• corona

Ako milovníčka pôvodnej slovenskej filmovej či televíznej tvorby musím konštatovať sklamanie nad touto zúfalo nevtipnou komédiou. Ukričaný jednoduchý sedliak Ďuro Sirák (inak dobre zahraný Fr. Pappom) ma iritoval celý film a porovnávať ho s "kujonom" svákom Raganom, no neviem, ten by sa do jeho problémov asi nedostal.(26.12.2012)

Zabudnutá vec, ale o to väčšie prekvapnie. Do momentu odchodu Zypa Cupáka do Belehradu to je bezpochyby za 5 hviezd. Posledná tretina je už slabšia. Excelujú všetci ale z titulu hlavných úloh samozrejme najviac Krížiková aj Papp. Dočolomanského zvádzanie je viac erotické ako Sharon Stone v Základnom inštinkte a klinec tomu dáva závistlivá suseda, ktorá im nedopraje. Prekvapením je aj účast Stelly Zázvorkovej. 80%(22.8.2010)

Nemôžem si pomôcť, ale ja stále nemôžem (okrem pár výnimiek) prísť na chuť týmto vidiecko-ľudovým dobovým komédiám. Nech je obsadenie akékoľvek, vtipné zastaralé jazykové prešmyčky a nárečové humoresky sa podarilo nezabudnuteľne vypointovať len v pár filmoch, tento však zostane len pri úsmevnom a milom spracovaní s príjemným hereckým prejavom všetkých hercov. 55%.(9.11.2008)

Čím to je, že za každým si nenechám tento TV film ujsť? Akosi patrí do povinnej výbavy sviatočného programu STV, no vôbec mi to nevadí. A nevadia mi gýčové spomalené zábery. Dokonca mi nevadí ani okato odfláknuté predabovanie, tak populárne v 70 rokoch. Proste sa na ňom bavím. Hlášky padajú ako huby po daždi... Námet čisto slovenský a úplne blízky i dnešným časom. Chlapík ide na svadbu svojmu synovčekovi - sirotke, ako jediný najbližší príbuzný. Ako to môže skončiť, keď synovček si berie dcéru ministra? Ženu nechá doma, tá mu dodá rozumy i živého kohúta na cestu. A pohárik nesmie chýbať. Šedá eminencia slovenskej komédie:-)(25.4.2011)

"Kde ideš, ja do Nového sadu a ty?..." , "Ja do Belehradu!..." Celkom podarený príbeh z prostredia Slovákov žijúcich v Srbsku. Trochu poslabší rozjazd, ale akonáhle si dáva Zypa Cupák ušiť fajnový oblek a vyberie sa na svadbu ministra do Belehradu, film ma chytil. Občas zaznie i srbština , ale chcelo by to viac, aby bolo každému divákovi jasné, že sme v Srbsku a že má Z. Cupák občas problémy dohovoriť sa. Slovákov žije v Srbsku dosť hovorí sa o číslach okolo 60- 70 000, čo sú vo väčšine emigranti z 18. a 19. storočia. (Hneď je jasné, prečo nemôžeme uznať Kosovo a tú albánsku bandu). Filmov z dedinského prostredia u nás vzniklo dosť a keby sa pridalo humoru a nebolo toho televízneho šetrenia mohla vzniknúť slovenská klasika, možno obľúbená i v Srbsku...Predstaviteľ Cupáka bol pre mňa absolútne neznámy, ale zahral veľmi dobre. Má to chyby, ale základ je veľmi dobrý preto slabšie štyri hviezdy. 70%.(1.1.2015)