• JM87
  ***

  The Day of the Triffids není podle mě knížka, která se dá shrnout do nějakých 140-ti minut. Nebo by to možná šlo, ale vybudovaný jinak než je toto. Ty průhledný konverzace, který měly naznačit myšlenky hlavního hrdiny z knížky byly dost na houby. Celý to občas působilo jako dost dětský divadlo. Na druhou stranu, tam byly dobrý a depresivní scény, který měly fakt koule. Bohužel těch bylo fakt málo. Každopádně, myslím, že kdyby tomu BBC dala aspoň ještě 4 díly nahoru a krapátko větší rozpočet, tak by to bylo mnohem lepší. Protože aji ty efekty to dost zhazovaly. Ale každopádně su rád i za tohle filmový zpracování a doufám, že někdo, kdo není úplnej retard někdy natočí něco vysokorozpočtovýho, co nebude vypadat jako film nahrávanej kamerou někde v divadle Na Zábradlí.(13.9.2011)

 • lennyd
  ****

  Ten den, kdy svět skončil, začal jako každý jiný. Pro Billa Masena ale tento den měl být výjimečný - konečně mu měli lékaři sejmout obvazy, a po několika dnech bude opět vidět. Ale netuší, že jen díky těmto obvazům zůstal jedním z mála vidících obyvatel - ostatní byli oslepeni záblesky asteroidů. Kromě nejnižších pudů, které se touto katastrofou v některých lidech probudí, se musí Bill (a vůbec všichni přeživší) bránit i útokům zákeřné rostliny - triffida... Když jsem před několika měsíci viděl Wyndhamovu adapataci z roku 2009, která se mi - i přes jistý odklon od knižní předlohy - docela líbila, slíbil jsem si, že se podívám i na tento původní seriál. Nechci zde rozebírat, která adaptace je lepší nebo horší - na obou se dá najít něco dobrého a něco ke kritice. Tady mi se mi třeba líbila mrazivá atmosféra (za celé dvě a půl hodiny jsem nevstal od obrazovky, a ráno jsem se málem po.ral strachy, než jsem si uvědomil, že u auta nestojí triffid ale jen obyčejná tůjka), naopak mne totálně štvala rádoby dramatická hudba a nestálá timeline (jen díky fousům hlavního představitele divák zjištuje, že mezi předchozí scénou a touto uplynulo xyz měsíců). Celkově ale převažují dobré pocity, když je dobrá předloha, tak se _většinou_ ani filmem nic nepokazí(14.12.2010)

 • fraktal
  ****

  3x 50 minut, viděno v kuse. Včera jsem si (jako velký fanda klasických sci-fi příběhů) přečetl knihu Noc trifidů (navazující příběh od Simona Clarka - http://cs.wikipedia.org/wiki/Noc_trifid%C5%AF) - a tak pokračuji v tématické jízdě. K filmu (seriálu?) - zpracováním celkem věrné leč triky mizerné - možná trifidy neukazovat tak otevřeně (viz Vetřelec I) a zaměřit se spíše na důsledky/následky atp.. Z celého pojetí mi absolutně nejvíc vadila "hudba" - zcela době poplatné, rádoby dramatické, podbarvení zlomových scén mne celou dobu sálo krev. Příjemně široký prostor byl ponechán úvahám i dilematům hlavního hrdiny - autoři se srdnatě ubránili veškerým svodům k předělávce na bezduchý horor či akčnák. *** hvězdy za výkon (nízkorozpočtový), čtvrtá pak za "historičnost".(8.5.2010)

 • zelda82
  ****

  I kdyz jde jen o televizni film, dycha tato miniserie uzasnou atmosferou, ktera si nezada se svou predlohou. Herci predvadeji vytecne vykony a iluze sveta plneho slepcu je navzdory nizkemu rozpoctu velmi presvedciva. Pro ty, kdo cetli Wyndhamuv roman povinnost, pro priznivce scifi prijemne stravene tri hodiny casu.(2.10.2006)

 • hippyman
  ****

  huuuuu, tak tohle byl nářez! létající čestmír může jen blednout závistí, jaký kytky chodily po londýně a okolí... jo, jasně, je to nízkorozpočtová záležitost do TV, ale tahle napínavá katastrofická sci-fi mě přesto příjemně překvapila a zároveň tak trochu ztrácím důvěru k mým rostlinkám na parapetu... 80%(28.5.2008)

 • - John Wyndham napísal aj iný výborný katastrofický román - "The Kraken Wakes" ("Votrelci z hlbín"). (Archvile)

 • - Po smrti Johna Wyndhama vydal spisovateľ Simon Clark voľné pokračovanie trifidov s názvom "Noc trifidov". (Archvile)

 • - "Deň trifidov" aj "Noc trifidov" vyšli i na audiokazetách v češtine. (Archvile)