Yeopgijeogin geunyeo

• Jižní Korea 엽기적인 그녀 (více)

Během čekání na metro si hlavní hrdina, introvertní mamlas Gyeon-woo, nemůže nevšimnout jisté vlasaté postavy „lehce“ přiopilé dívky, která se až nebezpečně vratce potácí na hraně kolejiště. Gyeon-woo se rozhodne vsadit na jistotu a pro klid duše ji strhnout kousek stranou. To ovšem netuší, že si tímto jediným činem právě pořádně zkomplikoval život: mírně řečeno, atypicky temperamentní děvče se s ním po několika dnech zkontaktuje a naváže s ním přátelství, které Gyeon-woovi dokonale zpřehází celou jeho dosavadní poklidnou existenci.

Snad nejmilovanější a nejvyzdvihovanější počin právě probíhajícího boomu jihokorejské kinematografie vychází z autobiografických příběhů, které na internetu uveřejňoval Ho-sik Kim, jenž na stejné téma napsal i knihu. Filmová adaptace je oslavována jak diváky, tak porotami filmových festivalů (vítězství na přehlídkách Fant-Asia, Grand Bell nebo Hochi Film Awards) a v současné době se připravuje i její americký remake. (kiddo)

ivan_drago

Tak to mám za sebou, moje první romantická komedie z jihokerejské produkce... Musím přiznat, že jsem nevěděl co od filmu čekat... Ta holka byla tedy pořádně praštěná a ten konec filmu mi nepřišel zas až tak dojemný nebo "šokující". Je tedy jen otázka, zda by spolu zůstali i kdyby je seznámila tetička... A film by určitě snesl prostříhat. Mírně utahané, vtipné momenty se střídají s těmi méně vtipnými, až trapnými, celkově lehčí nadprůměr. Pochválil bych taky pěkně zdramatizované ty povídky, co psala... a hudbu. Roztomilé ano, nějakým způsobem dechberoucí nikoliv. ()

Sarpele

My Sassy Girl by se dala moderní „češtinou“ označit jako ultimativní jihokorejská romance. Objeví se zde mnoho typických motivů (opilá zvracející hrdinka, déšť) i citací starších melodramat (prostřednictvím hraných ukázek ze scénářů hlavní hrdinky). První část se zdá být parodií uslzených romantických příběhů, na kterých mladí Korejci vyrostli a které byly určující pro jejich milostný život. Ve druhé části pak mizí všechny iritující momenty, zdánlivě zbytečné odbočky a vedlejší motivy (které z první půlky dělají zkoušku divácké trpělivosti), a z filmu se stává plnokrevná lovestory. Dojde i na motiv tragicky zahynuvšího milého a dojemného „náhodného“ setkání po letech. V hlavní mužské roli se představila hvězda televizních seriálů, reklam a také příležitostný zpěvák Cha Tae-hyun, role dívky pak z okouzlující Jeon Ji-hyun hvězdu udělala. Film inspirovaný populárním internetovým seriálem se stal kasovním trhákem v Jižní Koreji a Hongkongu. V roce 2001 byla Jižní Korea s 50-ti procentním podílem domácích filmů na návštěvnosti jedinou zemí, kde se (bez dovozních kvót) podařilo domácí kinematografii porazit kinematografii americkou. Ceny: Hong Kong Film Award za nejlepší asijský film, Grand Bell Award za nejlepší ženský herecký výkon a nejlepší scénář. Studio Dreamworks zakoupilo práva na remake, který by měla režírovat Gurinder Chadha (např. Blafuj jako Beckham). ()

uhlajz

Naprostý souhlas s Golfistou. Celou dobu jsem si říkal, že to je sice netradiční, ale nijak se mě nedotýkající snímek. Závěr vše otočil jak větrník. Tak silné momenty jsem zažil naposledy v Lásce nebeský... ()

neoBlast

[Čtvrté či páté zhlédnutí; vždy DC] Nedokáži si představit člověka, kterého MSG neoslní. Té přílišné podbízivosti a rozháranosti se nedá ubránit. My Sassy Girl určitě nění vybroušeným diamantem a její ostré kontury protínají spoustu žánrů, ale dohromady do pracuje tak dokonale (včetně geniálního závěrečného twistu, který i opakovaně funguje). Pochybuji, že se ještě někdy podobné podmínky naskytnou a vznikne něco obdobně "promazaného"; proto je zřejmě MSG i do budoucna jediným malým zázrakem svého druhu. Tou nejpoetičtější, nejromantištější pohádkou - nakonec i bez jediného polibku. 95 % ()

BS

Pomalu sem si začal zvykat, že východoasijské filmy jsou tradičně netradiční, ale na to, že bude My Sassy Girl až tak netradiční sem vážně nebyl připravený. Z počátku mi hlavní hrdinka byla šíleně nesympatická až sem jí Gyeon-woovi nepřál, v průbehu filmu se ale její duše ohalila víc a najednou jsem si ji prostě zamiloval :)). Celý film je o emočním létání nahoru dolů takže se není čemu divit. Na závěr ještě přijde epilog, který je neuvěřitelně silný a pro mě je vymalováno! Pět!// P.S. Ji-hyeon Jeon je úžasná :))))))) ()

GrooveJump

ee - zase po mě někdo chtěl, abych sprásknul ruce a řekl, že to byla prostě nádhera. Filmové zpracování výborné o tom žádná, ale příběh alá harlekýnka mi nesed ani v nejmenšim. A přiznám se, že tu holku sem měl chuť "profackovat" po deseti minutách... Jihokorejci umí jiné a hloubavěji založené romantické komedie, což rozhodně nedokumentuje komerční úspěch tohoto schémazitovaného příběhu, který přirovnávám k šálku výborné kvalitní kávy, do které Vám někdo hodil o sedm kostek cukrů navíc... ()

VittaBella

My Sassy Girl je nejspíš nejoblíbenějším jihokorejským snímkem, ale mě zas tolik neuchvátil. Celý film byl až moc naivní a přehnaný, až na trochu originálnější a serióznější konec. Přesto se mi My Sassy Girl líbila a kdyby hlavní představitel nebyl tak nesympatický, tak bych se i mnohem víc pobavila. Přece jen to je vydařená komedie, jež je jiná než ty ostatní... ()

Moogwi

Tak jsem si říkal co ten roztomilý ťuňťa na té protivné panovačné holce vlastně vidí.. pozvrací ho, nutí ho dělat nepříjemné věci a 90 procent filmu ho bije, ale myslím že si jsou souzeni :) taková lehká komedie, která vás některými scénami hodně pobaví (vojáci pochodující přes čáru od rtěnky to nemá chybu :D ) a na konci možná i rozpláče, prostě výborný film :) radím vám - podívejte se na to, "jestli nechcete zemřít :) " Dodatek: můj první film který mne uvedl do světa asijské kinematografie, a i když jsem viděl už zřejmě lepší kousky, tento zůstane navždy můj první.. moje první láska :) ()

Brandon

Dnes viděno do třetice. Hodnocení zvyšuju na finální plnej počet hvězdiček. Ale čistě z osobních důvodů, v Yeopgijeogin geunyeo jsou mraky hloupých a pitomých scén, ale to pohrávání si s osudem a náhodami mě prostě baví. Navíc, dvojice, drzá, diktátorská holka a trouba, kterej se o ni stará, nosí ji opilou domů, nechá se od ní bít a vůbec je jí oporou, má moje sympatie. P.S. Na bloncku Cuthbertovou v americkém remaku jsem teda zvědavej. Kdyby to dopadlo alespoň tak jako remake Il mare. ()

dANo

"Neobyčajný filmový zážitok pri sledovaní romantickej komédie." Tak takéto slovné spojenie som si až do tejto chvíle nevedel predstaviť... Po zhliadnutí My sassy girl som mal tak krásny pocit, hlavne epilóg mi priam podrazil kolená, keďže som v romantických filmoch predsalen menej zbehlý a ten prekvapivý záver ma teda pekne dostal. Paráda! Je pravda, že po 'prvej časti' som mal tak trochu zmiešané pocity, lebo som si uvedomil, že to bude asi dosť dlhé... a tiež to ešte nemalo ten správny náboj, ktorý naznačovalo celkové hodnotenie filmu, ale 'druhá časť' a spomínaný 'epilóg' príbeh dokonale vystupňovali a už aj ja patrím k tým, ktorý budú tento film radiť medzi svoje obľúbené. ()

popkec

Velké překvapení. Možná proto, že se o asijskou kinematografii vůbec nezajímám a tak jsem od toho moc nečekal, možná díky skvělým hercům nebo něčemu jinému ale já říkám ANO, takhle má vypadat film. Za prvé je to výborná romatická komedie a za druhé je to zárověň i drama. Celou dobu jsem se bavil a čekal jsem na konec, který se mi ale narozdíl od ostatních moc nelíbil - (možný spoiler) čekal jsem totiž spíše nějáké dramatické zakončení. ()

sskrblik

Znáte to hořké zklamání kdy čekáte hodně a nemáte nic? Přesně tohle jsem zažil. Úvod vypadal zajímavě a to pro mě kvůli nepříliš známé kinematografii. Jenomže už od první "šavle" hlavní hrdinky se mi to začalo zdát být nějaké divné. Je pravdou, že mě nejednou hrdinové pobavili při nějaké scénce. To celé ale zabíjí to, že 90% filmu je kýč stavící na tom, že hlavní hrdina je dement a nechá si vše líbit. A jeho holka je čubka, kterou by každej druhej odkopl při prvním nevkusném chování. Jaká chemie mezi nimi může fungovat si můžete nechat poreferovat snad jen od největšího podpantofláka. Délka dvou hodin je v tomto případě natahování děje, který už měl skončit dávno před hodinou. Do děje se pořád cpaly nějaké úlety, které měli za účel bavit - to ovšem po mě pak nikdo nemůže chtít abych bral film vážně. Film se sám před sebou shazuje. Hlavně mě příběh tak znechutil, že ať by bylo na závěr cokoliv, tak těch 5 minut extra dialogu nic nezachrání. NELÍBILO SE MI! ()

Ace.Anita

Jako by vám na narozeniny zavázali oči a vyvezli vás někam výtahem a vy si říkáte: "Hmm, jako lepší než kytka a Tatiana, to jo.." a pak vám sundají šátek a než se stihnete vzpamatovat, shodí vás z bungee jumpingové věže. Po tomhle pádoskoku přehodnocujete, jestli jste fakt takový profík na pravidla romantických filmů. Vlastně přehodnocujete, jestli všechno, co víte o vztazích obecně, není špatně. Jestli té holce tohle všechno fakt prošlo.. A co víc - jestli právě PROTO ji měl ten kluk tak rád.. tak co, sakra, pořád řeším!?! ()

VanTom

Bláznivá romantická komedie, chvílemi až groteska se spoustou slapstickového humoru. V poslední čtvrtině se sice změní v umírněný doják a trošku zpomalí (nechci říct zadrhne), ale stále jde o neuvěřitelně "feel-good" film s úžasnou ústřední dvojici a naprosto perfektním závěrem. ()

Narya89

Takhle absurdní film jsem už dlouho neviděla. Kluk se zamiluje do někoho, kdo ho jen uráží, poroučí,vydírá, mlátí a dává nesmyslný úkoly. Nepochopitelný a opravdu těžký to dokoukat a s někým sympatizovat. ()

Ichabod

Esence všech nejlepších prvků romantických a komediálních filmů se tu slučují v jednu neskutečně zábavnou jízdu, která bez problému odolává času a korejští herci přidávají ještě neopakovatelnou a nenapodobitelnou atmosféru. ()