• triatlet
  *****

  Krásný životopisný příběh. Na televizní zpracování bezchybné - životní osudy Alberta Škarvana jsou podány zajímavě, poutavě. Výborné herecké obsazení. János Bán v průběhu příběhu díky práci maskérů zestárne skutečně věrohodně. Příběh vhodně podkresluje hudba. Vypravěč - hlavní postava - nabízí množství úvah, reflexí. Zajímavá je pasáž, která zobrazuje azyl v Jasné Poljaně u Lva Nikolajeviče Tolstého (hrál ho Nikita Iljiš Tolstoj). "Nejhezčí kniha je zpověď člověka." Upoutá i setkání s "ráčkujícím Rusem, jakýmsi Uljanovem, který hlavního hrdinu moc nezaujal..."(14.8.2010)

 • WANDRWALL
  ***

  Můj první dojem byl skvělý. Krásný životopisný film. Jenomže když jsem ten film viděl podruhé, už mi to přišlo jako slepenec, a když jsem to viděl potřetí, tak už se mi líbilo jen dvacet procent filmu.***A přece jde o výpověď o době, přes hlavní postavu, Alberta Škarva, jeho těžkosti, jeho vztahy.***Film patří pro mě mezi ty, které hodnotím hodně vysoko, protože není moc tak dobře napsaných a natočených filmů.(29.6.2011)

 • Pitryx
  *

  Tak jsem marně bádal, proč natočen „film“ o tomto člověku. Neuvěřitelně zbabělém a v podstatě podlém. Pak jsem na to přišel, komunistický vlezdoprdelník. Ale proč se to točilo dávno po pádu těchto zrůd? Tak na to už jsem nepřišel a je mi to jedno. Mi šlo jen a jen to vidět Otíka ve vážné roli. A musím přiznat, i když zde moc možností neměl, celkem mu to jde. Mne celkově film nebavil, bylo to takové mdlé, bez chuti. Za některé myšlenky dávám desítku a za sem tam hezkou kameru další. Víc dát nelze.(9.3.2018)

 • lubospoti
  ***

  Jsou jen dvě možnosti - buď byl život Alberta Škarvana až příliš nudný na to, aby se o něm natočil film, nebo to autoři vzali za špatný konec a jen jeho životní příběh nedokázali zajímavě převyprávět divákům. Kdo čeká skutečný životopisný film, bude nejspíše zklamán. Tenhle snímek spíš spadá do kategorie poetických.(21.7.2018)

 • Drslw
  **

  Ani po treťom pozretí neviem prísť na jediný dôvod, prečo tento film vidieť aspoň raz. (Čo je svojím spôsobom skvelá stratégia na prilákanie diváka...) Esencia nudy od hercov, námetu, cez príbeh (ktorý nie je), scenár, obraz, až po hudbu. Možno bol Albert Škarvan výnimočný človek a mal výnimočný život, ale v tomto diele mi to ktovieprečo zatajili...(16.4.2018)