rado3105

Velmi ma to nudilo. Podla komentarov som cakal od toho nejaku uroven. Cisto zenska romantica zalezitost, urobena tak aby sme lutovali kur... Zeny to maju v zivote tazke, su predurcene mat deti a starat sa o ne. Ked ho nemaju tak jedine antidepresiva im pomozu(telo nikdy neoklamu, jedine ze maju vacsiu tvorbu muzskych hormonov). Ale o tom som nechcel, jedine co bolo zaujimave, pekna hlavna herecka. Bolo tam par veci o cirkvi, ale dost uboho a jednoducho podanych. Spina je vsade, nebola len v Benatkach. Nic mi to nedalo a take filmy povazujem za stratu casu. ()

Figuto

Opravdu nudná věc. Herci hrají, seč jim síly a talent stačí, leč to k udržení pozornosti (líto mi je), divákovi nepostačí. ()

babuca

Výborný film z obdobia Benátskej republiky 16. storočia o jednej veľmi inteligentnej kurtyzáne podľa skutočných udalostí. Catherine McCormack je skvelá a krásna k tomu !!! Tento film je komédiou, drámou, akciou aj romancou v jednom. 100% ()

foxxxxy

OMG! Tohle musela napsat snad jen vypatlaná amerikánka.... =) Červená knihovna jak vyšitá, ten konec podělali, ale jinak dobrý xD ()

Mrs.Christie

I když nemám ráda srdceryvné závěrečné proslovy, při kterých hrají smyčce, film se mi moc líbil. Pěkný děj a výborné herecké obsazení. Prostě film, který vás chytne. Hodně se mi líbí komentář od Kaka :) ()

ryhy

Erotika, erotika, proč se nás tak mocně týká. Oč by bylo méně bolu kolem kamen, kolem stolu, oč by bylo více síly pro sekery, dláta, pily pro lopaty, pro motyky nebýti té erotiky. Kurtizána a Benátky jest nepochybně velmi atraktivní téma. Mohlo by to být daleko lepší. Tohle je patetické. A nereálné, trapné. A opět něco, co mě dost minulo a bohužel nedojmulo. Překvapuje mě, že ostatní to hodnotí kvalitněji. Třeba nedokážu ocenit historické pozadí či to, že je to vytvořené podle skutečné osoby. To musí udělat někdo jiný, já hodnotím pouze ten jednoduchý kýč. Mno co se dá dělat. 45% ()

Yossaretix

Catherine McCormack je nádherná, Benátky také, ale to celý film nezachrání, začátek šel, ale když se z romatiky s nádechem erotiky udělá politika dopadne to takhle, je jasné že tam mělo o tohle jít, ale konec byl prostě rozpačitý, Platt a McCormack hráli výborně, Sewell byl očividně myšlenkami někde jinde... ()

viax

Užila jsem si každou minutu filmu. Romantika, historie, drama, krásná výprava, krásní lidé, intriky a čest, co víc si na úterní noc přát? Vřele doporučuji. ()

Sejkorka

I když je to podle skutečnosti, i když jsem si to v duchu tak trochu přál, závěrečný hapyš mne trochu zklamal. Jinak ale 80 % jasných. Výborní herci. Kromě Catherine McCormack (Statečné srdce) mě zaujala i Jaqueline Bisset (Bullitův případ) v roli matky. Tyto dvě ženy vévodí jinak skvělému obsazení. Úžasná je atmosféra středověkých Benátek, pohled na tehdejší úděl žen, ale i politické pozadí. Nejprve hrdinka, zachránkyně, následně vyvrhelka, dle potřeb davů. ()

Libena911

Tento snímek jsem měla v hledáčku již delší dobu a když se ukázal na Netflixu v sekci ,, protže jste viděli “:) byla to jasná volba. Na dobových filmech ujíždím už dlouho a tato kostýmní romance dle pravdivé předlohy mne přesvědčila, že tohoto žánru se ještě chvíli držet budu:). Výprava nádhera, herci skvělí a mezi Rufusem a Carherine to příjemně jiskřilo. Rufuse moc nemusím vzhledem k tomu, že v mých oblíbených filmech hraje většinou pěknou sketu, ale tato role mu nesmírně sedla a věřila jsem jim tu zamilovanost až do poslední scény. Inu je třeba říct, že ženy to nemají lehké a nedovedu si představit život v době kdy žena mohla být jen nudnou manželkou dobrou jen k zajištění dobrého genofondu, jeptiškou nebo kurtyzánou. Doba byla opravdu krutá a vládnoucí patriarchát tomu moc nepomáhal. Díky bohu za takové odvážné bytosti jako byla Veronica, detaily kolem jejího života neznám dopodrobna, ale co se týče filmového zpracování, tvůrci odvedli opravdu hodně dobrou práci. Vykreslení benátek na jedničku. Za mě bez váhání 5 stars! ()

3anitram

Krásná pohádka, chce se mi říct,- až mě zaráží, že je natočená na základě skutečné události.. Moc pěkně ztvárněná, tak nějak vlídně.. klidně dám pět, zaslouží si je.  (I po přečtení wiki neměním názor.) ()