NGP

Film vypráví o dávné minulosti Benátek, proslulého města kurtizán. Toto téma je pro mě docela zajímavé, už jenom protože se jedná o historický film. Osobní osudy kurtizány a zároveň básnířky Veroniky jsou spojeny s událostmi té doby. Mělo to podstatu, jakožto popsání tehdejší společnosti a církve. Mělo to zápletku, skvěle to ukázalo divákovi atmosféru tehdejších Benátek. Musím přiznat, že na začátku filmu mi přišla hlavní herečka nehezká, ale pak jsem se přesvědčila, že její talent překonal všechno, a dokáže zahrát tak dobře, že diváka ani neomrzí, že vlastně kurtizány není zas tolik přitažlivá. S herci jsem také spokojená, u filmu jsem se nenudila. Není co dodat =) ()

strikeman

Snímek příjemný na pohled (tedy aby ne s tím ženským obsazením), velmi barevný, romanticky laděný... Ovšem pointa mě dostala a to bohužel v záporném slova smyslu. Trapný happyend - nejsem znalec v této kapitole historie, ale takovému zakončení prostě nemohu uvěřit... ()

anatheman

Trochu kýč, ale krásný kýč. Výborné drama s netradičním příběhem. Kupodivu se dočkáme i jistého morálního přesahu. Jedná se zkrátka o film, který se snad nejupřímněji staví k otázce prostituce. Snímek ale především stojí na famózním výkonu Catherine McCormack, která se do svého úkolu vrhla se vší vervou. Sewell ji během dění harmonicky doplňuje. Potěšila i krátká přítomnost Naomi Watts. ()

BOURQUE

Možno divný, ale predsa len jednoduchý Benátsky svet 16. storočia. Nekomplikované réžia a napriek všetkému pútavý príbeh, kde nič nie je úplne biele alebo čierne. Fantastická, prekrásna a neodolateľná Catherine McCormack, ktorej veľmi dobre asistuje R. Sewell. Niektoré časti („problémy“) príbehu sú aj dnes (veľmi) aktuálne. Osobné hodnotenie: 90% (*****) ()

RedDuck

Nebezpečná krása není historický film. Avšak kombinace, jak se tu mísí fikce/historie, nadsázka a romantika/emancipační sdělení, levný  formát/smysl pro detail a benátské kouzlo se ukázala zcela opojnou a nenudil jsem s ani minutku, Velmi dobře vybraní představitelé. ()

hazaba

Zajímavá studie do života benátských kurtizán. Rozjezd byl trochu pomalejší, ale film brzy nabral sílu a bylo velmi poutavé sledovat příběh Veroniky. Romance se slzami a svým způsobem šťastným koncem, krásné kostýmy a dobré výkony herců... film se opravdu povedl. ()

levente

Pěkný historický film s perfektními exteriéry, zvláště pak s těmi, které ztělesňuje McCormack. Konec mě přišel drobet příliš americkký, pomalé vstávání, hledání cti, velkohubost, ale do té doby jsem se díval a byl přinejmenším nadšený. Horší je také překlad veršů, který je nebetyčně zkostrbatělý, až to vypadá, že Veronice bylo patnáct, když to skládala. radost starost, noc přijde mi na pomoc. Ale jinak bych to dopororučil.... ()

Biopler

Nádherná McCormack učarovala nielen Benátkam, ale aj mne. Nádherné bronzové vlasy, nevinná tvár, proste skvelý výber hlavnej hrdinky. Pekne spracované, kvalitne zahrané, tá baba bola ozaj nebezpečne krásna, až ju to skoro stálo krk. ()

frbulka

Nemůžu si pomoci, ale tento film o lehké dívce, která okouzlila a nalákala do svého lože snad všechny mocné muže Benátek mě nijak nezasáhl, nijak se mě nedotkl. Konec, kdy se za Veroniku, souzenou pro čarodejnictví, postaví celá tato mužská část Benátek mi připadá značně nadsazený. Plus ode mě dostává snad jen docela příjemná historická atmosféra starých Benátek a oduševnělý půvab Jacqueline Bisset, která v tomto ohledu překonala svou filmovou dceru. ()

Pasifae

Veronika tam něco mlela o pekle, v kterém žijí ženy její doby, ale osobně si umím těžko představit větší peklo, než načančanou nudu, kterou tenhle a podobné pseudohistorické a pseudodramatické filmy, které se dají shrnout slovy "kostýmy, kozy, kordy" (a to tam vzdor tématu těch koz zrovna moc není, aby si snad divák nemrava nemyslel, že si přijde na svý, holt puritánští Amíci v celý svý nekráse), představují v křišťálově čisté podobě. Prázdný postavy, prázdný kecy a spoustu mizerných nebo aspoň mizerně přeložených veršovánek nemůžou výstavní kostýmy a lokace zachránit, herci se moc nepředvedli, příběh se tváří náramně šokantně, ale není to nic jinýho než miliónkrát omletá červená knihovna o dvojce, co nemůže být spolu hlavně vlastní vinou a nemůže být bez sebe, protože... protože to tak scénárista vymyslel, větší chemii, než mají mezi sebou McCormacková a Sewell, totiž najdete i v učebnici anorganické chemie pro sedmou třídu, a hlavní hrdince to dvakrát nesekne. Co taky chtít po blondýně a ještě k tomu obarvené. ()

Dárius

Tento nádherný snímek by si měly shédnout všechny ženy které jsou v manželství"Hlava rodiny".Určitě jim nezdravě stoupne sebevědomí ještě víc.Exceluje tu Catherine Mc Cormack-tak dobře známá ze "Statečného srdce".A ta krásná hudba to jen doplnuje.Ještě jeden film by oslovil "ženy-putky" a to "Gejša". ()

Torgal

Tento film som išiel pozerať len s veľmi hmlistou predstavou o tom, do čoho vlastne idem, ale bol som príjemne prekvapený. Životopis kurtizány som teda ešte nevidel, ale tento bol nadmieru vydarený. Krásna herečka v hlavnej úlohe, príbeh ktorý neprešľapuje na mieste ale cieľavedome tká vzťahovú pavučinu medzi hlavnými protagonistami, aby ju v závere veľmi emotívne (a pôsobivo) rozťal. Výprava sa mi na rozdiel od mnohých okololitých komentárov nezdala byť nejak úžasná, na to bola až príliš skromná. Hudba sa ale veľmi vydarila a nádherne dopĺňala atmosféru Benátok konca 16. storočia. 7+/10 ()

Rockerman

Veronika si nemůže vzít milovaného Marca, protože není dost bohatá, aby přinesla nějaké věno. Proto se na popud matky stává špičkovou kurtizánou, jejíž služby vyhledá spousta benátských mužů, včetně Marca. Město však postihuje morová rána, umírá tisíce lidí a církev vtom vidí trest boží, za prostopášný život v Benátkách.Viník musí být nalezen! Jsou to kurtizány v čele s Veronikou, která je obžalována inkvizicí z čarodějnictví. Film má všechny atributy romantického příběhu. Myslím, že se ale nejedná o nějaký německý blábol na nedělní odpoledne .Tohle dílko nepostrádá vzrušení, má spád i humor a závěrečný inkviziční soud je strhující.4 a půl* ()

Eilean Donan

Skvelý príbeh v podaní kvalitnej herečky a ostatného filmového ansámblu. Niet sa veru na čo sťažovať. Z akejkoľvek línie si tam nájdete to svoje. ()

siloalampa

Film sa odohráva v časoch, keď sa matky pre blaho rodiny snažili vychovávať z dobrých dievčat ku.vy. Dnes sa matky z ku.iev snažia vychovávať dobré dievčatá a paralelne s týmto snímkom môžme zistiť a porovnať, čo je ťažšie, lepšie a morálnejšie. Cirkev sa zdá ale vracia k starým praktikám a pomaly očakávam, kedy začnú upaľovať moje susedy. Presvedčivý výkon hlavnej hrdinky zdá sa žiadneho muža nenechá celkom chladným. Bol som svedkom krutej, dokonale spriaznenej a zároveň odpornej lásky, ktorá ma priviedla na myšlienku, či sa také niečo dá láskou vôbec nazvať. Som rád, že som videl tento film. Som obohatený o ďalšiu skúsenosť a pritom som nemusel natočiť ani gay porno. Vďaka Bohu a svojim rodičom. ()

AloeB

Působivý střet dvou naprosto odlišných směrů, ovšem podaný poněkud jednoduše a přímočaře. To ale nebrání diváku užít si nádhernou kostýmovou podívanou do kouzelných Benátek, které jsou stále ještě nad vodou. I přes již zmiňovanou jednoduchost mohu konstatovat, že renesanční Itálie nikdy neomrzí a věčný souboj rušivého puritánství a opovrženíhodného volnomyšlenkářství také ne. ()

bull!nka

Herečky Catherine McCormack jsem si poprvé všimla v důležité menší roli ve Statečném srdci, tam se mi moc líbila a tento film jsem chtěla vidět hlavně kvůli ní, byla jsem prostě zvědavá, jak si poradí s velkou rolí...a myslím, že absolutně bezchybně, tento film je i díky ní tím, čím je... ()

BDMarty007

Tenhle žánr zrovna nemiluji a z počátku jsem z toho byl spíše rozpačitý, obával jsem se, že půjde o Angeliku..., ale postupně mě to vtahovalo čím dál více a poslední třetina filmu je skvělá a dodává tomu intelektuální rozměr a smysl. Pro mě zajímavá je v tomto filmu výprava a kostýmy. Nedokáži to přesně popsat, ale snad poprvé mě to u filmu výrazně pozitivně zaujalo. Nejsou tak okázale bombastické, jako v řadě jiných historických filmů (Amadeus...), ale jsou naprosto funkční a zásadní pro vyznění filmu. Druhá úžasná věc je zachycení politické a společenské kultury a morálky Itálie, která přetrvává do dnešních dní. Jak málo se mění během mnoha století! Vždyť to tolik připomíná vládu a chování Silvia Berlusconiho! A jejich schopnost bez uzardění a dokonce s elegancí otočit o 180° ("...přece byste si nešpinili ruce s obyčejnou děvkou...!") Pro mě nejzajímavější postava filmu je asi osoba benátského dóžete, řekne jen pár slov, udělá pár gest, ale je vidět, že je to velký utilitaristický politik. ()

bearmeedek

Příjemná historická romance. Velká dávka starých Benátek, kostýmní nálož. Pro pocit z filmu je dobré vědět, že nejde o vymyšlenou frašku, ale že se něco takového událo. A že jedna krásná, chudá, mladá žena, připravená matkou do života, zvítězila svým tělem i hlavou jak nad francouzským králem (jménem státu Benátky), tak nad italskou inkvizicí. A právě závěr filmu s podělanou inkvizicí potvrzuje nárok na čtvrtou hvězdici. ()