Chvění 2: Vrátili se zpět!

Tremors II: Aftershocks

Scénografie:

Ivo Cristante

Kostýmy:

Rudy Dillon

Pokud máte rádi trochu hororové, ale hlavně komediální béčkové filmy, tak je snímek „Chvění 2: Vrátili se zpět!“ přesně pro vás. Je to sranda, je na tom vidět, že se to ani na chvilku nechce brát vážně, což prostě potěší. Herci jsou zábavní, navíc se zde skvěle prezentují střelné zbraně, nemluvě pak o tom, že stránka masek je naprosto skvělá a ti červi se hýbou naprosto nádherně.(11.2.2016)

Chvění 2 snad v ničem nedosahuje kvalit prvního dílu. Zásadně jsem postrádala Kevina Bacona a onu lehkost a humor, které byly hlavními nosníky úvodního dílu. Zde jsem již po chvíli začala usínat a probíhající děj mi nedal dostatečné podněty, abych měla důvod i otevřené oči sledovat i nadále:) Vtip se objevil i tu, ale celkově tomu chybělo spousta z toho, čím disponoval děj, sestava i humor v Tremors 1.(31.10.2012)

• Mrkvič

Bez Bacona už to nemá takový ten správně vtipný nadhled. Animatronika je místy nahrazena vyspělejšíma digitálníma potvorama a moc to teda filmu nesluší. Nejhorší jsou ale scény, kdy všichni jen histerčej, kdy snad každý hraje něco jinýho. A nebo když jsou vážně míněné rozhovory, které jsou příšerně tupé a přehrávané.(11.11.2012)

Červíci se vrátili a s nimi další várka zápletek a zvratů, které jsou však očekávatelné. Ze začátku jsem si říkal, že lov nemůže být tak jednoduchý, ale příjezd Burta opět nezklamal a vnesl do příběhu trochu legrace. Už první díl nemohl být považován za čistý horor a druhý díl v tomto naštěstí pokračuje. Když se nad tím zamyslím, jinak ten film brát ani nejde. Je sice o chlup slabší než o 6 let starší bratr, ale i přesto u něj neusnete.(1.8.2013)

• farfalla

První příběh - 'Tremors' (1990) - byl skutečný film, který mě zaujal. První pokračování je pro mě velkým zklamáním, také bylo určeno jenom pro DVD distribuci. Hned od začátku jsem měla dojem, že firma, která produkovala videohru se zabíjením červů, si objednala parodii jedničky, aby podpořila prodej svého produktu. Z prvního filmu se tady objeví jenom Earl (Fred Ward), teď jako hlavní eso na zabíjení červů, a Burt Gummer (Michael Gross) se svým výbušným arzenálem. Grady Hoover (Christopher Gartin), Earlův nový parťák, je přehnaně pošahaný, takže o nějakém partnerství se nedá mluvit. Také červy nejsou to, co bývaly. Navíc se po jídle začaly množit a transformovat, takže něco jako nudný Gremlins. Tento film je jenom pro zatvrzelé fanoušky. 'Tremors 3: Back to Perfection' (2001) a 'Tremors 4: The Legend Begins' (2004).(24.2.2015)

• - Film sa odohráva v Chiapas v Mexiku, jeho najjužnejšom štáte, ktorý je pokrytý džungľou a dažďovým pralesom. Vo filme je však stvárnený ako púšť. (beso74)

• - Počas postprodukcie sa tvorcovia snažili dosiahnuť, aby sa film dostal do širšej kino distribúcie. Nakoniec sa im to síce nepodarilo, ale film sa hral v limitovanom počte kín na celom svete, ako napríklad TCL Hollywood Theatre, Alfred Hitchcock Theater a National Theatre v japonskom Tokiu. (beso74)

• - Keď si Burt na ceste späť potom, čo zlyhalo rádio, robí svoje osobné zápisky, poznamená si čas 19:00 a deň 14. máj. Avšak v tomto čase je v tejto časti sveta ešte stále deň, nie noc. (beso74)