Chvění 2: Vrátili se zpět!

Tremors II: Aftershocks

Príšery 2: Nečakaný šok

Komedie / Sci-Fi / Horor

USA, 1996, 100 min

S.S. Wilson

Jay Ferguson

Bob Ducsay

Scénografie:

Ivo Cristante, Michele Poulik (set dekoratér)

Kostýmy:

Rudy Dillon

Graboidi se vrátili a dokonce se naučili chodit po povrchu, aby si mohli vychutnat čerstvý vánek, poryv větru ve tváři a pohyb travnatými pláněmi Mexika, kde na ně čekají staří známí Burt a Earl, kteří spolu tvoří mnohem zajímavější dvojici, než kterou vytvořil Fred Ward s Baconem v prvním díle. Druhý díl je oproti prvnímu už čistá komedie a je to pro celou sérii rozhodně dobrý tah, protože je to opravdu dobrá zábava. Hlavně když se na scéně objeví militantní blázen Burt Gummer (Pro tyhle zelené mozky mám slabost: Sledge Hammer, Burt Gummer, uživatel Saccard:-). To, že se jedná o video film, si vybralo daň na horších efektech, které ale možná filmu sluší více než profi- efekty z prvního dílu. Poctivé 4*(4.7.2008)

„Takže sú zo Zeme?“ – „Áno.“ – „Vždy som si myslel, že z vesmíru.“ Škoda, že tvorcovia nezakomponovali Earla (Fred Ward) do príbehu od samého začiatku a hneď ho nedali dohromady s militantným Burtom Gummerom (Michael Gross); je to podstatne výbušnejšia dvojka, ako s tým otravným mladíkom. Ale darmo, pôvabný Kevin Bacon to tiež nie je. A to sa dá použiť na celé CHVENIE II (obskúrny slovenský preklad PRÍŠERY 2: NEČAKANÝ ŠOK odmietam používať). To je už ale to prekliatie dvojok. Moment prekvapenia je fuč a vrátila sa len hŕstka známych postáv, doprevádzaná symbolickými odkazmi na originál ("strihanie"). Plusom svižného scenára je, že postavy to už raz zažili a teda sú sebavedomými protivníkmi kvalitne stvárnených monštier (stvorila ich dvojica Alex Gillis a Tom Woodruff Jr. – VOTRELCI). Nápad s "novými tremorsami" je ale zlý.(26.1.2008)

Červíci se vrátili a s nimi další várka zápletek a zvratů, které jsou však očekávatelné. Ze začátku jsem si říkal, že lov nemůže být tak jednoduchý, ale příjezd Burta opět nezklamal a vnesl do příběhu trochu legrace. Už první díl nemohl být považován za čistý horor a druhý díl v tomto naštěstí pokračuje. Když se nad tím zamyslím, jinak ten film brát ani nejde. Je sice o chlup slabší než o 6 let starší bratr, ale i přesto u něj neusnete.(1.8.2013)

• kingik

Země se zachvěla, obrovští červi vylezli na povrch a vrátili se podruhé. Když jednička měla dobrý ohlas, dal se druhý příchod červů očekávat, ale všechno je o dost slabší a lacinější než poprvé. Chybí nějaký moment překvapení, chybí nadhled jedničky, chybí Kevin Bacon a Michael Gross je sice zpátky, ale tvůrci to přehnali a udělali z toho mimořádně "béčkoidní" parodii rádoby protkanou siláckými hláškami ve stylu nabušených akčních filmů. Stylově na to tenhle film rozhodně nemá. Neznámý režisér nebyl důstojným nástupcem slibně svěžího prvního dílu, a kopa kravin v jednom filmu na mě nedělala dobrý dojem. Není toho moc, co bych vyzdvihl a tak jediné, proč film vidět je, že nasadí tempo, které nepoleví. Jinak celkem blbost. 40%(11.6.2012)

• Likan7

Jenže je to méně vtipné než celkem povedená jednička, ale ono to není vtipné vůbec. Hodně tomu chybí chemie, kterou měli mezi sebou Fred Ward a Kevin Bacon. Takhle to postrádá humor, nadhled a nakonec i monstra jak je známe a místo toho jsme dostali takový...pamatujete si prasata z Doom 2? Tak přesně tohle.(1.4.2018)

• - Spoiler: Všetci, ktorí sú vo filme zabití, sú Mexičanmi. (beso74)

• - Kate datuje fosílie graboidov do geologickej éry zvanej prekambrium. V tom čase však ešte život na súši neexistoval a graboidi by sa tak nemali čím živiť. (beso74)

• - Keď si Burt na ceste späť potom, čo zlyhalo rádio, robí svoje osobné zápisky, poznamená si čas 19:00 a deň 14. máj. Avšak v tomto čase je v tejto časti sveta ešte stále deň, nie noc. (beso74)