Albert, Albert (TV film)

Drama / Životopisný

Slovensko, 1995, 97 min

Krásný životopisný příběh. Na televizní zpracování bezchybné - životní osudy Alberta Škarvana jsou podány zajímavě, poutavě. Výborné herecké obsazení. János Bán v průběhu příběhu díky práci maskérů zestárne skutečně věrohodně. Příběh vhodně podkresluje hudba. Vypravěč - hlavní postava - nabízí množství úvah, reflexí. Zajímavá je pasáž, která zobrazuje azyl v Jasné Poljaně u Lva Nikolajeviče Tolstého (hrál ho Nikita Iljiš Tolstoj). "Nejhezčí kniha je zpověď člověka." Upoutá i setkání s "ráčkujícím Rusem, jakýmsi Uljanovem, který hlavního hrdinu moc nezaujal..."(14.8.2010)

Můj první dojem byl skvělý. Krásný životopisný film. Jenomže když jsem ten film viděl podruhé, už mi to přišlo jako slepenec, a když jsem to viděl potřetí, tak už se mi líbilo jen dvacet procent filmu.***A přece jde o výpověď o době, přes hlavní postavu, Alberta Škarva, jeho těžkosti, jeho vztahy.***Film patří pro mě mezi ty, které hodnotím hodně vysoko, protože není moc tak dobře napsaných a natočených filmů.(29.6.2011)

Nostalgia z každého záberu. A život dokáže mať tisíc podôb..(2.9.2009)

• chalp

Príšerné.(14.9.2009)

Přiznám se, že mi postava Alberta Škarvana nijak zvlášť k srdci nepřirostla.(5.9.2016)