Je to vcelku zaujímavé, ako je tu hodnotená táto mini-séria. Jedni vravia o chýbajúcej atmosfére , druhí zase na tom istom mieste vidia pôsobivú atmosféru. Takmer všetci to hodnotia po tom, ako si prečítali Wydhamovu knižku. Aj ja sa pripájam k tým, ktorí tento sci-fi román zhltli na jeden šup a potom rozmýšľali, aké by to mohlo byť, keby sa natočil skvelý hollywoodský trhák na motívy tejto predlohy. A teraz sa pozeráme na TV spracovanie s gumenými rastlinami , ktoré vzbudzujú úsmev na tvári. Tu však ide o psychológiu postáv o ich pocity, či už vidiaciach , alebo nevidiacich. A mne sa práveže tento štýl páčil a aj napriek rokom musím uznať, že atmosféra ma vtiahla do celého deja.(29.9.2008)

Klobouk dolů. Je to staré přes 30 let, natočila to státní televize a přesto nedělá své předloze vůbec ostudu. Naopak. Je to nejlepší zpracování mé oblíbené knihy co bylo zatím natočeno. Krásná práce (co na to říct jiného). Nebýt sem tam těch prkenně natočených rozhovorů (dialogy dvou lidí v místnosti jsou snímané jako TV inscenace České televize) dal bych klidně plný počet. Dějová linka seděla dokonale, zápletka byla podávána rovnoměrně (vyváženost scénáře mám rád) a celkový dojem nadstandardní.(27.5.2013)

Starší televizní zpracování slavného románu Johna Wyndhama,které se snaží věrně držet předlohy a celkem se mu to daří.Zpracování je bohužel televizní a poměrně staré,takže vizuální stránka působí místy směšně,což platí i o samotných rostlinách.Atmosféra je ale velmi dobrá a podle mě podařená.Jasně,je to komorní a nízkorozpočtové,ale napsané a natočené je to velmi slušně.Herci jsou také dobří ,stejně jako kamera a hudba.Je vidět,že i s minimen prostředků se dají dělat divy.Dokonalé to není,taky bych trochu střihal a lépe rozložil děj(skok v posledním díle o 6 let je opravdu velmi nevyrovnaný).No a taky bych trochu zapracoval na samotných trifidech,z kterých nešel zdaleka takový strach,jako by jít měl.Vzato ale celkově a vzhledem k televiznímu zpracování a době vzniku,chvíli váhám a nakonec dávám trifidích 70%.(7.6.2011)

Věrný přepis vynikající knihy, která je absolutním základem sci-fi literatury - komorní příběh několika přeživších s mrazivou (hnusně depresivní klavírní) hudbou, která na strachu z neznámého ještě přidává. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí, dobře hrající a přesvědčiví, ale ta jedna hvězda k dokonalosti je pouze za přece jen nedostatečný rozpočet, který tento seriál získal. Dějově skvělé, přesto to mohlo být dotaženo k úplné dokonalosti. Ale ještě na závěr - je to skvěle natočená napínavá komorní záležitost.(29.7.2015)

huuuuu, tak tohle byl nářez! létající čestmír může jen blednout závistí, jaký kytky chodily po londýně a okolí... jo, jasně, je to nízkorozpočtová záležitost do TV, ale tahle napínavá katastrofická sci-fi mě přesto příjemně překvapila a zároveň tak trochu ztrácím důvěru k mým rostlinkám na parapetu... 80%(28.5.2008)

• - John Wyndham napísal aj iný výborný katastrofický román - "The Kraken Wakes" ("Votrelci z hlbín"). (Archvile)

• - "Deň trifidov" aj "Noc trifidov" vyšli i na audiokazetách v češtine. (Archvile)

• - Po smrti Johna Wyndhama vydal spisovateľ Simon Clark voľné pokračovanie trifidov s názvom "Noc trifidov". (Archvile)