočinitele a řekněte, který z nich ve dvojce není - odpověď zní: žádný. Víckrát už to ale opravdu nefungovalo;) Baví mě to skoro stejně jako jednička, i když vyměnit Johna Candyho za duo Tim Curry - Rob Schneider je (zásluhou toho druhého) dost špatný kšeft. 70% ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Ano, dvojka sice kopíruje scény z jedničky, ale IMHO je dost rozvíjí a posouvá jinam... Prostředí New Yorku dává šanci setkávat se s novými lidmi. Maculay Culkin mi nevadí a dojmout jsem se nechal rád. Tak co. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Komu utekl první díl nic se neděje má tu druhý díl,Culkin je pořád Sám doma. Odpornější dítě sem fakt neviděl. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Když vidím Sám doma jedničku a dvojku, tak to většinou znamená, že jsou Vánoce. Vánoce jsou zase svátky klidu a pohody. Jenže tyhle Vánoce je proložel v peřinách a horečce a za každou příjemnou komedii jsem byl hrozně rád. Když se pak v televizi objevil tenhle film, měl jsem nesmírnou radost, protože jsem se u něj vždycky příjemně pobavil a trošičku mi zlepšil náladu a připomněl ducha Vánoc. Jasný, dvojka je podstatou naprosto totožná jako jednička, ale hrozně hezky se na to kouká. Herci jsou super a samotná atmosféra je nádherně vánoční, i když ve filmu není příliš sněhu. Pořád je alespoň se na co těšit... ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $18miliónovTržby USA $173,585,516Tržby Celosvetovo $358,994,850║ Na rad prišiel už len doslovný kopirák prvej časti ale aspoň obohatený o nové vtipné scénky, našťastie dalo sa to ešte zniesť, má to stále svoje čaro. /75%/ ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Každý rok na Štědrý večer nás televize Nova obdarovala jednou komedií ze série Sám doma a nikdy jsem jí za to nenadával. Dvojka je výborná, i když je to vlastně jednička v bledě modrém, ale přesto rozesměje i po letech. Hned za Macauley Culkinem jsou oba zlodějové, s kterými se setkává už podruhé a opět jim ukáže, jak může být malý chlapec chytrý (a zákeřný). ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack John Williams: 1. All Alone on Christmas ,2. A Holly Jolly Christmas ,3. Somewhere in My Memory ,4. My Christmas Tree ,5. Sleigh Ride ,6. Silver Bells ,7. Merry Christmas, Merry Christmas ,8. Jingle Bell Rock ,9. Cool Jerk [Christmas Mix] ,10. It's Beginning to Look a Lot Like Christmas ,11. Christmas Star ,12. O Come All Ye Faithful , ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Sranda. Batožinu strácať nezvykneme.“ Bruce Willis v Smrtonosnej pasci 2 nemohol uveriť, ako sa môže človeku stať niečo také dvakrát. A už sa to zasa stalo aj Kevinovi (a znova na Vianoce!). Dvojka Samého doma nekráča v kyselinových stopách Votrelcov (t.j. nový príbeh okolo starých postáv). Vlastne je to skôr remake (najviac to bije do očí u strašidelného čudáka, ktorý je ale v skutočnosti dobrákom a na konci hrdinovi zachráni život). Lenže remake ambiciózny, drahý a kvalitný. A, to hlavne, s DOKONALOU vianočnou atmosférou. Musím ale zároveň jedným dychom dodať, že po úteku z hotelu (Donald Trump!) sa snímka preklopí v temer až horor (!). Zábery s osamelým Kevinom, ktorý tiesnivo a strašidelne putuje nočnými, studenými ulicami, sú prekvapivo mimoriadne ponuré, depresívne a miestami skutočne až hororové a znepokojivé. Všetko, čo si diváci obľúbili minule, je aj tu (VHS, dom s pascami), ale ono by asi bolo predsa len kruté o Sám doma 2 vravieť ako o remaku, keďže výmena prostredia je absolútne drastická (milionárska zasnežená ulička na tichom predmestí vs. stavenisko v ošarpanej ulici plnej bezdomovcov). Miestami je to síce skutočne cez kopirák, ale šikovne cez kopirák (sôsob, akým Kevin tentokrát využije figurínu, ktorou hýbe pomocou špagátov). Toto je spolu s jednotkou proste americká vianočná klasika. I vďaka atraktívnemu prostrediu (hotel, hračkárstvo, Central Park) a novým postavám („Čo za blbcov to tu zamestnávate? – „Najlepších v New Yorku, madam.“) a samozrejme 110 percentnej vianočnej atmosfére je to stále klasika, ktorú pozerám každý rok a neprestáva ma baviť. Už od detstva. Možno tomu troška chýba srdiečko, ktoré minule dodával John Candy a niektoré Kevinove rady do života sú príliš patetické. Ale to sú chyby, ktoré odpúšťam. Za mňa jasných 100%. V nasledujúcich desaťročiach do série pribudlo viacero (nevydarených) filmov, ktoré boli čosi medzi sequelmi, rebootmi a remakmi, ale do pozornosti dávam verziu z r. 2021 a to z toho dôvodu, že v nej dostal celkom zábavné cameo legendárny Buzz. Mimochodom, nikdy nezabudnem na to, ako sa tvári na letisku pri hláške "Kevin tady není". ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Druhej dil je v podstate variace na prvni, takze vsechny znamy postavy se vraci. Akorat tu nema Kevin na hrani barak a jeho okoli ale prakticky celej New York, coz zapricinuje, ze je dej misty trochu roztahanej a 2 hodiny by film taky nemusel mit. Nicmene tohle vsechno filmu odpustite v momente, kdy zase zacne na zaver Kevin masakrovat dvojka lupicu, akorat tentokrat uz prezijou opravdu neskutecny veci, treba cihlou do hlavy z nekolika pater a misty uz to je drobet prehnany, ale porad dokonala rodinna komedie. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Pro mě jedna z nejlepších "dvojek" vůbec. Dokonale naplňuje požadavek "divák chce to, co zná" a přitom každý známý fór nějak lišácky inovuje. A mám ještě jeden důvod, proč mít k tomu filmu vztah - v dětství se mi stalo něco podobného v Kanadě. Krmil jsem v parku veverky a přestal jsem při tom vnímat čas. Jenže se stmívalo, nacpané veverky se odpotácely do svých bydlišť a já jsem s hrůzou zjistil, že nevím, kde jsem a jak se dostanu domů. Takže nešťastné osmileté dítě s vrozeným orientačním nesmyslem bloudilo kanadskými ulicemi, neschopné se anglicky zeptat na cestu. Kanadské maminky svolávaly svá dítka k večeři, ty široké bulváry se vyprázdnily, padalo listí, setmělo se... no jako v kýčovitém filmu. Hledali mě půl dne. Ale víte, co je zvláštní? Nestalo se mi při tom nic legračního, nikdo mě ničím neobdaroval, ani jsem nepolapil žádné zločince. Asi proto, že zrovna nebyly Vánoce. 100% ()

movie 

všechny recenze uživatele

Dvojka už samozřejmě není tak dobrá, ale oproti nasledujícím dílům bez Columbuse, Hughese, Culcina (Pesciho a Sterna) je tu laťka nastavená pořád dost vysoko. Pasti jsou tu mnohem brutálnější, a jak píše Choze, taky mnohem míň uvěřitelné, ale chudáka Daniela Sterna je mi líto. Schytal to pořádně. 65% ()

Boss321 

všechny recenze uživatele

Druhý díl Sám doma mě pobavil možná ještě víc než jednička, ale kvalitou se vždy přikloním k prvnímu dílu, na který nedám dopustit...... ()

Jossie 

všechny recenze uživatele

Už to není tak dobré jako jednička (přece jen to trochu vykrádá samo sebe), ale zase je tu ten krásný motiv bezdomovkyně s holuby v parku a vážnější podtext a Kevin všem dokazuje, že není jen tak nějaký rozmazlený spratek, ale kluk se srdcem na pravém místě. ()

CheGuevara 

všechny recenze uživatele

Nadvakrát ohřátá polívčička přestává být dobrá, ale tahle překvapivě ještě dokázala skvěle pobavit. Kapr je obrán do poslední kůstky, víc se už z toho vyrazit nedá, i kdyby se tvůrci třeba na hlavu stavěli. ()

Reklama

Reklama