mira.l

Dvě hvězdičky jsou hlavně za kostýmy, ty byly krásné. Jinak je ale docela fuška u toho neusnout a nebýt té trochy kraválu na konci při inkvizičním soudu, tak se mi to snad i povedlo. Zdejší hodnocení na hranici osmdesátky mi přijde dneska už poněkud přehnané. ()

polonius

Benátská romance na pozadí historických událostí potěší především milovníky romantického žánru , ale filmu lze máloco vytknout , co se týká zpracování a navíc příběh není tak úplně vycucaný z prstu a zdá se , že ve velké míře sleduje deníkové záznamy jedné z nejznámějších benátských kurtizán, která byla reálnou historickou postavou. ()

petka114

Filmy, na které člověk narazí náhodou, jen málokdy zklamou. Asi i proto, že od nich člověk nic moc nečeká. Přesné takové jsem to měla s Nebezpečnou krásou. Filmu podle mého škodí název, který jakoby se inspiroval harlekýnkami. Důležitější je ale přece jenom samotný film, než jeho název a ten mě velmi mile překvapil. Nevím, do jaké míry je příběh založen na skutečné události, jak nás přesvědčuje popisek hned na začátku, a do jaké míry se scenáristi inspirovali červenou knihovnou, divák je zde od začátku zatáhnut do dekadentních Benátek, které ale na rozdíl mnohých jiných měst cudnost a pokoru ani nepředstírají. Je pak otázka, co si má v takovém městě počít krásná dívka (v podání opravdu nádherné Catherine McCormack) bez věna, když je nad slunce jasné, že si ji její o moc výše společensky postavený Rufus Sewell nevezme. Má všehovšudy tři možnosti: stát se služkou, jeptiškou nebo kurtizánou. Hlavní hrdinka vybírající si z těchto možností řemeslo nejstarší ani netuší, kolik nepřátel si během své kariéry nadělá. Kromě nich si však naštěstí stačí udělat i pár mocných známých, kteří se v závěru filmu ukážou být charakternějšími (nebo zkaženějšími?), než by samotné Benátky čekaly. (Bavím se nad tím, jak se maskéři a maskérky snažili udělat Naomi Watts v roli zapšklé a úzkoprsé manželky Rufuse Sewella ošklivou. Ač nenalíčená, v neslušivém oblečku a s příšernými vlasy ji to pořád sluší.) ()

Megynka

Nemám slov. Opravdu nemám ... málem mi z toho puklo srdce, tohle byl opravdu jeden z nejsilnějších filmů a hlavně nejsilnějších konců. Tolik strachu tam někde uvnitř jsem už hodně dlouho necítila. Díky Bohu, že to tak dopadlo, opravdu díky!!! ()

jafuska

mohlo to být horší, ale tyhle filmy nemám moc ráda, přišlo mě to neskutečně nudné, herci taky nic moc, ani jsem se na to vlastně nechtěla dívat, ale pro nudu udělá i takovou hloupost, že se na to člověk podívá ()

pe3czech

Zkraťte to do padesáti minut, vystříhejte klišé, slabá, nudná místa a máte kvalitní film, který za to stojí. Jediné, co stojí za zaznamenání je, že snad existuje cit, pro který dokážeme nemožné. Já věřím. ()

RobbieM@N

Bylo, nebylo. V dobách, kdy muži sváděli ženy romantickými veršy na plující loďce....Takhle nějak by to mohlo začínat a takhle nějak je dle mne Dangerous Beauty nejlépe charakterizována. Dokáže velice dobře zprostředkovat "benátský feeling" (těžko ale soudit jaký ten feeling v té době ve skutečnosti byl) a zobrazuje muže opíjející se láskou i vínem, ženy jako služky i chtivé po vzdělání atd., až ten konec působí velice naivně. ()

Marrianna

Nádhera, tak příjemně už jsem dlouho netrávila svůj čas.....Tak úžasná atmosféra, krásní herci, ta veselost, hravost, žádný stres nic....tak se zdá jakákoli skořápka, ale až praskne vyvalí se na povrch skutečnost. Tak jako to řekla Veronika, i když se nezdá tak malá je to přeci jen klec. A tak je přesně ukázán život Kurtizány v jednom z nejromantičtějších měst na světě, ale všude a tedy i tam se objeví krutost těch rádoby věřících, kteří "prý" chcou "spasit" lidské duše .... no jak to dopadne? Není lépe to zjistit, než to shlédnout a určitě nepromarníte. ()

Alishii

"Benátky, matka, panna, královna a bohyně, tím vším nás jistě všechny láká, ale když pro nás není ráj i pak musí být jen srdcem a domovem pro každého ptáka"..Chtěla bych se ocitnout v 16. století v Benátkách a být kurtizánou.. ()

Pete

Tak zas tu máme romantickou lásku, která si klestí cestu přes všechny překážky kladené dobou, postavením, penězi, a kdoví čím ještě. Člověk by skoro čekal obligátní iniciály W.S. u autora předlohy, ale prý se to skutečně stalo, byť jistě trochu odlišně. Mladá krásná Veronika se musí stát (na doporučení matky) věhlasnou kurtizánou, aby mohla být se svým milým. Jejich láska přežije závist, válku, černý mor, a dokonce svatou inkvizici. Přeslazené víc než Pretty Woman, zpracování je tak nějak veskrze průměrné, Benátské kulisy a anglické herečky ale velmi pěkné. ()

Mejsy

Krásny příběh podle skutečnosti. Chceš-li si ve středověku žít život podle svého, nezávisle na společnosti, chceš-li získat vzdělání a stát se středem mužské společnosti, jsi-li žena, staň se kurtizánou. Pro ženu, která se nechtěla vdát, existovaly tehdy pouze dvě možnosti : vstoupit do kláštera nebo se stát kurtizánou. Zpočátku idylický život krásné kurtizány, která v podstatě pomůže zachránit Benátky, se zvrtne a musí čelit inkvizici, kterou na ni poštvaly žárlivé Benátčanky. Film má dobrou kamerou a zajímavé barevné ladění. Nepříliš idylický příběh natočený v jásavých barvách. ()

calculus

Nejstarší řemeslo natřené na růžovo s příběhem připomínajícím něco mezi Gejšou a Třemi mušketýry. Na druhou stranu, některé okamžiky zalahodí mužskému oku a pro Catherine McCormack dávám speciální body navíc;-) ()

Keen.lady

Výborní herci, bohužel mě ale naprosto nesedla hudba a některé části poezie také neokouzlily. Plus za Platta, Kelly, Bisset a Webera :) Příběh byl občas kostrbatý, hlavně ze začátku - otec peníze prochlastal, bratr rodinu živit nebude, takže prostě budeš kurtizánou, přestože si vydržujeme služebné... Rozhodně mohli film zkrátit a taky ukázat, co tedy francouzský král rád :-D ()

Gortyna

Určitě stojí za to si život téhle šestinásobné matky vygúglit. Dozvíme se, jak to bylo s Vernierem, jaké napsala knížky, kde prožila morovou epidemii, proč vlastně stanula před inkvizičním tribunálem. Doporučuji anglickou Wikipedii a hledat Veronica Franco inquisition. Její skutečný příběh byl o hodně zajímavější, než tahle limonáda s šíleným koncem. ()

elliniass

Že by se ukázali pravý lesk a bída kurtizán? Myslím, že to je jasné vystihnutí filmu. Plus, přidávám odpravdu výborný výkon slečny McCormack, které její roli chytré a překrásné ženy mnoha mužů opravdu baštím. ()

bittersweet

Opravdu nádherný filmový zážitek. Krásné exteriéry a interiéry, kostýmy, verše, hudba a výborná Catherine McCormack. Jen ten konec byl zvláštní. I když je na začátku řečeno, že příběh je pravdivý, nějak se mi nechce věřit, že by se před inkvizicí postavili mocní za kurtizánu. Proto jen 4* ()

Callie

Mám ráda kostýmové filmy, takže jsem si fakt pošmakovala. Krásná hudba, výprava, herecké výkony naprosto uvěřitelné, velká láska, žena ovládající muže. Co víc chtít od filmu, který jsem podle obsazení tipovala spíš na slabší oddechovku. Ale vida. Výborné , zábavné a asi si to opatřím do sbírky a dám si to ještě několikrát. ()