Komentáře uživatelů k filmu (12)

 • Pohrobek
  ***

  Toto hvězdně obsazené drama se v své době nesetkalo s příliš příznivým přijetím. Ten film ale není špatný, je jen malinko nevýrazný a po pravdě řečeno - i některé hvězdy ho zřejmě nevzaly příliš vážně. Co se týče Elizabeth, je krásnou ilustrací jejího "prvního" slabého období. Jedna noc, v které se rozhoduje o mnohém - lásce, penězích, životě. Trochu dramatického spádu se tu jistě najde, ale skutečně to mohlo být lepší. Mě nijak nezklamali Burton ani Rod Taylor. Od Orsona Wellese se už moc očekávat nedalo, ale minimálně kvůli Margaret Rutherford, jejíž "vévodská" babka krásně shrnuje typické Margaretiny role, si tento film zapomenutí rozhodně nezaslouží.(4.9.2005)

 • Houdini

  Oscar 1 : Herečka VR - Margaret Rutherford(7.4.2004)

 • T2

  Rozpočet $4miliónyTržby USA $15,000,000Tržby Celosvetovo $-(27.4.2010)

 • xxmartinxx
  ****

  V tomhle filmu je toho tolik, že přestože nic z toho nedokáže využít naplno, musím dát čtyři hvězdy a 70%. Je to v podstatě strašně nedotažené, hlavně emočně, ale minimálně herci to utáhli...(13.3.2011)

 • pm
  *****

  Během filmu jsem si uvědomila, že ho nevidím prvně, ale před lety jsem určitě přehlédla, že "Vlidní lidé" mají samé přednosti. Na komorní studiové drama film disponuje melodramatickou hudbou Miklóse Rózsy a skvostným hereckým obsazením. Že manželé Burtonovi jsou tradičně výborně sehraní, beru jako standard, kdo ale stojí za pozornost, je naprosto okouzlující Maggie Smithová jako sekretářka muže, výrábějícího "úžasné traktory".(6.7.2010)

 • dopitak
  *****

  Může obsahovat spoilery! Neprávem nedoceněné drama, jehož předností je dobrá skladba hlavních i vedlejších (light) motivů.____Na pozadí počasím vynucené odstávky letiště sledujeme celkem čtyři příběhy nestejného významu. V popředí stojí rozchod milionáře Paula Androse (skvělý Richard Burton, který tu vypadá mnohem víc starší a unavenější životem než o pět let později ve válečném Where eagles dare) se svojí ženou Frances (Elizabeth Taylor, film je ze stejného roku jako legendární Kleopatra, což také může lákat, protože Liz je tu ve skvělé fazóně i "fasádě") - těmhle o peníze nejde. Pak je tu finanční drama Lese Mangruma, kterého zachrání až jeho zamilovaná asistentka (ve své podstatě tak trochu parazit na Androsově "neštěstí"). Aby se to s dramatickými prvky moc nepřehánělo, máme tu producenta Maxe Budu a jeho "blondýnu" ženušku (I'm going to be in Mr. Buda's next picture._Mary Stuart._- Is a tragedy._Is a tragedy, eh, darling?__- Is a tragedy!) a především famózní Margaret Rutheford (ve stejné době hrála i v krimikomediích o slečně Murplové), která dostala v poměrně bezvýznamné roli hodně prostoru a odvděčila se za to soškou. V tomhle nesouhlasím s kolegou Blofeldem, ty dva zbylé příběhy nejsou tupé a nikam se neposouvající, jsou doplňující, rozptylující, uvolňující, zobjektivňující, pozornost diváka tak nevisí jen na Burtonovi, E. Taylor a R. Taylor a Maggie Smith, což je dobře.__Jak se vyzout z kopaček - poučí vás Richard Burton, opravdický manžel Liz Taylor.(5.12.2008)

 • Blofeld
  ****

  Solidní melodrama, které se vedle dvou skvělých a zajímavých příběhů (manželský trojúhelník a továrna na traktory) věnuje bohužel také dvěma tupým a nikam se neposouvajícím (filmový producent a zchudlá vévodkyně). Herci jsou velice dobří, nicméně dle mého názoru filmu s přehledem dominuje Maggie Smithová v roli slečny Meadové, která již tehdy dokázala to, čemu se věnuje dodnes: tzv. scene stealing.(22.8.2007)

 • MissJ
  *****

  Nejde o nějaký MUST SEE film, teoreticky by bylo možné ho odpálkovat i dvěma hvězdičkami, protože v podstatě je to mýdlová opera o ničem. Mám ale některé osobní důvody pro vysoké hodnocení 1) je to moje srdeční záležitost s několika scénami, ke kterým se neskutečně ráda vracím, 2) Richard Burton 3) ... už jsem zmínila Richarda Burtona?:)(22.1.2011)

 • danecek24
  ***

  21. Zlatý Glóbus za rok 1963 - cena (1) - *Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Margaret Rutherford + nominace (1) - Objev roku (herečka) - Maggie Smith(11.1.2009)

 • eye candy
  ****

  Otázkou je byl-li dobrý nápad sklepnout dohromady vážné téma finančního krachu a rozpadu manželství se střeštěnou storkou o zatoulané vévodkyni z Brightonu a šmelinářském producentu. Vztah Tyler / Burton přenesený na plátno je sám o sobě docela hutným filmovým prožitkem. Jejich manželská krize místy připomínající dramatickou šachovou partii zajímavě načrtnutých charakterů, je páteří snímku a alespoň z mého pohledu táhne film hodně nahoru. V kontrastu s ní může humorná stránka vyznívat jako rušivý element (nebo jako příjemné rozptýlení). Mně osobně se komediální příběhy celkem líbily (Margaret Rutherford byla kouzelná), ale klidně bych se bez nich obešel, celkovému dojmu by to nejspíš prospělo(18.6.2009)

 • Martin741
  ****

  Sympaticky film od rezisera Asquitha /Jak je dulezite mit filipa, Profesor odchazi/ o tom, ako lietadlo nemoze vzlietnut, lebo padla mlha a vsetky osobnosti spolocenskeho zivota ostali pekne zavrete v hoteli. A tak si divak moze uzit dostatok hereckych koncertov najma od Orsona Wellesa /Obcan Kane, Magnificent Ambersons/ a jeho spolocnicky Elsy Martelli /Wellesov Proces/ + pochopitelne najznamejsie duo tuna urcite boli Richard Burton a pani Elizabeth Krajcirka /Kocka na Rozpalene Plechove Strese/. Predstavila sa tu aj mlada Maggie Smith /Apartma v Kalifornii, Pokoj s Vyhlidkou /. Dejova linia prakticky nejestvuje, je to len splet rozlicnych udalosti, rozhovorov a prechadzania sa. A ako hovorim, divak, ktoremu stacia k spokojnosti herecke vykony, bude tuna maximalne spokojny. 89 %(27.1.2015)

 • IdaHutt
  ***

  Romantická oddechovka na dobrou noc. A díky bohu za humorný nadhled, který milostné drámo mezi Liz a Richardem ironicky odlehčil. Orson Welles coby prohnaný režisér Max Buda, všemi prostředky kličkující před berňákem, vskutku k zulíbání.(13.12.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace