Ve dne má Popelka tváře umouněné od sazí, ale v noci se mění v pohádkově krásnou princeznu v plesových šatech z kouzelných oříšků. Krásný princ se do Popelky zamiluje, ale zbyde mu v rukou jen ztracený střevíček... Jak to ve správné pohádce bývá, všechno dobře dopadne. Poslední Popelčin oříšek totiž skrývá šaty svatební... (Bontonfilm)

michalkop

Ve srovnání se Třemi oříšky pro Popelku dost pokulhává a mě nechytla. Zdála se mi dost stupidní co do děje a nevěrohodné co do hereckých výkonů. ()

malyLibor

Jedna z vůbec nejkrásnějších českých pohádek. Pohádka mého dětství, která bohužel strávila mnoho let v komunistických trezorech a tak unikla několika generacím dětských diváků. U mne patří jednoznačně ke třem nejkrásnějším pohádkám vůbec. A přesto jsem až dnes díky recenzi igi B. zjistil, že je dílem takřka čistě ženského štábu. Možná i proto je tak krásná, milá, lidská... A Jana Třísku a jeho písničky, stejně tak jako překrásnou a milou Popelku a holoubky a jejich písně  jsem si vybavoval celá léta svého dětství, kdy se tato nádherná pohádka nesměla vysílat... Dnes jsem si ji znovu pustil a jsem z ní zase stejně naměkko jako když mi bylo 5 let a ještě jsem nevnímal tu hrůzu a kulturní i mravní marasmus, které nám tehdy přinesla rusácká okupace. ()

J.Bonnie

Nejlepší, nejkouzelnější a nejbáječnější Popelka, který kdy byla natočena. Pravda, že Štědroň je tam občas takový trošku toporný, ale písničky mi to plně vynahrazujou. Prostě srdeční záležitost. ()

yenda1

Na této verzi Popelky mi v paměti nejvíce utkvěly scény s bardem Třískou. Jen kolovrátku zpívej má výbronej text a skvělý podání. Byly doby kdy jsem si ji pouštěl každý den. Největší mínus je totalně asexualní princ. Kdyby Popelka na konci zdrhla s Třískou nikdo by se tomu nemohl divit :) ()

Azurka

Jsem milovník pohádek, ale kupodivu tento počin mě nechává naprosto chladným, dokonce bych i řekla, že mě mírně otravuje. Absolutně nesnesitelnou je pro mě postava prince v podání J. Štědroně - , nemastný, neslaný, moula bez schopnosti udělat jakékoli rozhodnutí. Nevím jestli to bylo špatně zahráno, nebo ta postava už prostě tak protivná byla, ale kdyby režisér do role prince obsadil Jana Třísku a jeho roli vypravěče dostal J. Štědroň, možná by to vypadalo snesitelněji. Nejvíc se mi líbila Dana Medřická- macecha jak má být. Dost mi vadí i záběry na ty holuby, kteří místo přebírání se zrním doslova cpou. Písničky jsou pěkné, chytlavé, ty po shlédnutí pohádky z hlavy hned tak nevymizí. ()

MarLid

Pro mě osobně jedno z nejpovedenějších verzí Popelky. Novodobé středoškolské "Popelky" s mobilem a propíchnutýma ušima ať se jdou vycpat. Jsem sice v té věkové kategorii, kdy by se mi to neměla tato stará verze líbit, ale mě na tomhle naši odkojili a neznám půvabnější a dojemnější příběh dvou zamilovaných lidí. Jejich představitelé odvedli skvělou práci, díky níž jsem měla v dětství a i teď v dospělosti úžasný filmový zážitek! ()

eyculka

ten film jsme měli nahraný na kazetě a jsem ráda, že tenkrát maminka ukázala i tuhle popelku.. dřív se mi nelíbilo, že je černobílá, ale teď v tom vidím kouzlo.. a ty krásný písničky.. nádhera... to musíte vidět!-) ()

Kosir

Takhle jsem si vždycky představoval kultovní pohádku. V době, kdy byla natočena v ní měl zanedbatelný štěk jeden náš kamarád (PT). Když se chlubil účastí a my jsme se ho ptali, co tam hraje, tak odpověděl: "Hrách - a popelka mě přebírala." Nebylo to vtipné na pětadvacetiletého klacka? ()

Sadova302b50

Velice příjemná pohádka se sympatickou, tuze mladou Evou Hruškovou, dokonalým komentátorem Třískou a líbivou hudbou A. Michajlova. Je zcela jiná, než Tři oříšky, to ale nemění nic na tom, že mám obě verze ráda. ()

Zrzavakocka

srovnávat nesrovnatelné ( Tři oříšky 1973) prostě nelze každá má svůj půvab každá má svou krásu, ale obě jsou nej to ostatní je odpad !!!! ()

mamabubo

Nenápadité, nudné zpracování klasického pohádkového příběhu. Korunu tomu nasazuje unylá Eva Hrušková a sladkobolné zpívánky nejen z jejích úst. Pohádku naštěstí značně povyšuje herecké obsazení dalších rolí - na Medřickou, Hlaváčovou nebo Prachaře se totiž lze dívat, ať hrají cokoli. (4/10) ()

xladik

Já vím já vím....je to naše stará klasika, ale mě to vážně nikdy nebavilo a nevyhledával jsem toto ztvárnění, nemůžete po mě chtít 5 hvězd jen za nostalgii. ()

Horal.P

Nestárnoucí pohádka pro nás "staré" :-)... krásná sedmnáctiletá Eva Hrušková, mladý Jiří Štědroň, charismatický bard Jan Tříska a k tomu krásné a nezapomenutelné melodie. Tahle pohádka mně chyběla po emigraci Třísky v roce 1977 , kdy ji  komunističtí sráči zakázali. Nádhera :-) ()

desperite

Není to tak dlouho, kdy mě tahle více než příjemná záležitost probleskla hlavou a v duchu si říkám, že bych si tuhle klasickou tuzemskou popelku zase po letech připomněl,...a včera na to skutečně došlo a musím říct, že i po tak dlouhé době to má pořád stejné kouzlo. Výborný Jan Tříska v roli zpívajícího vypravěče a nezapomenutelná Dana Medřícká :-) ()

Generi

Moje první pohádka, co pamatuju, pro mne jediná Popelka je Eva Hrušková, černobílá, ale krásná. Žádná Libuše Šafránková to nenahradí!! ()

caesarous

Nic moc pohádka. Herci v podobě popelky a prince jsou naprosto nevýrazní a jejich "zpěv" je katastrofa. Dojem snad zlepšuje jen Tříska. Naštěstí tato verze Popelky příliš často vysílána není. ()