Osmadvacetiletý Gordon, který by rád pracoval v animovaném filmu, odjede z rodného Oregonu do Hollywoodu. Tam ho však zdvořile vyprovodí, takže mladý muž se musí vrátit domů. Gordonova otce (Rip Torn) to jen ujistí v přesvědčení, že jeho syn je k ničemu. Gord se však zakouká do půvabné lékařky Betty z nemocnice, která je momentálně upoutaná na vozík, protože si zlomila nohu. Když pak Gordonova rodina navštíví psychiatra, mladík doktorce zalže, že otec obtěžuje jeho mladšího bratra Fredyho, aniž by se zmínil, že Fredymu je pětadvacet. Tak vypukne boj mezi otcem, který chce, aby si Gord konečně našel práci a začal žít jako ostatní, a synem, který touží naplnit své sny. (oficiální text distributora)

Xmilden

Když sem viděl nějaké scény jako např. telefonování v restauraci tak sem opravdu zíral jak péro na drat. To co se v určitých sekvencích filmu děje nemá opravdu nic společného s ničím normálním. Některé scény mě natolik šokovaly, že bych je nejraději vymazal i z hlavy. Tedy pokud někomu příjde normální překousávání pupeční šňůry tak mě tedy ne:) ()

A_FISH

Při pohledu na úvodní greenovy (povedené) oldschoolové kreace na skatebordu jsem tipoval na další nablblou teenkomedii a už jsem "TO" chtěl vypnout ....... ale když vzal do ruky penis vzrušeného oře, nebyl jsem schopen odolávat :) a sledoval smršť někdy extrémně trapných, ale jindy extrémě úchylných skečí, při kterých se člověk prostě musí nahlas smát ( olizování vyhřezlé kosti, porod, újeté sexuální praktiky slečny s raketovou kriplkárkou :) - " ...tvůj otec mi řekl vypatlaná štětko, asi mě nemá příliš rád ... ", gordova práce ve fastfoodu - "... do prdele strč si ten sýýýr! " , sloní výstřik .... mno nerad bych spoileroval ). Objektivně odpad, ale za odvahu a všechny ty šílenosti **** .... ()

Gimp

Samoúčelná, dokonale politicky i jinak nekorektní úchylárna s punkovým soundtrackem (Dead Kennedys a hlavně Agent Orange *IN LOVE*). "Nechci tvoje drahokamy, chci kouřit tvoje péro." ()

Stegr

Zlaté maliny 2001 - 5x - Nejhorší film, Nejhorší herec HR (Tom Green), Nejhorší herecký pár, Nejhorší režie (Tom Green), Nejhorší scénář... ()

kingik

Tom Green by mohl být i vtipný jenže film sežere poměrně málo vtipná trapnost. Není jistě prvním ani posledním komikem, který se pokusil tranost povýšit na vtipnost, ale to se musí umět. V tomhle filmu se to nedaří. Mohl bych to napsat tak, že zápletka vyšumí naprázdno a není nijak nápaditá i přes svoji originálnost. Greenova režie nebere ohled na nikoho a dost často film sklouzává až k fekálnímu humoru. Párkrát jsem se zasmál, to nepopírám, ale těžko bych si z filmu odnesl víc, než v něm je. Několik scén tedy opravdu dobrých (nasupená dívka na vozíku nebo vyhřezlá kost při sportování), pak několik hluchých míst, kdy se není čemu smát a pak hlavně trapnost, která tentokrát nebyla natolik sympaticky podána, abych film hodnotil lépe. S Tomem Greenem a jeho netradiční komedií jsem se zkrátka pobavil málo. 40% ()

Sobis87

Ve své záměrné debilitě, zvrácenosti a nevkusnosti jedna z nejzábavnějších teen komedií, ve které absentují opravdoví teenageři. Tom Green je magor a když mám tu správnou náladu, tak mu to všechno žeru. V úctě ke svému intelektuálnějšímu druhému já dávám kompromisní * * *. ()

Jordan

dávam plnohodnotné tri hviezdičky, pretože áno, miestami to bolo mierne nezmyselne úchylné, ale naopak miestami to malo prekvapivo originálne a miestami vtipné skceče a miesta. tom green je riadny týpek a môže sa stať, že jeho prejav zapôsobí len na niekoho - to je úplne v poriadku, je to presne o tom, že takýto do extrému dotiahnutý spôsob prezentácie . . . a vlastne aj prezentovaného si nájde úzku skupinu pripravených a správne naladených, podobne ako sa niekomu páči a inému zas nie jim carrey, alebo kevin smith, alebo austin powers . . . podobne je to aj s greenom, ktorý je iba ďalšia postavička Americkej zábavy . . . občas som si povedal, že si to mohol odpustiť, ale občas som si povedal, "to bolo dobré!", rozhodne lepšie, ako tucty a kopy tínejdž komédií a paródií, ktoré sa bezducho produkujú a niekomu ešte stále nezapaľuje a myslí si, že niekoho bavia . . . a ak aj naozaj niekoho bavia, tak to je potom zlé. Naopak tento film, balansujúci na hrane komédie a blbosti (a občas spadajúci hlboko na jednu ale aj na druhú stranu) je niečo, čo by nemalo byž kategoricky zavrhované ako odpad no ani vyzdvihované ako "thats the way!" a super náter. uvedomujem si, že tu o dielku, ktoré si to VôBEC nezaslúži rojímam príliš nadmieru, len sa snažím možno aj pre seba objasniť, prečo sa mi tento "úlet" celkom páčil. Hlavným faktorom je asi to, že som sa v podstate bavil aj s vedomím toho, že pár scén je dosť nevhodných . . . ()

Anderton

To by ma zaujímalo, či Green chápe, čo vlastne natočil. Či ten humor, ktorý nie je v pravom význame tohto slova vtipný, je zámerný, takže by sa jednalo o to, že sa smejeme na ňom preto, ako nie je vôbec vtipný, čím sa stáva vtipným. Možno je to veľký podvratný filozof, ktorého genialitu docenia až ďalšie generácie. Dúfam, že tá moja to už nedokáže. ()

Fingon

Těžký úlet. Hlavní hrdina na začátku masturbuje koně, na konci slona. Chvílemi jsem zíral, co že se to děje, vzápětí jsem nebyl schopen překonávat záchvaty smíchu. Splatter film převlečený za komedii, citující Apokalypsu i Lovce jelenů, dokonce i Hru. Tom Green je nejspíš blázen:-) ()

mil@n.fanatik

Tak tohle snad ani nemůžou tvůrci myslet vážně, děs a hrůza, u toho se člověk snažil zasmát, ale jen to předstíral... Nevím za co ale dávám hvězdu... Typ komedie (humoru) který mi vůbec nesedl... ()

Joker Punx

Nechápu proč je tenhle film tak odsuzovaný - Náhodou je to strašná prdel :D Taky jsem to viděl poprvé na VHS z videopůjčovny :) Tenhle film by si zasloužil aspoň tak 65 procent. Když jsem to viděl poprvé jako malej - Čuměl jsem co je Tom Green za totálního magora :D Samozřejmě už jsem ho znal předtím z komedie Road Trip - Taky dobrá prdel. Hlavně jsem byl rád že ho tady zase dabuje Filip Švarc jako v Road Trip - Ten se k němu hodí skvěle :) No a Rip Torn jako jeho fotr fakt nemá chybu kurva :D A ty hlášky v češtině - Jsem chcípal smíchy :D Dobrá herečka byla taky Marisa Coughlan co hrála Betty - Holku Toma Greena - Holka je na invalidním vozíku a chce mu furt kouřit ptáka :D Čeští dabéři nikdy nezklamou - Fakt to umí dabovat skvěle tyhle ujeťárny :) Samozřejmě v takový komedii nechybí ani český dabér Bohdan Tůma. Co tam Tom Green dělá za věci, to jsem se posral smíchy :D A do toho ten fotr :D Nemá to fakt chybu. A musím samozřejmě pochválit soundtrack - Režie se ujal sám Tom Green a vybral si skvělou hudbu - Hned úvodní song od Sex Pistols - Problems :) Další pak Ramones, Green Day, Dead Kennedys, New York Dolls i Iggy Pop :) Jo taky mě tam překvapil Finch z Prciček - Herec Eddie Kaye Thomas - Ve filmu hraje bratra Toma Greena a jmenuje se právě Freddy jak film napovídá - Češi to přejmenovali divně ale vůbec mi to nevadí. Skvělá bláznivá magořina :D ()

Chrustyn

Nee to není úlet Freddyho Krugera, to je úlet daleko většího úchyla. Tak nějak nechápu co někteří lidé považují za humor. Mě nepřijde vtipné, když muž masturbuje úd koňovi, točí s právě narozeným dítětem na pupeční šňůře apod. Mě to opravdu nepřišlo vtipné. A to nemám nic proti morbidním filmům. Ale všechno má svoje meze. ()

Ivoshek

Něco takovýho jsem asi ještě neviděl. Tom Green je strašně nesympatickej exot. Nemá to smysluplný scénář. Část fóŕů je postavená na tom, že že si Tom Green hraje s přirozením (v lepším případě s vlastním, v horším se zvířecím), na brutálním a doslovném násilí (kluk ze sousedství, co se mu vždycky něco "přihodí", otevřená zlomenina lýtkové kosti a její olyzování....) a idiotských výstupech. Občas sem se smál, ale dost často to bylo zbytečně doslovný nebo křečovitý. Fór s "vyprstěným Freddym" není špatný - zvlášť pasáže z ústavu. Pořád je to ale výrazně lepší zábava, než většina romantických komedií ()

MM11

Neskutečná (až s rozumem hraničící) zhovadilost. Index úchylnosti je ve všech spektrech Freddyho úletu na maximu. Nechápu co v tom dělal Rip Torn, ale já vlastně nechápu ani jednoho z těch herců. Freddyho úlet je v některých místech tak odpudivý až je vlastně originální, a proto si jednu hvězdu zaslouží. Jinak bych ale tenhle film nedoporučoval, snad jen tomu kdo se chce vyzvracet... Můj oblíbenec Tom Green určitě nebude. ()

jonyyy

40% Nechápu český název. Nejvtipnější scéna pro mě: když si stěžoval zákazník na málo sýra v toastu. ()

eraserhead666

Dobře, hned na začátku musím podotknout, že než jsem sem napsal svůj komentář a chtěl dát filmu tři hvězdičky, jsem se začetl do ostatních komentářů a zjistil, že ten film vlastně i zafungoval tak jak měl, a že vlastně Green zřejmě docílil svého, a tak jsem se rozhodl své původně zamýšlené tři hvězdičky zvednout na 4. protože na rozdíl od mnohých komentářů, mě na tom směšných připadala spousta věcí, a když ne směšných, tak pozitivně ujetých. Ano, Green si opravdu dovolil moc. Díky za to. Teď tedy můj komentář: Freddyho úlet je opravdu úlet, spíše nechutný, imbecilní, stupidní a úpadkový, než nějak prvoplánově humorný, ale ve svém důsledku se tomu nakonec i zasmějete. Jen v podobně laděných filmech totiž chovancům ústavu pro sexuálně obtěžované děti v televizi pouští The Texas Chainsaw Massacre, jen v podobně laděných filmech dostanou prostor tělesně postižené holky, které k orgasmu přivedete tím, že je mlátíte tyčí přes nohy, jen podobně laděný film dokáže krásně nastavit zrcadlo skutečnosti, kde obvinění je pro mnohé lidi mnohem důležitější než pravda. Freddyho úlet má jen jednu chybu – je tak ujetý a bizarní, že je lehké ho neprávem odsoudit jako bezduchou a bezobsažnou sračku. ()

kajda.l odpad!

Zvrácené filmové zlo rozprostřené na osmdesáti sedmi minutách. Ještě po cca třech týdnech je mi z této obludnosti na blití a nejspíš kdykoliv uvidím na jakémkoliv filmovém plakátě úchylnej ksicht Toma Greena budu mít problém se svým dávicím reflexem. FGF = 100% odpad! ()