Chvění 2: Vrátili se zpět!

• USA Tremors II: Aftershocks (více)
Trailer

Jsou zpět! Obří podzemní tvorové, kteří terorizovali pouštní město ve filmu Chvění, si nyní razí cestu přes mexická ropná pole, požírají všechno a všechny kolem – a zastavit je může jen jeden člověk! Ve stylu svého předchůdce tato komediální sci-fi znovu spojuje Freda Warda jako nešťastného Earla Bassetta a Michaela Grosse jako nadšeného survivalistu Burta Gummera, dva pouštní desperáty, kteří se zhostí úkolu zničit příšery. Parťákem jim je Christopher Gartin, mladý kluk, který potřebuje kopačky, peníze a změnu kariéry, a Helen Shaver, sexy a neohrožená vědkyně, která už všechno viděla... až doteď. Společně vymyslí důmyslný plán pro sledování a zabíjení tvorů, který je plný rychlé akce a zábavy – dokud stvoření nezmoudří. (Magic Box)

Trailer

Žralok

Původně jsem čekal jenom obyčejnej kopírák jedničky. Opak je ale pravdou. Dvojka přináší kromě kupy vtipných scén a situací originální zápletku v podobě další vývojový linie graboidů. Jedničku táhnul především duo Kevin Bacon a Fred Ward. Kevina Bacona zde už bohužel neuvidíme. Naopak se zde perfektně yykresluje postava Burta. V jedničce to byl militantní pošuk. Tady je to zatraceně zábavnej militantní magor. Rád tenhle díl stavim na úroveň originálu. Možná i o chloupek před něj. ()

tron

„Takže sú zo Zeme?“ – „Áno.“ – „Vždy som si myslel, že z vesmíru.“ Škoda, že tvorcovia nezakomponovali Earla (Fred Ward) do príbehu od samého začiatku a hneď ho nedali dohromady s militantným Burtom Gummerom (Michael Gross); je to podstatne výbušnejšia dvojka, ako s tým otravným mladíkom. Ale darmo, pôvabný Kevin Bacon to tiež nie je. A to sa dá použiť na celé CHVENIE II (obskúrny slovenský preklad PRÍŠERY 2: NEČAKANÝ ŠOK odmietam používať). To je už ale to prekliatie dvojok. Moment prekvapenia je fuč a vrátila sa len hŕstka známych postáv, doprevádzaná symbolickými odkazmi na originál ("strihanie"). Plusom svižného scenára je, že postavy to už raz zažili a teda sú sebavedomými protivníkmi kvalitne stvárnených monštier (stvorila ich dvojica Alex Gillis a Tom Woodruff Jr. – VOTRELCI). Nápad s "novými tremorsami" je ale zlý. ()

farfalla

První příběh - 'Tremors' (1990) - byl skutečný film, který mě zaujal. První pokračování je pro mě velkým zklamáním, také bylo určeno jenom pro DVD distribuci. Hned od začátku jsem měla dojem, že firma, která produkovala videohru se zabíjením červů, si objednala parodii jedničky, aby podpořila prodej svého produktu. Z prvního filmu se tady objeví jenom Earl (Fred Ward), teď jako hlavní eso na zabíjení červů, a Burt Gummer (Michael Gross) se svým výbušným arzenálem. Grady Hoover (Christopher Gartin), Earlův nový parťák, je přehnaně pošahaný, takže o nějakém partnerství se nedá mluvit. Také červy nejsou to, co bývaly. Navíc se po jídle začaly množit a transformovat, takže něco jako nudný Gremlins. Tento film je jenom pro zatvrzelé fanoušky. 'Tremors 3: Back to Perfection' (2001) a 'Tremors 4: The Legend Begins' (2004). ()

choze

Docela nudné pokračování bez Bacona a původního režiséra, zato s podstatně méně nápady a s vydatnou porcí trapného humoru. Vrcholem zoufalství jsou noví graboidi, kteří se mohou pohybovat nad zemí. Tady někdo vůbec nepochopil, v čem spočívá jejich kouzlo - že nejsou vidět. A jako by to nestačilo, naservíroval nám je v odporně počítačové podobě. ()

ScarPoul

Som fascinovaný z toho, ako sa dá prostoduchá zápletka napasovať na príbeh. Nemáte rozpočet. Improvizujete. Máte fikčný svet, ktorý relatívne funguje a chcete pokračovanie. Poviete na začiatku pár viet. Vykašlete sa na logiku a v poslednej tretine prídete s dobrým a funkčným nápadom, ktorý tú kostrbatosť trochu ozvláštni. Nie je to tak dobré ako prvá časť. Úpadok je viditeľný, ale stále je to zábavná blbina. Fred Ward je staroch bežiaci z jedného miesta na druhé a napätie mu skrátka nestíha. Dokonca pár krát zakopne aj o nudu. Ale príšerky sú stále cool a aj ich transformácia baví. Ďalšie diely si ale už nepozriem. ()

• Keď si Burt na ceste späť potom, čo zlyhalo rádio, robí svoje osobné zápisky, poznamená si čas 19:00 a deň 14. máj. Avšak v tomto čase je v tejto časti sveta ešte stále deň, nie noc. (beso74)
  • Kate datuje fosílie graboidov do geologickej éry zvanej prekambrium. V tom čase však ešte život na súši neexistoval a graboidi by sa tak nemali čím živiť. (beso74)
  • Pôvodne sa mal film natáčať v Austrálii s rozpočtom 17 miliónov dolárov a opäť v hlavnej úlohe s Kevinom Baconom, pričom sa počítalo s masívnym uvedením do kín. Nakoniec sa na rozpočet našli len 4 milióny a tak sa pristúpilo ku kompletnému prepísaniu scenára, aby sa film zmestil do rozpočtu. (beso74)