Celým jménem se jmenuje Marion Cobretti, ale nemá rád své dívčí křestní jméno, a tak si nechá přáteli i nepřáteli říkat Cobra, což zní přece jen ostřeji a víc chlapsky. Hned v úvodní scéně také předvede, co to v jeho případě znamená být chlap a jakým způsobem léčí chorobu zvanou zločin, když chladnokrevně, téměř rutinně, odpráskne pobudu terorizujícího předměstskou samoobsluhu. Je stejně krutý jako zločin, proti kterému bojuje, což je mu sice nadřízenými vytýkáno, leč není mu v tom bráněno. A právě Cobra dostane za úkol chránit důležitou svědkyni, modelku Ingrid, která jen zázrakem unikla smrti při řádění bandy vedené vrahem přezdívaným "Noční řezník". Sotva převezme úkol, už má plné ruce práce, aby Ingrid zachránil před dalšími útoky gangu zabijáků. A když nepomůže ani to, že ji ukryje na zcela neznámém místě, je jisté, že zrádce je někde velmi blízko a nejspíše také vlastní služební odznak. Zatímco se k jeho skrýši blíží desítky motocyklů se svými smrtonosnými jezdci, Cobra nabíjí zbraně, připravuje granáty a chystá se k nejtěžší bitvě svého života. (TV Nova)

Zombi

No, viděl jsem to po letech, a musím říct, že si to ty lehce nostalgický, osmdesátkový tři hvězdy zaslouží. Minimum dialogů, klasickej osmdesátkovej soundtrack, výbornej Stallone, netradičně spíše akční, místy až hororový (mordy na začátku) thriller. Ke konci tam Sly vystřílí spoustu motorkářů slušivým sapíkem a hlavně, tenhle akční film se jmenuje Kobra, sakra, to má koule. ()

mira007

Jako malej jsem to hltal, akční klasika o jednom drsným policajtovi, který se vypořádává s nebezpečnou sektou ( to je asi jediná trochu originální scénáristická věc do roku 1986 ). Přišlo mi to i nervydrásající, ale dneska mi ten přebujelej testosteronovej chlapík a hlavně hlavní hrdinka Brigitte , která o 20 let později prolejzala ubohý realityshow, už přijdou spíš jak parodie. Jako vzpomínka na dětství kdy vládli akční je to fajn a občas i dobrá muzika. ()

Emo-haunter

Absolutní vzor béčkových akčňáků 80. let. :D Má to skvělou akci a nasraného Stalloneho, a to je tak všechno :D Musel jsem si dát nějaký oddech a nenáročnou zábavu, a tak nelituju, že jsem koukl na Kobru :) 6/10 ()

Garch

Je to prostě žánr, a řežba dle osmdesátek (!). Jistě, petrolíni ze zkříženými sekyrami (The Wall hadra) a Stallone v tak tmavých brýlích, že mu v akci chybí jen Dlouhý a Široký. To ale vůbec nevadí. Sly si napsal "drsného Harryho" podle Ramba, a po těch letech, kdy jsem to viděl jako kluk, a později, a teď, tak si říkám, že možná příště změním na plnou palbu :) ....PS a ty hlášky: "Odpálím bombu" - "Jo, Já tady nenakupuju". "Není to dobrý pro tvý zdraví" - "Co?" - "Já". A ta hlavní, která spojuje s Přáním smrti: "Ty jsi nemoc. A já jsem lék". ....PPS tak jo - pět ;) ()

Ad4mson

Co víc si od akčňáku z 80´s můžu přát? Zatraceně cool Sly s párátkem v koutku úst a neskutečně dokonalýma brýlema tu je. Skvělá oldschoolová 80´s hudba tu je taky. Násilí... toho je tu požehňaně. A záporák? Hnusák s perfektní kudličkou. Jasně, žádný veledílo, jen parádní oddechovka. Feel the Heat ! ! ! ()

Brejlil

Křišťálová osmdesátá léta. Scénář tupý, kamera svérázná, svícení zvláštní, hudba děsivá, střih fascinující. K důkladnému studiu zvláště doporučuji uvedení Nielsenové na scénu rafinovanými prostřihy na roboty a bezdomovce za zvuků čehosi masivně syntezátorového. Herecké výkony se nevyskytují, jediné co chybí, je nějaké to nahé ňadro či milostná scéna. Jako studijní materiál prvotřídní. PS. Marion Cobretti, tvrďák s černými brýlemi, zápalkou v ústech a neproniknutelným výrazem. Jednou rukou si láme pizzu rovnou z mrazáku, druhou neúnavně listuje databází zločinců. Hajzly si dává k večeři i k snídani. Kde nestačí pistole, použije granát, samopal nebo sud s benzínem. Neplýtvá city, neplýtvá morálkou, nebahní se v liberálním "pochopení zločinné mysli", nedává kriminálníkům druhou šanci, protože jim nedá ani tu první. Závěrečná scéna, ve které kosí motocyklisty jak vzostlou pšenici, je dokonalou ilustrací. ()

icedalaman

Opravdu těžké hodnotit, protože záleží na tom, jak moc tenhle film vezmete vážně. Cobretti je prototyp kladné postavy, nemá jedinou vadu a je neporazitelný. Zato hlavní záporák nemá nic, co by se na něm mohlo pochválit, takže je od začátku jasné, jak všechno dopadne. Oba nahodí jeden výraz na začátku filmu a ten už po celou dobu nevymění. Na druhou stranu je to filmek našlapaný nechtěným humorem, takže občas pobaví. Konečné hodncení tedy budou dvě hvězdičky a budu doufat, abych byl dobrý občan, aby si na mě nemusel Cobretti vyšlápnout. ()

DaeGurth

Je to přímočaré béčko u které nejsem schopen říct, proč ho mám rád. Možná je to hudbou, možná tím, že během té hodinky a půl si nejde hrát na nic hlubokého, možná proto, že by mi nevadilo, kdyby policajti takhle mohli věci občas řešit. ()

jorgus

Totalni masakr,kde se nikdo nepta vinen ci nevinen...tohle jsou ty beckova osmdesata leta..ale urcite kouzlo to ma:) ()

theSaint

Nostalgie.Tady byl Sly ultimátní drsňák. "Koně",sirka v koutku,cool brýle a ještě víc cool bourák. Dokonce i jeho jméno je cool. Nelze jinak...i kdyby jste mě rozkrájeli. ()

Bozvav

Přesně na míru Stallonovi na vrcholu jeho akčních sil. Moc tam toho neřekne, ale předvede slušnou akční řežbu. Od těch dob naštěstí trochu herecky dozrál. Slušná akce i hudba. Přesto viděno opět po letech a musím přiznat,že mi přijde Cobra jako jeden z těch slabších snímků. Za mne 50%. ()

Dement

Moje svědomí a vědomí mi nedovolí dát nižší hodnocení. Ve své době parádní akční jízda trochu zavánějící B-čkem, ale ruku na srdce, kdo v té době viděl film, který si zamanul. Dementní zápletka a dialogy jdou stranou, hlavně že Sly drtí jednoho banditu za druhym a přitom převaluje v hubě zápalku..V paměti mně utkvělo i jeho suprový auto.. ()

jenjan

Milovaný Sly, upnutý džíny, kožený rukavice i při jídle, sirka v puse, vylepšený Rambo-nože a jiné kinžály, klátivá chůze a klackovité postoje, Reagan na stěně.. Ideální podnebí pro průměrnej, béčkovej akčňák a VHSkovej trhák. ()

Hapretor

Ach ta klasika. Stallonovky já můžu dycinky. Ale ne dycinky se povedou. Toto naštěstí patří mezi ty lepší kousky ze Stallonova repertoáru. Trochu úsměvné, trochu napínavé, trochu naivní, trochu nelogické, trochu rambovské a trochu debilní zároveň. Tyto trochu ale dohromady dají dost, aby divák netrpěl a dostal jistou porci zábavy a v mém případě i relaxu. ()