Celým jménem se jmenuje Marion Cobretti, ale nemá rád své dívčí křestní jméno, a tak si nechá přáteli i nepřáteli říkat Cobra, což zní přece jen ostřeji a víc chlapsky. Hned v úvodní scéně také předvede, co to v jeho případě znamená být chlap a jakým způsobem léčí chorobu zvanou zločin, když chladnokrevně, téměř rutinně, odpráskne pobudu terorizujícího předměstskou samoobsluhu. Je stejně krutý jako zločin, proti kterému bojuje, což je mu sice nadřízenými vytýkáno, leč není mu v tom bráněno. A právě Cobra dostane za úkol chránit důležitou svědkyni, modelku Ingrid, která jen zázrakem unikla smrti při řádění bandy vedené vrahem přezdívaným "Noční řezník". Sotva převezme úkol, už má plné ruce práce, aby Ingrid zachránil před dalšími útoky gangu zabijáků. A když nepomůže ani to, že ji ukryje na zcela neznámém místě, je jisté, že zrádce je někde velmi blízko a nejspíše také vlastní služební odznak. Zatímco se k jeho skrýši blíží desítky motocyklů se svými smrtonosnými jezdci, Cobra nabíjí zbraně, připravuje granáty a chystá se k nejtěžší bitvě svého života. (TV Nova)

Anet21

⚪Extrémny, ale že fakt extrémny prototyp slova ,,filmové béčko." Od toho, ako to okato kopíruje filmársku prácu napr. z Halloweenu (scéna v nemocnici, keď vrah pomaly chodí po chodbách je čistá referencia na Myersa) cez to, že to musí obsahovať peknú ženu, naháňačky autami, skoro nesmrteľné postavy či samé klišé scény až po to, že ako divák nespoznáme motivácie hlavných záporákov, pretože to tak ,,prosto má byť" a pretože sú ,,psychopati a nič menej." ⚪Kto toto začne pozerať vie, že nemôže čakať žiadny dejový oblúk ako od Shakespeara, veď scenár je inšpirovaný béčkovou brakovou thrilerovou literatúrou (Fair Game od Pauly Gosling), ale nemôžem si pomôcť, možno je to akousi clivosťou za filmami so Segalom (na Ťažko ho zabiť sa to tiež občas ponáša) či čo, Cobra je fajn béčko, síce lacné béčko (ktorému robil scenár náš lumen Stallone), ale občas sa naozaj aj podarila naviesť atmosféra strachu, napätia, aspoň v medziach žánru. Vlastne je to taká klasická osemdesiatková jednohubka, ktorá pobaví v ten večer, kedy nemáte čo sledovať a akurát to beží na Markíze.⚪ ()

lskala

Klasický béčkový akční film 80 let. Sly je drsnější než struhadlo a Brigitte Nielsen je jen sexy... 45% - 3*** ()

Šakalík

V polovině osmdesátých let se točily ty největší akční pecky a tohle je jedna z nich. Stallone je ve vrcholné formě a hraje přesně toho drsnýho poldu, který nerespektuje pravidla a se zločinci vyjednává tak, že jim nakope prdel. Jo, takhle to máme rádi. Co na tom, že je příběh slabý až hrůza, v podstatě nesmyslný, navíc i předvídatelný a jeho rozuzlení je až trapně kýčovité? Co na tom, že záporáci jsou tak fanaticky zlí, až to je směšné. Co na tom, že Brigitte Nielsen neumí hrát? Kdo by se v tom ale babral. Od toho tyhle filmy nejsou. U těchhle filmů se mají bagrovat chipsy a utěšeně přibývat na váze. A hlavně nemyslet! :-) ()

sedm.1

Jaký je základní rozdíl mezi osmdesátkovou akčně thrillerovou tvorbou a tou samou, jen dnešní? Ikdyž jde o třicet let staré filmy, stále, a to nejen filmový fanoušci, ví, jak se dotyčné palby jmenují, o čem jsou a kdo v nich září. Kdežto u žánrově stejně natočených filmů v součastnosti za rok jejich diváci neví o čem byli, za dva roky kdo v nich hrál a za tři roky už většina nemá ani ponětí vůbec o jejich existenci. A Cobra je toho jasným důkazem. Přímočará, jednoduchá jízda, 80 minut narvaných až po okraj akcí a dějově kulervoucím spádem a celé je to navíc podtrženo naprosto bezchybným Stalloneho výkonem , který tu jak kurevsky hlásí, tak se s ničím a nikým nesere, prostě ultimátní postava, co se stala legendou. Když pak k tomu připočítám ještě neuvěřitelně působivou a efektní atmosféru, perfektně slizkého záporáka a opravdu velkou kopici mrtvol, nemohu Cobru označit za nic jiného, než za klasiku. Vytknout bych mohl snad jen přes zmiňované množství obětí opravdu minimální krvavost snímku, ale výsledný pozitivní dojem ani toto stejně nějak příliš nenarušuje. Takto zapamatováníhodné filmy se dnes už prostě netočí, Cobra je zkrátka jeden ze Stalloneho klenotů, které nikdy nezemřou a který si ještě budou další a další generace jistě užívat. ()

herr_carter

Pro mě dodnes jeden z nejvtipnějších dabingů hlavního záporáka Briana Thompsona, ten když pořád dokola mlel to svoje "chcípni, POLDO..", měl jsem klinickou smrt na krajíčku. Hodně to tady sluší Brižit a Sly je tu v roli detektiva kovaný..................moje hodnocení = 6 z 10. ()

Han22

Jeden z nejlepších akčňáků 80. let a říkejte si co chcete. Stallone je frajer, Thompson správnej záporák a Nielsenová se pěkně tváří. Do toho kupa přestřelek, honiček a máme film, který si na nic nehraje. EDIT: I po letech parádní 80s akčňák. Málomluvný Cobra, zbytečný parťák, prudící policajti, krásná holka a brutální psychopatický záporák s krásnou kudlou a ksichtem Briana Thompsona. Pár drsných hlášek, honička v ulicích a závěrečná řežba 1 proti 100 v motelu, na cestě a ve fabrice. Co víc chtít? ()

bruceman7

Pěkně postaru udělaný, Sly v plné síle, parádní soundtrack, vrchní hajzl je fakt krutej... Co víc si k míse brambůrků přát. 7,5/10 ()

Testament

Jak to říct, abych neurazil intelektuální uživatele z www.csfd.cz? asi takhle:"Jdětě do prdele s moudrama, tohle je klasika":-D. ()

Lukoboss

"Tady končí zákon a nastupuju já... šmejde!" No, to je sice pravda a S. Stallone hrává v takových filmech, ale tady se to úplně nepovedlo. Nebylo to kdo ví jak super, dokonce si troufnu říct, že to občas bylo nudný a nezáživný. O hereckých (ne)schopnostech Slye není potřeba se vyjadřovat, to všichni víme, jak to je. Spíš ten příběh, akce atd. byly takový dost podprůměrný a tomu odpovídá i to hodnocení. Hlavně to teda trpí příběhem, u akce bych ještě našel světlý momenty, i když se to celý snažilo tvářit tak nějak temně. ()

Wally

Mistrně odvedený starý dobrý akčňák....je super se po tak dlouhé době na tyto filmové 'staříky' podívat a zavzpomínat na ty časy, kdy jsme je totálně žrali... ()

iXtr3m3

Jeden zo Stalloneho slabších kúskov. Prišlo mi to, ako nasilu natočené bez náznaku nejakého aspoň trošku zmysluplného scenára. ()