Callie

Mám ráda kostýmové filmy, takže jsem si fakt pošmakovala. Krásná hudba, výprava, herecké výkony naprosto uvěřitelné, velká láska, žena ovládající muže. Co víc chtít od filmu, který jsem podle obsazení tipovala spíš na slabší oddechovku. Ale vida. Výborné , zábavné a asi si to opatřím do sbírky a dám si to ještě několikrát. ()

p.a.douch

Film mě velmi překvapil. Nevím jak věrně zobrazuje život v Benátkách 16. století, ale mě zaujal a pobavil. Rufus Sewell v kladné roli? No vida jde to! Oliver Platt jako hubeňour? Taky! Catherine McCormack - velmi slušný a esteticky poutavý výkon. Jinak herecky se všichni předvedli velmi dobře. Jak píše Jeanne, v realu vypadala Veronika úplně jinak (kam se hrabe na Catherine), ale duchovno je v tomto filmu také zachyceno a to bylo na překvapivě vysoké úrovni. Ironií je, že zemřela v pouhých 45 letech a patrně v chudobě. Dost už historie - film mě bavil a dávám mu 80 %. ()

spacowa

Jeden z mých oblíbených filmů. O tom jak krásná kurtyzána může skrz postel krásně manipulovat politikou. Inkvizice, romantika, Benátky, šarmantní Rufus Sewell v jedné z hlavních rolí...úžasný film, který se mě dotknul. Doporučuji! ()

v.indruchova

Myslím si, že tento snímek zalahodí kde jakému oku. Muži či ženě. Erotika, láska a romantika. Poutavý děj, který se před věky udál. Je málo-kdo nemůže zbožňovat svéhlavou kurtizánu Veroniku. Toto jméno je odvěký znak vzdoru a lásky proto jsem propadla i já samotná mé jmenovkyni. Děkovati chci za okouzlující noc Silvestrovskou. Dopíjím šumivé víno a dopisuji svou odu na tento film. Sbohem krásné Benátky, město nekončící lásky. ()

Kozlowski8

Krásně vizuálně i příběhově vykreslená romance z prosluněných Benátek 16. století. Příběh o veliké lásce, cti, a také předsudcích a pokrytectví, přednesený krásnými dialogy a výbornými hereckými výkony, z nichž vyčnívala Catherine McCormack v hlavní roli Veroniky. Velikou pochvalu zaslouží taky atmosféra a nádherný soundtrack. 75%. ()

Sympy

Možná by někdo mohl říci přeslazené, ale tady to i tak funguje-takovéto obsazení nemůže vyprodukovat špatný film. Samotný soud bylo jediné co mi přišlo přetažené, ale kdo ví jak to vlastně bylo. Film byl krásný a já jsem moc rád, že jsem ho měl možnost vidět. ()

Scaevola

Nejsem si zcela jist, zda mělo být vyznění snímku tak cynické, jak mi připadlo (vy všichni můžete být pokrytci, tak já budu také), či zda jde jen a pouze o dokumentární dobovou hru, respektive o výpověď k ženské otázce v historických kulisách, ale bez vztahu k nim? Ponechám-li však stranou interpretaci, přiznám, že mě film pohltil a vlastně na něm nenacházím slabé místo. Úvodní proměna hlavní hrdinky je možná sice poněkud náhlá ve své odvážnosti a hloubce, leč ve scénáři má své místo, a ostatek stopáže onu nedopracovanost bohatě vynahrazuje. Jako historizující romance jednoduše vše funguje na výtečnou. ()

vrgulnik

Úžasný film o hledání místa ženy ve světě mužů. Film neuchvacuje ani tak svým zdařilým řemeslným provedením, ale hlavně scénářem a řadou myšlenek přesahujících společnost i dobu. Z mého pohledu je nejsilnějším momentem situace, kdy manželka senátora žádá kurtizánu, aby z její dcery vychovala prostitutku a umožnila jí tak "důstojné a nezávislé postavení" ženy. ()

vlnka

Toto bolo skvelé! Výborná ukážka toho, ako ženy dokážu ovládať mužov ale na druhej strane musia kvôli tomu čosi obetovať. Ženy o svoje postavenie museli tvrdo bojovať a tento film je dôkazom toho, že naozaj tvrdo. Catherine bola famózna, jednoducho neuveriteľná. Ten koniec bol na mňa až príliš, ako by som to povedala...veľkolepý, ale napriek tomu pre mňa naozaj vynikajúci film. A tá banánová scéna...až som dostala chuť na banán. ()

tata22

No, přátelé, nějak nemohu uvěřit komentářům níže. Hlavní hrdinka skutečně hraje skvěle a zachraňuje příběh, na druhou stranu mám silné pochybnosti o reálnosti . To si spíš scénárista pohrál s historií. Je to spíš pohádka pro děvčata. Pěkná je kostýmní výprava, prostředí Benátek, některé dialogy ale jako celek je to dost plytké, je mi líto, rozhodně se už nikdy k tomuhle filmu nevrátím... ()

petrastrela

Slabé 4*. Zvláštně přímočaré, závažné a rozhodující věci ve filmu nastoupily velmi rychle, takové šup šup...Mám ráda, když děj odsýpá, ale tady to na mě působilo chladně, odfláknutě a nepřesvědčivě. Nicméně i tak je to pěkný film s krásnou hudbou a oslňující Catherine McCormack podala uspokojující výkon. ()

panMiroslav

Výbornej film, který mě ani trochu nenudil, především závěr bych rád vyzdvihl. Děj se točí okolo kurtizány, která má být nakonec odsouzena inkvizicí, protože spala asi s půlkou Benátek. Veronica Franco, respektive Catherine McCormack je opravdu nádherná. ()

Bonasera

Strhující příběh ve kterém zažijete škálu pocitů od radosti, smutku, strachu k naprosté euforii. Dokonalá výprava, kostýmy, scénář a naprosto famózní výkony hlavních postav. Smršť emocí mě polapila, dlouho jsem něčemu tak neuvěřila. ()

chlievik

Film má niekoľko nedostatkov. Prvý nedostatok, že vkuse to presladzujú symfonickou hudbou, čo mi liezlo na nervy, a v polovici filmu som bol až unavený tým nekonečným emocionálnym výlevom pri niektorých scénach, ktoré boli logicky nedotiahnuté (čo je druhý, a veľmi častý nedostatok v tomto filme!), boli proste príliš krátke (ďalší nedostatok), alebo len ledabolo zobrazené (ďalší), proste tých slabostí má ten film veľa, hoci si od toho divák mohol spočiatku sľubovať viacej, ako ja, lebo príbeh sa zdal byť (napríklad na knižnú úpravu možno) výborný, zaujímavý, dalo by sa v tom urobiť veľa dramatu a prikresliť to vkusne, či už negatívne alebo pozitívne, láska mala byť láskavejšia, a nenávisť mohla byť negatívnejšia, ale režisér alebo neviem kto asi nestál za veľa. Napríklad ten benátsky mor, trápne pokrikovanie desiatich komparzistov, alebo tá vojna, vôbec tam nemala byť vykreslená, to mohli proste vynechať úplne, tú 15-sekundovú neuveriteľne nevkusnú scénu "na schodoch" (či kde to natáčali) s ďalšími desiatimi komparzistami oblečenými v tureckých turbanoch, to bol ako... smiešny amatérizmus, ktorý dať do rozpočtového filmu je gýč... :)), alebo rýchle "zaúčanie" dcéry matkou do práce šte...pardon...kurtizány (alias... "dvoranky", zo slova "court", dvor), to bol ďalší režisérsky omyl, proste to mali urobiť tak, že by to vtesnali do príbehu filmu, prirodzene, a nie rýchlo jej ukázať mužský penis (btw, na modelovi z roku 1995 s najnovším učesom, ktorý nosia dnešní chalani...), a poďme, zrazu je tu z nevinného dievčatka mrcha a cundra. Podobne aj láska Marca a Veronique bola rýchla, lacná, s Marcovými nudnými frázami do vetra na gondole, tá láska na začiatku proste prebehla tak len-aby-sa-nepovedalo, to bol nevkus, a potom ihneď je z nej děvka, ktorá sa vôbec nechová emocionálne v prítomnosti milovaného muža, naopak ho skúša manipulovať, on takisto nepodal nejaký extra emocionálny výkon, hoci na konci pri tom inkvizičnom súde sa mi páčilo, že sa s ňou chcel obetovať, a holka pochopila, že ju skutočne miluje, ale inak tá láska tam bola taká, že som jej prosto neveril, neviem ako to mám povedať, asi tie ksichty hercov boli nudné, alebo tuctové, alebo možnože herečka ma nepresvedčila (fakt, ani keď bola nevinná, nebola skutočne očividne nevinná, ani ako štetka nebola očividne štetka, mala proste nepresvedčivú mimiku, a bol to asi aj iný typ ženy, než by sa hodil do tejto úlohy.. ), alebo aj herec mal ksicht jak vystrašený vyziabnutý kuvik (???), neviem, farby vo filme sú permanentne oranžové a hnedé, ďalší nevkus, a jak toho francúzskeho kráľa tá holka "umelo" presvedčila, že má ponúknuť Benátkam pomoc na mori, proste nezobrazené, osekané, kráľ si sadne na svoju prdel na vankúšik a vyhlási pateticky, že pomôže, a nato všetci skandujú, proste nevkus, nevkus a nevkus, jeden za druhým ... v stredovekej realite to vôbec tak nebolo, inkvizícia bola oveľa tvrdšia, a bordely boli nemorálnejšie a fungovalo to v nich istotne dosť inak, a láska ako taká je viditeľne silnejšia v životnej realite, než sa mi javila prezentovaná v tomto filme, ľudia sa od seba neodtrhnú, a toto bolo hrané a navyše veľmi slabo hrané, neviem, nie som spokojný s prácou réžie, takže ten film nechválim za to, ako bol urobený, ale námet bol skvelý, a kebyže to režíruje niekto iný, bolo by to úplne o inom, mali by niektoré filmy prerobiť neskôr iní réžovia, aby sa ukázala kvalita idey, a toto je príkladný film, typický film-adept na prerobenie. Takže v skratke, námet skvelý, nájsť takýto denník prostitútky musí byť inšpirujúce, ale natočiť z toho toto nevkusné nič je čistá kakanica. p.s. Podotýkam, že som takmer prototyp na inkvizičné konanie :)), takže sa nemusíte obávať, že som moralista, a že to hodnotím z toho zorného uhla, lebo to nie, ale film ma spracovaním nejak extra nenadchol, škoda... :(( Ale dám tri body no... tri, možno dva plus... :-P () (méně) (více)

tulakfelix

Mizerné herecké výkony, historická doba, ale všichni se tam chovají a mluví jak v současnosti. Laciná pseudodojemnost. Nechápu většinové hodnocení, je to dost špatný film. ()

demovka

Jsme v 16. století v bohatých Benátkách, které si mohou dovolit ten luxus být nezávislý na králi i církvi. Vládnou zde volné mravy a tón doby udávají krásné a vzdělané kurtizány. V těchto Benátkách se odehrává milostné drama dvou lidí, kterým doba a zvyky nepřejí být spolu. Veronika Franco pochází z chudých poměrů, má jen jedinou možnost, jak být se svým Marcem Vernierem, který si musel vzít bohatou dědičku. Stane se kurtizánou a svého Marca natahuje, aby po ní toužil a přitom ji neměl. Další své zákazníky si pečlivě vybírá. Je krásná, vzdělaná, a má dar psát básně. Brzy na sebe upoutává pozornost a má úspěch. Postaví se tváří tvář ostatním mužům a Marco již už nedokáže odolat. Chce po ní věrnost, ale přichází prosba od celých Benátek, aby posloužila jako kurtizána samotnému francouzskému králi. Na to přichází obrovská rána, Benátky pohltí mor a Veronika je obviněna z čarodějnictví. Při samotném soudu je odsouzena, ale nakonec je nechána Benátkám, když se za ní postaví nejen Marco, ale i ostatní ctihodní pánové Benátek. Všechny záběry jsou krásné a snové, jakoby vystoupili z impresionistického obrazu. ()

Vlkopec

No je to vlastně konec konců taková líbivá feministická agitka, ale exteriéry města i hereček a herců jsou opravdu hezké a i příběh drží docela pohromadě, takže i když by asi byly případnější tři hvězdičky, tak protože se mi to díky té líbivosti líbilo, dávám s přimhouřením oka čtyři. Kam se ale film hrabe na filmy jako je Kladivo na čarodějnice. Přitom na motivy života Veroniky F. by se dalo natočit i několik skvělých (komerčně prodělečných) filmů. ()

slamic5

Dvě hvězdičky za herečku ze statečného srdce, kterou jsem poprvé viděl hrát i někde jinde. Je strašně pěkná a hrála docela dobře. Ani jsem se moc nenudil, ale ten soud na konci byl opravdu vtipný, což asi být neměl a proto jen dvě ()