The Day of the Triffids není podle mě knížka, která se dá shrnout do nějakých 140-ti minut. Nebo by to možná šlo, ale vybudovaný jinak než je toto. Ty průhledný konverzace, který měly naznačit myšlenky hlavního hrdiny z knížky byly dost na houby. Celý to občas působilo jako dost dětský divadlo. Na druhou stranu, tam byly dobrý a depresivní scény, který měly fakt koule. Bohužel těch bylo fakt málo. Každopádně, myslím, že kdyby tomu BBC dala aspoň ještě 4 díly nahoru a krapátko větší rozpočet, tak by to bylo mnohem lepší. Protože aji ty efekty to dost zhazovaly. Ale každopádně su rád i za tohle filmový zpracování a doufám, že někdo, kdo není úplnej retard někdy natočí něco vysokorozpočtovýho, co nebude vypadat jako film nahrávanej kamerou někde v divadle Na Zábradlí.(13.9.2011)

Ten den, kdy svět skončil, začal jako každý jiný. Pro Billa Masena ale tento den měl být výjimečný - konečně mu měli lékaři sejmout obvazy, a po několika dnech bude opět vidět. Ale netuší, že jen díky těmto obvazům zůstal jedním z mála vidících obyvatel - ostatní byli oslepeni záblesky asteroidů. Kromě nejnižších pudů, které se touto katastrofou v některých lidech probudí, se musí Bill (a vůbec všichni přeživší) bránit i útokům zákeřné rostliny - triffida... Když jsem před několika měsíci viděl Wyndhamovu adapataci z roku 2009, která se mi - i přes jistý odklon od knižní předlohy - docela líbila, slíbil jsem si, že se podívám i na tento původní seriál. Nechci zde rozebírat, která adaptace je lepší nebo horší - na obou se dá najít něco dobrého a něco ke kritice. Tady mi se mi třeba líbila mrazivá atmosféra (za celé dvě a půl hodiny jsem nevstal od obrazovky, a ráno jsem se málem po.ral strachy, než jsem si uvědomil, že u auta nestojí triffid ale jen obyčejná tůjka), naopak mne totálně štvala rádoby dramatická hudba a nestálá timeline (jen díky fousům hlavního představitele divák zjištuje, že mezi předchozí scénou a touto uplynulo xyz měsíců). Celkově ale převažují dobré pocity, když je dobrá předloha, tak se _většinou_ ani filmem nic nepokazí(14.12.2010)

3x 50 minut, viděno v kuse. Včera jsem si (jako velký fanda klasických sci-fi příběhů) přečetl knihu Noc trifidů (navazující příběh od Simona Clarka - http://cs.wikipedia.org/wiki/Noc_trifid%C5%AF) - a tak pokračuji v tématické jízdě. K filmu (seriálu?) - zpracováním celkem věrné leč triky mizerné - možná trifidy neukazovat tak otevřeně (viz Vetřelec I) a zaměřit se spíše na důsledky/následky atp.. Z celého pojetí mi absolutně nejvíc vadila "hudba" - zcela době poplatné, rádoby dramatické, podbarvení zlomových scén mne celou dobu sálo krev. Příjemně široký prostor byl ponechán úvahám i dilematům hlavního hrdiny - autoři se srdnatě ubránili veškerým svodům k předělávce na bezduchý horor či akčnák. *** hvězdy za výkon (nízkorozpočtový), čtvrtá pak za "historičnost".(8.5.2010)

I kdyz jde jen o televizni film, dycha tato miniserie uzasnou atmosferou, ktera si nezada se svou predlohou. Herci predvadeji vytecne vykony a iluze sveta plneho slepcu je navzdory nizkemu rozpoctu velmi presvedciva. Pro ty, kdo cetli Wyndhamuv roman povinnost, pro priznivce scifi prijemne stravene tri hodiny casu.(2.10.2006)

huuuuu, tak tohle byl nářez! létající čestmír může jen blednout závistí, jaký kytky chodily po londýně a okolí... jo, jasně, je to nízkorozpočtová záležitost do TV, ale tahle napínavá katastrofická sci-fi mě přesto příjemně překvapila a zároveň tak trochu ztrácím důvěru k mým rostlinkám na parapetu... 80%(28.5.2008)

• - John Wyndham napísal aj iný výborný katastrofický román - "The Kraken Wakes" ("Votrelci z hlbín"). (Archvile)

• - Po smrti Johna Wyndhama vydal spisovateľ Simon Clark voľné pokračovanie trifidov s názvom "Noc trifidov". (Archvile)

• - "Deň trifidov" aj "Noc trifidov" vyšli i na audiokazetách v češtine. (Archvile)