Chvění 2: Vrátili se zpět!

• USA Tremors II: Aftershocks (více)

Jsou zpět! Obří podzemní tvorové, kteří terorizovali pouštní město ve filmu Chvění, si nyní razí cestu přes mexická ropná pole, požírají všechno a všechny kolem – a zastavit je může jen jeden člověk! Ve stylu svého předchůdce tato komediální sci-fi znovu spojuje Freda Warda jako nešťastného Earla Bassetta a Michaela Grosse jako nadšeného survivalistu Burta Gummera, dva pouštní desperáty, kteří se zhostí úkolu zničit příšery. Parťákem jim je Christopher Gartin, mladý kluk, který potřebuje kopačky, peníze a změnu kariéry, a Helen Shaver, sexy a neohrožená vědkyně, která už všechno viděla... až doteď. Společně vymyslí důmyslný plán pro sledování a zabíjení tvorů, který je plný rychlé akce a zábavy – dokud stvoření nezmoudří. (Magic Box)

djbarrel

Velmi solidní pokračování rozvíjející příběh jedničky. Nový potvory jsou fakt boží, moc se mi líbili, je to prima sranda na nedělní odpoledne. Děj má spád a stále se něco děje. Divák se nenudí. 75 % ()

Aywes

Ono je to takových 3,5 *. Blbina na pobavení to je solidní, ale tolik nelogičností, které naprosto bijí do očí.Přímo se vám zařezávají do lebky.Na druhou stranu je tu zábava.Opravdu se pobavíte od začátku do konce.Každá z hlavních postav je něčím dobrá a když se vám z počátku nezdá stejně vás brzy okouzlí.Nápad o evoluci červů se mi moc nelíbil.Stejně je to pořád spíše výborná komedie střihnuta akcí.Na strávení klidového a odpočinkového dne rozhodně k doporučení.Hlavně nehledejte moc souvislostí jinak budete srážet hodnocení až na dno.Prostě na to zapomeňte a nechte se vtáhnout touto vtipnou zábavou. ()

Nikolas__

Tohle mísení hororu s komedií mi vadí skoro vždy. Vadilo mi už u povedeného prvního dílu, a tady to bylo ještě horší. Nápad s novými monstry hrozný, postavy slabé, na druhou stranu efekty, vizuály, prostředí a tak trochu i atmosféra jsou pořád silné jako u prvního dílu. Celé mě to ale nebavilo. Vlastně nechápu zdejší pochvaly o vydařeném pokračování. Příště ubrat komedie, nebo to udělat celé totálně pošahané a šílené. ()

DrawRubb

Hodnotit tento film jako pokračování série Chvění je tak trošku zavádějící, protože kromě názvu to společného s jedničkou moc nemá. Nápady jakoby vyšuměly naprázdno, místo toho jsme se dočkali jen klasické zábavy se špetkou humoru. Je škoda, že se tvůrci tak málo zaměřili na děj a kromě "plazounů" nám ještě naservírovali jakési tvory připomínající opelichané kachny bez křídel. Jako samostatný film to ovšem není úplně špatné a dá se u toho docela dobře zabavit. Rozhodně to ani nevnímám jako ztrátu času.55%. ()

p.a.douch

Ale jo, stejně jako u prvního dílu zase 4 hvězdy. Ward je znovu na lovu Graboidů, místo Bacona povýšil na hlavního hrdinu Michael Gross. Jinak osvědčenej recept oživují nové potvory a místo Nevady se dějiště přesunulo do Mexika. Film je skoro stejná pohoda jako první díl. 70 %. ()

Mark1983

Kdyby byla podobná dvojka jako jednička tak nejméně čtyři hvězdičky by si zasloužila,ale škoda,že Chvění 2 je více komedie než horor,což jako horor by bylo Chvění 2 super tématem. ()

Zabriskie

Kevin Bacon se asi od prvního dílu už stihnul proslavit a nastavování béčkového komediálního hororu asi bylo pod jeho úroveň. V pokračování sice přibylo slizu a nechutných scén, ale kouzlo prvního dílu se nepodařilo tak úplně zopakovat. ()

Wiceman

Graboidi jsou zpět a tentokrát v Mexiku. A ještě ke všemu mutujou. Ward s Grossem jsou zpět a tentokrát jsou to opěvovaní lovci Graboidů Ward sice trochu zkrachovalej a Gross svým klasickým způsobem taky, ale pořád jsou na vyhlazovací práci ti nejlepší a když je jim slíbená pohádková odměna tak přece nebudou sedět na prdeli ve svejch karavanech nebo protiatomovejch krytech. Upřímně mi přijde, že bez Bacona to má lepší tah, než měla jednička. Asi je to i tím že Graboidi jsou jen larvální stádium dalším potvorám jménem Shriekeři, kteří jsou nejen slepí ale narozdíl do graboidů i hluší a oběti si vyhledávají jen pomocí tepelného sensoru na hlavě. Nemůžu si pomoct ale dvojka se mi celkově líbila víc než jednička i když je to pořád ta stará dobrá kultovní hororová komedie :D 4* ()