Jistý nádech mystična v sobě tento třídílný projekt skrývá, ale očividná jednoduchost zpracování jej bohužel ubíjí hned v zárodku. Jako celek mě sice Agentura Puzzle poměrně uspokojila, ovšem z daného námětu se dalo vytěžit mnohem, mnohem více.(29.7.2004)

Příjemný detektivně-duchařský příběh. Při vyprávění o Hagenově štole mě docela mrazilo. (84.)(5.11.2006)

• Tom_Lachtan

Tenhle komentář jsem chtěl začít něčím positivním, ale jelikož mě nic positivního na tomhle filmu nenapadá, tak snad jen tenhleodkaz. A co je negativního? Všechno, kurník, vážně všechno, dokonce tu snad ani není herec, který by zahrál alespoň slušně a to přestože takovej Martin Stránský, nebo Hynek Čermák prostě prokazatelně hrát umí, ale tady by místo nich mohli postavit neo-uměleckou skulpturu vyrobenou z nahnilých okurek a poloviny kuřete a výsledek by byl stejný. Zbytek řemesla je přísně televizní, ale nijak zvlášť odpudivý, to je totiž jiná věc - scénář, ten je totiž totálně tupý a tam, kde by si jeho tvůrce představoval tajemno a záhadno přichází jen a pouze trapnost a ironický úsměšek nad představou, že tohle někdo myslel vážně, stejně jako rozmístění postav - dva bratři, jedna přítelkyně mrtvá, druhá chce zesmylnit bratra A, přestože chodí s bratrem B, dohromady mají detektivní agenturu, jeden je posedlej hledáním pokladů... A krom toho je to neskutečně céčkové a pevně věřím, že i má plíseň Gertruda, co mi raší pod okenním rámem by napsala lepší. A obsazení Jaškówa do hlavní role je poslední hřebíček do rakve, ten na hlavní roli jednoduše nemá.(5.12.2015)

Řekněme si to narovinu, pokus o jakási "česká Akta X" se příliš nepovedl. Příliš televizní, málo napínavé. Navíc jsem také byl v "Americe," také jsem v Hagenově štole tloukl a nic zvlášního se mi nestalo :-)(21.6.2004)

• honajz

První díl mne zanechal ve zmatku. Ok, není to, jak jsem si myslel, že v každém dílu se uzavře aspoň jeden případ. Ale tohle je vážně zmatek - nakousnuto je asi sedm příběhů a témat, které se navíc zjevují zcela nahodile, beze smyslu, nelogicky. Máme zde příběh Hagenova dolu a jeho prokletí, smrt jedné z party, vraždu a upálení, nějaký poklad na Sázavě, do toho další mrtvý, výhrůžné e-maily, a zničehonic pátrání po ztracené holce, a pak ještě je všemu se objeví chlap vyvolávající duchy zemřelých, kněz má prorocký sen, Cibulková kope jak Chuck Norris... v prvním dílu ale spolu nic nesouvisí a tvůrci spoléhají na to, že divák bude chtít vědět, jak se ten mišmaš rozplete. Jenže to by dialogy nesmělo psát pětileté dítě, herci by museli mít co hrát, a koneckonců by se mělo i trochu počítat s divákem a nějaké náznaky mu přece jen průběžně osvětlovat. Takhle tady máme naprosto neživotné postavy, podivné, divně jednající, a kdyby se vyklubalo, že jsou ufouni, věřil bych tomu víc, než že jde o nějaké vyšetřovatele.(14.3.2017)

• - Příběh historické vraždy na zámku Kunberk, kterou se Agentura Puzzle také zabývá, je inspirován skutečnou dvojnásobnou vraždou, která se odehrála na zámku Kunštát v roce 1948. Oběťmi byli Hildegarde Hudcová a její syn Oldřich Hudec. (navabaca)

• - Bílá cedule s černým nápisem "SOUKROMÝ MAJETEK - SPOLEČNOST NUGGET", jenž je umístěna na závoře, kterou násilím otevře postava Roberta Jaškówa, byla později použita v televizním filmu Vražda kočky domácí (2004), kde byla vidět u postele, ve které v ateliéru ležela Saša (Ester Geislerová). (navabaca)

• - Scénář od Viktorína Šulce byl v roce 2004 vydán nakladatelstvím Epocha jako detektivní román pod názvem Agentura Puzzle. (navabaca)