kikuka

..priznávam, prvú hodinku som bola v šoku..pozitívnom..a hoci sa pnutie v druhej hodinke trochu vytratilo, stále nedošlo k takému oslabeniu, že by môj prvotný súd o filme upadol výrazne nadol..áno, chvíľku mi trvalo zvyknúť si na seriózneho j. chana - buddha buď pochválen za ten geniálny nápad, nakoľko som o chanovom úsudku na filmy začala mať pochybnosti a tendovala som k odmietavému postoju..New Police Story je poctivý akčný thriller s už tak trochu klasickým motívom, ktorý sa dozviete aj z filmu (alebo od inej klebetnice) a navyše hýčka moje úchylky: priestory a geometriu snímania a strihu a tak.. a N. Tse.. :-].. ()

Korbitch

Nová policejní historka mě teda těžce nakopala prdel, musím přiznat. Takovou brutalitu jsem nečekal a byl jsem příjemně překvapen. Jackien Chan se konečně nepitvořil jak opice v zoo, když ji hodíte banán a jeho kreace a bojový styl tím najednou vyletěli o hvězdu výš. Jediné, co mi vadilo na filmu byl hudební prvek. Neseděl mi ani v jediné scéně celého filmu, což mi z mého úhlu pohledu ubírá jeden shuriken. ()

verbst

Nuda jak Hong Kong. A ten dabing, se kterým to dávali na nejmenované komerční televizi, to zabil ještě vic. A já už to nikdy vic nechci vidět. Budu parafrázovat Padmé z Pomsty Sithů: Jackie Chan, you're breaking my heart. You choose the path I can't follow ()

LV.Helter

S polopaticko radoby vtipnej klyšoidnej a zbytočnej série Benny Chan zobral iba to najlepšie jadro a zrobil s toho cynické memorandum. Tu neide o Jackie Chana, ani o jeho avizo kaskaderské kúsky. Tvorcovia s toho zrobili silnú drámu, ktorá postráda neskutočný príbeh. Takže už to nieje iba východna snímka plná amaterských hercov, ale odvážny zdrcujúci v prvom ráde NESKUTOČNÝ mohument, ktorý v žiadnom prípade nekopíruje ani Holywood ani modernú tvorbu. Toto je úplne niečo nové, ktoré ide svojou vlastnou vyšlapanou cestou. Navýše dopomohlo mu to aj pár grošov. Aneb ten záver je jedno z največších srdcoviek a to ani nie len vo východnej kinematografii. ()

kobejn

Takže - Police Story 1 za 3-4, PS 2 za 5, PS 3 za 4 a NPS za 2 s odřenejma čanama. Jako dějově to byla totální kravina, parta hajtek výrostků, co jezděj na kolečkovejch bruslích a pařej gamesky nakope prdel čanovi a jeho týmu, džekí z toho chytne plačtivou a začne chlastat (patrně někdo hodil remoš na drankena), pak příde nove mlaďas, co musí džekího tahat znovu do toho, aby se mu chtělo chytit tu partičku hajtek týnů a ještě ho musí dávat dohromady s jeho přítelkyňí, džekí je furt hrozně dojatej a furt pláče, rozbrečí se v tom filmu každejch pět minut, no šílený, scenárista byl asi po lobotomii, režisér těsně před ní. Kravina prvního řádu! Jediný co to jakžtakž zachraňuje, aby to nebyl gárbič, sou ty stant čísla, kerý ale zase nepřinášej nic novýho a jen recyklujou to, co už sme stokrát viděli, ale ok, zachraňujou to. Jackie nikdy nebyl actor jakože v tomto smyslu, ale jen martial artist co si sám dělal choregrafii a stunts. Za to mu patří obdiv a to je jeho hlavní přínos jakože filmu. Ale za NPS by si tvůrci zasloužili pár kicků od jackieho zato, jak to zprznili. Hau, domluvil sem. ()

Ridick

jackie chan opat vo vybornej forme s krasnymi akcnymi sekvenciami, ale neodpustitelnymi utokmi na city, kt. boli velmi chabe, miestami az na smiech. ale ako som uz povedal je to jednohubka, kt. vas urcite nesklame. ()

kaylin

Ach jo, to je strašná škoda, že se už i do hongkongských kaskadérských filmů dostávají digitální triky. Jinak Ale Jackie i v téhle nové verzi válí a je vidět, že ví, kdy být vážný. Co víc, hlavně to dokáže i zahrát, což by člověk nevěřil. Vtípky jdou stranou, navíc jsou tu naprosto skvělí záporáci a "Police Story" pro nové tisíciletí je na světě a kvalitní. ()

Budweiser

Jackie Chan opět jako akční hrdina nezklamal. Film je nabitý akcí od úvodních titulků až po titulky závěrečné. Do filmu zasahuje i nový modní trend, jízda na kolečkových brusích a BMX kolech. Současně s hraním počítačových her, vše se dokonale zamíchá a výsledek je ... na to se každý musí podívat sám! ()

Damiel

Na první pohled banální příběh je podaný tak propracovaným způsobem s řadou originálních vychytávek, že člověk jen užasle zírá. Asi tady mimo jiné funguje kouzlo, že předem moc nečekáte a pak dostanete královskou porci. Jackie je ve skvělé formě, stejně jako ostatní herci, a ukazuje, že ještě není "out". Akční kousky jsou delikatestní (např. jízda na kole, resp. kolečkových bruslích po stěně mrakodrapu), scénář velmi inteligentně promyšlený. Co mu také velmi pomáhá, je totální absence humoru, až na scénu absurdního útěku z lapáku, která je výjimkou potvrzující pravidlo. Rádobyvtipné hlášky často tyhle filmy degradují, tady je vidět, jaký zázrak jejich vynechání umí udělat. Díky tomu jsou i emotivní pasáže opravdu působivé a dojímavé (Wing a jeho přítelkyně). Hollywoode, pouč se, jak příště dělat akční thriller. ()

MATADOR

Kvalitní Chanovka.Ze začátku při zabíjení lidí z policejního týmu jsem jen nevěřícně civěl.Ona bezmocnost musí být strašlivá a proto jsem si od srdce velmi přál,aby byl už konec a já věděl, jak s nimi "Jackie" zatočí. Za poslední léta velmi pěkný akční film s Jackiem Chanem. ()

mandelbrot

Na filmy Jackieho Chana se nedíváme kvůli hereckým výkonům, nebo promyšlenému příběhu, hlavní devizou bívají šílené kaskadérské kousky, efektní souboje a všeobecná nadsázka. Kamenem úrazu tohoto filmu je, že se pokusil toto schéma narušit a hraje na trochu vážnější notu. Pár bitek se dočkáme, ale kromě té v LEGO pavilonu nejsou příliš povedené, eskapáda s autobusem je sice slušná skoro bych ale řekl, že se do filmu ani moc nehodí a humor se vytratil téměř úplně. To co zbývá je nesmyslný scénář a směšné herecké výkony, které u jiných Chanových filmů rád přehlédnu, ale v případě seriozního filmu, kterým se New Police Story snaží být to udělat nemohu. Slabé 2*. ()

dawe04

Nedávno jsem se radoval, že můj oblíbený asijský kouzelník bojových umění Jet Li umí hrát! A teď se raduji znova, další asijský kung-fu mág to umí taky! Jackie Chan rozlévá emoce na všechny strany a ve scéně, kdy brutálně přichází o své kolegy, je na mě doslova chrstl. A taky díky brilantní režii a skvělé práci celého štábu, který mimo to nabil film elektrizujícím nábojem, který mě nedonutil dělat nic jiného, než sledovat jednotlivé obrazy, ať už šílené akční záběry, nebo skličující a psychicky drancující výjevy. Škoda, že se New Police Story po zdrcujícím a depresivně zabarveném úvodu zavírá do škatulky čistě akční podívané, kterou korunuje hollywoodsky dojemným koncem. A já chtěl vážně těch pět hvězd dát! ()

major.warren

New Police Story je moje asijská srdcovka. Neříkám, že je to nějaký přelomový film, ale pro svůj příběh, akční scény a neuvěřitelný výkon Jackieho Chana, si u mě navždy drží místo v topce akčních filmů. Já na tomhle akčňáku vyrostl, a teď jsem si ho zase po nějakých třech letech pustil. A zjistím, že jako dítě jsem měl rád fakt všechno, byl jsem prostě čistě pozitivní a neřešil jsem ty filmy, tak jako dneska. Ale i když jsem tu zase včera začala hledat chyby, fakt jsem nenašel skoro žádné. Nejsem velkým fanouškem asijské kinematografie, ani to nějak nevyhledávám, ale New Police Story si dle mě drží Hollywoodské kvality, ba možná i nad leckterým blockbusterem vítězí. Benny Chan a jeho rodina spolu se scenáristou Punem nám podávají nejen akční příběh, ale i skvěle citově a lidsky laděný film, který si libuje v emocích, je uvěřitelný, jeho příběh je silný a hlavně je dělaný pořádně. Ty dvě hodiny jsou zábavné, nelze se od snímku odtrhnout, a postupuje skvěle dopředu. Dokonce bych i nějaké scénky přidal. Struktura vyprávění je úžasná. Od skvělé úvodní sekvence, ke kapitole před rokem, až po cestu k pomstě za pomoci mladého policisty. A k tomu milostná zápletka dělaná s citem, no perfektní. Neumím si představit, že by tohle točila Amerika. Jackie Chan a jeho vrchní inspektor Chan Kwang-Wing je můj dětský hrdina. Jak na konci složí pistoli, to je moje scéna. Opravdu výkon na Oscarové úrovni. Podobně i Daniel Wu, coby psychopat a násilně vychovaný zločinec Joe. Opravdu výkon výkonů. Nicholas Tse též exceluje, a dodá humor a otazník, na který je na konci krásná odpověď. Charlie Yeungová je též půvabná, stejně jako Charlene Choi. Akční choreografie a scény jsou bravurní, stejně jako luxusní hudba. Pro mě je tohle povedený akční film s nádherným, ovšem mrazivým příběhem, ale vztah Chana, Siu Funga a Ho Yee, je prostě něco co tenhle film drží opravdu na vrcholu. Finální sekvence je epická. Scéna na mrakodrapu také. U mě 85% a nejlepší hodnocení. Nejlepší scéna je finální složení pistole a finálních dvacet minut samotných. Hláška, "Nezapomeň mi ji vrátit," mi dá slzy do očí. Stejně jako poslední dva záběry. Když Chan požádá Ho Yee o ruku, to není americké finále, to je finále čistě asijské:-). New Police Story je ztvárněním dokonalého akčního filmu o policistovi. ()

Dexter1

New Police Story je akoby reštart alebo návrat k Jackieho sérií Polcie Story. Tentoraz je Ka-Kui Chan nahradený Kwok-wing Chanom(stále Jackie). Ja som to proste bral, že je to stále Ka-Kui. Ale prečo si myslím, že tento diel je nad všetky ostatné? Lebo je to nadupaná akčná pecka bez Jackieho humoru a s perfektnou dávkou akcie a brutality. Proste pre mňa je to viac ako len vydarená pocta celému Police Story. ()

dee-key

Začátek mi dost připomínal Saw, všemi těmi pastmi a hraním o životy svých kolegů. Film pak pokračuje ve svižném tempu Jackie jede a jede a na to kolik mu je let, jede dobře a jede rychle. Nevím, čím to je, ale lidi jako Chan, Li, Stallone a zbytek akčních hrdinů zkrátka nestárnou. Film mě příjemně překvapil. Délka, obsazení, téma, střih ... Hong Kong rulez. ()

Chen

Trošku více akčních scén by neuškodilo, ale na druhou stranu Jackie už není žádný puberťák :)). Ohánět se ale ještě pořád umí. Osobně jsem až tak neocenil zbytečně protahované psychologické strádání hlavní postavy, ale přežít se to dalo. Navíc, ústřední antihrdinové byli opravdu ztvárnění na výbornou. Nechutně bezcitní a rozmazlení. ()

Morloth

Neznám předchozí díly série, ale musím uznat, že se jedná o podařený a zábavný snímek. Když člověk překousne ty šílené klišovité rozhovory, které jsou zde použity jako výplň akce, tak film rozhodně baví. Přidejme k tomu, že se i mimo akci povede sem tam vtip. A že to co Chan ve svých letech předvádí je prostě super. Scénář nic moc, herecké výkony taky ani ne. Ale kamera dobrá, první scéna s přepadením banky neuvěřitelná. Bezva zábava na víkendový den. ()

cubajz

tak přesně na tohle jsem dlouho čekal - seriózně podaná kriminálka, v níž konečně poznávám Jackiho Chana bez vtípků a xichtíků, avšak stále předvádějícího neuvěřitelné kaskadérské kousky. Jedna akce stíhá druhou, vše bezvadně odsejpá, padouši jsou supercool a mají charismatu na rozdávání a nad celým filmem visí jakýsi závoj nostalgie - a i když Jackiemu nelze upřít komediální talent, tato vážnější role mu na stará kolena sedla jako ulitá. ()