Na televizní produkci je to až překvapivě dobrá a věrná adaptace Wyndhamova románu. Děj sice občas plyne trochu rychle, a proto může ztrácet na přehlednosti pro ty, kdo nečetli knihu, ale já ji četl, a proto jsem spokojen. Trifidi se docela povedli a postavy jsou sympaťáci. Jsem zvědav na další adaptace Dne trifidů, ale něco mi říká, že tuhle žádná další nepředčí. Povedená série, určená spíše pro fandy knihy, ale jiným myslím taky neublíží.(1.6.2011)

Věrný přepis vynikající knihy, která je absolutním základem sci-fi literatury - komorní příběh několika přeživších s mrazivou (hnusně depresivní klavírní) hudbou, která na strachu z neznámého ještě přidává. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí, dobře hrající a přesvědčiví, ale ta jedna hvězda k dokonalosti je pouze za přece jen nedostatečný rozpočet, který tento seriál získal. Dějově skvělé, přesto to mohlo být dotaženo k úplné dokonalosti. Ale ještě na závěr - je to skvěle natočená napínavá komorní záležitost.(29.7.2015)

• Silas

Stejně jako u Vláken zabíjí závažnou myšlenku naprosto dementní zpracování televizní formy, které vykazuje znaky amatérského homevidea. Atmosféra žádná, herci ochotnického ražení a nejhůř dopadají samotné rostliny, jež vzbuzují namísto obav úsměv. Nechápu rozdělení do 6 částí, když každá z nich je neúnosně protahována. Působilo to na mě jako zfilmování knihy z povinnosti. 50%(21.6.2008)

DÍL PRVNÍ. Natočeno podle stejnojmenné knihy Johna Wyndhama. CITÁT - Byl jsem první člověk v Anglii, kterého Triffid žahnul......... Je čas se trochu k tomuto příběhu vyjádřit. První díl končí a já píšu první dojmy. Je to škoda, Triffidi jsou prostě jen loutky, trikově nepovedené, dramatizace jejich činů je mizivá, hudební doprovod celého příběhu je , nebo spíš není žádný a jako komplet to působí spíš jako nepovedená telenovela. Chápu, je to již natočeno celkem dávno, ale už i v té dávné době jsou natočeny lepší snímky. Škoda. CITÁT - Máte oči, tak je koukejte otevřít......... DÍL DRUHÝ. CITÁT - Můžete se podívat, proč nevidíme?.......... Za dva tři dny po katastrofě jsou zoufalci schopni pro trochu jídla i zabíjet. DÍL TŘETÍ. CITÁT - Nechci rozhodovat, koho mám milovat.......... V tomto díle se přidala celkem strašná a deprimující hudba. Vůbec se tam nehodí. Tento příběh je o útěku z měst na venkov. Ve městech hrozí epidemie a začíná to tam zapáchat. DÍL ČTVRTÝ. CITÁT - Budete naše oči........ Nenecháme vás odejít, dokud nás někdo nezachrání. Jenže zatím co bylo ve vesnicích Triffidů více, tady se začínají stahovat i do větších měst. V tomto příběhu se vyvíjí nový druh smrtelné epidemie. DÍL PÁTÝ. Tento příběh je o návratu k Bohu. CITÁT - Dobré záměry nejsou všechno........ Triffidi jsou čím dál tím aktivnější, jejich špatná triková stránka je čím dál viditelnější. Bill stále hledá Jo, od které byl násilně odveden. DÍL ŠESTÝ. Triffidů je čím dál více. CITÁT - Londýn je zelenější a zelenější........... Když jsem zatím skoro jen kritizoval musím napsat nějakou chválu. Zaprvé jako fanoušek knihy, kterou jsem četl snad desetkrát, jsem to prostě musel dokoukat. Velké plus je, že film se dějově drží knižní předloze a to je dobře. CITÁT - Když víte proč, neptejte se jak........(31.3.2013)

3x 50 minut, viděno v kuse. Včera jsem si (jako velký fanda klasických sci-fi příběhů) přečetl knihu Noc trifidů (navazující příběh od Simona Clarka - http://cs.wikipedia.org/wiki/Noc_trifid%C5%AF) - a tak pokračuji v tématické jízdě. K filmu (seriálu?) - zpracováním celkem věrné leč triky mizerné - možná trifidy neukazovat tak otevřeně (viz Vetřelec I) a zaměřit se spíše na důsledky/následky atp.. Z celého pojetí mi absolutně nejvíc vadila "hudba" - zcela době poplatné, rádoby dramatické, podbarvení zlomových scén mne celou dobu sálo krev. Příjemně široký prostor byl ponechán úvahám i dilematům hlavního hrdiny - autoři se srdnatě ubránili veškerým svodům k předělávce na bezduchý horor či akčnák. *** hvězdy za výkon (nízkorozpočtový), čtvrtá pak za "historičnost".(8.5.2010)

• - "Deň trifidov" aj "Noc trifidov" vyšli i na audiokazetách v češtine. (Archvile)

• - Po smrti Johna Wyndhama vydal spisovateľ Simon Clark voľné pokračovanie trifidov s názvom "Noc trifidov". (Archvile)

• - John Wyndham napísal aj iný výborný katastrofický román - "The Kraken Wakes" ("Votrelci z hlbín"). (Archvile)