Hudson Hawk (Bruce Willis), jeden z největších zlodějů na světě, je po deseti letech propuštěn z vězení, kam nemá v plánu se vracet. Jeho život v ústraní však naruší šílení manželé Mayflowerovi, kteří mu začnou vyhrožovat zabitím jeho nejlepšího kamaráda Tommyho (Danny Aiello), pokud pro ně neukradne tři artefakty vytvořené Leonardem Da Vincim. Hawk nemá potuchy o tom, že význam těchto děl zdaleka přesahuje jejich historickou hodnotu, ani netuší, co si počít s krásnou a tajemnou Annou Baragliovou (Andie MacDowellová), která se vydává za jeptišku a může pracovat pro CIA, Vatikán, nebo Mayflowerovy. Nakonec je na Hudsonu Hawkovi, aby překazil ďábelský plán Mayflowerových, udržel Tonnyho mimo nebezpečí, užil si pár hezkých chvilek s Annou a možná dokonce zachránil celý svět. (Cinemax)

Matli

Příjemné prekvapení od první minuty, kdy se jakož to úvod na scéně objevil Leonadro da Vinci. Téma s tematikou, která se točí kolem jeho vynálezů a schovávaček mám rád, i když je to zasazeno do moderní doby. Další téma, které fakt můžu jsou zlodějové a plánování ve stylu Dannyho parťáků a o tom ten film je. Pokud by se to ale nenatáčelo jako komedie, tak by to mohl být mnohem kvalitnější filmeček, ale neuškodilo to. 78% ()

Bozvav

V podstatě děsná blbina u které se člověk sice celkem nasměje, ale na kterou zapomene dřív, než dojde z kina na tramvaj. Viděno dvakrát v životě a potřetí už si to asi nezopakuji. Za mne 45%. ()

Gastovski

Jistě - tento film je neskutečný bizár oceněný kopou Zlatých malin, ale v dětství to byl jeden z mých velmi oblíbených filmů. Po dlouhé době jsem si dal reprízu v původním starém dabingu a stále i po těch letech je to neskutečně humorný koktejl, který si s chutí vždy rád vychutnám. ()

ink flo

Špionážní heist komedie s rare vlasatým Bruce Willisem, která byla celou dobu tak trochu na hraně otravnosti, tím jak jsou tam některý švihlosti hystericky přehrávaný. Nakonec ale dobrý, i když Lehmannovu předchozímu filmu Heathers to nesahá ani po kotníky. ()

Downloader

Pro mě výborná komedie se vším všudy, za normálních okolností bych dal 4 hvězdy, ovšem po shlédnutí verze s jiným dabingem než mám doma, kde postava Butterfinger je přeložena jako Vořechovej, nemůžu dát jinak než za 5..........Já sem Vořechovej........Nekecej.... ()

Akana

Záměr je docela jasný: měla to být zběsilá hláškující crazy komedie. Ale zůstalo u pokusu. Průpovídky i gagy jsou v lepším případě podivné, v horším stupidní a to, co se povedlo zůstává ztracené v záplavě nefungujícího humoru. Jako když se protáčí závit. ()

Hapretor

Nejhorší film Bruce Willise! Zíval jsem nudou, prskal vzteky a slzel z lítosti, že to zahrál, jak to zahrál. Nedostal on za tohle náhodou "zlatou malinu"? ()

Heroine

Nechápu proč se některý film stane "propadákem", a některý zase velkým hitem. Podle mne je tohle slušná komedie, a na druhou stranu, hodně těch "dobrých" filmů na vrcholu slávy, jsou ve skutečnosti normální odpad!. ()

RedDuck

Hudson Hawk začíná správně bláznivě a člověk si řiká jakou to objevil zapomenutou perlum kterou sám Willis s láskou opečovával a zlí kritici mu ji strhli.. Bohužel nic nevydrží věčně a film se začíná utápět sám v sobě a pocit trapnosti se začíná pohupovat na hranici snesitelnosti. ()

burton

Nejlepší praštěný film ever, s praštěnými hláškami, malinko zvrhlou italskou manželskou dvojkou, divným Andělíčkem Strážníčkem, kterého hraje David Caruso, divným Coburnem, Čokoládou, divným siláckým tuponěm, divným kafem a spoustou jinejch divnejch věcí, da Vinciho sforzou počínaje a vstřikováním vzadu konče. Nesmíte to brát tak vážně a Bruska je fakt super, no a co, že za to dostal malinu. Nebo právě proto. ()

helloween93

Dost svérazný film, který je dost podobný filmům jako Bláznivá střela nebo Žhavé výstřely, ovšem s tím rozdílem, že Hudson Hawk u diváků moc nezabodoval. Upřímně se docela divím, protože rozhodně nejde o nijak špatný film. Hawk je typický willisovský hrdina a jde o slušně napsanou postavu. Dost mě potěšil i Danny Aiello a výprava. Snímek se mi líbil. Za mě 3* ()

MickeyStuma

Dobrodružné to je, komediální (dokonce i s prvky parodie a grotesky) také, jen dějově se celý příběh tohoto poněkud zvláštního snímku jeví dosti zmatečně. Místy je tempo vyprávění tak rychlé a nepřehledné, že se vtom dá velice lehce ztratit netušíc co se právě na scéně děje a proč. Je to škoda, neboť to určitý potenciál rozhodně mělo. Kdyby se tolik netlačilo na pylu a dalo všemu daleko větší prostor, mohl by tento filmový počin dopadnout přeci jen o něco lépe. ()

BOURQUE

Z filmu mi najviac zostalo v pamäti Bruce Willisov klobúk a hlavne to, že vie presnú dĺžku jednotlivých pesničiek. Základy nie sú zlé, ale ten scenár by potreboval veľký refresh. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Lyžař

Je to cely kravina. Kazda minuta je vlastne velka blbost. Ale zatracene nadherna! :) Na B. Willise v tehle kvalite koukam vzdycky moc rad! ()

animario

Ztřeštěná komedie s pár dobrýma nápadama, ale jako celek funguje asi jako Da Vinciho vrtulník. Film, kterej zabaví spíš z nostalgie a bez Bruce by to byla nuda a * dolů. Chápu ty, který baví stejně jako ty, kdo ho zatracují. 2,5* ()

asentra

Naprosto kultovní komedie, která byla označená za neuvěřitelný propadák a v tom je její hlavní kouzlo. Je to totiž neuvěřitelně šílené, bláznivé a chvílema až absurdní. Andie MacDowell, a to jí nemám moc ráda, naprosto skvělá v roli jeptišky - tajné agentky Vatikánu. A samozřejmě naprosto neodolatelný Bruce Willis se svým tradičním scénářem hláška střídá hlášku, a který i docela slušně zpívá. Tenhle film prostě můžu. ()