Yeopgijeogin geunyeo

• Jižní Korea 엽기적인 그녀 (více)

Během čekání na metro si hlavní hrdina, introvertní mamlas Gyeon-woo, nemůže nevšimnout jisté vlasaté postavy „lehce“ přiopilé dívky, která se až nebezpečně vratce potácí na hraně kolejiště. Gyeon-woo se rozhodne vsadit na jistotu a pro klid duše ji strhnout kousek stranou. To ovšem netuší, že si tímto jediným činem právě pořádně zkomplikoval život: mírně řečeno, atypicky temperamentní děvče se s ním po několika dnech zkontaktuje a naváže s ním přátelství, které Gyeon-woovi dokonale zpřehází celou jeho dosavadní poklidnou existenci.

Snad nejmilovanější a nejvyzdvihovanější počin právě probíhajícího boomu jihokorejské kinematografie vychází z autobiografických příběhů, které na internetu uveřejňoval Ho-sik Kim, jenž na stejné téma napsal i knihu. Filmová adaptace je oslavována jak diváky, tak porotami filmových festivalů (vítězství na přehlídkách Fant-Asia, Grand Bell nebo Hochi Film Awards) a v současné době se připravuje i její americký remake. (kiddo)

Prankster

Vlastně to byl hrozně nudný a poměrně nepravděpodobný film, ale fakt je na něm něco krásného, co Vás zaujme. Asi to není to pravé pro milovníky akčních snímků - prostě meditační film... ()

RobbieM@N

Nic čemu by se mohla podobat hollywoodská tvorba, tohle je na hony vzdáleno, romantická složka se výše snad ani posunout nedá, samozřejmě bylo tam pár scénaristických děr, ale koho to zajímá při tak geniální atmosféře a nesmírně dokonalém vyjádření pocitů zúčastněných protagonistů, prostě o korejských filmech se špatně mluví, ale o to více snáz se na ně dívá a prožívá. ()

Maky775

Myslím, že vše už bylo řečeno :o). Proto nebudu plýtvat slovy, akorát že epilog byl opravdu něco úžasného a po amerických romantických komediích i osvěžujícího :o). ()

Cahous

Není mi příliš jasné zdejší vysoké hodnocení filmu. Pokud měl film být komedii, dalo by se uvažovat o třech hvězdičkách, chce-li si však hrát na romantiku, nemá sebemenší šanci. Ta se totiž ve filmu vůbec nenachází a to ani v tolik obdivovaném závěru, který je spíš nevěrohodný a umělý, než dojímavý. Obrovské zklamání. ()

vlKousek

Velice zajímavý film, až na pár solidních klišé (voják v zábavním parku)...ale pořád si nemůžu pomoct, ale pokud má tento film stejně procent jako "A moment to remember nebo jakoLovers Concerto, tak já každopádně musím dát o hvězdičku méně, protože zmiňované dva tituly se mi líbily opravdu moc a tohle se s nima nedá sronat. ()

boombang

Nevšední romantickiý příběh. On - nekňuba, chvílemi až politováníhodný, ona - nesympatická a nesnesitelná káča (aspoň ze začátku). Příběhem i poetikou mi to trochu připomínalo francouzský film Vadí, nevadí... trochu.... Krásná kamera, hudba, spousta drobných vtípků a na úplný závěr vskutku nečekaný, překvapivý konec. Ale víc než čtyři hvězdy dát nemůžu, hrdinka mi k srdci prostě nepřirostla. ()

geo311

Už korejci sami o sobě jsou srandovní. Když se k tomu přidají povahové rysy jako mají hlavní hrdinové, je o zábavu postaráno. Možná, že jsem v tomto filmu viděl víc než tvůrce, ale myslím si, že je tam i pár pěkných myšlenek. A romantici si příjdou také na své. Mě osobně se líbilo, jak autor nutí divákovi mylné předtuchy, aby si záhy oddechl že se mýlil. ()

katuuuska

Moje drzá holka je první jihokorejský film, který jsem viděla a nebýt tak pozitivních ohlasů, nejspíš bych ho dál směle přehlížela. Po pravdě jsem čekala trochu víc jak od děje- našlo se zde pár pasáží, které byly doslova nudné, tak hlavně od všemi vychvalovaného epilogu. Myslela jsem si jaká to nebude emoční bomba, ale realita byla jiná, nijak extra to se mnou "nezamávalo" a to jsem docela citlivka. ()

Toustovač

Pecka, kterou v kině asi nepotkáte. Hrdina - totální (TOTÁLNÍ) podpantoflák, tak to není zrovna nejběžnější (nezaměňovat s hrdinou - ztroskotancem, flákačem, troubou... jiní už se dneska skoro nevyrábí:)) a jeho protivný, drzý, bezskurpulózní, "v jednom kuse v lihu" protipól. Zčásti obstojná komedie, dále trochu drama/romantika, ale většinou jakýsi multižánrový spletenec (kdo neví, schová se za obecnost:)), který mě ovšem dost fascinoval. Když se pustím naší evropské "logiky", tak vlastně bez výhrad. ()

Mr.Roman

Yeopgijeogin geunyeo je milý a typicky kórejský film, ktorý je však predsa len niektorými fanúšikmi mierne nadhodnocovaný, keďže sa neobišiel bez nedostatkov. Dĺžka filmu mi ani tak nevadila, hoci by mu jemné preriedenie neuškodilo, viac mi vadil spomínaný a nekriticky vychvaľovaný záver, teda tretia časť filmu, ktorá mi prišla trochu kostrbatá a žiaľ i trochu neprirodzená, čo zamrzí, keďže práve tá mala fičať ako po masle, keďže na závere film dosť staval. Mňa najviac oslovila časť prvá, hoci je pravda, že pasáž s vojakom mohla byť vynechaná úplne. ()

Pavel666

A já jsem myslel, že jen Jihokorejky mohou dostat Alzheimera v ranném věku a přitom i ony mohou mít i v ranném věku vcelku velké pozadí. Na první pohled možná film pouze o zvracení, pití a vyhrožování smrtí, na ten druhý je naprosto dokonalý, ukazuje sebeobranu lidské duše a jejího těla před započetím něčeho nového a taky je důkazem toho, že ne vždycky všechno je takové, jak to vypadá. Teda až na to zvracení. ()

Cherry_Bomb

Tak toto hej! Úplne odlišné od všetkých filmov na podobnú tematiku, ktoré som videla. Bez klišé, opakovania tisíc krát použitých vecí a bez dopredu jasného vývinu deja. Zároveň tento film patrí medzi prvé, ktoré som videla z Kórejskej tvorby a po jeho vzhliadnutí určite nie medzi posledné. Od začiatku až po záverečný epilóg som sa nevedela odtrhnúť! Zo začiatku mi to prišlo zaujímavé potom som sa stále častejšie musela smiať a pousmievať nad ,,rozvojom" vzťahu medzi dvoma hlavnými hrdinami. Postupne ma príbeh pohlcoval a uchvacoval až ma doviedol k slzám. Napriek tomu, že sa vo filme neobjavil bozk, bol plný romantiky, lásky a súzvuku dvoch ľudí, ktorí k sebe skrátka patria. Nádhera! ()

RigorMortis

"Wanna die?" Dopekla aj s Kórejcami a ich emotívnymi filmami. Už chápem, prečo som si ich zamiloval, máloktorý film u mňa dokáže zahrať na tú správnu strunu. Schuti som sa zasmial, takmer som si poplakal a absurditu niektorých scén ešte nádherne podfarbila grotesková hudba. Zo začiatku nepredvídateľný a nejasný, potom sa dej zamotá a vyzerá to, že všetko je v ťahu. Posledných pár minút filmu ma však dostalo. Chystám sa aj na remake s Elishou Cuthbert, len sa bojím, že to 'murikánci zasa zmrvili ako to majú pri vykrádaní iných filmov vo zvyku. ()

MeGab

Po shlédnutí tohoto filmu celkem chápu, proč Američani dělají remaky i moderních fimů z neamerického prostředí. Americký remake má mnohem větší švih, není tak utahaný a rozvláčný jako tenhle původní snímek. ()

Efreeti

Ano...je to naivní, dětinsky jednoduchý příběh, ale taky je zábavný a má šťastný konec, žádné velké umění, jednoduše mainstream jako řemen. Jsem si skoro jistý, že žádny Evropan by to takto nenatočil. Film byl super, ale 5hvězd nedám hned z několika důvodů. 1) Nelíbily se mi ty akční "filmové" scény. Byly podle mě zbytečné a příběh oživily naprosto minimálně; 2)Agresi hlavní hrdinky jako Evropan vůbec nechápu a netečnost hlavního hrdiny vůči ní ještě méně. Když mu dívka po desáté říkala, že ho zabije, když neudělá ...(dosaď cokoliv) , tak sem chytal nerva, protože sem si představil, jak by to asi bylo milé, kdyby se tak choval chlapec k dívce (rovnoprávnost žen a mužů prostě ve světě není a tohle je pro mě jasný důkaz); 3) Epizoda s dezertérem je taky dost ujetá a příběh neposunuje nikam dál ... takže kdyby se vystříhaly některé scény nebo je režisér pojal trochu jinak, příběh by rozhodně neutpěl a minutáž by se hravě dostala pod 2 hodiny ()

yueh

Tenhle film jsem se rozhodl absolvovat kvůli jeho vysokému honocení zde na csfd.cz. Dostala se ke mně verze director´s cut. nemůžu porovnat s klasickou verí, ale tohle mi od začátku přišlo utahaný až nudný. Navíc jsem jsem říkal, že nechápu moc ten humor, zejména ty akční prostřihy týkající se toho. co holčina psala. Některý věci mi přišly nadbytečné, třeba zrovna ta epizoda s dezertérem. Určitě by to chtělo prostřihat tu první část, ta byla tak utahaná, že jsem to chtěl už vypnout a říkal jsem si, co na tom ty lidi proboha viděli. Pak přišla druhá část a ta už byla zajímavější a ke konci to slušně gradovalo. Epilog byl úplně super a dostal mě. Škoda zdlouhavéh první části, ale je otázka, zda by konec funhgoval tak jak fungoval, kdyby ta první část nebyla nebo byla případně hodně sestřihaná či natočená trochu jinak. ()