Ďuro ide na svadbu a my sledujeme jeho príhody cestou. Je to jednoduchý sedliak, čo aj sám priznáva, takže núdza o srandu nebude. Napriek tomu som sa počas filmu zasmial iba raz a Ďuro nebol ten, kto by bol autorom vtipnej hlášky. Rýchlo odsýpajúca, ale neprehľadná televízna veselohra s kanonádou nikdy neutíchajúcich dialógov, až sa z toho jednému môže urobiť nevoľno.(23.12.2015)

"Kde ideš, ja do Nového sadu a ty?..." , "Ja do Belehradu!..." Celkom podarený príbeh z prostredia Slovákov žijúcich v Srbsku. Trochu poslabší rozjazd, ale akonáhle si dáva Zypa Cupák ušiť fajnový oblek a vyberie sa na svadbu ministra do Belehradu, film ma chytil. Občas zaznie i srbština , ale chcelo by to viac, aby bolo každému divákovi jasné, že sme v Srbsku a že má Z. Cupák občas problémy dohovoriť sa. Slovákov žije v Srbsku dosť hovorí sa o číslach okolo 60- 70 000, čo sú vo väčšine emigranti z 18. a 19. storočia. (Hneď je jasné, prečo nemôžeme uznať Kosovo a tú albánsku bandu). Filmov z dedinského prostredia u nás vzniklo dosť a keby sa pridalo humoru a nebolo toho televízneho šetrenia mohla vzniknúť slovenská klasika, možno obľúbená i v Srbsku...Predstaviteľ Cupáka bol pre mňa absolútne neznámy, ale zahral veľmi dobre. Má to chyby, ale základ je veľmi dobrý preto slabšie štyri hviezdy. 70%.(1.1.2015)

Nemôžem si pomôcť, ale ja stále nemôžem (okrem pár výnimiek) prísť na chuť týmto vidiecko-ľudovým dobovým komédiám. Nech je obsadenie akékoľvek, vtipné zastaralé jazykové prešmyčky a nárečové humoresky sa podarilo nezabudnuteľne vypointovať len v pár filmoch, tento však zostane len pri úsmevnom a milom spracovaní s príjemným hereckým prejavom všetkých hercov. 55%.(9.11.2008)

Zabudnutá vec, ale o to väčšie prekvapnie. Do momentu odchodu Zypa Cupáka do Belehradu to je bezpochyby za 5 hviezd. Posledná tretina je už slabšia. Excelujú všetci ale z titulu hlavných úloh samozrejme najviac Krížiková aj Papp. Dočolomanského zvádzanie je viac erotické ako Sharon Stone v Základnom inštinkte a klinec tomu dáva závistlivá suseda, ktorá im nedopraje. Prekvapením je aj účast Stelly Zázvorkovej. 80%(22.8.2010)

Čím to je, že za každým si nenechám tento TV film ujsť? Akosi patrí do povinnej výbavy sviatočného programu STV, no vôbec mi to nevadí. A nevadia mi gýčové spomalené zábery. Dokonca mi nevadí ani okato odfláknuté predabovanie, tak populárne v 70 rokoch. Proste sa na ňom bavím. Hlášky padajú ako huby po daždi... Námet čisto slovenský a úplne blízky i dnešným časom. Chlapík ide na svadbu svojmu synovčekovi - sirotke, ako jediný najbližší príbuzný. Ako to môže skončiť, keď synovček si berie dcéru ministra? Ženu nechá doma, tá mu dodá rozumy i živého kohúta na cestu. A pohárik nesmie chýbať. Šedá eminencia slovenskej komédie:-)(25.4.2011)