Žhavý písek, tvrdý dril a smrt na každém kroku, takový je život Cizinecké legie pod žhavým Africkým sluncem. Hlavní postavou příběhu zasazeného do dvacátých let dvacátého století je lehkomyslný francouzský boxer a flamendr Alain Lefevre, který udělá tu chybu, že se zaplete s milenkou nechvalně známého mafiánského bosse. Na útěku před jeho zabijáky se rozhodne ukrýt osvědčeným způsobem a nechá se naverbovat k francouzské cizinecké legii, která ho pošle k pluku do severní Afriky, kde se stává spolubojovníkem pestré směsi mužů všech možných ras, vyznání i příčin, které je přivedly do řad legie. Tady se mladý muž musí utkat nejen s brutálním psychopatickým velitelem, tradičně tvrdým a krutým výcvikem, ale také s jednotkami krvelačných partyzánů a dokonce i s najatým zabijákem, který ho přijede zabít poté, co francouzský mafián zjistí, kam zmizel. Všechny rozpory mezi muži jednotky, všechny jejich osobní potíže a pocity se ovšem stávají bezvýznamnými v okamžiku, kdy je pevnost napadena Araby odhodlanými ke všemu. Zdá se, že tentokrát ani kulomety zasypávající nepřítele deštěm kulek nepomohou. A tak nezbývá než doufat, že Alain přežije a vrátí se do Paříže, aby mohl očistit své jméno pošpiněné falešným obviněním a také získat ruku ženy, kterou stále miluje. (oficiální text distributora)

mzss1

(56%) LEGIONÁŘ je film, který mi dlouhou dobu unikal. Kdysi jsem alespoň jeho část tak nějak snad viděl, ale přesto jsem si to po letech pustil a nakonec konstatuji, že není moc o co stát. A to mi ani moc nepřekáží, že to není typická Van Dammovka z 90. let. Rozhodně zde není moc co kritizovat, jednou se to v pohodě dá vidět. U mě bylo problémem, že mi nesedla Van Dammova postava – bylo mi ukradené jaký byl jeho osud atd. Úvodní 20 minutovka byla o ničem – nic mě v té sekvenci nezaujalo. Ani postavy mě zde moc nebavily, tedy až ke konci jsem si k některým nějaký ten vztah utvořil. Docela mě bavila ta prostřední část, kdy probíhá výcvik legionářů v drsným prostředí. Akční finále bylo docela dobře natočené a mělo ke konci i pár zdařile natočených výbuchů, jenže tak jako tak jsem se nudil a s ohledem na to jak mi byl u vánku hlavní hrdina, tak mi bylo jedno, jak to celé skončí. Své klady to opravdu mělo výhradně v tom prostředí a drsném výcviku – to vše bylo reálné včetně skvělého Stevena Berkoffa, který psychopatického velitele zahrál na výbornou, stejně tak jako zahrál záporáka v druhém Rambovi. Potěší i solidní hudba. Bitky tu máme, co se týče Van Damma asi jen dvě. Úvodní fraška v boxu, která mě nebavila a pak jedna mezi ostatní legionáře. Fajn, nebudu kritizovat absenci bojového umění Jeana. Zde se moc nehodil, byl netečný a nezajímavý. Dodívat se to dalo, znám horší filmy, ale už nikdy více. Režisér tohoto snímku natočil jedině skvělého Ramba 3, víc nedokázal. ()

Slartibarkfast

Boxerský bojovník, který díky pletkám s mafií zdrhne do Cizinecké legie. Zprvu se to zdá jako dobrý nápad, ale brzy každý pochopí, že to zas taková legrace nebude. Van Damme se v tomto nenákladném dílku pokouší o průnik na dramatickou scénu, ale jeho škleb se opravdu hodí jen do scén, kde dostává přes čelist.. nikoli, když se pokouší plakat. Působí to komicky a nevěrohodně. Scénář vcelku průměrný a téhle partě se jej podařilo vcelku slušně zahrát, ale příběh ničím negraduje a jediné, co divák z celého filmu má a co mu po zhlédnutí zbude, je pocit, jako by ho někdo nakopal do zádele a ukradl mu peněženku s necelými dvěma hodinami jeho života. Inu, Jeane, příště už raději ne. 50% ()

Arsenal83

Veľmi vkusná akčná vec. Film som si pustil s veľkou nedôverou vzhľadom na to, že Van Damme a jeho kúsky nepovažujem za filmovú kvalitu. Kto málo čaká, môže byť len milo prekvapený a to sa v tomto prípade dokonale potvrdilo. Obrovské podhodnotenie filmu v mojich očiach, no na imdb to má ale tiež len 53%, tak to asi vidí väčšina inak ako ja. ()

Vitason

Pevně věřím tomu, že právě Legionář byl zlomovým filmem pro belgickou roznožku Van Damma. Neboť to byl poslední pokus o áčkový film, před tím než se Claudova kariéra definitivně potopila pod filmovou hladinu do béčkových vod, kde mám tohohle chlapíka rád, ale přece jen mě mrzí, že se mu to nepovedlo. Škoda, že mu to nevyšlo. Při tom má Legionář velice atraktivní prostředí legie a dobrou výpravu. Jenže ke dnu ho stahuje slabý scénář plný klišé (,,Jsem tu kvůli přítelkyni. Chceš jí vidět.") a nejasných motivací některých postav. Samotný Van Damme se snaží, ale prostě na to nemá. Přesto má film hezky natočené bojové scény a rychlé tempo, takže belgickému baleťákovi ty 3* dám. ()

klerik

Pokus o solídny návrat. Van Damme ako herec ho celkom zvládol, ale režisérske prevedenie už aj tak otrepaného príbehu bolo príliš béčkové. V správnych rukách by filmík kľudne mal na 3*. Zaujímavá je neuveriteľná podobnosť pár scén s Gladiátorom (Žeby Scott mal rád Van Dammovky? :)) Film má aj napriek hroznému prevedeniu pár dobrých momentov.... ()

Pejpr

Naprosto famózní akce, kdy na obou stranách padnou desítky (na straně arabů možná stovky) mrtvých a JCVD vystřelí z pušky tak 7-8 krát a z toho jednou na vlastního spolubojovníka :D Ve filmu není vůbec podstatné proč, kde, kdy, ale důležité je JAK! A jak se režisér vypořádal s bojovými scénami, se mi moc líbilo :) ()

ARI50

Není to pro tebe si skvělý herec ale já tě vidím v aréně nebo někdy kde projevíš jak co umíš i když je příběh super a dá se vlastně koukat na okolí a danou situaci ve filmu není to ono. ()

Bauer

Tenhel film se mi libí a to dost....Je to něco jinýho a něco novýho co sme u Van Damma neviděli.Hezka hudba a, prostřdí , scénář a Van Dammův výkon je taky dobrej.Pro mně je to 3,5* možná někdy dám i 4*. ()

Ouwen

Ani nezáleží, jestli dá člověk 2*, nebo odpad! Ono to je to samý a tak tu jednu hvězdičku beru jako odpad. Celej film je vážně nudnej, někdy jsem ho ani nevnímal, snad krásná poušt a dobré herecké obsazení, občas i ta bitka, ale to je určitě vše. Dokoukal jsem to jen, že jsem chtěl vědět jak to dopadne a hned jsem to pak vypnul, je to fakt slabota s mým oblíbencem JCVD, kterej se do těhlech filmů vůbec nehodí, je to fakt sračka.. ()

Pink.Panther

I když se JCVD pokusil vybočit ze zajetých kolejí, stále to zůstává v normě běžné vandamovky - umělecký dojem nebude zrovna nejvyšší... ()

Marek1991

Ja som si tento film o francúzskych cudzineckých légiách užil. Vôbec by som to netypoval na americký film. Film je dosť dobrodružný a preto som sa nenudil. Van Damme na mňa týmto konečne aspoň trocha zapôsobil, aj keď sa musel vrhnúť tentokrát na drsnú vojnu v nehostinnom prostredí. ()

curunir

Vam Damme chcel ukázať, že okrem rozbíjania húb vie byť aj charakterovým hercom a nakrútil tento pre neho ,,umelecký" film. Dopadlo to ako väčšina jeho tvorby. ()

Marsik

NOVA HD (4:3) - Jako malý kluk jsem tenhle film měl moc rád (ostatně jako všechny Van-Dammovky). Tohle bylo trochu jiné, než na co jsme od JCVD zvyklí, sice žádný high-kicky a rozštěpy, ale i tak poměrně slušný film. Dneska jsem na to mrknul po x letech znova a spíše než akce jsem vnímal to přátelství mezi vojáky. Pořád ten film měl něco do sebe, takže počet hvězdiček ponechávám na čtyrech a hodnotím 70%. ()

depony

jeden z mála rodilých Britů, který dělá ostudu tím, co produkuje... tohle dostalo hvězdičku za krajinu, písek a smrt. Škoda, že nezemřel i hlavní hrdina ... to bych přidal určitě ještě jednu hvězdičku:)) ()