GTO: Great Teacher Onizuka (TV seriál)

• Japonsko

グレート ティーチャー オニヅカ

Drama / Komedie / Akční / Dobrodružný

Japonsko, 1998, 12x60 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (7)

Horší než manga, horší než anime, přesto není špatné dílo, naopak je to docela nadprůměrné dorama. Navíc tohodle Onizuku, jako člověka, jsem měla mnohem raději než toho kresleného.(17.3.2010)

Podle roku odhaduju, že se jedná o GTO: Live action...neboli hraný GTO. No, ono není žádné tajemství, že tento 12ti dílný seriál měl celkem malý rozpočet, takže se tu setkáváme s televizní kamerou a ne moc oslňujícími hereckými výkony, taky si člověk musí zvyknout na představitele Onizuky. Přiznám se, že po prvním dílu jsem chtěl dát maximálně ***, ale po asi 5.dílu jsem si na všechny ty nízkorozpočtové neduhy tak nějak zvykl, tak samo jako na "hraného" Onizuku. Jedná se vlastně o jakýsi hraný přepis anime....jak jinak, že jo...ale holt to v hrané podobě tak dobře nevypadá jako v té kreslené. Na seriál navazuje hodinu a půl dlouhý film GTO: Drama special, ale jsou to vlastně 2 seriálové epizody v jednom....Onizuka je "převelen" do dívčí školy...takže je to sranda, že jo :)(24.9.2006)

• Idaho

Ve skutečnosti to je mnohem horší. Děsivá záležitost, děsně zahraná, tedy nijak nevybočující ze standardu jdoramat. Slibuji, že se už na žádné nikdy nepodívám.(19.7.2008)

Není to vůbec špatné, spíš, než na vtip ve kterém excelovala anime adaptace se daleko více hraje na drama. Takashi Sorimachi je výborný jako Onizuka. Uviděl jsem staré známé jako Fujiki Naohito, Shun Oguri. Ukazuje to problémy, které má školství nejen v Japonsku, ale zaručeně i u nás, učitelé vidí, jen co vidět chtějí, a většinou se nestrají o studenty, jde jim jen o to, aby pověst školy vypadal dobře. Sranda je, že hlavní herečka Nanako Matsushima uctívá na plakátě herce jménem Yutaka Takenouchi a rok později si s ním zahrála v sérii Ice World.(16.10.2009)

O hodně horší než manga, o něco horší než anime, ale pořád skvělé drama, které sice stárne, ale celkem pomalu. Idaho LOL.(8.9.2007)

S mangou porovnávat nemůžu, ale rozhodně mě to bavilo víc než anime. Hlavní zásluhu na tom má samotný Onizuka, který mi byl ve své hrané podobě mnohem sympatičtější. Škoda jen, že se ke konci začalo tolik tlačit na dramatickou linku.(9.9.2012)

• Vilde

Máte rádi japonská dramata zasazená do japonských škol? Stačí vám herecké výkony na úrovni základní školy? Vyhledáváte zbytečně dlouhé záběry na obličej Nanako Macušimy? Pokud jste na předchozí otázky odpověděli kladně, GTO je pro vás ideální volbou!(10.2.2014)