Yeopgijeogin geunyeo

• Jižní Korea 엽기적인 그녀 (více)

Během čekání na metro si hlavní hrdina, introvertní mamlas Gyeon-woo, nemůže nevšimnout jisté vlasaté postavy „lehce“ přiopilé dívky, která se až nebezpečně vratce potácí na hraně kolejiště. Gyeon-woo se rozhodne vsadit na jistotu a pro klid duše ji strhnout kousek stranou. To ovšem netuší, že si tímto jediným činem právě pořádně zkomplikoval život: mírně řečeno, atypicky temperamentní děvče se s ním po několika dnech zkontaktuje a naváže s ním přátelství, které Gyeon-woovi dokonale zpřehází celou jeho dosavadní poklidnou existenci.

Snad nejmilovanější a nejvyzdvihovanější počin právě probíhajícího boomu jihokorejské kinematografie vychází z autobiografických příběhů, které na internetu uveřejňoval Ho-sik Kim, jenž na stejné téma napsal i knihu. Filmová adaptace je oslavována jak diváky, tak porotami filmových festivalů (vítězství na přehlídkách Fant-Asia, Grand Bell nebo Hochi Film Awards) a v současné době se připravuje i její americký remake. (kiddo)

cross

Budu upřímný - tohle asi nebyl špatný film (zvlášť když vidím tu hromadu nadšených ohlasů tady...), ale osobně jsem už po 15ti minutách věděl, že ho nedám... Asijské prostředí a kultura je pro mě natolik odlišná, že tyto filmy většinou prostě nezvládám (Jaro, Léto...atd. se mi ale třeba líbilo moc!) a uspávají mě. Pravděpodobně proto se nedokáži s hrdiny ztotožnit, což je výrazně podpořeno příliš odlišným okolním prostředím a především jazykem. Bohužel, My sassy girl by se svým scénářem asi byla fajn a originální romantická komedie, ale jelikož je zemí původu z Koreje, nedokáži její invenci ocenit a bavit se. Je mi to líto, bohužel, nevím co s tím...a možná budete mít podobný problém. Což ale samozřejmě nemá nic společného s tím, že hlavní představitelé imho přehrávají, hudba je šílená (až na Cannon in D,pochopitelně:), první půle drasticky nezábavná a vykonstruovaná a závěr příjemně romantický, což už bohužel nemá šanci nic moc zachránit... ()

Kurikmoon

----STAČÍ SI PREČíTAŤ KOMENT GOLFISTU. DOKONALE TO VYSTIHOL.-------- Tak tento film sa so mnou pohral ako s handrovou bábikou. Ani som nevedel, čím som. Čakal som niečo nesmierne vtipné a romantické a neobyčajné. Prvých 10minút v pohode. A potom som sa začal strácať. Nechápal som. A sklamanie sa začalo rýchlo prebúdzať. "Nejako to vydržím a dám snáď dám 40%." A keď film skončil, nechápal som ako ma to mohlo napadnúť. Ten film, ma uchvátil. Nenápadne, nevtieravo, postupne. Krásne gradoval. Trhlé postavy, mi už trhlé nepripadali. Dávam plný počet. ----Po druhom vzhliadnutí som sa bavil od začiatku do konca. Len som musel pochopiť a precítiť . A rozhodne sa tak plne stalo. ()

Curlyman

Tak takto má teda vyzerať a správať sa dokonalá žena? Beriem! Taký pre našinca dosť netradičný pohľad na vzťah a jeho vývoj medzi dvoma mladými ľudmi. Miestami trocha zdĺhavé (vyše dve hodiny je na romantickú komédiu proste priveľa), ale výsledný efekt veľmi pozitívný. Je dobré občas vidieť niečo, na čo nie som zvyknutý a ešte k tomu zabalené v atraktívnom obale. ()

haluska11

Korejská podoba Before trilogie, kde hlavní postavy jsou alkoholici a vlastně se většinu času celkem nenávidí, ale konec je decentně emočně zdrcující. Prolínání melodramatu a komedie je přirozené a nenásilné, jemná hudba doplňuje precizní dialogy, které místy připomínají něco málo z Murakamiho novel. Těžko uvěřit, že film vznikl před 20 lety! ()

Danikaa

Kórejskú tvorbu veľmi nepoznám. Priznám sa, že prvá polovica filmu sa mi zdala úplne otravná. Vtipy s grckami nemusím. Celkovo vtipných scénok veľa nebolo a často boli skôr trápne ako smiešne. Konanie postáv divne nelogické.  Kto však chce hodnotiť tento film, zaručene ho musí vidieť celý. Až potom začne dávať zmysel a pochopíte všetky výčiny a chovanie hlavnej hrdinky. Som naozaj rada, že som to po prvej polovici nevzdala, nakoniec to bol pekný zážitok. ()

Pecival

Hmm, pro mě příliš nepochopitelné, přiznám se že jsem nějak zvlášť nerozuměl chování jednotlivých hrdinů. Líbil se mi soundtrack a závěrečné vyvrcholení. ()

Fony

Pro mě po dlouhé době film, který netrpí tím, že je natočený podle skutečné události. Naopak. Film je to naivně kouzelný a přesto naprosto uvěřitelný, místy až groteskně zábavný a pohodový, v konečném důsledku však vážný a dojemný. Už dlouho jsem neměl takovou chuť psát do jednoho komentáře tolik superlativů jako krásný, nádherný, pohodový, kouzelný atd. Na romantickou komedii je film sice trochu dlouhý, mě však vyhovovalo to, že děj jednoznačně nesměřoval ke svému konci a různé dějové kličky kolem hlavní linie jsem uvítal. (mimochodem, sice nemám rád předsudky, ale doufám, že americký remake nikdy v životě neuvidím) ()

standsiller

Jeden totálny pukino čo ešte svoje ženské ideály nevytiahol z vyblednutých plagátov stále sa zmenšujúcej detskej izby má už všetkého dosť , a tak to demonštruje vypapaným, zdutým výrazom sediac v nočnom spoji cestou domov. Tam narazí na neveselo pripité dievča v ktorej síce vidí niečo čo by dokázalo rozhýbať jeho kosti, ale je opitá a to je na mastnú slinu z výšky na zem. Dievča ho však predbehne , neudrží viac ignorovať svoj nekontrolovateľný stav a tak sa verejne prejaví. Jej neverbálny prejav však svojou spontánnosťou sťahuje so sebou aj Gyena - wooa. Ten vie akurát pokračovať vo svojom tupom výraze a s prehrou dievčaťu zdanlivo pomôže do normálu. Súčasťou pukovho života sa stáva tornádo energie a nesileného vtipu čo rozmetie všetky jeho predstavy o ideálnej žene. ()

Hollohlaway

Jeon Ji-hyeon je skutečně nádherná, navíc dělá skvělý obličeje, ale film je prostě moc dlouhej na to, aby to člověku neotrávilo zážitek. Jinak to zapadá do klasicky korejské hořké romance, jak bylo řečeno v jiném korejském filmu, " Korejci jsou rádi smutní ". Je tam ale dost vaty, i když originální střelená holka s vysloveným troubou to většinou drží, tak je tam pár míst co spíš přebývají. Ale konec je prima a naštěstí ne divnej, ale normální a romanticky to udělá cvak. ()

Niella

Ked som davala 3* pripadala som si ako kacir, ktory znesvacuje tento "romanticky kult". Ale ked si spomeniem na The Classic, alebo ...ing, ktory ma u mna 4*, nemohla som inak. Mozno to je sposobene tym, ze som film pozerala s tym, aky super bude, ze prva cast je crazy komedia, ale druha ma dorazi svojou emocionalnostou... Druha polka bola ozaj dost dobra. Ked som premyslala, aky film by som chcela natocit, keby som mohla, tak to bolo vzdy cosi, kde sa miesalo viac stylov. Film, ktory by vas rozplakal a hned nato rozosmial, film s blaznivou hrdinkou, ktorej apokalypticke vizie by sa zhmotnovali, ktora by svojou blaznivostou zakryvala svoj smutok... Nuz, celkom to sedi. Pravdu povediac, sceny so skolskou uniformou boli to najlepsie na celom filme.(a i squash tvarou namiesto rakety bol fajn) Ale ked niekto ogrca niekomu parochnu, tak to mi nepride vtipne a mozno by som to skor cakala vo filme typu "Postrach Denis 3". A ked uz, tak urcite nie viackrat ako jeden. Kolko muzov by sa nechalo bezdovodne terorizovat a plnit kazdu prosbu zenskej, ktora tuzi po jeho smrti:)?! Niekedy by som nakopala ten jej zadok. :))))))))) Myslim, ze problem je v tom, ze Korejci miluju melodramu a ja som prave docitala Dazd. A chcem byt pochovana v satach ako spomienka na moju lasku(ehm..pardom s milym). ()

Looser

Budu opakovat to co je napsáno všude okolo ...... Zkuste vydržet prostřední hodinku a na konci budete odměněny prekvapujicim koncem a troufam si rict i dojemnym koncem. Film rozhodně stojí za zhlednutí, je to jedna z korejskych must see. ()

Heraldika

Moje seznámení s korejskou kinematografií, po kterém budu více než nadšeně hledat další takové šperky... Je možná pravda, že příběh není "až tak" skvělý, zpracování má sem tam chybičku, ale celkové vyznění působí natolik mile a zároveň dojemně, že nemůžete než chtít víc..a víc.. ()

skinnee

Vynikajuci pribeh, ktory som velmi neocakaval po rozopacitom zaciatku. Sialena baba, ktora schladi hocikoho, kto sa jej nepozdava svojim spravanim a popri nej v lodickach skackajuci chalan, ktory jej splni co sa jej zaziada. Ak aj nechce vyhrazka "Chces zomriet?" ho presvedci :) Dobry pribeh, ale co sa spracovania tyka tak niektore casti mi pripadali dost amaterske, ale je vidno, ze sa vsetci snazili. Niekedy az moc. Trosku natiahnute (videl som dlhsiu verziu ale pochybujem ze skratenie o 15 min to zachrani), opakujucim sa vtipom sa takisto dalo vyhnut. Co u mna najviac zabralo bola posledna tretina. Hlavne vdaka nej silne 4*. ()

ZkuKol

Je to definitivní, stal jsem se fanouškem Jae-young Kwaka. Jako vítr je kouzelné a dal jse tomu 95%. Ale My sassy girl je dokonalá a navíc první. V Koree nejspíš staví špatně jaderné elektrárny a jejich záření začíná nést své plody. Od roku 2000 se tam urodí minimálně 5 nadprůměrných filmů za rok. Ale My Sassy Girl je ještě o ligu výš. Obraz, hudba, hlavní představitelé, happy end, který nic nezkazí - jen ty akční scény byly v Jako vítr lepší - ale stejnak... 100% PS: jenom škoda, že se to dočkalo US remaku:-( ()

BMAJTZ

Naprosto dokonala romanticka komedie a abych pravdu rekl nikdy jsem si nemyslel ze korejci umi udelat zajimavou komedii. Nyni jsem presvedcen a musim pripustit ze je velice povedena. Hlaskami a gagy se to hemzi od prvnich minut az do konce. Jeden fakt ovsem je ze kazdy vyborny film ma i nejake to minus v tomto filmu je to cela scena s dezerterem ktera za cely film jako jedina vyzni neskutecne trapne. Pro me za dlouhou dobu zase jedna povedena nekycovita romanticka komedie. ()

bloodvomit

Romantický komedie moc nemusim, ale když vidim korejskou (a červenou ;-)) neodolam, a s přítelkyní jí musíme hned zkouknout. My Sassy Girl je jak už to u korejců bejvá příběhem originální a neotřelelej film, kterej se zpočátku tváří jako hodně svérázná komedie, ovšem postupem času se váhy přiklání tematicky k dramatu namísto komedie aby vznikl prostor pro drtivej a fenomenální konec (další silná zbraň šikmáčů ;-)). První část filmu sice upoutává, ale nezdá se, že by dosáhla vysokýho hodnocení. Postupně ale přichází další a další šlehy, který člověka jako hřebíček zabíjí do rakve pětihvězdičkovýho hodnocení. Bravo ;+] ()