Během křížových výprav dorazili v roce 1099 křesťanští vojáci do Jeruzaléma. Vtrhli do města a začali hromadně vraždit obyvatele. Křižák Charles Le Vaillant byl natolik demoralizovaný hrůzami z války, že se rozhodl vytvořit nový náboženský řád, který by v míru spojil příslušníky tří náboženství, které se v oblasti dostávaly do střetu - křesťany, židy a muslimy. Jako jeho vůdce a mesiáš sepsal posvátné texty, rychle získával stoupence, ale křesťanští kněží ho nařkli z kacířství a poštvali proti němu a jeho stoupencům křižáky. Během útoku byla poslední kapitula posvátných textů ztracena kdesi na poušti a řád rozprášen. Přesto i nyní, v současném Izraeli, pokračují věrní stoupenci Le Vaillantova řádu v praktikování jeho pokojného učení. Jeden z nich, Cyrus Jacob, má na úmysly řádu zcela jiný, značně deformovaný pohled, který hodlá prosadit za každou cenu s cílem rozpoutat náboženskou válku. Rudy Cafmeyer je zloděj a pašerák drahocenných historických artefaktů. Pronikne do dobře zabezpečené budovy, kde se mu sice podaří ukrást Fabergeovo vejce, vyrobené pro ruského cara, ale při odchodu se spustí alarm, a tak mu nezbývá než se ven probojovat. Navzdory svému způsobu obživy není Rudy špatný. Je milující syn, který pro svého otce, profesora Oscara Cafmeyera, udělá cokoli. (TV Nova)

Blazin

Další špatný film Van Damma, je ale pravda, že zase o kus lepší než jeho poslední filmy z této doby, takže musím dát aspoň ty 2 hvězdičky, protože má ještě pořád dost horších filmů. ()

Jeržik

Padesátka. Ale v tom dobrém slova smyslu.:-) Je to docela svižné, vtipné, dobře natočené a zahrané Béčko. A já Béčka rád. Sheldon Lettich není žádný vizionář ale se svým rozpočtem dokáže v rámci mezí zacházet pořád slušně... Takže u mě vcelku spokojenost. A ty závěrečné titulky inspirující se filmy J.CH. potěšily, klidně víc takových.;) ()

Yardie

Je to lepších 40% nutno podotknout. Na Van Damma poslední doby to nebylo až tak zlé. Příběh byl okořeněn celkem zajímavou zápletkou, resp. tématikou. Souboje byly celkem kvalitní, tempo svižné. Nicméně ke konci to sklouzlo trošku k trapnosti - resp. hlavní záporák to dosti shodil. V podstatě se na to dalo skoro na celé koukat a nebylo to až tak úplně zlé, nicméně žáden trhák taky ne. Jedno shlédnutí ano, nenudí to, zabije čas, ale přidaná hodnota 0 a v podstatě rychle zapomenete a podruhé se určitě nepodíváte. Howgh! ()

mira007

Van Damme jako zloděj uměleckých děl, který musí jet do Izraele zachránit uneseného otce a do toho nějaká sekta a poklad pod Chrámovou horou. Jednoduchoučké trochu zábavné béčko, které by rádo frčelo na dobrodružné vlně alá Indiana Jones, ale nějak mu to nejde. Dvojka Van Damme a Lettich měla vrchol spolupráce v Dvojitém zásahu, pak kvalita jejich tvoření měla sestupnou tendeci až na tenhle level. ()

Deratizer

Tento film není špatnej tak, jak je špatný zdejší hodnocení. Dávám čtyři hvězdy za nadprůměrně natočený souboje, kde Van Damme jako v jednom z mála svých filmů nedělá svoje typický nacvičený tuctový a trapný postoje a vystrašený ksichty v bitkách, který jeho filmy velmi sráží k zemi. Zde jsou bitky provedený kvalitně a propracovaně, Van Damme se konečně bije různorodým stylem a je vidět, že když se chce, tak jde s tímto hercem natočit akční film s propracovanými akčními scénami, kde člověk zase uvěří ve skutečnost, že Van Damme ve skutečnosti vlastní titul mistra světa v karate. Film je na stejné kvalitativní úrovni jako Pastýř, čili nadprůměr v jeho filmografii. Dávat tomuto filmu jednu hvězdu, která je skoro totéž jako odpad? Nemyslíte, že odpadovej film opravdu vypadá trochu jinak? Sem prostě chodí jeho filmy hodnotit v převažující většině Van Dammovi nefanoušci, jinak to není možný. Film není obecně nic světobornýho, ani logika s příběhem není nijak nadprůměrná, ale je to slušnej akční film slušně natočenej, kterej nenudí. Fanoušci Van Damma se nenechte odradit odpadovým hodnocením, film v jeho filmografii obecně patří do nadprůměru. ()

helloween93

Van Damme ve filmu s náboženskými prvky...ano, zní to šíleně, ale ve finále je to sice slabší kousek jeho kariéry, avšak oproti sračkám typů - Replikant nebo Probuzená smrt je tohle pořád dobrej film. Vidím to na 2* ()

PEZ

Darmo sa tu stretli Van Damme a Sheldon Lettich (scenarista klasickych B-cok ako Bloodsport, Rambo III, Lionheart, Double Impact - ten dokonca aj reziroval). Van Damme prispel svojou troskou ako spoluscenarista a vysledok je NUDNY odvar plny trapnych vtipov a stokrat videnych otociek. Snad par akcnych zaberov stalo za to, ale inak sa konal amatersky Straight-to-video pocin. ()

AxelWers

Slabší akčný film s Van Dammem, prežiť sa to dalo, ale hral aj v lepších filmoch Aj keď ich nebolo nejako veľa. ()

Stíba

V podstatě o ničem film. Divně zamotaný příběh co se motá na místě, atmosféra žádná, aspoň že to tak nějak utíká. ()

Likan7

V roce 2001 nevypadal Van Damme ještě nejhůř. Uměl se usmát, měl takový to charisma, jaký u něj známe z jeho slavnějších rolích a když k němu hodíte pěknou izraelskou policistku, máte půl práce hotovou. Proto je škoda, že na tu druhou půlku se všichni zvysoka vykašlali. Čím déle Poslání sledujete, tím méně zajímavějším Vám připadá. Ztrácíte pozornost a občas tím pádem i nechápete o co vlastně jde. Jenže je to tak blbý a nudný, že je Vám to úplně jedno. ()

Nix

Tohle období Jeana mne baví. Není to typický akčňák, ale taková variace na Indiana s náboženskou sektou a prostředí Izraele hrozně filmu sedí, honičky v autech a běhání tam vypadá opravdu dobře. A rvačky tady jsou samozřejmě taky. Odlehčená forma v podobě hlášek a vtipných situací filmu prospívá a díky tomu film opravdu uteče. Takové odlehčené akční věci mne fakt baví a tohle se Jeanovi povedlo a tady je ve formě. ()

Stejšn odpad!

Dávám Ti odpad, hajzle! Už jen za toho zbytečně roztřískanýho nádhernýho Citroëna DS! Shnij už konečně ve stoce, kam patříš. ()

Pitryx

Akční filmek s pár hluchými, ale krátkými místy. Ne všechno jsem pobral a zbytečnou krmičku s časovaným výbuchem v závěru jsem raději hned zapomněl. Dívat se dalo. 201308138042/8415 ()